Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen idős kortól lehet adni a gyermeknek forralt házitejet? fórum

Milyen idős kortól lehet adni a gyermeknek forralt házitejet? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 21. 15:14
2009. júl. 7. 19:38
Azt mondják,egy éves kor előtt ne.De mindenki maga dönti el...
2009. júl. 7. 19:30
A szomszédunkban egy kilenc hónapos kislány kamillateával hígítva kapja a házi tejet egy hónapja. Nagyon szereti. Előtte anyatejet kapott, azt már nem itta, ezt viszont igen.:)
2009. júl. 7. 18:17
Tápszerről tehéntejre áttérni egészséges csecsemőnél 1 éves életkorban lehet. Mindenképpen jó minőségű, lehetőleg dobozos, eleinte alacsony zsírtartalmú tejet használjanak. Ideálisabb azonban még egy darabig (akár 3 éves korig) ún. 3-as jelzésű tápszereket használni, melyeket az utóbbi időben minden tápszercég gyártani kezdett. Ez valójában nem tápszer, hanem nagyon jó minőségű tejpor vassal, vitaminokkal, nyomelemekkel, ásványi anyagokkal dúsítva.
21. becseiagi (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2009. máj. 2. 19:27
Szerintem is mindegy, hogy házi vagy bolti ebből a szemszögből, mert mindkettő tehéntej. És én sem látom értelmét a tej hígításának.
2009. máj. 2. 19:25

Én nem azt írtam, hogy másnak sem lesz baja! Csak az enyéimnek hála az égnek nem lett! De szerintem ez egyébként gének kérdése is, hogy van-e hajlama rá, hogy allergiás legyen. Amúgy a nagyobbik lányom fejlődési rendellenességgel született, és a bal veséje helyett cysták fejlődtek neki. Így sem lett allergiás.


Valaki nekem azt mondta, hogy ha valaki tejérzékeny, akkor az nem 1 hét vagy 1-3 év múlva fog mutatkozni, hanem az mindjárt észre vehetővé válik.

19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. máj. 2. 18:45
A szakmai álláspont 1 év, azért is indokolt ettől, mert a kalciumbevitel anyatej hiányában (ill. ilyen korban már nem fogyasztanak annyi anyatejet) nem megoldott (persze egyéb tejterméket is lehet adni, sajtot már 9 hónapos kortól).
18. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Ronita17)
2009. máj. 2. 18:42

Mindkettő tej, azonos beltartalommal. A fehérje, ami allergizálhat vagy egyebeket okozhat, mindkettőben benne van.

(A többi vegyület, amik miatt nem alkalmas csecsemőknek, szintén.)

17. supin
2009. máj. 2. 18:42
Vannak most már ellenőrzött házi tej árúsító kocsik is. Ezt adnám ,de csak másfél éves kortól.
2009. máj. 2. 18:39
Rád bízom a döntést,bár én inkább boltit adnék neki legalább 2 éves koráig. Vagy még olyan ötletem van(ha már nagyon ragaszkodsz a házi tejhez)reggel házi,este bolti tej.
15. yrdzsi (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. máj. 2. 18:37
Köszi a választ
14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Yrdzsi)
2009. máj. 2. 18:35
Igen, jól fölforralva, ellenőrzött helyről származó tejet!
13. yrdzsi (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2009. máj. 2. 18:25
Akkor a 17 ós manónak nyugodtan adhatok már házi tejet?Persze forralva
12. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Becseiagi)
2009. máj. 2. 18:18

Az, hogy nem lett bajuk, nem jelenti, hogy másnak sem lesz.

Én a helyedben nem adnék a féléves babának tejet, tejterméket, nehogy baja legyen tőle (ami esetleg csak később derül ki).

11. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Ronita17)
2009. máj. 2. 18:16

Sőt még egyebek miatt sem alkalmas csecsemőtáplálásra.


4. hozzászólásodra: a bolti és a házi tej az allergia szempontjából ugyanaz.


Éppen ezek miatt ajánlott csak 1 éves kor után adni (a csecsemőkor 1 éves korig tart).

10. Ronita17 (válaszként erre: 7. - Ronita17)
2009. máj. 2. 17:53
ezt kihagytam:A tehéntejben 20-szor alacsonyabb az A,D,E,K vitamin,mint amennyire a kisgyereknek szüksége van.
2009. máj. 2. 17:52
Ja! És semmi bajuk nincsen!
2009. máj. 2. 17:52

Sziasztok!


Én nem hiszek ebben. Nálunk a férjem szülei tanyán laknak és tőlük kapjuk a tejet (a házit). A nagyobbik lányom már már 4 hónaposan kapott, már nem volt elég tejem, nem tudtam szoptatni, így hamar elkezdett enni mindent. Folyadéknak azt kapta, néha ritka grízzel, hogy laktatósabb legyen.


A kisebbik lányom is már fél évesen itta (őt 1 éves koráig szoptattam), és a most fél éves kisfiam ivott már belőle (ő még mindig szopik).

7. Ronita17 (válaszként erre: 2. - Yrdzsi)
2009. máj. 2. 17:51
Ellen javaslatok: A baba emésztőrendszere még nem elég fejlett a tehéntej fehérjeinek feldolgozására. A tehéntej egyes ásványi anyagokból túl sokat tartalmaz,ami károsítja a veséjét.És nem jut hozzá maradéktalanul mindazokhoz az ásványi anyagokhoz és vitaminokhoz,amire az egészséges fejlődéshez szüksége van az első években.
6. yrdzsi (válaszként erre: 5. - Ronita17)
2009. máj. 2. 17:31
Én is hallottam,ezt.De van aki azt mondja,hogy csak akkor lehet allergiás rá,ha a közeli hozzátartozó az.
5. Ronita17 (válaszként erre: 2. - Yrdzsi)
2009. máj. 2. 17:27
A házi tejet azért ajánlják 2.5-3 éves kortól mert alergiát okozhat
2009. máj. 2. 17:26

1 éves kortól kaphat (ha egyéb ok nincs, ami kizárná), de kizárólag forralva.


(A hígításnak nincs jelentősége.)

2009. máj. 2. 17:24
Én a kisfiamnak 15 hós korától adom a bolti,nem tartós dobozos tejet. A 2,8-asat hígítani kell,az 1,5-öset simán adhatod neki forralva.
2009. máj. 2. 17:20
Sziasztok az én manóm 17 hónapos.Merjek adni neki házi tejet?van aki azt mondja hogy nyugodtan,van aki azt hogy bolond vagyok mert nem bevizsgált tej.
2009. máj. 2. 17:17
Milyen idős kortól lehet adni a gyermeknek forralt házitejet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook