Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen támogatásokat lehet igénybe venni? Kiskapuk? Segítsünk egymásnak! fórum

Milyen támogatásokat lehet igénybe venni? Kiskapuk? Segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2
31. pemete
2010. febr. 2. 07:55
Most számolgatom, hogy akkor ez a lakásfenntartási támogatás nekünk is jár:)
30. Ani58 (válaszként erre: 29. - Nikcsike)
2010. febr. 1. 22:27

A nevét nem.Az ismerősöm akitől erről hallottam csak annyit árult el,hogy ő akkor bejelentkezett a nagymamájához lakcímre,valamit buheráltak a jövedelmekkel,amit bevallottak és ő is kapott valami 5e ft-os támogatást.Ebben a poén,hogy akkor vettek lakást,ami a férje nevén volt,a támogatást meg ő igényelte ily módon,így nem buktak le.Ezt nevezik kiskapunak?:) (igen,csak mosolyogni lehet rajta,mert annyira abszurd)

Mást nem árult el,nagyon titkolózott.Biztos fél,hogy valaki felnyomja.:)

2010. jan. 31. 21:51

sziasztok!

Képzeljétek megkaptam a gyermekvédelmi támogatást. Ebben benne van az ovodai ingyenes étkeztetés, évente kétszer kapok pluszba 5800 ft-ot és ingyenes tankönyv is jár, bár mi ott még nem járunk. És elvileg kapok majd havonta 5500 ft-ot.


Senkinek sincs semmilyen más ötlete?


Ani58 nem sikerült kideríteni a támogatás nevét???

28. boszorka42 (válaszként erre: 27. - Nikcsike)
2010. jan. 15. 17:58
A jövedelembe beleszámít a családi pótlék is.Ha egyedül neveli valaki a gyereket annak tavaly volt 37000ft most valahol olvastam 39000ft. Elég sok hasznos dolgot lehet meg tudni a NOE.hu oldalról.Érdemes megnézni.
2010. jan. 15. 15:45

Sziasztok!


Ma voltam a családsegítőben, és vártam 1 órát mire rám került a sor, és utána meg elküldtek az önkormányzathoz. Tök jó mert kiderült, hogy mióta megszületett kisfiam 2 éve azóta kaphattam volna havonta 5500 ft-ot. Ami nem olyan sok, de jól jöt volna. Nem kell hozzá más, csak egy jövedelem igazoló papír, nekem pedig a bankszámla kivonat, mert én oda kapom a gyest, meg a családit. Ja, meg még be kell vinnem majd az autónak a forgalmiját. Na de ha amiatt a hülye autó miatt nem kapom meg a támogatást, akkor lemegyek és baltával szétverem. 2008-ban vettük, pont a válság előtt, mikor a legerősebb volt a forint, most, meg alig birjuk nyögni. De ha emiatt esek el tőle mérges leszek.

Na mindegy! Bocsi, ez nem ide tartozott, csak le kellett irnom. Hétfőn már talán okosabb leszek.

Egyébként a jövedelem(az egy főre eső) nem haladhatja meg a 37500 ft-ot. Akor lehet kapni.

26. boszorka42 (válaszként erre: 24. - Nikcsike)
2010. jan. 14. 15:46
Szia! Lehet az Önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi támogatást igényelni az 1 főre jutó jövedelem számít ami kb 37000ft a lakás fenntartásinál pedig 42000ft. Ki lehet otthon számolni és ha nem éri el az összeget meg kell igényelni.Nálunk kapja olyan is aki nincs rászorulva.
25. nikcsike (válaszként erre: 19. - Ani58)
2010. jan. 14. 10:13

szia!

Sikerült már utánajárni annak a támogatásnak??

2010. jan. 7. 22:15

Szia! Én megértelek! De úgy vagyok vele hogy ezzel nem másoktól veszem el a betevőt! Én is örülök ha minden hónapban meg tudok élni! Szóval ha igényelhetek valamit, akkor igényelni is fogok, mert rengetegen vannak olyanok tényleg akik nem érdemelnék meg a támogatást és megkapják, mert ismerősük van egy-két helyen, vagy megfelelő papírokat tudnak beszerezni.

Kérdem én hogy akkor az ő javukra mondjak le ezekről??


Egyébként nem vitafórumot szerettem volna nyitni, csupán arra kérem az embereket hogy segítsünk egymáson, és ne azok kapják meg a pénzeket, akiknek mindenféle ismerősük van, stb

23. 612c4ee548 (válaszként erre: 22. - Ani58)
2010. jan. 7. 18:50
jól van, tudom. Én csak magamról írtam, és tudom, hogy nagyon sokan annak ellenére is kérnek, hogy jól állnak.Én semlegesen állok a dologhoz, hiszen mint mondottam, én magam is segélyre szorultam x ideig.Nehéz a megélhetés, jaja. Kaja, bérlet, számlák ( jó esetben )és slussz.
22. Ani58 (válaszként erre: 21. - 612c4ee548)
2010. jan. 7. 14:50

Igen,valamilyen szinten igazad van,vannak jobban rászorultak.Csak tudod,amikor azt látom,hallom,hogy a pl. nálam sokkal jobb módban lévő emberek(vállalkozó!) kapnak ilyen-olyan segélyt,juttatást,akkor eszembe jut,hogy én miért ne kaphatnék?

A rászorultakról pedig sok durva példát tudnék írni,hogyan is rászorult némely ember.

Mi is nagyon spórolunk,de van amikor abból sem lehet már megélni.:(


Amúgy tündéri a kislányod!

2010. jan. 7. 12:57

Én kaptam lakásfentartási támogatást is, mert igényeltem, havi 2800 ft volt ( helzettöl függően mindenkinek más-más összeget állapítanak meg)Mivel azonban oly hosszú időn keresztül kaptam, a gyerek születésétől ( tavaly október ) úgy döntöttem inkább csóró leszek, mert az ország sz@rban van és annak adják, aki nálam is sz@rabb anyagi helyzetben van.Mert sokan vannak mínuszban az utcán, legalább is itt Pesten, sokan megfagynak, sokan szállón élnek, éjjeli melegedőbe mennek, ha persze odaérnek zárás előtt és van hely.

Szóval lehet kérni sokmindent, pl. átmeneti segélyt is, lehet rendszeres átmeneti segélyt is, olyankor kimennek környezettanulmányra. Itt Pesten van ételosztás, van a vörös keresztél ingyen ruhasegély. Én már mindent megjártam, de nálam sokkal lepattantabb emberek is vannak, akiknek kisiklott az életük, elsősorban azoknak találták ki az ilyen-olyan segélyeket.( de sez csak az én véleményem és most, lehet, hogy fél év múlva másképp látom...)

Én úgy döntöttem spórolok, beosztom a zsét és nem kérek, de ti kérjetek nyugodtan, úgyis kell adniuk, hisz törvény van rá, hogy ki kaphat, ki nem.

20. 612c4ee548 (válaszként erre: 8. - Nikcsike)
2010. jan. 7. 12:48

sziasztok! Én úgy lettem terhes, hogy nem volt munkaviszonyom és nem dolgoztam teherbe esés előtt vagy másfél évet, de aktív korún voltam, aminek az utóbbi időben már rendelkezésre állási támogatás lett a neve, azaz RAT. ( angolul patkányt jelent...)

Szóval én most mégis kapok gyest és mindenki más is kap, aki az én cipőmben jár.A gyest kapom és a családi pótlékot, slussz. Semmmi mást. összesen 40, ebből persze még levonnak így lesz összesen havi 37 rugesz oszt csákesz.

19. Ani58 (válaszként erre: 17. - Ani58)
2010. jan. 6. 21:56
Bocsi,ez mégsem az,elolvastam a feltételeket.Hiszen akkor a jómódú ismerőseink nem kapták volna meg.Szóval ez nem az.
2010. jan. 6. 21:56
Sziasztok ,tudja valaki azt hogy ha egyedül nevelem a kisfiam akkor az ovinak csak a felét kell fizetnem??
17. Ani58 (válaszként erre: 13. - Nikcsike)
2010. jan. 6. 21:51
Sajna a nevét nem tudom.De biztos egyről beszélünk.Köszi!
16. pzsvi
2010. jan. 6. 17:45
Nálunk ha valaki szül akkor egyszeri 5000 Ft segélyt kap. Ez már legalább 10 éve ilyen összeg. Hozzáteszem falun lakunk.
15. Toprengo (válaszként erre: 14. - Pannakutyus)
2010. jan. 6. 17:15

Sziasztok!

Megmondanád, pontosan hol olvastad ezt a vissza nem térítendő támogatást a kormányszóvivő.hu-n?

Most néztem meg, de nem találom.

Nagyon nagy bajban vagyunk, nagyon fontos lenne.

Előre is köszi!

2010. jan. 6. 16:41
A krízistámogatásról a kormányszovivo.hu-n találtak többet. Attól függően, hogy kit menniyre tartanak rászorultnak ha jól emlékszem 15-100 ezer ft-ig egyszeri, vissza nem térítendő támogatás jár.
13. nikcsike (válaszként erre: 10. - Ani58)
2010. jan. 6. 14:52
nem a krízis támogatásra gondoltál??
12. Leras (válaszként erre: 11. - Leras)
2010. jan. 5. 22:42
Viszont biztosítási időnek számít a táppénz, tgyás, gyed és gyes ideje is.
11. Leras (válaszként erre: 8. - Nikcsike)
2010. jan. 5. 22:40

Szia!

terhességi gyermekágyi segély csak abban az esetben jár, ha GYES előtt volt munkaviszonyban töltött időd és 2010.01.01től 365napon keresztül kellett, hogy legyen.

10. Ani58 (válaszként erre: 6. - Nikcsike)
2010. jan. 5. 22:21
Meg fogom érdeklődni.Egy ismerősünk mondta,hogy ők igénybevették.
9. vkj77 (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2010. jan. 5. 22:20
Sajnos,amit én tudok,nem kívánom senkinek.A mi városunkban,és szerintem országos elhalálozáskor,ha a korházban történt, van erre lehetőség.Nemrég meghalt anyósom,és a sógornőmre való tekintettel 1 héttel toltuk a temetést.Amit a hűtésért ki kell fizetni az 5 nap(azt hiszem 20000),az a minimum,és utána mindennap+napidíj.A lényeg,az,hogy a boncorvos elmondta,hogy kérhetjük méltányosságból azt,hogy a napidíjat elengedjék,ebben tudnak segíteni.Az ügyintéző lánykának,amikor mondta a sógornőm(9 hónapos terhes volt)elkezdett vergődni.Amin kiakadtunk,hogy ránk ˝˝támadt˝˝honnan szedünk ilyen hülyeséget.Amikor mondtuk,hogy ki mondta,bevágta az ablakot.Utána kinyitotta dúlva-fúlva,hogy milyen jó,hogy feleslegesen kitőltötte a számlát.Mire mondtuk,hogy azt természetesen kifizetjük.Kegyelemdöfésként megkérdezte,hogy most visszük-e el?Akkor fel sem fogtuk a kérdést...(temetés előtt másfél héttel)Szóval van ilyenre lehetőség,csak ¨¨elfelejtik˝˝mondani...
2010. jan. 5. 22:14
De légyszi segítsetek, mert nem értettem a hivatalos fogalmazást, szóval én kaphatok terhességi gyermekágyi segélyt??? Vagy csak az kaphat aki előtte 180 napot dolgozott(illetve biztosított volt) ??? VAgy az is kaphat aki gyesről meg gyesre???
7. Encsy75 (válaszként erre: 5. - Nikcsike)
2010. jan. 5. 22:14

Menj be az önkormányzathoz,és ott mindent elmondanak.De ez szerintem egy általános probléma,itt sem mondják el a lehetőségeket,csak a sógornak,meg a komának.

Én a gyermekvédelmit kérelmeztem meg decemberben,a beadás után két nappal már itt volt a papír,hogy megkaptuk.Így van ingyenes ovi/suli ebéd és tankönyv a gyerekeknek.Itt a faluban mindenki megkapja,talán az is a baj,hogy a jó módúak is.nekem most nincs melóm és ezért kértük.

6. nikcsike (válaszként erre: 3. - Ani58)
2010. jan. 5. 22:12

Na ha megtudsz valamit erről az egyszeri évente igényelhetőről szólj! Engem is érdekelne. Vagy ha a nevét megtudod írd meg és utánajárunk, ha sikerül.

Egyébként engem minden érdekel, mert a szüleimen is szeretnék segíteni, de mint mondtam jelenleg gyesen vagyok és a második babámat várom, szóval a gyes mellé kapható valamik engem is érdekelnek!

5. nikcsike (válaszként erre: 4. - Encsy75)
2010. jan. 5. 22:10
Jajj hát nem az a baj hogy nem kapnám meg, hanem az hogy nem tudok, tudunk róla!!!
4. Encsy75 (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2010. jan. 5. 22:02
Szia!Itt nálunk a nyugdíjasok kapnak meleg ételt a munkanapokon potom pénzért.Vagy van az úgy nevezett gyermekvédelmi támogatás.Stb.Ezekről az önkormányzatnál tudsz érdeklődni a szociális osztályon/munkatársnál.És olyan nincs,hogy nem adják,mert ha megfelel a feltételeknek a polgár igen is kell,hogy adják.max van egy átfutási ideje az elintézésének.
2010. jan. 5. 21:58

Ez engem is érdekelne!

Én hallottam v.mi egyszeri támogatásról,ami alanyi jogon jár évente.De sajna nincs időnk utánajárni,a párom rengeteget dolgozik,a kisfiammal meg leülni egy váróban akár 3-4 órát,lehetetlen.De rajta vagyunk a témán.

Engem főleg a Gyes mellé igénybevehető v.mik érdekelnek.

Végre egy jó téma!

2010. jan. 5. 21:55
nem kiskapu kell, hanem normális önkormányzat, és családvédelmi szolgálat ami nem mindenütt van, mert ők nagyon sokat tudnak segíteni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook