Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen rendelt alapján kötelező a csecsemők csípőszűrése? fórum

Milyen rendelt alapján kötelező a csecsemők csípőszűrése? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. azure_
2013. okt. 10. 15:22
4 éve volt szerencsénk várpalotán végigülni a csípőszűrést, de szerencsénkre hamar végeztünk. Viszont a folyosón van elöl a kartonozó és MINDEN osztályra bejelentkező beteg (körzeti felnőtt orvosi rendelés is folyik itt) ott áll sorba. Sokszor a folyosó végéig kígyózik a sor. Úgyhogy teljesen mértékben megértem Judit félelmét és felháborodását. A 3 hónapos piciknek még nem szerencsés ilyen sok beteg ember közé menni. Én is féltem anno nagyon. Csak a szerencsén múlott, hogy akkor pont kevesen voltak, ami egyébként nem jellemző a helyre. Sőt...
64. pmjudit (válaszként erre: 63. - Ede71)
2013. okt. 8. 18:58
Várpalotán - valószínűleg Veszprémbe viszem...
63. Ede71
2013. okt. 8. 14:43

szia Judit,


szerintem nem kötelező a szűrés, ez egy lehetőség amivel élsz vagy nem. egyébként rengetega alkalom van amikor a gyerek napirendje felbomlik, nem hiszem hogy annyira megsinylené. én megszoptatnám a folyoson egy pelenka alatt.

nálunk (veszprém) nagyon jó az ellátás, heti 1x van rendelés. 1-2 hétre adnak időpontot, és érkezési sorrendbe (előzetes regisztráció a után) volt hogy 5 perc alatt végeztem.

nekem mind a két fiammal 3x voltam, mert a családban előfordult a csípőficam, de szerencsére minden rendben a kicsikkel (3 éves, 8 hónapos).

én is ajánlom hogy vidd el. mert a várakozás az egy kis bosszúság, de fő az egészség :)

nem tudom hol laksz, nincs lehetőség másik városba elvinni?

62. d71ef05a8e (válaszként erre: 61. - Nojni)
2013. okt. 8. 09:26
Persze, másfél óra autóút semmivel sem jobb.
61. nojni (válaszként erre: 60. - D71ef05a8e)
2013. okt. 8. 08:21
Nagyon jó az, ha így meg lehet oldani. Mi csendben tűrünk, mert hát ez a megoldás a lehető legrosszabb. De ez egy szabolcsi, vidéki kórház. És ott semmi sem mondható jónak. Ha jobbat akar az ember lánya, be kell autózni Nyíregyházára, ami másfél óra, és jól ki kell nyitni a pénztárcát is. És a hosszú utazás sem biztos, hogy tetszik a babának. Úgy vagyunk vele, hogy valahogy kibírjuk. Ennyi bajunk legyen, soha több...
60. d71ef05a8e (válaszként erre: 58. - Nojni)
2013. okt. 7. 20:50

Szerintem nagyon durva, hogy kicsi babákat kitesznek eleve már csak a több órás várakozásnak is. Napirend ide vagy oda, nem minden baba tud nyüzsiben aludni, szóval nem mindenkinél működik, hogy az autós hordozóban alszik, amíg sorra nem kerülnek.


Nálunk ilyen gond nem volt, pontos időpontra kellett menni, és két kisbaba volt csak az egyébként üres folyosón rajtunk kívül. Nálunk más volt a gond: két hónapot kellett várni a legkorábbi időpontra, majd mivel a recepciós téves napot mondott a telefonban és teljesne hiába mentünk, az újabb időpontot újabb két hónap múlvára kaptuk. Elmúlt már négy hónapos a kisfiam, mire az újszülöttkori csípőszűrése így meglett:(

59. d71ef05a8e (válaszként erre: 55. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 19:08

Nézd, szerintem mindneki így csinálja, aki figyelembe veszi a baba igényeit. Én soha nem szervezek programot alvásidőben, mondpm ezt úgy, hogy szinte hétről hétre változik az alvásidő. De a lényeg, én mindig tudom, hogy az adott napokban kb. mikorra esik. Viszont örökös stressz lenne az életem, ha az általunk nem befolyásolható időpontoktól kétségbe esnék. Aznap már reggeltől úgy alakítom a dolgokat, fél órákkal csalva, hogy éppen időben legyünk, mikor oda kell érni.


Ha viszont csúszás vagy bármi egyéb miatt elhúzódik a dolog, és a gyerekem megéhezik, én akár egy tízezres stadion közepén is megszoptatnám, egy percig se érdekelne senki véleménye.

58. nojni
2013. okt. 7. 10:36
Nálunk (Sz-Sz-B megye) hetente egyszer lehet vinni a babákat, de felnőtt rendelés is zajlik ezen a napon -bár nem érdemes akkor menni-. Én kétszer voltam a gyerekeimmel, nem adnak időpontot, reggel 8-ra mentünk, és 11- fél 12 körül mentünk be. Kb 40 baba állt sorba. Rémes, borzasztó, szörnyű, de ez van. Egyszer ki lehet bírni. Nem is háborgott senki, pedig a rendelő egy huzatos átmenő-folyosón van. Aztán ha éhes volt a baba, megszoptattuk. Ha éppen aludt a vizsgálat előtt, hát felébresztettük. Nem kell ebből ügyet csinálni!
2013. okt. 7. 10:18
Ezek szerint ez mindenhol így van és csak az eü. személyzeten múlik, hogy az ilyen pici babák mikor kerülnek be. Mi Kecskemétre mentünk, ott nagyon emberségesen kezelték a helyzetet. Én is nagyon meg voltam ijedve az ilyen helyzetektől, de kellemesen csalódtam. Amikor az asszisztensnő kijött, mindig mondta, hogy a kisbabákkal lehet előre menni. És mivel én csípőficammal születtem, ezért nem csak a kötelező szűrésre kellett mennünk, hanem még utána is, de már csak a helyi rendelőbe. Sok szerencsét, kevés várakozást Nektek!
2013. okt. 7. 10:02
Mi is így voltunk, sok sok ember és bár picit várakozni kellett, de meg volt addig a hordozóban, nem kell bemenni a tömegbe. És igen, kötelező.
2013. okt. 7. 09:48

Köszönöm a hozzászólásokat.


Az 52. hozzászólásban leírtam, hogy miért lepődtem meg nagyon.

A napirendünkön pedig lehet élcelődni, ezt a baba maga alakította ki és hozzá alkalmazkodunk.

2013. okt. 7. 09:46
Olyan jó lenne, ha valaki válaszolna arra, hogy miért számít az, hogy van-e gyerekem vagy sem.
53. Annie1130 (válaszként erre: 45. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:43
Ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed menjen a hegyhez! Hívd ki a az orvost!Biztos van az az összeg, amiért hajlandó a napirendeteket figyelembevéve meglátogatni... Vagy vidd el privát rendelőbe!Ilyen egyszerű!
52. pmjudit (válaszként erre: 50. - D71ef05a8e)
2013. okt. 7. 09:40

Nem a napirend a fő gond, ezt már az elején is írtam.

Igen, valószínűleg magánrendelés lesz, csak első felháborodásomban, miután letettem a telefont ez a kérdés merült fel bennem.


Azt vártam volna, hogy van legalább egy délelőtt vagy délután, mikor is több időpontot tudnak adni és ezek közül megtalálni a legmegfelelőbbet.

Mikor hasi és koponya uh-ra kellett vinni a megyeszékhelyre, simán tudtunk megfelelő időpontot kapni.

Abszurd, hogy egy ekkora városban és körzetében egy óra áll a rendelkezésre és akkor sem csak babák vannak.

51. pmjudit (válaszként erre: 48. - A4c08bc146)
2013. okt. 7. 09:35
Nem háziorvos - ortopéd orvos, heti egy alkalommal a felnőtt rendelőben.
50. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:34

Ne haragudj, de ebből is látszik, hogy a szoros napirend nem életszerű (minden esetleges előnye mellett).


Azzal pedig maximálisan egyetértek, hogy felháborító, hogy ilyen körülmények között vizsgálják a babákat, én is idegeskednék miatta, de ahogy én is, sokan is írták már, próbáld magánúton rendezni.

49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:34

Lécci, hadd írjak már. Illetve kérdezzek még egyet.


Ha valaki idemásolja azt a rendeletet ami kimondja, hogy kötelező, vagy bizonyítja, hogy nem, azzal az információval mit kezdesz?

48. a4c08bc146 (válaszként erre: 45. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:32
Akkor kérdezd meg hol lehet olyan helyre menni ahol gyerekek vannak. Külömben is, miért háziorvos végzi a csípőszűrést a babánál??
47. pmjudit (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. okt. 7. 09:28

Annyira nem érted, hogy miről beszélek! De mindegy , köszönöm a hozzászólásaidat.

Nem tartom feleslegesnek a vizsgálatot - hiába írtam le többször is.


Kérlek erre már ne reagálj!

Köszi, hogy írtál.

46. andi6020 (válaszként erre: 21. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:25

Bazz, már vártam.

Van, 2. Elég?

Egyébként nem tök mindegy?

Neked van, mégis feleslegesnek tartod a vizsgálatot. Ergo nem feltételez több értelmet az, hogy ki szült, és ki nem. Nem is értem, de komolyan.

Sem a problémát, sem a kérdést. Érdekes, hogy állandóan mindenki szidja az egészségügyet, meg a felületesen dolgozó orvosokat, erre itt van egy ingyenes szűrés, de azt igyekszel kikerülni. És ha a későbbiekbe gond lesz?

Millió megoldás létezik az esetre, szerintem te is meg tudnád oldani.

45. pmjudit (válaszként erre: 44. - A4c08bc146)
2013. okt. 7. 09:25

3. baba és nem parázok, hanem kiakadtam.

Nem, nem gyerekszakrendelőben, hanem a felnőtt háziorvosi és szakrendelők épületében, a folyosó közepén kell várakozni és két felnőtt között megpróbálják behívni a babákat - ezt mondta a hölgy, aki időpontot ad.

Hidd el jó pár dolgot megoldottam már én is.

2013. okt. 7. 09:20

Lehet magán úton is rendezni.

De külömben a szoptatásban egyszerű elötte megszoptatot. Nem szokták a picibabákat órákat váratni. Ha szopizik, pedig van normális esetben immunitása a babában.

Nálunk még az Uh és Rtg között is lehet választani. Ja és egy hatalmas gyerek szakrendelő leges legvégén van és az egész épületen át kellett menni. Januárban, érdekes egyedül is megoldottam pedig 30km is kellett utazni. Szóval nem kell annyira ráparázni. Szerintem. Főleg ha már második baba.

43. pmjudit (válaszként erre: 42. - 089e41917e)
2013. okt. 7. 09:19
prviben megírom.
42. 089e41917e (válaszként erre: 41. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:19
Milyen városban van ez?
41. pmjudit (válaszként erre: 39. - Szafaripók)
2013. okt. 7. 09:17
Éppen ezen akadtam ki, hogy felnőttek betegek közé, a felnőtt rendelőbe.
40. 17aadc1082 (válaszként erre: 38. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:16
Akkor a körülményeken változtass, vidd el magándokihoz, gond megoldva.
2013. okt. 7. 09:15

Ha a napirend miatt ennyire aggódsz, akkor vigyél neki cumisüvegben anyatejet. Vagy egy kendőt, és akkor egy széken is meg tudod szoptatni.

Az, hogy egyszer eltérsz a napirendtől, nem olyan nagy katasztrófa. Viszont abból, ha nem viszed el a szűrésre, lehet nagyobb baj.

Amúgy meg felnőtt ember vagy: beszéld meg a vizsgálatot végző orvossal vagy azzal, aki vele lesz, hogy A) időpontra menjetek, B) nem a beteg felnőttek között akarsz várni, szólítsanak.

De én nehezen tudom elképzelni, hogy kisbabával beteg felnőttek között kell várakozni.

Nekünk (is) 6 hetesen kellett menni, de a gyerekorvos rendelőjébe, és a védőnő is ott volt...

38. pmjudit (válaszként erre: 35. - 17aadc1082)
2013. okt. 7. 09:15

A másik kettőt nem ilyen körülmények közé kellett vinni - ezen akadtam ki és nem azon, hogy vinni kell.

Ha nem akarnám elvinni, nyilván nem kértem volna időpontot.

37. 17aadc1082 (válaszként erre: 36. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:15
Figyi, nem az én gyerekemmel lesz a probléma, az tuti. :D úgyhogy nekem aztán tök mindegy, hogy elviszed, vagy sem. Az én lelkiismeretem tiszta marad.
36. pmjudit (válaszként erre: 33. - 17aadc1082)
2013. okt. 7. 09:14
Ha nem érted, a te bajod.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook