Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen orvoshoz kéne fordulnom? fórum

Milyen orvoshoz kéne fordulnom? (beszélgetős fórum)


10. ina87
2017. márc. 5. 18:18
lehet allergia,attól is függ mióta van ez az állapot nem mellékes h mivel jobb idő lett így már vannak fák amik virágoznak így előbb jön az allergia is...
2017. márc. 5. 17:44
Tavaly voltam allergiavizsgálaton kaptam gyógyszert is amit szedek! Most a természetgyógyász elküldött laborra plusz néztek egy csomó mindent: pajzsmirigy,hormonok,cukorterhelés is volt de minden jó! Nagyon el vagyok keseredve, mert jön a jó idő rövid felsők, kisruhák és néha baromi csúnyán fellángolnak a kiütések :( Pl ha edzek vagy fürdés után....már gyógyszertári natúr fürdőkrémet használok, hogy ne irritáljam!
8. spann (válaszként erre: 1. - Dorina.s)
2017. márc. 5. 17:41
Körzeti orvoshoz.
2017. márc. 5. 17:14

Új gyógyszer? Valami gyógytea?

Szolárium?

Nekem a pajzsmirigy gyógyszertől lett a mellkasomon és a karomon csalánkiütés, aztán hozzászoktam.


És még lehet valamilyen kontaktallergia.

Ha pl. én nem a saját samponommal mosok hajat, akkor elsőre a mellkasomon lesznek kiütések, majd a nyakamon és a karomon, esetleg az államon, de nem várom meg inkább hajat mosok.


És még egy: nekem nyáron a naptól szokott még szintén mellkas, kar, nyak és az arcomon is, ha nem figyelek.

2017. márc. 5. 16:05
Allergia vizsgálat első sorban, majd gastroenterológus...
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Dorina.s)
2017. márc. 5. 15:57

Én is jártam hasonlóan.

Nekem az államon kezdődött, majd a két karomra és a lábamra is ráment. Amikor megjelentem a bőrgyógyásznál, rám nézett és azt kérdezte: "stressz?" Van belőle bőven, mondtam. Szteroidos kenőcsöt kaptam rá. Elmúlt, majd minden évben ugyanoda visszajött. Ez kb. 3-4 évig tartott, mire az a stressz-helyzet, amiben akkor voltam, megszűnt. Azóta sem jöttek vissza a kiütéseim.

4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Dorina.s)
2017. márc. 5. 15:19

Lehet, hogy valamilyen étel intolarenciád van.

Jó lenne, ha rendszeresen írnád, mikor mit eszel.

Olyan bőrgyógyászt keress, aki allergológus is. Még az is lehet, hogy simán a ház porra vagy allergiás. De egy házikedvenc szőrére is lehetsz az. Még akkor is előfordulhat ilyen, ha pl. albérletben laksz és az előző bérlőnek volt olyan állata amire te allergiás vagy. De lehetsz elektromos illatosítóra is.

Szóval ez elég összetett és ránézésre nem lehet megmondani mitől van.

Én pl. házi porra voltam/vagyok allergiás és le kellett pl.cserélni a szőnyegpadlót parkettára, de előtte az öblítőt, a mosószert, mosogatószert, szappant, sampont is lecseréltem, mire kiderült.

Érdemes kikísérletezni ezeket.

3. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Dorina.s)
2017. márc. 5. 15:06
se a borgyogyasz, se a haziorvos nem javasolt allergiavizsglatot?
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Dorina.s)
2017. márc. 5. 15:05
Allergológushoz talán, de lehet egy jó belgyógyász, aki kér egy részletes labort.:))
2017. márc. 5. 14:55
Szóval az a problémám, hogy kb fél éve fura csalánkiütés szerű képződmények lettek a mellkasomon ami bizonyos időközönként továbbterjed az arcomra is. Voltam 3 bőrgyógyásznál egyik sem tudta megmondani mi ez. Most természetgyógyászhoz járok de félek mi történik ha ő sem tud meggyógyítani? Milyen orvoshoz fordulhatnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook