Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen káros hatása lehet a védőoltásoknak hosszú távon? fórum

Milyen káros hatása lehet a védőoltásoknak hosszú távon? (tudásbázis kérdés)


39. Alexa77 (válaszként erre: 37. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 23. 15:46
Te most feltétlenül bele akarsz kötni valakibe? Ne forgasd már ki mások szavait légy szíves!
38. Alexa77 (válaszként erre: 35. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 15:45
Teljesen így van. Bár a kötelezők közül nem mindennel értek egyet (van, amivel igen) de zokszó nélkül viszem a gyereket oltásra, amikor kell. Én csupán azon gondolkodom, hogy a nem kötelezők valóban hasznosak-e, kell-e nekünk, vagy az a jobb, ha nem adatok be neki semmit a kötelezőkön kívül.
37. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 30. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 15:44

"ehhez nem kell nagy ész"


De egy kisadag logika nem árt mert ennek az 50%-a igaz ha igaz. Mi van akkor ha totál egészséges embereknek születik rendellenes gyereke? Mert van ám bőven ilyen is.

36. Alexa77 (válaszként erre: 34. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 23. 15:44
Ilyet senki sem állított. Az viszont tény, hogy a védőoltásokban higany van. Az is tény, hogy a higany káros, többek között autizmust (is)okoz.
35. 7dea0ad493 (válaszként erre: 34. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 23. 15:41
Ő nem a kötelező oltások ellen volt, azt beadatja, hanem az ilyen mint bárányhimlő elleni.Az nem kötelező.Nemigaz?
34. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 32. - Alexa77)
2009. jan. 23. 15:40
Nem gondolod hogy ez az autizmustól való félelem már a hisztéria felé megy el? Ki meri azt állítani hogyha semilyen oltást nem kap a gyerek akkor nem lesz autista? Egy társadalomban az embernek kötelességei is vannak. Mekkora volt a gyermekhalálozás az oltások elött? És az egyébb annak hiányából származó későbbi betegség? Erre is gondolni kellene.
33. 7dea0ad493 (válaszként erre: 32. - Alexa77)
2009. jan. 23. 15:23
Ebben egyet is értek.
32. Alexa77 (válaszként erre: 31. - Yulcsy)
2009. jan. 23. 15:23
Nem fogok köveket dobálni!:-) Nem is a kötelezőkről van szó, mert ugye a kötelező az nem választható, függetlenül attól, mit is szeretne a szülő.... Viszont azon a véleményen vagyok, hogy inkább bárányhimlő-pöttyöket gyógyítgatok, mint hogy az oltástól legyen autista gyerekem...
31. Yulcsy (válaszként erre: 21. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 15:04

Azért csökkentek, mert mindenki beoltatta magát.Mindenkinek a saját felelőssége, hogy mit csinál a gyermekével, csak ha elkapott egy olyan betegséget a gyerek ami ellen van védőoltás, akkor ki fizesse a kezelési költségeket?Mert én mint adófizető akkor azt mondanám, hogy Anyuka, Apuka ez ellen a betegség ellen van kötelező védőoltás, ha beadatták volna, most semmi baja nem lenne a gyereküknek.

Nem is értem meg azokat a szülőket,akik az autizmuson aggódnak.(mielőtt követ dobnátok, ebből írtam a szakdolimat, tehát tudom mi az autizmus)Én sokkal inkább aggódnék a TBC, Diftéria stb miatt.

30. 7dea0ad493 (válaszként erre: 29. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 23. 14:54
Azért lehet,annak a gyereknek vannak szülei,és már abból is le lehet szűrni, ha apuka,vagy anyuka esetlegesen beteges gyenge gyerek volt, vagy erős egészséges.Pl.Meg a gyereken azért szerintem a saját anyja csak észreveszi ha már attól is van-e valami baja ha 5 fokkal hidegebb van, vagy esetleg nem lesz beteg az első hónapban rögtön.A szoptatott csecsemők amúgy is ellenállóbbak mint tápszeres társaik, persze kivétel mindig van, de azért nagyjából lehet tudni hogy a gyerek beteges lesz-e vagy sem.Gondolok itt arra ha két vérszegény beteges szülőnek a gyereke is az lesz, ehhez nem kell nagy ész
29. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 23. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 14:31
És azt honnan lehet előre hasból tudni hogy egy gyereknek milyen lesz a védekezőképessége?
2009. jan. 23. 14:27
Nagyon köszönöm a véleményeket.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 09:09
A bárányhimlő sem zajlik ám le mindenkinél veszélytelenül. Sajnos 2 példa is volt a házunkban 1 év kölünbséggel kapta meg a betegséget a két kisgyermek. Egyik a Lászlóban infúzióra kötve élte át, a másik otthon nagyon rossz legyengült állapotban. Mindkettő átlagos, de inkább átlagosnál jobb családikörülmények között élt. A testvéreiknek viszont kutyabajuk sem lett. ( egyik sem kapott védőoltást, azok sem akik csak viszkettek)
26. 7dea0ad493 (válaszként erre: 24. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 08:52

Az a baj, hogy tapasztaltam azt ismerősök gyerekénél, és más fórumokon hogy sajna az oltások valamilyen formában felelősek az autizmus kialakulásáért, és okozhatnak szövődményeket az arra hajlamos gyerekeknél.Ráadásul olyan oltások, amik aztán igazán a mai világban elhagyhatók lehetnek.Én ezért vagyok szkeptikus.

Ha nem ismernék közvetlenül ilyet, akkor lehet hogy másképp állnék a dologhoz.De így...

25. gerna (válaszként erre: 17. - Alexa77)
2009. jan. 23. 08:48
A védőoltás mellékhatásaira válasz: a beoltottak igen kis százalékát érinti. Ez persze nem vigasz azoknak, akinél bejön a dolog. De: ha most lenne oltás HIV ellen, "rák" ellen, Alzheimer-kór ellen, öregedés (!) ellen, azt beadatnád? dacolva az esetleges mellékhatásokkal? a maga idejében ugyanilyen szubjektiv jelentősége volt a diftéria, gyermekbénulás stb. oltásoknak.
24. kkrisztina76 (válaszként erre: 23. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 08:47

A bárányhimlő ellen én sem oltattam be egyik lányomat sem. A két nagyobb már át is esett rajta az óvodás kor alatt. A kicsi is gondolom át fog.

Semmi komoly. Kicsit vakaróztak, meleg helyen kellett lenniük hogy minden hólyag hamar kijöjjön.

23. 7dea0ad493 (válaszként erre: 22. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 08:37

Persze azért az is más ha a gyereknek gyenge a védekezőképessége.Ebben az esetben lehet hogy jót tesz.De én ezt vettem észre nálunk is közösségben,hogy olyanok is beadatják ezeket akiknek aztán tényleg nem szükséges.

Ismerősöm kisfia 5 éves.Elkapta a bárányhimlőt, és pont ő mesélte hogy a hiedelemmel ellentétben pillanatok alatt lezajlott a gyereknél.

Tehát végül csak igaz az hogy egészséges védekezőrendszerű gyereknek teljesen felesleges bárminemű oltással próbálkozni.Ezzel ugyanis pl a bárányhimlő esetében gátolja azokat akik viszont valóban természetes úton akarnak erre a betegségre szert tenni.Ez minden más jellegű betegségre igaz.Aki gyengébb az kapjon ha tényleg fontos, de egy makkegészséges gyereknél feleslegesnek tartom

22. kkrisztina76 (válaszként erre: 21. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 08:25

De vannak újabbak amik ellen oltásokkal lehet védekezni. Szerintem régebben is beadatták volna a szülők mondjuk torokgyík ellen, ha ezzel élhetett volna a gyermekük.

Egyébként mindenki maga dönt. Én pl. a 6 éves kislányomnak is beadttam az pneumococcus ellenit. Persze tudni kell hogy asztmás és télen nyálkás időben mindíg sípol a tüdeje. Minden télen pont ezért tüdőröntgenre kell vinni ellenőrzésre.

Ezzel az oltással talán jobb lesz. Egyébként a gyermekorvos javasolta mivel egy hét ovi, két hét betegség volt eddig a menetrend októbertől áprilisig.

21. 7dea0ad493 (válaszként erre: 19. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 08:18
Igen anno így volt, de ma már azért ezek a betegségek a civilizációs, és egyéb környezeti hatásokra amúgy is eltűntek.Minden kornak megvolt a maga betegsége.Akkor védekeztek, de azért szerintem mára csökkent a jelentősége a régi betegségeknek
20. 7dea0ad493 (válaszként erre: 15. - Gerna)
2009. jan. 23. 08:16

Ezért lenne jó kicsinek elkapni, mint nálunk amikor mi gyerekek voltunk.Könnyebben átvészelik mint a felnőttek.Ha senki sem oltaná be a gyereket akkor ez jó eséllyel be is következne.De a bárányhimlő elkapása azért tolódik ki ennyire mert sokan oltatnak.

Viszont teljes életre szóló védettséget az oltás sem ad.Tehát nem biztos hogy nem kapja el az a 20 éves aki gyereket akar, abban az esetben ha kicsi gyereknek kapta meg az oltást.

Az a baj hogy semmire sincs garancia, de én nem vagyok túl oltáspárti.

2009. jan. 23. 08:14
Nagyon nagyon kicsi a kockázat a káros mellékhatásokra. Azért arra is gondoljunk hogy az oltásoknak köszönhetően nincs torokgyík, járványos gyermekbénulás, szamárköhögés amibe nagyon sok kisgyermek belehalt.
18. Sirga (válaszként erre: 1. - Lampakorte)
2009. jan. 23. 08:14
Igen, sok esetben védőoltásokra, és/vagy egyéb gyógyszerek hatására alakul ki autizmus. Genetikai autizmus csak kb. a betegek 10%-ánál áll fenn. Ami nagyon veszélyes, az az oltóanyagok tartósítóanyagaként használt etilhigany.(Vigyázat! Sok esetben még maga az orvos sem tudja, hogy etilhigany=thimerosal!)Ez található pl. az influenza elleni védőoltásban is.
17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - Alexa77)
2009. jan. 23. 08:09
Mármint a védőoltás mellékhatásaira gondoltam.
16. Alexa77 (válaszként erre: 15. - Gerna)
2009. jan. 23. 08:08
Ok, ezt értem és ha így nézzük, igazad is van. De mi a helyzet a mellékhatásokkal?
15. gerna
2009. jan. 23. 08:05

Később megkapni nagyon veszélyes! csak 1-2 példa:


"A bárányhimlő elleni vakcina kimondottan ajánlott terhesség előtt álló, terhességet vállaló, és a betegségen még át nem esett nőknek, hiszen a várandósság első három hónapjában bekövetkező fertőzés átterjedése a magzatra súlyos, végzetes következményekkel jár.


A bárányhimlő fokozott kockázatot jelent az immunrendszeri megbetegedésben, illetve az immunrendszert legyengítő kezelésben részesülők számára."


Tehát nemcsak egyszerű vakarózásról van szó.

14. Alexa77 (válaszként erre: 13. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 08:05

Van egy barátnőm, direkt keresi a lehetőséget, hogy bárányhimlős helyre vigye a gyerkőceit, csak hogy elkaphassák. Így elsőre meredeken hangzik, pedig tulajdonképpen igaza van.

A kötelezőket a lányom is megkapja, az ellen nem tehetek, de nem is örülök túlzottan neki.:-(

13. 7dea0ad493 (válaszként erre: 12. - Alexa77)
2009. jan. 23. 07:52

Csak sajna ott van az is hogy ha nem kapja meg a kötelezőket a gyereked nem járhat majd oviba, pl.

Ezzel én sem értek egyet.Én az ilyen bárányhimlő, meg pneumococcus oltástól hülyét kapok.Én is voltam bárányhimlős, és pár nap alatt lement.Mostanában nagyon sokan adatják be a gyereknek, ezáltal gátolják a többi más nem beoltatott gyereket,akik meg elkapnák inkább mint oltást kapjanak.De mivel egy oltott gyerek nem fertőz, így könnyen lehet hogy el sem kapja egy másik nem beoltatott gyerek, csak esetleg tizenéves korban, és akkor már tényleg veszélyes.

2009. jan. 23. 07:43

Sziasztok! A párom Amerikában végzett eü fősulin, hosszú évekig dolgozott is ott kórházakban. Ő mesélte, hogy odakinn még néhány éve (értsd:4-5 éve) is nagy botrányok voltak, mert a védőoltások túnyomó többsége higanytartalmú, a higany pedig valóban nemcsak okozhat, hanem megfelelő mennyiségben okoz is autizmust.

Ismerve a magyar egészségügy színvonalát erősen megkérdőjelezném, hogy itt nálunk jobb vakcinák lennének, mint az USA-ban... Szóval nem tudom, hol tudnék utánanézni a védőoltások pontos összetételének, de remélem valahol sikerül, mert addig nem adatok be semmilyen nem kötelező, csak ajánlott oltást a lányomnak, amíg nem tudom biztosra, hogy van-e veszélye. Sajnos attól tartok, van.

Sokan azt mondják, érdemes pl. bárányhimlő ellen is oltani, mert a betegségnek is lehetnek szövődményei. Én azt gondolom, mi is voltunk bárányhimlősök és arról szólt, hogy pár napig vakaróztunk - volna, ha anya nem keneget minket a megfelelő krémmel. Szóval inkább bárányhimlő, mint autizmus...

11. 7dea0ad493 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2009. jan. 23. 07:22

Hát igen sajna így van.Pedig némelyik oltást már kivenném a kötelező védőoltások kategoriájából.

Sőt azt vettem észre hogy egyes szülők mostanában előszeretettel adatnak be ilyen-olyan oltásokat a gyereknek, pedig nem hinném hogy az jó ötlet

10. 7dea0ad493 (válaszként erre: 2. - Masször)
2009. jan. 23. 07:20

Bizonyíték bizony van rá.

Én is hallottam nem egy esetről a közvetlen környezetemben, ahol a gyerek autista lett az oltástól.itt is van a hoxán is nem egy.Ez elég szomorú.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook