Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek használható napolaj helyett étolaj?Nem lesz valamilyen káros hatása? fórum

Szerintetek használható napolaj helyett étolaj?Nem lesz valamilyen káros hatása? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 28. 08:46

Semmilyen káros hatása nem lesz.

Egy kicsit pattanásos lehet a bőr tőle de azt fűszerekkel lehet enyhíteni.

Vannak akiknek érzékeny a bőrük az étolajra, számukra találták ki a sertés, vagy libazsírt.

2009. júl. 28. 08:20
Hülye kéredés, BOCS!
2009. máj. 8. 23:32
Nem hiszem, hogy anno étolajat használtak, hiszen még az sem volt nagyon. De, szerintem még a napolaj és a naptej sem jó, ezek is károsak a bőrre. Gondoljatok bele, hogy miből készülnek...
2009. máj. 8. 22:50

Szerintem használható az étolaj.


Feltéve, ha sütni-főzuni akarsz.

(de ennél többet nem írhatok, mert az már nagyon szalonképtelen lenne)

45. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Vasolya)
2009. máj. 8. 22:50

Az étlajtól mitől barnulna gyorsabban?

Valamennyit az is véd, a semminél jobb, de ha megoldható, értelemszerűen naptejet/napolajat (van egyáltalán különbség a kettő között?) kell használni.


De ha jobban átgondolom, nem biztos, hogy jó ötlet az étolaj, talán többet árthat...(Az, hogy elnyeli az UV-sugarakat, nem jelenti automatikusan, hogy ne lehetne káros különböző okok miatt.) Úgyhogy maradjatok szerintem a napolajnál/naptejnél!

44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Kisfüles)
2009. máj. 8. 22:46
Nagyobb intenzitású a Föld-felszínt érő UV-sugárzás az ózonréteg vékonyodása miatt.
43. kisfüles (válaszként erre: 42. - Vasolya)
2009. máj. 8. 21:27

Kedves vasolya


Abban,hogy évekkel vagy évtizedekkel ezelőtt senkit nem érdekeltek az UV sugarak,tökéletesen igazad van,mostanában talán már a napnak is más hatása van a bőrünkre,gondolom ez a levegőszennnyezéssel függ össze,de mindenesetre mostanában nagyon sokat lehet hallani,hogy a túlzott napozás bőrrákot is okozhat,néhány évvel vagy évtizeddel ezelőtt ez talán senkinek nem jutott eszébe,de sajnos most már ez van.

2009. máj. 8. 20:12
Szerintem ha valaki ismeri a bronz olajat az tudhatja,hogy az sem véd a leégéstől.Az arra való,hogy gyorsabban barnuljon az ember,és szerintem az étolajnak is pontosan ez a hatása.Az 59 éves úr is erre gondolt szerintem, nem pedig a fényvédő hatásáról.Ki a sz@rt érdekelt abban az időben a UV sugarak?! Szerintem senkit! :))
41. 41e36cdb38 (válaszként erre: 35. - Kisfüles)
2009. máj. 8. 19:31

Ne haragudj, ge nem gondoltam volna, hogy van ember aki ezt komolyan kérdezi.

Szerintem a napolaj sem véd meg a leégéstől, csak a magas faktorszámú naptej. Főleg ha érzékeny a bőröd.

De most komolyan, láttál rá bármekkora esélyt, hogy az étolaj megvéd, ha napolaj ellenére leégtél???

2009. máj. 8. 19:26
Ha megakarod süttetni magad a kerti grillben vacsorára,akkor jó pár litert szerezz be belőle beeeee.......:D-utána már nem lesz bajod tőle.
2009. máj. 8. 19:09

Való igaz, ha érzékeny a bőröd, 10-15 óráig ha napra mész, tök mindegy mit kensz magadra, megégsz. Maradjon csak a póló. Én is megégős vagyok, én ha erősen süt a nap, egyáltalán ki sem megyek.

De étolaj? Most túl azon hogy gusztustalan, szerinted milyen védelmet ad?

Ha jó minnőségű és magas faktorú naptejet választasz, elvileg nem lesz bajod.

Ezt az étolajat meg szerintem felejtsd el. Nem lesz ember aki azt mondja hogy ez megvéd a naptól.

38. supin (válaszként erre: 35. - Kisfüles)
2009. máj. 8. 17:55
Ne szabadkozz!! Nincs okod rá. Jó kérdés volt. Na és az sem semmi,hogy lehet poénkodni .Ne szívd mellre...
2009. máj. 8. 17:48
persze,senkit nem akartam megbántani.. én maradok inkább a napolajnál..
2009. máj. 8. 17:46
Ez valami vicc?
35. kisfüles (válaszként erre: 30. - 41e36cdb38)
2009. máj. 8. 17:31

Kedves szbp


Nem engem minősít a kérdés,hanem azt aki ezt felvetette,ő pedig egy 59 éves férfi,ő azt állítja,hogy az ő gyerekkorában csak ez létezett.Valószinűnek tartom,hogy ezért jutott eszébe most is.Én csak azt szerettem volna tudni,hogy nincs e ennek valamilyen káros hatása,és hogy hallott e valaki ilyet egyáltalán.ENNYI.

34. kisfüles (válaszként erre: 31. - 6ee0ffb012)
2009. máj. 8. 17:14

Kedves bmkriszta


Nem tartom valószinűnek,hogy van miért szégyelnem magam.Több okból sem.

1,nem nekem jutott eszembe,hanem egy közel 60 éves embernek,aki azt állítja,hogy gyerekkorába csak ez volt,

2,én soha nem használtam napolajat,hanem inkább naptejet,de sem nekem,sem édesanyámnak nem vált be soha,mert annak ellenére,hogy bekentük magunkat,nagyon komolyan megégtünk.Néhány éve egy nagyon vékony fehér póló van rajtunk,a vízben is,így azóta soha nem égtünk le.Nos,hát nálunk,ez a helyzet,persze lehet,hogy azért van ez így,mert mi édesanyámmal nagyon fehér bőrüek vagyunk,ellentétben az említett urral,aki egy kicsit barna bőrű/nem roma/

33. kisfüles (válaszként erre: 6. - 96126be7d9)
2009. máj. 8. 17:04

Kedves Rangiku


Nem magamtól jutott eszembe,édesanyám jelenlegi férje vetette fel,ő 59 éves.Egyébként mi valamikor naptejet használtunk,de semmit nem ért,néhány éve édesanyám és én úgy megyünk a vízbe,hogy egy nagyon vékony fehér póló van rajtunk,azóta mi nem égtünk le egyszer sem,de ő erre nem hajlandó,és ő azt mondta,hogy az ő gyerekkorukba csak ez volt.Nos,most már érted,hogy miért kérdeztem?

32. 41e36cdb38 (válaszként erre: 31. - 6ee0ffb012)
2009. máj. 8. 16:27
Bedobta a kérdést, és lehet hogy jól szórakozik azon, hogy itt emberek esnek egymásnak, hogy lehülyézhető-e aki ilyenz kérdez.
2009. máj. 8. 16:19
Nem is jött azóta vissza a topikindító :S Talán elszégyellte magát?
30. 41e36cdb38 (válaszként erre: 28. - 5e48d37001)
2009. máj. 8. 16:16

Szerintem az ember lánya azzal is minősíti saját magát, hogy fórumot indít ilyen kérdéssel.

Ez vetekszik,a "Mi van a bal kezed mellett" cím alatt futó, igen elmés, talulságos témával. Bár ezt visszaszívom, mert ez legalább vicces, tehát sokkal jobb

2009. máj. 8. 16:13
Le nem hülyézte senki,csak vhogy fura kérdés egy érett nőtől :)))
28. 5e48d37001 (válaszként erre: 24. - Magdi8)
2009. máj. 8. 16:08

Egyetértek.

Én sem bírom az ilyen embereket,lehet ktirikát nyílvánítani attól fórum, egy fórum,de lehülyézni a másikat azzal csak önmagát minősíti az ember lánya.

2009. máj. 8. 16:06
Jól belegondolva a kérdés nem olyan értelmetlen. Miért ne lehetne az étolajnak is a napolajhoz hasonló tulajdonsága? Természetesen van is - mint minden anyag, így az étolaj is valamelyest elnyeli az UV-sugarakat, csak nem úgy és nem annyira, mint a napolaj.
26. supin (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. máj. 8. 15:57
DE De Megég! Elég!
2009. máj. 8. 15:55
Kicsit kakadtam a kerdesen....:))Azert erdekes lenne ha a strandon az emberkek rantott husi szaguak lennenek a rajuk egett etolajtol:))))))))
24. Magdi8
2009. máj. 8. 15:54
Nem tudom megérteni azokat a hozzászólókat, akik ha valaki kérdez valamit, mindjárt kioktatják, jóformán lehülyézik. Biztos nem szórakozásból kérdez, hanem mert esetleg tényleg nem tudja és kiváncsi rá.
23. mimmo33 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2009. máj. 8. 15:54
Hát nem is tudom...Nem gondolod, hogy akkor meg nagyon fakó lesz?! Maradok a 30-asnál, és adok rá egy szalmakalapot:D:D:D:
22. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. máj. 8. 15:51
Próbáld meg 50-essel.
2009. máj. 8. 15:51
én a parafin olajat hallottam anno még gyerekként hogy használja valaki,de étolajat?! a börödnek mindenképpen a napolaj vagy naptej jó az véd a káros sugaraktól.
2009. máj. 8. 15:51
Miért nem csodálkozom már semmin sem?! :DDDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook