Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen hivatalos lépést lehet tenni hangos szomszéd ellen? fórum

Milyen hivatalos lépést lehet tenni hangos szomszéd ellen? (beszélgetős fórum)


24. 068c3c8b2e (válaszként erre: 23. - Sz123)
2023. jan. 7. 02:44
Ezt azért 20 éve felolvastam volna a szomszédunknak, őt ugyanis ez nem zavarta és nem volt toleráns. :) Valóban más kategória a kettő, de végeredményben a mi szomszédunk is valamilyen okból zavarva érezte magát éjjel, meg a FI is, és mindkettőnek a hangos szomszéd az oka. Tény és való, hogy FI szomszédja tudna is tenni ellene. :/
23. Sz123 (válaszként erre: 4. - 068c3c8b2e)
2023. jan. 6. 23:07
Más az, ha valaki nagyothalló és amiatt tévézik hangosan, olyankor azért toleráns az ember, vagy legalábbis igyekszik. Ez a játék közbeni ordítozás meg taplóság.
22. janosom1 (válaszként erre: 20. - Nilem023)
2023. jan. 4. 11:16

Gyakori probléma!

Sajnos a felettem lakó sem tudja a házszabályokat vagy nem akarja tudni!Bömbölteti a rádiót, fúr, farag szekrényeket húzog, kopácsol, szaladgál.Már 4 éve túröm ezeket de tudom, hogy az elméjével baj van.Felesége féléve halt meg és hangosan röhög már elfelejtette a gyászt.Bizom benne mielőbb elköltözik?!

21. nilem023 (válaszként erre: 2. - Orsi1971)
2023. jan. 3. 21:49
Ez jó kérdés???
2023. jan. 3. 21:48

A szüleim is társasházban laknak. A fölöttük lévő lakást és nagyothalló vette meg az alattuk lévőt pedig pont egy ilyen ordibálós vette ki. Nekik szerencséjük van mert mindegyiknek ha szólnak vissza veszik a hangerőt vagy nem kiabál játék közben. Persze a bérlő sokszor megfeledkezik magától sajnos.

Én is a rendőrséget hívnám ha kell minden nap. Ők tudnának hatni rájuk egy keményebb fellépéssel.

19. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 19:39

[link]


Olvasd el, talán találsz benne olyat ami segít!

2023. jan. 3. 18:17
hívás a rendőrséghez
2023. jan. 3. 17:48
Imádom, amikor egyesek nem olvassák el az előzményeket, csak ráböknek valamelyik hozzászólásra, és elkezdik az okosat játszani! Az még oké, hogy esetleg ugyanazt írja, amit már korábban más is javasolt, de hogy még kötözködik is pont azzal... úgy látszik, még többeknél nem sikerült a teljes detoxiáció.
16. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2023. jan. 3. 17:45

Aztat mááááá énis monttttaaaaam méég elébbbb teeeee, neeeem láátttaaadd ?

Ittt-e!!! Figyussz!!!


""6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))

ma 07:16

A többi szomszédot nem zavarja?


Ha hozzátok ilyen erősen felhallatszik, akkor az a zaj az oldalsó falakon is keresztüljut, és a lakáson kívül, a lépcsőházban is hallatszania kell.


Ez esetben összefogni a többi lakóval, és valamelyik este, amikor igen-igen belemerült, kihívni a rendőrséget. Csendháborítás, házirend megsértése címén."

15. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. jan. 3. 17:41
Mondom, rendőrséééééég!
14. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 3. 15:46
Sajnos az ilyenek a házirendet sem olvassák és nem tartják be.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2023. jan. 3. 13:33
Ha semmi más nem használ, akkóóó mongggyáááá máááá ennéééé jobbat!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 3. 13:03

Annyit tudok, amikor a mi házunkban volt ilyen probléma, az Önkormányzat adott egy telefonszámot amit éjjel-nappal lehetett hívni, kijött egy alkalmazottjuk és bemérte milyen decibellel jön át a hang. Van amikor a műszert hetekre kihelyezik.

De rendőrt is lehet hívni, de ez macerásabb, ha nem tudod rögzíteni, vagy éppen nem hallhatóm ha kimennek. Ehhez tanúnak is kellene lenni akkor.

Ez jó megoldás lenne, mert büntetést kell fizetni a zajt keltőnek.

Illetve a házirendbe kell belevenni, hogy 22 óra után nem lehet hangoskodni.

Az is lehetne talán megoldás, hogy az alattatok lakót fel kellene hívni, hallgassa meg mennyire zavaró, ha nem hallja talán nem is gondolja milyen hangerővel játszik a gyereke.

11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 12:31
Sajnos a közös képviselő sok mindent nem tehet. Javaslom egész nyugodtan hívd ki a rendőrséget ilyenkor. Ha kell többször is. A vége az lesz, hogy jól megbüntetik a családot.
10. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. jan. 3. 12:16
Jó hogy nem má'! A hülyegyerek meg ordibáljon tovább mi?
9. tien (válaszként erre: 7. - De82bd5a12)
2023. jan. 3. 11:06

Lehet ,hogy Damienről van szó?🤪

A hörgésnél én is gyanakodtam.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 08:30
Hány szobás a lakás? Esetleg a hálószobát áttelepíteni egy másikba, ha van rá lehetőség?
7. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 08:28
"A szobája pont a mi hálószobánk alatt van, amivel nem lenne gond, de ez a gyerek állandóan játszik a számítógépen, füles van rajta, és ordibál, k***va anyázik, erővel veri a berendezést, ha veszít a játékban, állathangokat ad ki, hörög stb." - ehhez inkább ördögűzőt kellene hívni.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 07:16

A többi szomszédot nem zavarja?

Ha hozzátok ilyen erősen felhallatszik, akkor az a zaj az oldalsó falakon is keresztüljut, és a lakáson kívül, a lépcsőházban is hallatszania kell.

Ez esetben összefogni a többi lakóval, és valamelyik este, amikor igen-igen belemerült, kihívni a rendőrséget. Csendháborítás, házirend megsértése címén.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 02:05
Birtokvédelmet lehet kérni, bármivel, bármikor zavar a szomszéd. 3 nap múlva letudom írni az erre vonatkozó szabályt is.
2023. jan. 3. 00:54

A társasháznak van egy elfogadott házirendje, én arra hivatkozva jelezném a közös képviselőnek. Nálunk annyira közvetlen a viszony a lakók és a közös képviselő közt, hogy bármit nyugodtan lehet neki mondani, ad tippeket, tanácsokat az adott emberre vonatkozóan, felhívja, beszél vele, teljesen konstruktív, nagyon sajnálom, hogy pont mi lakók ezt egymás közt nem tudjuk megtenni... Dehát ez van.


Nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy a mi képsielőnkhöz bármivel lehetett fordulni és ez arra is igaz, hogy amikor végre lett légkondink, akkor ugye elkezdte kivezetni a lecsapódó felesleges vizet a cucc és a 6 emelettel lejjebb lakó légkondijára csepegett, de ez ott állítólag olyan hangos volt, hogy nem tudtak tőle aludni, márpedig éjjel igencsak forróság volt nálunk. Hát nekem első körben rögtön a közös képviselő szólt, pedig mindketten fiatalok vagyunk, lehet velünk beszélni, rendszeresen jelen vagyunk a lakógyűléseken, aktívan részt veszünk a ház közösségi életében (nem sok van neki), de ezt most csak azért hányom ide, hogy lásd, hogy nálunk pl mindig ő az összekötő kapocs és sikeresen...


Hátha nálatok is megoldaná ezt legalább részben, ha szólna. Aztán legyen ez egy első lépés. Szerintem a későbbiekben tovább is lehet menni, ha ez zsákutca lenne.


Korábban, mikor még gyerek voltam, a szüleim siketség miatt úgy nézték a tévét, hogy borzasztó hangos volt, ott rendszeresen levágta a szomszéd a villanyóránkat és anyukám minden éjjel sikítozott, hogy most fognak betörni, így én halálfélelemmel aludtam el. Ezt azért őszintén nem ajánlom :D

2023. jan. 3. 00:07

Hú, ez tényleg rohadt idegesítő, tudom, miről beszélsz. Észre sem veszik, hogy ordítanak.


Szerintem az apuka sem tud sok mindent tenni (ha őt nem zavarja vagy tud mellette aludni).


A fiúval beszélni, vagy ha nem ért a szóból, közös képviselő?


Vagy csak miden egyes alkalommal levágnám a villanyórájukat...

2023. jan. 3. 00:00
16 évesen a fiú nem jár iskolába?
2023. jan. 2. 23:00

Kedves Tagok!

Nagyon kellemetlen problémával fordulok hozzátok, ami most már komoly behatással van az életünkre. Ez pedig nem más, mint az alsó szomszéd. Tégla építésű társasházban lakunk, és alattunk egy apuka él két fiával. A nagyobbik, akivel a gond van 16 körüli lehet. A szobája pont a mi hálószobánk alatt van, amivel nem lenne gond, de ez a gyerek állandóan játszik a számítógépen, füles van rajta, és ordibál, k***va anyázik, erővel veri a berendezést, ha veszít a játékban, állathangokat ad ki, hörög stb. Ez sajnos az eltelt idővel sokkal rosszabb is lett, teljesen elvesztette a kontrollt. (3 éve lakunk itt.) Már az is idegtépő, hogy napközben el kell viselni, de minden éjszaka megvárja, míg az apja bezárkózik a lakás másik felében a szobába, és elalszik, majd rákezd és hajnal 3-4 óráig nyomja. Ez addig fajult, hogy egy ideje már nem is tudunk a hálószobában aludni, a másik szobában nyomorgunk a kanapén, mivel dolgozunk és nekünk muszáj pihenni. Hozzá teszem, nem vagyunk korán lefekvő típusok, minden nap 11 és éjfél között fekszünk, tehát már bőven késő esti órákról van szó. Rengetegszer szóltunk már ezzel kapcsolatban a férfinek, kopogtunk is, éjszaka becsengettünk. Ilyenkor rászól a gyerekre, hogy "halkabban" játsszon, de ugyanúgy csinálja tovább, éjjel is! Szóval semmi rendszer, korlát nincs az életében. Most már eljutottunk odáig, hogy egyszerűen nem bírjuk tovább, valamit muszáj lépnünk, mert ez elviselhetetlen. A férfivel komolyabban nem tudunk beszélni, mert csak kinyitja az ajtót: hangos a gyerek? Intézem. És ránk zárja. Egyszer sikerült rábírni, hogy kb. 10 percre szóba álljon velünk, ekkor teljesen normálisan elmagyaráztuk neki, hogy mi a problèma. Én tisztában vagyok azzal, hogy egy társasházban muszáj kompromisszumot kötni, és nem várhatjuk el egy gyerektől, hogy mindig csendben legyen, de azért ez már mindennek a teteje. Éjjel 3-4 óráig hallgatjuk, majd reggel 7-8 körül (mikor apuka elmegy otthonról) kezdi újra, csak sokkal hangosabban. Mit lehet szerintetek ilyen helyzetben tenni? Milyen hivatalos lépéseket lehet tenni? Illetve a hangszigetelésre is gondoltunk, de nem tudjuk, az valóban hatékony-e? Minden segítő szándékú választ hálásan fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook