Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni a hangoskodó szomszédok ellen?Akik éjjel 2ig üvöltenek az erkélyen? fórum

Mit lehet tenni a hangoskodó szomszédok ellen?Akik éjjel 2ig üvöltenek az erkélyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. márc. 29. 14:35
hívd ki a rendőröket,mint mi a szabadulóbulira.igaz ők négyen voltak,a vigadozók meg kb.ötvenen. álltak,mint bálám szamara.
60. *Csajszi* (válaszként erre: 59. - Letti1126)
2016. febr. 18. 21:40

Szerintem mi is anno jobban turtunk volna, ha nem lett volna ott a par honapos kislanyom, aki iszonyat rossz alvo volt.. Emiatt leptunk drasztikusan es nem elegedtunk meg a sok sorry-val.

A fenti szomszedjaikkal probaljatok osszefogni, tobb lakasbol jovo panaszt kevesbe ignoralnak szerintem, mintha csak egy lako panaszkodik.

Egyebkent a hangos jatekot egesz biztos nem a ti bosszantasotokra vettek, egyszeruen eszukbe sem jut, hogy masokra tekintettel legyenek. Nagyon nem szeretem az ilyen embereket, onzoek, legtobbszor nagyon butak, nemtudsz nekik megmagyarazni semmit :/

Kocsogseg, de ha mondjuk csend van delutan, mert alszik a gyerek, kezdjetek el ti durvan hangoskodni, hatha eszbe kapnak.

2016. febr. 18. 21:33
Biztos vagyok benne hogy ez csak rosszabb lesz, mert ezek totálisan tojnak arra hogy laknak alattuk, abszolút nem érdekli őket!!! Karácsonyra is jó hangos játékot vettek a gyereknek nyilván azzal a szándékkal hogy hasznát veszik majd a bosszantásban. Eszük ágában sincs rászólni a gyerekre hogy basszus most már fejezze be, szerintem ők azok a fajták akik szerint csak ők vannak a világon, de a másik nehogy hangoskodjon mert az nem tetszik nekik. És ha egyszer netán akarnék gyereket, akkor az enyém éljen ugyanilyen stresszben mint én, mondhatnám neki, bocsi kicsim, tudom hogy aludni akarsz, de a fölöttünk lévő kislány hallod, még nem akar! És ilyenkor van az, hogyha az ember fölmegy és fizikai értelemben rendet rak, akkor bekerül a hírekbe....
58. *Csajszi* (válaszként erre: 57. - Letti1126)
2016. febr. 18. 21:11

Nekunk par eve volt hasonloan "jo" felso szomszedunk, ott 2 gyerek volt, ok mar nagyobbak is voltak megsem lehetett nekik parancsolni. Lehet a ti 2 eves fenti szomszedotok hasonlo lesz :S ezt csak zarojelben irtam. Lenyeg, mi a fenti lakas tulajdonosanal kezdtuk a balhezast, aztan addig ment, mig az onkormanyzathoz is bejelentettuk oket tobbszor is. Termeszetesen eloszor felmentunk mi is hozzajuk, nehogy azt gndolja senki, hogy egybol szaladtunk riportalni oket.

Igy az onkormanyzat kozrejarasaval nehany honap szenvedes utan kikoltoztettek oket, adtak nekik onkormanyzati lakast egy masik hazban. A mi ugyunk igy anno megoldodott. Azt hozzateszem, mi nem Mo-on elunk, szoval nemtudom otthon az onkormanyzatot vagy hazkozosseget bele lehetne-e vonni, illetve a kozvetlen szomszedaikat (fent) megkerdezni, hogy oket nem zavarja-e. Ha igen (ami valoszinu), akkor kozosen panaszt tenni a tulajdonosnak, aztan tovabb kell menni. Egy rossz szomszed tenyleg pokolla teszi az ember eletet sajnos... Es igaz, hogy a gyerek csinalja a legnagyobb zajt (nalunk is ok csinaltak) de nyilvan ez a szulok hibaja. Egy kisgyerek 10-kor meg mar boven elotte aludjon csendben.

2016. febr. 18. 20:37
Sziasztok! Ahogy látom rengetegen vannak hozzám hasonlóan. 😞 Mi 4 hónapja vettük meg álmaink lakását, legalábbis akkor még úgy gondoltuk. Amikor anno megnéztük, a fölöttünk lévő lakásban egy idős pasi lakott, egy pisszenést sem lehetett hallani. Eljött a költözés napja, első-két nap pakoltunk, már akkor föltűnt hogy hiába késő este, még fönnt vannak. Aztán elrendezkedtünk és szép lassan rájöttünk, hogy rosszabb helyre nem is jöhettünk volna. Kiderült, hogy az idős bácsika fölöttünk egy albérlő, aki kiadta időközben a lakást egy párnak egy gyerekkel. A főbérlő tud róla, de nyilván meg lett etetve rendesen,vagy ennyire nem érdekli más csak a pénz. De a lényeg a lényeg, a fölöttünk lakókat nem igazán tudnám embernek nevezni. 2 éves gyerekük van, este 11kor még dübörög a lakásban mint egy vadállat, labdázik, golyócskákat dobál szüntelen a padlóra, mivel nincs szőnyegük, gondolom nem kell magyaráznom hogy 23:21-kor mekkorát szól. Sikitozik,ordibál, de a szülei is, a nő este 10kor mosogat de olyan hangosan hogy biztosra veszem hogy direkt csinálja. Ajtót csapkodnak reggel-este, a kedves apuka reggel fél6kor veri az erkélyen a bakancsáról a sarat, és még folytathatnám. Kétszer mentünk föl szólni nekik, természetesen kikérték maguknak, a nő szó szerint azt mondta, hogy mit csináljon egy 2 éves gyerekkel este 10kor?! !!! Wtf????? Hozzáteszem, egy héten 2-3 alkalommal viszi ki a gyereket a lakásból, akkor is 20 percre!!! Jó időben hétvégén 48 órán gyakorlatilag ki nem teszik a lábukat a lakásból, mondjuk nem is csodálom hogy hülye a gyerek is. Ha ki is viszi a nő, akkor is kézben, a saját lábán nem mehet, a nő nem teszi le. Szóltunk már a főbérlőjüknek, az azt mondta hogy ő nem hiszi hogy ilyen hangosak, és mégcsak el sem jött szólni nekik, helyette fölhívta a közösképviselőt, hogy tényleg gond van-e velük, és bár annak is szóltunk hogy ha tud beszéljen velük, azt hazudta hogy semmi gond velük az ég világon, és még minket kapott el a folyosón, hogy ő ezt nem tartja fair dolognak. Szóval ez a helyzet, nem tudom mit lehet tenni már ezek után, kitől és milyen formában lehet segítséget kérni??!! Az bosszant igazán baromira, hogy elvileg vannak társasházi szabályok, és szerintem ebbe rohadtul beletartozik az is hogy este 10 órakor ha nem is tudom a 2 éves kölykömet lerakni aludni, de legalább nem engedem labdázni vagy golyókat dobálni, széket huzogatni, mert az alattam lakó fél5kor kel.És sajnos hiába dolgozunk, reggel fél5 kor kel a pasi dübörög a lakásban, 6kor kel a gyerek, még délután sem alszik l, nonstop este 10-11-ig fönnt van, vagy maximum az okos anyukája lerakja aludni délután 5kor. Bezzeg ha mi hétvégén napközben!!! zenét hallgatunk már nem tetszik nekik, és még inkább zajonganak. Az ember idegileg tönkre megy ebben...és sajnos esély sincs hogy elmennek majd,mert ide is kényszerből jöttek. Miért nem ad a magyar jog védelmet azoknak akik nem hangosak az ilyenekkel szemben??? Mert ezek nem ilyen lakásba valók, hanem istállóba...bele se merek gondolni,mi lesz majd ha a kölyök nagyobb lesz....
56. Winnifred (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2016. jan. 17. 15:51

Persze, már beszéltem velük vagy 5x.

Eleinte tök udvariasan mondtam nekik, amikor beköltöztek, hogy ez egy szar minőségű lakópark, papírvékonyak a falak, figyelni kell rá, hogy éjnek idején ne zavarjuk egymást. Kértem, tartsák kordában a kutyát, mert az a szintű ugatás, amit művel, nem normális (amúgy meg csak leüvöltik a kutyát, arra term. nem hallgat el, csak visszaugat). Tudom, mert nekem is volt kutyám, sőt, panelban nőttem fel, ilyen gondunk a 20 év alatt nem volt. Miután szóltam, 2-3 napig csend volt, persze ez azt jelenti, hogy nappal ment a műsor, de mondom, engem az nem zavar, csak éjszaka, szerintem érthető. Pár nap után leszarták megint, ilyenkor mentem újra át.

A legutóbbi alkalom már durva volt, éjjel 2-ig hallgattuk a kutyát, hozzáteszem, füldugóval alszom, de így is tisztán hallatszik, a hálószobánk fala mellett lehet a kedvenc helye vagy nem tudom, lehet, h oda zárják be, ha nincsenek otthon. Átcsöngettünk, épp akkor jött haza a pasas, aki lazán elküldött melegebb éghajlatra, még neki áll feljebb, és akkor mondtam, hogy legközelebb a rendőrséget hívom, erre azt mondta, úgysem fognak ilyenre kijönni és ránkcsapta az ajtót.

Előre félek a nyártól, mert ha az ablakok is nyitva vannak, még hangosabb lesz az egész.

Hozzáteszem, hogy a lakást már visszavette a bank a tulajtól, csak amíg nem árverezik el, a tulaj kiadta, ráadásul majdnem 3 M közös költséggel tartoznak a háznak.

55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Ab61752c45)
2016. jan. 17. 11:52

Há jobb környékre :-))


Azért ez nem mindenütt mindennapos..


A kutya téma igen, de arra meg mindenki készüljön fel, aki társasházba megy. Aki extra érzékeny, az menjen a legfelső szintre, sarokba, vagy családi házba...

Nálunk is kutya van felettünk, és a kövön valami kemény játéka lehet, nagyon zavaró a kopogása... Az ugatás kevésbé érdekel.. De mivel nekem is van 4 gyerekem, meg zenélünk is (persze betartva a házirendet), így nem szólok semmit, amíg ők sem..

Bár a kutyán kívül nagyobb bajom velük, hogy a szemetet kiszórják az ablakon, sokszor az erkélyünkre, meg bizony eset ők is sokáig zajonganak az erkélyen.

De mondjuk én panelban nőttem fel - egyébként tök jó közösségben - és én ezeken nem akadok ki, tudomásul veszem, hogy ez van, egy héten kétszer két perc alatt lesöpröm az erkélyt, és vettem egy füldugót. De tényleg...


Munkám van, teljes életem, amit még a kutya, meg a narancshéj se tud megzavarni.. nagyon sokan azért pörögnek ezeken a dolgokon, mert egész nap otthon vannak, és nincs más pörögnivaló..


Ahol sok ember van, ott sokféle ember is van, és mindig lesz olyan, ami éppen nem tetszik..

Akinek meg saját magán kívül más is van az életében, akiért ugyan felelős, de mégse tudja feltétlenül dróton irányítani (kutya, gyerek, öreg nagyika a bottal és hangos tv-vel) azok meg mindig célpontjai lehetnek azoknak, akiknek senkijük és semmijük..


Persze a tényleg durva dolgok ellen közösen fel kell lépni..


Ilyen esetben a jegyzőnél a birtokvédelem kérése a megfelelő eljárás.

54. ab61752c45 (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2016. jan. 17. 11:43
de hova?
53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Ab61752c45)
2016. jan. 17. 11:41

Más egyszer, és más mindig...

Olyan környékről meg elmenekülnék, ahol mindennaposak a szabaduló bulik.

52. ab61752c45 (válaszként erre: 38. - Cbe267d9cf)
2016. jan. 17. 11:39
ugyan,mikor volt a szabadulóbuli,reggel 8-tól hajnali háromig üvöltött az utcán a zene.a rendőrök meg álltak,mint a balfékek,igaz 80 ember ellen mit tehettek volna.tehát tűrni kell?
51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Winnifred)
2016. jan. 17. 11:35

Beszéltél velük?


Egyébként inkább jegyző, birtokvédelmi eljárás..

A rendőrök ilyennél kijönnek éppen, de nagyon komoly dolgot, pláne hosszabb távon ne várj tőlük..


Többi szomszédot nem zavarja?


Ha már 2-en hárman adjátok be, az már jobb...

2016. jan. 17. 09:12

Sziasztok, hátha jár még erre valaki...

A mi falszomszédaink bérlők, egy pár kutyával. A kutya nincs megnevelve, mindenért ugat, mondjuk napközben nem zavar annyira. Viszont ezek sokszor az éjszaka közepén jönnek haza, addig egyedül van a kutya és folyamatosan ugat! De van, hogy otthon vannak, és üvöltve beszélnek egymással éjjel 2-ig, a kutya meg próbálja túlugatni őket. Papírvékonyak a falak, kispórolták a szigetelést, olyan, mintha az ágyunk mellett zajlana az egész. Képtelenség olyankor aludni.

Kérdésem, ilyenre is kijön a rendőrség? És mi van akkor, ha kihívom őket, de mire kiérnek, már pont elhallgatnak? Fognak hinni nekem?

2013. dec. 25. 09:05

Sziasztok!

En is hasonlo problémával kuszkodok, csak sajnos nalam rosszabb a helyzet, mert nem a szomszédok hangosak hanem konkretan a lakasom alatti pincébe egy szorakozphelyet epitettek, ami nyitva van minden nap 16 tol hajnali 4ig..van hogy addig egesz ejjel nem alszok mert annyira felhallani az élőzenés koncerteket, ami pedig még rosszabb az a mélynyomó..egész éjjel rezonálnak tőle a ház falai..mar lasan kezdek beleőrülni, azt se tudom hogy adhattak nekik engedélyt..

Valakinek nincs valami ötlete mit csinálhatnék?

48. overt
2011. dec. 7. 09:12

Mi az elmúlt fél év tapasztalataiból azt szűrtük le, hogy néha jobb egyből a yardot hívni...

A közvetlen szomszédunk egy fiatal pár, bulizni hétvégén és hétköznap is mindenféle előrejelzés nélkül szoktak, heti rendszerességgel. Ugyan próbáltuk orvosolni a dolgot azzal, hogy ruhásszekrényt toltunk a közös fal elé, de nem sokat segített, ugyanis még józanul is olyan hangosan/minőségben üvöltenek, hogy néha az az érzésünk majomház mellett élünk. Fél évvel ezelőtt átmentem szólni (háromszori átkopogás után amit a zene és üvöltés miatt nem hallottak meg...vagy nem érdekelte őket), hogy kedd éjjel 10 után talán bulizzanak halkabban. Abbahagyták, aminek mi nagyon örültünk.... nagyjából addig míg ki nem derült, hogy attól fogva ugyan csak 10 körülig tart a buli, viszont hangosabban üvöltenek mint eddig bármikor, 90%ban hétköznap (szólni még mindig luxus), és a mélynyomót a közös fal mellé tették, így akkor is rezegnek a falak, ha nem bulizós a hangerő; részükről 0 kompromisszumkészség a helyzet megoldását illetően... Nesze neked, jószándék meg kulturálság...

Mivel nem terveztük átrendezni a lakást csak hogy mi is meglephessük őket egy "kis" zenével így a szigetelés mellett döntöttünk, de kiábrándító hogy miattuk kell plusz kényelmetlenséget és költséget vállalnunk; esetleg valakinek valami frappáns ötlete hogy mit tehetnénk?

2011. okt. 20. 10:17

10órakor este azonnal hivd a rendőrséget,nem tudják meg ki a feljelentő.Minimum az lenne az ildomos,ha közölnék a hangoskodok hogy buli lesz,és igyekeznek tiz után halkabbak lenni.Nálunk előre kiirják a faliujságra ilyen módon a bulizók az időpontot.Nem Szilveszteri buli esetében.

De a legbiztosabb két-háromszor rájuk hivni a Rendőrséget annak már nyoma van ,későbbiekben esetleges személyes feljelentést lehet tenni.

2011. okt. 20. 09:58
Háááát szánj rá egy estét,a rokonokat etesd be rendesen ztán vonuljatok mind a versenyüvöltés helyszínére...és kérem tessék üvölteni.
45. Katinkaboszi (válaszként erre: 44. - Sunshine24)
2010. júl. 28. 16:01

tanulékony csapat vagytok :DDD

tv reklám ezt mutatja :DDDDD

2010. júl. 28. 15:22
Mi ezt nemes egyszerűséggel úgy oldjuk meg, hogy a szekrény tetején lévő két böhöm hangfalat a plafon felé fordítjuk (a felső szomszéd zajong) és reggel 7-kor max hangerőre csavarva élvezzük Rob Zombie vagy Marilyn Manson egy-egy fülbemászó számát :D
43. cbe267d9cf (válaszként erre: 42. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 18. 11:45
Olvasson utána a rendőr, aki pár hónapja ezt mondta nekünk... :) Lehet, hogy nappal is az, én ezt nem vitatom. De az tuti, hogy este 10 utáni zajongásra kijön a rendőrség.
42. db4f1eff6b (válaszként erre: 38. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 17. 14:19
Az, hogy este 10 után számít csendháborításnak, nem igaz! Nappal is el lehet követni a csendháborítást! Ez a rendelet már elég régen megszűnt, valahol olvasson utána a Neten.
2010. júl. 17. 14:15
dobj át egy petárdát
40. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 27. - C75565e593)
2010. júl. 17. 14:14

Nemnormális zene...Ez jó,mert sztem is az,nálunk is efféle szólhat, amikor duhajkodik a szomszédság... Ja,rendőrök itt is cirkálgatnak,de én azt hiszem,csak azért,h be ne posványoljon a hátsójuk az őrsön,mert még röhögtek is a múltkor,h ezek milyen zenét hallgattak ember feletti decibellel...

Szép napot mindőtöknek!!!!!!!!!B.

2010. júl. 17. 13:11
Az ilyet el kell küldeni az anyukájának a hátsó nyílásába... aztán takarodjon a szobájába és gondolkodjon el a dolgokon!
2010. júl. 17. 13:05

Nálunk is volt ilyen gond, hívtuk a rendőröket. Azt mondták, hivatalból kijönnek mindig, és este 10 után számít csendháborításnak, ha kihallatszik a hangoskodás. Akkor lehet feljelentgetni. Helyretették a hangoskodót, és azóta nincs is zaj nálunk.

Egyébként olvastam valahol erre egy vicces megoldást valakitől, akinél szintén hétköznap hajnalig buliztak a szomszédok. Ő is bosszankodott, majd másnap reggel, mikor fél hatkor indult munkába szépen felballagott és rátenyerelt a szomszéd csengőjére. Mikor kikecmergett valamelyik kócos bulizó csak annyit monodd: Sziasztok, az alsó szomszéd vagyok. Érdeklődnék, hogy jó volt -e a tegnap esti buli?

.... szóval esetleg ezt is meg lehet próbálni... :))

37. spinneli (válaszként erre: 35. - 4846607820)
2010. júl. 17. 08:45
drukkolok, remélem meg tudtok egyezni.
36. giga455 (válaszként erre: 33. - 4846607820)
2010. júl. 16. 19:30

próbáld meg szép szóval, hátha.

De számíts rá hogy esetleg még rosszabb lesz, akkor hívj rendőrt.

Mi szilveszterkor szóltunk a falszomszédnak, hogy okés a buli meg minden, de kicsit halkítsanak (nem azt mondtuk hogy hagyják abba, csak hogy kicsit vegyenek visszább a hangerőből), mert a gyerek felébred a zajra.

Csak még hangosabbra tették, és még egy doboz sört is átdobtak az erkélyünkre. persze volt kinn cuccunk, amit simán össze is törhettek volna.

Hát ha így szana szét vizeltek, meg részegek voltak, akkor szerintem a nagyszájú szomszéd sem mer szólni. :)

35. 4846607820 (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2010. júl. 16. 19:26
Az lesz első körben az biztos.
34. 4846607820 (válaszként erre: 28. - C75565e593)
2010. júl. 16. 19:26
Egyre jobb. Én nagyon nem bírom alvás nélkül...
33. 4846607820 (válaszként erre: 25. - Giga455)
2010. júl. 16. 19:25

de az egyik szomszéd mindenért szólni szokott...Nem hinném hogy most még 22 előtt elaludt volna...

Ha ma is ez lesz akkor tuti szólni fogok,ezt nem lehet bírni.

32. 4846607820 (válaszként erre: 24. - 116212323c)
2010. júl. 16. 19:25
Hát ez nem semmi...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook