Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a szomszéd nagyon hangosan zenél mit lehet tenni? :( fórum

Ha a szomszéd nagyon hangosan zenél mit lehet tenni? :( (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. okt. 27. 15:41

Sajnos társasházakban mindig előfordulnak olyan lakótársak, akik nem érzékelik, hogy nem csak ők vannak a világon.

A felettem lakó buta embernek az a mániája, hogy a lépcsőházi ablakot tárva kell tartani. Télen-nyáron. Én szeretném, ha az ajtómon kilépve még nem a fagyba kellene kilépnem télen, de sajna nem tehetem, mert ez a heppje. Az ablaknak nyitva kell lenni. Persze ettől lehűl a folyosóm is, sokkal többet kell fűteni. Próbáltam betenni, volt olyan, hogy jöttem haza betettem. Fél óra múlva megyek a folyosón az ajtó felé, érzem behúz a hideg. Újból kinyitotta.

49. 85a4a01a64 (válaszként erre: 47. - Bixi)
2012. okt. 26. 17:47
Hát akkor megjártátok a hadak útját!
48. Sibetti (válaszként erre: 47. - Bixi)
2012. okt. 26. 17:05
Ez aranyos! :)
47. bixi
2012. okt. 26. 16:59

azt hittem ilyen problemam csak nekem van...

4,5 honapos a kislanyom, a haloszoba fal tuloldalan meg minden nap es este ment a zene meg a dolby, de hangosabban mintha en raktam volna be.

szoltam neki nappal,h nem tudom a lakas egyik pontjaban sem altatni a babat, elhallgatott, masnap ujra. ferjem szolt, ismetlodott. ferjem szolt ujra, es at is hivta a pacakot , h meghallgassa a tulajdon fulevel, baba epp orditott az almossagtol. elszegyellte magat, es mondta,h fuldugot fog hasznalni, hazament es kikapcsolta.

sutottem nekik sutemenyt koszonetkepp.

kopni nyelni nem tudtak.

azota csend van :)

46. 85a4a01a64 (válaszként erre: 1. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 16:23

Pfff. nagyon sajnállak benneteket. Nekem régen volt ilyen szomszédom, senkinek nem kívánom.

Szólhattunk reggeltől estig neki semmit nem ért. Ráadásul tulaj volt az is. Az a baj,hogy aki ennyire nem érzékeli a környezetét az már régen rossz!

45. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 43. - Bd55e3f068)
2012. okt. 26. 16:13

Hát ha ez az érzésed akkor érdemes lenne elbeszélgetned egy szakértővel...

Egyébként meg nem érdekel mit mondasz, mert nincs joga senkinek ÖNKÉNYESEN eldönteni azt, hogy egész nap az ő zenéjét hallgassák és ne tudjanak se öregek, se dolgozók pihenni, mert ő neki nem esik le mér verik a radiátort. Na az aljasság az itt kezdődik, hogy 8-20 ordít valakinél a zene. Gondolom az évek alatt próbáltak vele beszélni.

44. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 16:07
Nyomassad neki a Pákót vagy valami hasonló szörnyűséget:))
43. bd55e3f068 (válaszként erre: 41. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 16:03

Sokkal többre mennél, ha nem ilyen kicsinyes és aljas bosszúról fantáziálnál, hanem egyszerűen cselekednél, kinyitnád a szád. Mi tart vissza, hogy átmenj, és szólj, ahelyett, hogy kopácsolj? Ha nekem valaki kopácsolna, én sem méltatnán többre, minthogy visszakopogok.

Ha ez nem hat, szólhatnál a tulajnak, nem minden bérbeadó lelketlen, pénzéhes görény, soknak számít, hogy a közösségben ne rontsák a renoméját.

Kezd az az érzésem lenni, hogy ennek a fórumnak semmi más célja nincs, mint a szomszédok szidása.

42. Syksy (válaszként erre: 41. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 15:54
Ez sajna így van. :S
41. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 39. - Syksy)
2012. okt. 26. 15:53

Be kell a csengőt fog piszlálóval nyomni! csak az a baj amikor éjjel az ember félhulla nincs ereje ilyenekhez,

Ha meg végre csend van, nem szítja a bajt!

40. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 37. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:52

És, hogyan tovább?

Ti nem tudtok jelenleg költözni?

Hát még én sem laktam ilyen sz** helyen, mint a mostani! :(

39. Syksy
2012. okt. 26. 15:51

Írj ki egy papírt a lépcsőház faliújságára, amiben tisztelettel megkéred, hogy... és elküldöd melegebb éghajlatra.


Ha meg szól a zene menj le a kaputelefonhoz és feküdj rá a csengőre.

38. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 36. - Sibetti)
2012. okt. 26. 15:51

Szerintem a tulajt is csak a pénz érdekli.

Mi költöznénk máshová, de nem tudunk mert kaukcióra nincs pénz.

37. letti05 (válaszként erre: 36. - Sibetti)
2012. okt. 26. 15:43
Nem albérlők sajnos. A lentiek tulajok, a fentinek meg az apja nevén van a lakás, de annak hiába szólunk :-(
36. Sibetti (válaszként erre: 34. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:36

Albérlők esetleg? Mert akkor lehet szólni a lakás tulajának.

Vagy ha nem is neki szóltok, és albérlők, akkor meg lehet őket fenyegetni, hogy mész feljelented őket. Hátha nincsenek bejelentve és megijednek.

2012. okt. 26. 15:35

Ez olyan borzasztó! Teljesen átérzem a helyzeted!

Én volt, hogy már sírtam dühömben!

34. letti05 (válaszként erre: 31. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 15:34

Áhh ezeket nem érdekli más! Még nekem kell szégyellni magam, hogy szólni merek!

A vicc, hogy mikor odaköltöztünk, én 6 után már nem indítottam el a mosógépet se, nehogy valakit zavarjak! Na egy jó ideje pont le*om hány óra van, ha épp mosni támad kedvem!

33. letti05 (válaszként erre: 30. - Skóciababy)
2012. okt. 26. 15:32
Ilyenre már én is gondoltam, hogy reggel szépen elmegyünk dolgozni, akkor benyomjuk a zenét a hangfalakon és szépen otthagyjuk és hallgathatják délután 5-6-ig amíg haza nem érünk. Csak az a baj, hogy a többi lakót meg sajnálnám, pl a szomszéd idős nénit :-(
32. Sibetti (válaszként erre: 29. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:31

Szerintem próbálj meg az önkormányzatnál rákérdezni, hogy ilyekor mit lehet tenni.

Szerintem ott fel is jelentheted őket!

31. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 29. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:30

Borzasztó bunkó! :( És, ha valaki vasárnap dolgozik?

Részvétem.

2012. okt. 26. 15:28

Mi is jártunk így, éjszaka buli ment felettünk. Reggel lecsendesedtek, gondolom aludtak. Hiába szóltunk, semmit nem ért. Aztán azt csináltuk, hogy amikor abbahagyták, vártunk kb. 1-2 órát. Ezután benyomtuk a zenét mi.:-) Egész délelőtt ment, más szomszéd úgysem volt otthon. Délután előbújtak elég morcin. :-) Pár alkalom után érdekes módon átszoktak a halk zenére...

Akkor még fiatalabbak voltunk, ők is a 20-as éveikben jártak. Gyerek nem volt a közelben, szólhatott a zene egész nap is.

2012. okt. 26. 15:28
Pihenni?? Nagyon sehogy :-( Ez egy kis társasház 6 lakással,ebből vagyunk mi + a 2 idióta szomszéd + 1 semmirekellő "közös képviselő" + 2 idős néni. Az idős nénik nem szólnak, vagyis annyit szokott, hogy az alsó szomszédnál, aki Neki a szomszédja, lenyomja az áramot. Akkor üvöltözik a hülyegyerek a lépcsőházba, visszanyomja és minden megy tovább. A felsőnél az volt a kedvencem, amikor hajnali kettőkor felmentem, hogy szeretnénk aludni, erre kikerekedett szemmel megkérdezte, hogy "Jaaa, nem szombat van?" Ééééssss? Szombaton nem alszanak az emberek? Az a baj, hogy olyan fajta, akinek hiába szólsz szép szóval,mert azt hiszi ő a kiskirály...+szerintem piál is legtöbbször mikor bömböltet.
28. Sibetti (válaszként erre: 24. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:27
Igen! Mi éjjel hívtuk ki őket.
27. Sibetti (válaszként erre: 22. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 15:27

Igen, mi is mindig ettől féltünk. De szerencsére nem hagyta abba.

Meg minket felhívtak a rendőrök előtte, hogy fennáll-e még a probléma, jöjjenek -e? Mert ők se jönnek ám két percen belül...

26. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 24. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:23
Neked két helyre is mehetnek, sajnos :(
25. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 23. - Letti05)
2012. okt. 26. 15:23

De, hogy tudtok így pihenni?

Így nem lehet dolgozni, iskolába menni másnap, ha ez rendszeres? Ez 1 éve csinálja ez az elmebeteg, de még nem szólt rá senki. van egy két süket ember annak biztos nem gond, h ordít a "zene", de sok a kisgyerekes és a dolgozó is.

24. letti05 (válaszként erre: 21. - Sibetti)
2012. okt. 26. 15:23
Szóval simán felhívom a rendőrséget a 107-en, hogy zajong a szomszéd, felírják a címet és jönnek? És bármikor, nem csak este/éjjel/hajnalban? Ti mikor hívtátok ki?
23. letti05 (válaszként erre: 19. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 15:21
Hát én már nagyon kivagyok tőlük! Volt, hogy éjjel inkább elmentünk autókázni, mert hiába kértem szépen csak nem hagyták abba és nagyon felhúztam magam! Nem értem az ilyen miért nem megy családi házba! Amúgy nálunk a felső szomszédnak korszakai vannak, van, hogy metált nyomat, van, hogy latin estet tart, van hogy depressziós épp...Az alsó meg a tüci-tücit nyomatja. Nálunk a felső pasi 45 körüli és otthon "dolgozik", az alattunk lakó meg egy hülyegyerek aki hol dolgozik, hol nem és pl. nekik az a szokásuk, hogy üvöltetik a zenét és azt túlordibálva beszélgetnek...
22. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 21. - Sibetti)
2012. okt. 26. 15:20
na, de ha addig pont abbahagyja?
21. Sibetti (válaszként erre: 20. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 26. 15:19

Nem tudom, mi nem mentünk le. Csak beengedtük őket a házba mikor megjöttek mondtuk, hogy melyik emelet, melyik ajtó.

De én úgy tudom, hogy először csak figyelmeztetnek. De egyébként a helyi jegyzőnek ha jelented, ő indíthat el eljárást, aminek a végén megbirságolják. Szerencsére nekünk idáig nem fajult a dolog.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook