Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fagyit csinálhatok fagyi géppel? fórum

Milyen fagyit csinálhatok fagyi géppel? (tudásbázis kérdés)


10. Ballainé (válaszként erre: 8. - Alidamolnar)
2012. ápr. 25. 08:16
A csokifagyinál a tejszint habbá kell verni? Vagy csak simán hozzá keverni?
9. Ballainé (válaszként erre: 8. - Alidamolnar)
2012. ápr. 25. 08:03
Köszi a recepteket!! Szép napot kivánok!
2012. ápr. 22. 18:45

Ezek kipróbált fagyik, úgy értem, hogy több receptből kísérleteztem ki őket, sokszor elkészítettem már fagyigéppel:


Gesztenye fagyi


• 5 dl tej

• 4 dl tejszín

• 15 dkg cukor

• 2 egész tojás

• 2 teáskanál étkezési keményítő

• 1, 5 csomag gesztenyemassza

• ízlés szerint rum aroma

A tejet a tejszínnel felmelegítjük. A két tojást, a cukrot és az étkezési keményítőt habosra keverjük. Hozzáadjuk a meleg tej-tejszín keverékhez, majd lassú tűzön felfőzzük.

Levesszük a tűzről, belekeverjük a krumplinyomón áttört gesztenyemasszát.

Lehűtjük, majd egy éjszakára sima hűtőbe tesszük.

Másnap beletesszük a rum aromát, és mehet a fagyigépbe.


Banán fagyi


50 dkg banán, 2 dl görög joghurt (de jó a sima is ), 2 dl habtejszín, 15 dkg porcukor, 1 ek. citromlé. Botmixerrel simára keverjük, és mehet a fagyigépbe.



Csoki fagyi


• 10 dkg étcsokoládé (nálam 1 tábla Szerecsen étcsoki, legjobban ezzel lesz "sportos" az íze :)

• 2 normál evőkanál keserű kakaópor, (vagy a kakaópor, vagy a csoki!)

• 3 dl tej

• 1 egész tojás

• 1 evőkanál vaníliás cukor

• 4 evőkanál kristálycukor

• 1 púpozott teáskanál (6-8 g) étkezési keményítő,

• picurka só

• 2 teáskanál rumaroma,

• 3 dl tejszín.


Az étcsokit felolvasztjuk a tejben. A tojást kézi habverővel kikeverjük a kristálycukorral, a vaníliacukorral, és az étkezési keményítővel, a csipet sóval.

Hozzáadjuk a tejhez, és felforraljuk, pár percig főzzük (kicsit besűrűsödik). Ha langyos, hozzáadjuk a tejszínt, majd egy éjszakára hűtőbe tesszük.

Másnap hozzáadjuk a rum aromát, és mehet a fagyigépbe.

7. Ballainé (válaszként erre: 6. - Wencus)
2012. ápr. 22. 18:38
Én is kiváncsi vagyok.A nyugdíjba vonulásomra kaptam egy dagasztó gépet.Amihez fagyi gép is van.Remélem lesznek akik küldenek jó recepteket.Köszi
2011. máj. 5. 08:07
Köszi szépen! A futár tegnap este 8 kor hozta a gépet 1 hónapja rendeltük a neten, na de fő, hogy itt van. Este benyomtam a fagyóba a tartót, most próba. Majd írok. De kipróbált reciket azért küldjetek.
2011. máj. 4. 21:25
a vaníliás olyan mint a madártej habok nélkül ha több a tojássárgája tömörebb lesz
2011. máj. 4. 21:22
Én szoktam fagyit csinálni egy kisgépem nekem is van,lehet vanília fagyit csoki fagyit,gyümölcsből is ha főzve van 60foks hőn szabad főzni.És a gép a hűtőben forgatja ki a masszát.Semmit nem vesztesz ha kis menyiségben próbálsz főzni a csokis fagyi készülhet forralt tejben torta csokit olvasztva .
2011. máj. 4. 21:09
majd irhatnál kommentet,hogy milyen a fagyi egy ilyen gépel.
2011. máj. 4. 21:06
van fent sok recept itt a hoxán...irigyellek fagyi nyami nyami:)
2011. máj. 4. 20:59
Most kaptam egy fagylalt gépet, kipróbált recepteket kérek! Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook