Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen egy kórházban az ápoló, szakápoló élete? fórum

Milyen egy kórházban az ápoló, szakápoló élete? (tudásbázis kérdés)

13. ba3baaabe6 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. ápr. 27. 13:40

Én nem bírtam eddig, minden tiszteletem a tiéd!

Sajnos, a gondokat hajlamos voltam magamra venni, tulajdonképp jó eü.anyag voltam, mert empatikus, meg minden...csak majdnem rámentem.

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Ba3baaabe6)
2014. ápr. 27. 13:33
Én 14 évet húztam le a magyar eü-ben, igaz nem ápolóként, hanem intenzíves orvosként, de belülről a saját bőrömön megtapasztalva ismerem a helyzetet. Kár volt ennyit is rááldozni az életemből, de már nem vagyok Mo-on. Sajnos aki erre adja a fejét az vagy eljön egy idő után, vagy belebetegszik.
11. ba3baaabe6 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. ápr. 27. 12:50
Bocs, h hibáztam a 2. megállapításban. Pénz, paripa, fegyver nélkül bármily lelkiismeretesek is, lehetetlen a betegségekkel szembeni háborút megnyerni.Én is elvégeztem, de nagyon gyorsan felmértem a helyzetet, hogy hiába tudnám mit kell tennem, ha nincs lehetőségem. Nem akartam belebetegedni.....
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Ba3baaabe6)
2014. ápr. 27. 12:38
Az élete kemény, és rövid - legalábbis Mo-on az eü dolgozók egészségi állapota rosszabb mint az átlagé és az életük is rövidebb.
2014. ápr. 27. 12:36
Kemény, hosszú.
2014. ápr. 26. 21:39
Igen, igen, azt tudom, hogy anyagilag borzalom, a mostani GYEDem több, mint az ottani fizu. Én nem is a pénz miatt mennék. Egyszerűen az egészségügy vonz. :( Mondjuk az meg igaz, hogy se ünnepek, se hétvége.... Én márpedig a családommal szeretnék lenni..... Köszönöm a gondolatokat.
2014. ápr. 26. 20:46
Nincs hétvége, ünnep, folyamatos, össze-vissza munkarend. Megbecsülés nincs, se a betegek, se az orvosok részéről. Anyagilag siralmas.
2014. ápr. 26. 18:20

Anyagilag egyértelműen nincs díjazva, ha ezt szánod fő megélhetési forrásnak, hát...

Erkölcsileg sem, elég ha olvasgatsz az eü-t fikázó fórumokban.

5. trapiti (válaszként erre: 4. - *virág)
2014. ápr. 26. 17:30
Az egészségügy kb. a legalja megbecsülés terén sajnos...
2014. ápr. 26. 17:24

"... megbecsülik-e a munkájukat ..."

ugye te nem Magyarországról beszélsz? Szerinted hol becsülik meg itthon bárkinek is a munkáját? :(

2014. ápr. 26. 17:09
Ja és két gyerek mellett nem egyszerű a két műszakos beosztás sem...
2. trapiti (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2014. ápr. 26. 17:08

Szülészetre bekerülni nem egyszerű, az még az ápolói munkahelyek közül a könnyebbek közé tartozik. Fentjáró, fiatal "betegek", műtétesek... nem magatehetetlen, idős, beteg emberek akiket úgy igazán ápolni kell...


Az egészségügyben a mai Mo-on sem orvosnak, sem nővérnek nem jó lenni, csak akkor csináld, ha valóban a hivatástudat visz oda, mert megbecsüni senki nem fog.

2014. ápr. 26. 14:19

Sziasztok. Két kisgyermek édesanyjaként, valamint koromból kifolyólag le kellett mondanom arról, amire későn jöttem rá, miszerint orvos szerettem volna lenni. Így a GYED után szívesen helyezkednék el az egészségügyben, ami elvégezhető általam is, azok az OKJ képzések. Kérdésem az lenne, egy ápoló, szakápoló élete milyen egy kórházban? Nekem fő célom a szülészet lenne, de érdekel, hogy ebben a szakmában dolgozóknak, mi a feladata, megbecsülik-e a munkájukat stb.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook