Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kórházban a hozzátartozónak kell a beteget ellátni vagy az ápolóknak? fórum

Kórházban a hozzátartozónak kell a beteget ellátni vagy az ápolóknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. júl. 11. 09:52

Az ápolónak kellene, de sok helyen nem teszik.

Kevesen vannak...

2018. júl. 8. 18:57
Nem mostani törtenet,de gerinctöres ,korhaz ,nem mozgo vegtag.Ha Anyukam nem jön be naponta ott pusztolok ehen.Es nem tisztelet a kivetelnek,mert nem volt.Egyszer nem jött be Anya,es nem ettem ,nem ittam.A törtenet 20 eves...
32. Channa* (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2018. júl. 8. 18:00

Én meg láttam, hogy fürdetik a betegeket. Lavórt leteszik az ágy mellé, aztán ráparancsolnak, hogy mosakodjon meg.


A nénikémet én fürdettem, amikor csípőprotézist kapott. Ő hallani sem akart a nővérek segítségéről, nekem meg nem okozott gondot.

31. Sasha. (válaszként erre: 29. - Taylor_swift)
2018. júl. 8. 13:33

Nem mindenkinek megy valaki nem bírja lelkileg. Látni, hogy egy szerette ki van szolgáltatva...

Ezt tiszteletben kell tartani valaki nem bírja.

Van amikor viszont meg kell tenni az embernek, a nagyimat másfél évig kellet 0-24-ben gondozni pelenkázni etetni,itatni , fürdetni. számomra is megterhterhelő volt lelkileg de csináltuk mert nem bírtuk volna otthonba adni. Hála istennek ma már sokkal jobban van.


Nekem is kellemetlen volt, hogy egy rokon fürdet de fürdeni kellett.

Szerintem másnak se kellemes dolog így kiszolgáltatva lenni.

2018. júl. 8. 13:28

De az etetést mindenképp a családnak érdemes megtenni!! Értem én hogy nincs se idő, se kapacitás, de a nővérek beviszik az ételt, lerakják, ha eléri a beteg és tud enni evett, ha nem elviszik. Aztán X idő múlva jön az infúzió. Egyszerűbb mint etetgetni.


Csak kiszolgáltatott ne legyen az ember :(

2018. júl. 8. 13:25

Novemberben voltam kórházban. Ott a nővérek fürdettek 3 napig. Nekem pl kellemetlen lett volna ha valamelyik rokon fürdet.

Nagyapám strokot kapott pár éve, mamám nem élt, mozgásképtelen volt és szellemileg sem beszámítható. Nekem nem ment volna, hogy én pelenkázzam. Megborotválás, alsónadrágig mosdatás igen, de pelenkázás nem.

28. Sasha.
2018. júl. 8. 12:09

Sokáig tartózkodtam kórházban régebben sajnos volt, hogy nem bírtam magamtól megfürödni enni inni stb..

Nekem akkoriban az anyukám és a nővérem segített.

Egyszer fürdetett egy nővérke hozta a szivacsot meg egy kis lavort át törölt mindenhol... Ezután pedig azzal a szivaccsal amivel engem fürdetett azzal mosta volna meg a szobatársam arcát... Na ezután megkértem az édesanyám ne engedje többet nekik...


Apukám márciusban stroke-ot kapott lebénült a bal oldala neki is az édesanyám, bátyám segített a tisztálkodásban ott viszont akinek nem volt hozzátartozója aki segítsen nem fürdették le...

27. apeeng (válaszként erre: 25. - 124637ff9b)
2018. júl. 8. 08:42
A valót mondtad.
2018. júl. 8. 08:35

Nem egészen, mert attól, hogy a teste beteg, elméje lehet tiszta.

A nővérek munkáját meg hagyjuk már....heteken keresztül láttam, hogy egy nagyon idős, 40 kilós, teljesen vak néninek lerakták az ebédet, és ha nem jött a lánya, úgy vitték el, ahogy hozták, csak kihűlve.

De arra volt ideje, meg esze, hogy míg Anyut etettem, odaüljön valamelyik dumálni.

25. 124637ff9b (válaszként erre: 22. - L.luiselotte)
2018. júl. 8. 08:01
Ha valaki olyan állapotban van, hogy nem tud egyedül tisztálkodni, öltözni, enni, az alapvető létszükségleteit kielégíteni, akkor már nem gondolkozik azon, hogy kinek engedi meg kinek nem.
24. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2018. júl. 8. 07:39
Jogotok van hozzá 😄
2018. júl. 8. 07:30
Nekem nagyon jól jött, amikor Achillesz szakadásom volt, bejött hozzám az akkori barátom, és kitolt kerekes székben az udvarra, cigizni. :-) Magamtól nem jutottam volna ki, csaknem leszoktam.
2018. júl. 8. 05:36

Nekem nincs lányom, ha kórházban családtag látna el, egyedül édesanyám segitségét fogadnám el, apa férj gyerek

segitsége kizárva.

2018. júl. 8. 05:32
Nyilván a beteg ellátása az ápoló feladata, de ki ne tenne meg mindent a szeretteiért? Etetés, fürdetés vagy bármi más, nagy segítség mind az ápolónak, mind a betegnek. Főleg egy idős ember van úgy ezzel szerintem, hogy inkább a hozzátartozója segítse mint az ápoló. Őt nem ismeri, talán még szégyenli is (pl. fürdetésnél). Saját tapasztalat, a nagymamám nem szerette ha az ápoló etette, itatta, főleg ha mosdatta. Nekem meg nem esett le a karikagyűrű az ujjamról hogy ezeket megtegyem. Érte bármit! Bárcsak még tehetném 😢❤
2018. júl. 8. 04:37
Igen, a kérdés kissé furcsa. Aki tud segítsen. Bármiben. Hasznos a betegnek, a hozzátartozónak és a személyzetnek is.
2018. júl. 8. 03:59
Szentté kéne avatni!
2018. júl. 8. 02:05
Budapesten van a legtöbb beteg,még vidékről is ide utalják be,főleg cukrosok,akiknél amputációt kell végezniük.
2018. júl. 8. 01:57
ez a kerdes nekem olyan furan hangzik es csupan azert,mert hala nalunk nincsenek ilyen jellegu gondok.
2018. júl. 8. 01:15
Sok a beteg,és nincs elég nővér. Ezért aki tud,az segít. Legutóbb egy 90 éves néni infúzióját fogtam,míg le nem ment,a nővér intézte a gyógyszerelést. Éjszakára csak két nővér van,férfi,női osztályon, rohangálnak csengőszóra megállás nélkül. Biztos közületek bár,ki,ugyan ezt tenné.Segítene!
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - 124637ff9b)
2018. júl. 8. 01:01

Bocs, az előző a dominós segédnevemről ment véletlenül.

De a témáról mindkettőnknek ugyanaz a véleményünk :)

14. Nutellás csók (válaszként erre: 13. - 124637ff9b)
2018. júl. 8. 00:56
Szerinted. Szerintem meg nem. Egyébként meg az én testem, az én bajom, jogom van, hogy erről én döntsek.
13. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2018. júl. 8. 00:40

Sokat elvennél tőle, ha tényleg akarná, és te nem engednéd.

Azt meg azért egy anya látja, hogy a gyerek tényleg akarja e. Ő akarná azt a helyzetet, de te döntenél, az nem helyes.

12. andi6020 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2018. júl. 8. 00:24
Én 1000%, hogy szívesebben venném, ha az ápoló pelenkázna, fürdetne, mint a lányom. Kizárt, hogy jól esne, ha ilyen helyzetbe hoznám, még akkor is, ha akarná, és szívesen tenné.
2018. júl. 8. 00:18
A Férjem is volt (meloma) sokat műtötték,vittem a tiszta cuccot. Nem a nővérkének adtam,hogy öltöztesse át,fürdetés után. Ott mosdattam,borotváltam,rendbe raktam,és így nyugodtan feküdtem le otthon,hogy Ő is rendbe van. Bár még mehetnék hozzá...
2018. júl. 8. 00:06
Az ápolók megfigyelik,kihez jár naponta hozzátartozó,látják, és ahogy figyeltem,meg is beszélik a nővérekkel,mikor tudnak, v. nem tudnak a betegükhöz menni. Ez így is van rendjén. Persze,aki a szobába van,és nem olyan súlyos,szokott segíteni,mint én is. Sajnos én rengeteget voltam kórházba,mostanság már ritkábban,de unalomból kértem,hogy segíthessek.
2018. júl. 7. 23:41

Hát nem tudom....

Mindig csak magunkra gondoljunk!

Én jobban szeretem, ha nem egy idegen csinálja.

Volt egy műtétem nem régen ami után x ideig nem kelhettem fel, de az, hogy pisiljünk fontos volt, ami sajna nem ment a nővér kedves hozzáállása mellett sem, de kiment és a nénikém mellett simán ment, azaz a betegnek az érdekeit kell nézni!

Ha neki úgy jobb, hogy családtag, akkor neked kell csinálnod és nem azon filózni, hogy kinek a dolga lenne.

Nincs olyan, hogy egyértelmű!!!!

Nehogy már megnyugtassuk a lelkiismereted, mert épp nincs kedved hozzá és elvárnád, hogy a nővérke a fizetése fejébe lássa el a dolgát!

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 7. 22:17

Egyértelmű, hogy az ápolóknak, mint amilyen egyértelmű, hogy egy szerető hozzátartozó ápolása mennyivel jobban esik. Gondolj bele, te melyiket vennéd szívesebben.


Gyors felépülést a betegnek!

7. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 7. 18:46

Nekem fél gyógyulás volt, mikor a lányom mosdatott és öltöztetett, és nem a nővért parancsolta oda. És persze nem is érezte úgy, hogy "kell"-ből csinálja.

De embere válogatja, beteg és hozzátartozó részéről is.

2018. júl. 7. 18:45
Elvileg az ápolók feladata, de ha bemegy a hozzátartozó és szívesen elvégzi, mindenki jól jár.
5. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 7. 18:24
A beteg állapotától is függ. Ha mozgásképes, beszámítható, akkor ezeket a feladatokat elláthatják a hozzátartozók is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook