Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsit vegyünk? fórum

Milyen babakocsit vegyünk? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. jún. 3. 14:34
Sikerült dönteni, milyet veszel?:)
77. ee2dc2ea9a (válaszként erre: 76. - KisCsillag001)
2008. jún. 2. 14:37
Igaz, mert ha nem is tud még stabilan ülni, azért már félülő helyzetben lehet a kocsi, csak attól félek, talán nem olyan stabilak és melegek a sportkocsik. A mostanin is átfúj a szél, mindig pléddel takargatom, pedig nim is sport. :)
2008. jún. 2. 14:23
az unokahugomnak és az ismerősünk kislányának is télen végig sportkocsi volt, a kislány 8-9 hónapos volt, mégis semmi gond nem volt a sportkocsival. szerintem válaszd a sportkocsit! de ez csak az én véleményem.
2008. jún. 2. 14:21

Sziasztok!

4 hónapos a kislányom, most van egy jó kis babakocsink, amit kölcsön kaptam egy jó ismerőstől, de a Pici kezdi kinőni, muszáj vennem egy újat. A baba idén télen kb 9-10 hónapos lesz. Nem tudom, milyen kocsit kellene vennem, mivel még rossz időben kell, hogy használjam mindenképp. Kell még mélykocsis, vagy elég csak a vízszintesig dönthető sportkocsi lábzsákkal? Melyikkel tudnék könnyebben bánni? Járni még nemigen fog addig, de azért később kell a lábtartó. Tudnátok nekem jó kocsikat írni, ami praktikus és nem is olyan elszállt árú?

Köszönöm

2008. máj. 5. 19:19
Köszi a válaszokat!
2008. máj. 4. 15:41
Nekünk Bebe Comfort trophy vázas babakocsink van,mózeskosárral,sport kocsival,bébihordozóval.Nem volt olcsó,de a második gyerekemet szolgálja.Könnyű tolni,mindkét irányban lehet rakni rá a feltéteket.a nagyobbik pedig mostmár a gyárilag rjta lévő testvéfellépőn utazik.
72. Ezti
2008. máj. 4. 15:14

A kisfiamnak quinny buzz van, volt hozzá hordozó, mózeskoság és sport rész is. Nagyon szuper volt a mózes, védte a hidegben is amég pici volt. A sport rész igaz csak buktatható 3 pozícióban, de bőven elég, csak 2-t használunk ígx is belőle.

Tudom, nem olcsó kocsi, de ha olyan szeretnél, ami több babát is kiszolgál majd, akkor szerintem érdemes beruházni. Nagyon könnyű tolni, remelük fordul, ajánlom nagyon:)


Minden jót nektek!

2008. máj. 4. 15:00
Én a magam részéről mindenkinek ajánlom a Bergon babakocsit, kényelmes és praktikus, bár nem a legkönnyebb vele közlekedni.
70. tucsmag (válaszként erre: 67. - Lufi)
2008. ápr. 8. 11:35

Szia!


Elárulnád nekem, hogy milyen babakocsit vettetek anno, amit a babád két éves koráig használtatok? Mi mostanában veszünk kocsit, de teljesen tanácstalan vagyok, amikkel minden téren meg lennék elégedve, azok szerintem megfizethetetlenek, és amúgy sem szeretnék nagyon drága kocsit venni.

2008. ápr. 5. 13:14

Lufi!

Én mostanában szeretnék egy új sportkocsit a lányomnak és kíváncsi lennék,hogy a 10000 forintos mennyi időt bír ki.Én 10-11e körül néztem egy bababoltban,de a Tescoban 8900 -ért is láttam.Nem tudom melyik jobb.Válaszolj légyszi!

68. anake
2008. ápr. 2. 20:27

sziasztok

először is olyan hogy jo babakocsi olyan nincs szerintem vagy még én nem találkoztam vele :))


írtátok a travel systemet nekünk az van a hordozót maximálisan ki tudtuk használni /hasfájos éjeken abba ringattuk később pihenő székben/ és az ortopédusunk szerint nem árt a baba hátának mint ahogy a hordozó kendö sem a kengurut viszont már ö nem javasolja


fontos hogy átgondolt hogy mire akarod használni mert ha a sétákat és a bevásárlást ösze akarod kötni akkor kell a nagy kosár a kocsi alján


ne legyen nagyon széles hogy kisebb butik ajtaján is beférj vele és nem azért válts hentest mert a kocsit nem szeretnéd a bolt előtt hagyni,


legyen könnyű mert ha 10kg a kocsi és a gyerek már 6kg és meg vettél 2L tejet is akkor ha két lépcsön is kell felvinni már az is sok, ha meg tömeg közlekedni is szeretnél akkor bisztos nem fog segiteni senki /sajnos


ha autoval közlekedsz akkor fontos hogy kis méretüre lehessen össze csukni hogy simán elférjen a kocsiba /itt sem elhanyagolhato a suly /



ami még nekem fontos

a lábtarto legyen állithato ha már nagyobb a gyermek és elalszik akkor csorikám lába ne logjon

és lehessen a tolás irányt váltani ha szembeszélfuj vagy nagyon süt a nap

67. lufi
2008. ápr. 2. 11:59
Szerintem nem ár és márkanév függő egy babakocsi. Amit mi vettünk 35000 ft-ba került és 2 évig kiszolgált. Praktikusnak kell lennie. Könnyű legyen, hogy a gyerekkel együtt is feltudjuk emelni. Összecsukható, hogy kis helyen is elférjen. Lehessen bele pakolni. Legyenek hozzá extrák (lábzsák, esővédő). Mózeskosarast érdemes venni, mert a hordozót hamar kinövi a gyerek. Helyette inkább állítható gyerekülést ami jó lesz 18 kg-ig vagy 3 éves koráig. Az én kocsimnak állítható volt a karja és a teteje is, ez azért volt jó mert, ha nagyon sütött a nap csak átfordítottam a másik irányba és már nem is érte a nap a fiam. (nyári baba ő is) 2 éves volt amikor vettem egy esernyőre csukhatót, napfény tetős, dönthető, és még pakoló is volt az alján, 10000 ft volt, és rongyosra használtuk. Vedd figyelembe azt, hogy hol és mennyit használod. Még van időd, mindenhol nézd meg, ha lehet boltokban ott ki is lehet próbálni.
66. Zsu77 (válaszként erre: 64. - 3205495036)
2008. ápr. 2. 09:54

2 évvel ezelőtt vettem egy nagyon drága babakocsit. Mózes, hordozó és sport résszel. Szuperül néz ki, csak a kicsim nem szerette. A mózesrészt csak autóban használtam, mert a hosszabb utakon kényelmesebb volt mint a hordozó. A mózes is és a hordozó is beköthető. Talán a hordozót használtam ki a legjobban, de 7 hónaposan azt is kinőtte. A sportrészt tavaly szeptemberig használtuk. Az egész dög nehéz, és hiába összecsukható a kocsim csomagtartójába alig fért bele. Mivel mégcsak 21 és fél hónapos a kislányom,nagyobb sétákon elfárad így vettem egy könnyű esernyőkocsit. Nem mondom, hogy a legolcsóbbat, de imádjuk. Könnyű, kis helyen elfér és lehet hozzá venni hordozót.

A mai eszemmel nem adtam volna ki annyi pénzt azért a babakocsiért.

Gondold át hol és mennyit használod, annak alapján dönts. A legdrágább egyáltalán nem azt jelenti, hogy a legjobb:D

65. S.Sandra (válaszként erre: 64. - 3205495036)
2008. ápr. 2. 09:43

akkor nem néztél jól körül.:)

a miénk 60e lesz, elvileg ma hozza meg a futár. igaz, nem egy ismert márka (még új), de én bízom benne, hogy be fog válni. nem akartam csak azért 100e-t kifizetni egy hasonlóért, mert "nagy" név.

Majd rakok fel a naplómba képet, ha megérkezik és meg tudod nézni.

64. 3205495036 (válaszként erre: 63. - S.Sandra)
2008. ápr. 2. 09:21

:( Igen énis néztem ilyeneket de nagyon nagyon drágák voltak, sőt azt mondhatom hogy 100 alatt nem is láttam multifunkciósat. Kicsit sokallom :)

De aztán ha ugy jön össze akkor lehet amellett maradunk csak legyen rá pénzünk. Megkérdezhetem,hogy te menniyért találtál??

63. S.Sandra (válaszként erre: 58. - 3205495036)
2008. ápr. 2. 05:33
szia! az ún. multifunciós babakocsik pont ilyenek. van egy vázuk amire külön-külön rácsatlakoztatható a mózes, a hordozó és a sportkocsi rész is. én is ilyet válsztottam.
62. 7934d1ac97 (válaszként erre: 57. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 22:08
majd belejösz menetközben kitapasztalod csak az elején még nagyon új az ilyen, de csak kérdezz bátran, sokan segítenek :)
2008. ápr. 1. 22:07

aha most már értem mi az a travel-system :DD akkor ezek alapján nekünk is ilyen van :DD


de én nem a hordozóba raktam a gyerkőcöt míg ilyen pici, hanem lehetett kapni külön, mózeskosár betétet, aminek van füle és egy mozdulattal gyerekestől kivehető, kemény az alja, de belül szivacsos azon van egy pamut anyagból egy bevonat, és még cipzárral lehet rá fedőt tenni. Én ezt 7000 ft vettem mert nekünk már volt babakocsink és nem akartam kocsit cserélni. Egyébként Graco babakocsink van és a mostaniakhoz már alap felszerelésként adják az ilyen betétet.

Szóval van a kocsi, a hordozó és a mózesbetét. árkategóriában sztem olyan 50-60 000-től fölfelé. HÁt ezt a mózest max 4-5 hós koráig lehet használni, utánna már anélkül is belelehet rakni a gyerkőcöt a kocsiba de szigorúan fektetve. Ha 6 kós kora körül próbálkozik ülni akkor ilyen fél pozícióba már lehet rakni, teljesen ülő pozícióba majd csak akkor, ha már teljesen saját magától fel is tud ülni a babó. A hordozó meg tök jó az autóba, oda nagyon kell. Remélem tudtam segíteni.

60. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 58. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 22:05
Általában ami mély+sport egyben, nehéz vele közlekedni. Vagy ha nem, elég drága. A mózeskosarat csak rövid ideig használod, de jó. Nem csak a hideg ellen véd, könnyű benne vinni a picit. Hordozó sztem mindenképpen kell.
2008. ápr. 1. 21:38
Szabolcs 4 hónaposan már szeretett nézelődni, így rövid ideig felültettem már akkor. A mózeskosarat pedig pár héttel később vettem ki a kocsiból mert már nem szeretett benne lenni. A kocsinkat mózeskosárral együtt lehet emelni félig ülőhelyzetbe. Hordozót mi is külön vettünk.
2008. ápr. 1. 21:34
de ha jól értem akkor vegyek olyat ami mélykocsi+sportkocsi egyben és vegyek pluszba egy hordozót?
2008. ápr. 1. 21:32

Biztos hülyét kérdezek de első baba és fogalmam sincs. Meggid kell fektetni és mikortól ültethető?

ajacska 9. hozzászólása miatt kérdem, merthogy azt ira(d) hogy kevesebb ideig használható. Azt mit jelent? Mert a mi babaánk juliusi lesz tehát elvileg nem nagyon kell majd bebugyolálni amikor megszületik viszont mire tél lesz addigra már 5 hónapos lesz.


Nagyon hülye vagyok ezzeh...

2008. ápr. 1. 21:18

Semmiképpen ne a divat miatt vegyél kocsit!

A mózeskosaras sokkal jobb, még ha kevesebb ideig is használható, mint a hordozó. Azt vegyél külön.

55. naildi81 (válaszként erre: 53. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 21:13
Tojd le a divatot!!!!!!!!!!!!!!! Szerintem a mózeskosaras a legjobb, nekem is az van.
54. Banita76 (válaszként erre: 53. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 21:06
Szerintem nem tesz jót a gerincének, ha a hosszú séták alkalmával végig a bébihordozóban csücsül. A mi babakocsinkban nem volt bébihordozó, kényelmesebb a picuroknak, ha vizszintesen tudnak feküdni.
2008. ápr. 1. 21:01

Találtunk olyat ami könnyű és az itteni nagyvárosi utviszonyoknak és macskaköveknek megfelel csak azt nem tudjuk ,hogy :

olyan legyen amihez hordozó van vagy olyan amihez mozes.

Szóval azt nem tudom,hoyg jó e az a babaának ha pöttöm korában a hordozóban tud csak feküdni a kocsiban vagy sz*rjam le a modern divatot és vegyek olyat ami mozeses és rendesen tud feküdni benne?????Melyik a jobb?????????????

2008. ápr. 1. 20:50

Szia! Nekem 7 hónapos a kisfiam. Nekem Mikado tipusú babakocsim van. Én nagyon megvagyok elégedve vele, és nem is volt nagyon drága (50000ft). Szerintem sok mindentől függ hogy milyen kocsit válasszunk. Nem mindegy a súlya. Ha nem családi házban élsz akkor célszerű könnyebb kocsi választani ami alatt nem szakadsz meg ha cipelni kell (ilyen kocsi a PegPerego Pliko3 olyan 70000ft körül van). Én ezt a Mikado-t azért választottam mert nagyok a kerekei, így nem kell a lépcsőn cipelnem hanem elég lelépcsőznön vele.

A hordozós babakocsinak és sem vagyok híve. Nem jó a babanak ha órákig abban van, elfárad a dereka. Az én fiam se szeret a hordozóban lenni már nagyon régóta. A háromkerekű kocsik meg a talacskára hasonlítanak szerintem, de ez csak az én véleményem.

Remélem sikerült egy kicsit segítenem.

51. katalin25 (válaszként erre: 48. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 20:35

Szia!

Nekem 10 hónapos a kisfiam, és én ma már máshogy csinálnám a babakocsi témát.

Szóval én travel system babakocsit vettem, de egyszer sem használtam hordozóval, csak külön a babakocsit és a hordozót a kocsiban.

Szerintem olyan kocsit vegyél, ami tágas, mert mire tél lesz a babád nagyra nő, és még jól be is öltözteted majd overállba, Be is takargatod, lábzsák, meg minden, szóval jó ha elég tágas lesz neki. De olyat vegyél, ami kétfunkciós, tehár ültethető is. Aztán a következő tavaszra meg már úgyis sportkocsit fogsz venni, ami könnyebb, és könnyebb vele közlekedni is.

A másik dolog meg, hogy ha városi vagy és főként beton utakon tolod akkor jobb a bolygósítható kerekű, ha falun laktok, akkor meg jobb a fix nagykerekű a terepviszonyokon azt könnyebb navigálni, mert a bolygós kerék rossz útviszonyok esetén keresztbe fordulhat és nehéz vele bánni.

Olyat vegyél aminek átfordítható a tolókarja, hogy mindkét irányból tudd tolni.

Remélem segítettem valamicskét. Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan, akár priviben is.

Kata

2008. ápr. 1. 20:19

Nekem 3 hónapos lesz a kislányom. Akartunk babakocsit venni, de addig halogattuk az ára miatt, amíg kaptunk egyet kölcsön. Kétfunkciós, de szinte csak mélykocsinak jó, nagyon nehéz tolni. Amint ülni fog a lányom, sportkocsiba teszem, az is megvan már. A többfunkciós babakocsi nagyon jó, de én biztos nem tologatnám a hordozóban. Lucának is van, szokott is benne lenni, de ha elalszik, kiveszem belőle. Biztos nem jó a gerincnek. Ami jó babakocsi, az 100 ezer fölött kezdődi, mert ami az alatt van,az szinte mind béna. Persze én is vettem volna, ha nem kapunk. Drágát nem engedhettünk meg magunknak. Szerintem a lényeg, hogy könnyű legyen tolni, meg persze jó, ha sok minden van hozzá. Állítólag a 3 kerekűek könnyűek, de sok mindenkinek nem tetszik. Csak pénz kérdése.

Ez csak egy vélemény (mielőtt többen támadnának)

49. sara1986 (válaszként erre: 48. - 3205495036)
2008. ápr. 1. 20:07
mi multufunkciós babakocsit veszünk, azon egyszerű okból, h mi sem tudjuk, mi a jó és mi nem. Ebben van minden, ami kellhet és jó a baba újszülöttkorától végig. Találtam jó áron, elküldöm priviben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook