Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsit vegyünk? fórum

Milyen babakocsit vegyünk? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2008. ápr. 1. 19:34

Nekem babakocsival kapcsolatos kérdésem lenne.

Ismerősöket,barátokat, bolti eladókat már leinfóztunk de nem tiszta még a kép,hogy milyen babakocsit vegyünk.

Juliusban fog születni a kislányunk.

Tehát a boltban nyári babának mondtak. Én kinéztem egy elég zárt babakocsit az üzletben viszont "TRAVEL SYSTEM" bbakocsit ajánlottak, ami olyan,hogy ujszülött korban a hordozóban van a baba amikor már nagyobb azaz nálunk ez télen jön majd el akkor meg a kosciban melyet téliesiteni lehet.


Tudna valaki segiteni aki tapasztalt már ebben a témában????


Nem feltétlen márka és ár segitséget szeretnék hanem hogy milyen tiust válasszak. Persze jobban fogom érteni ha adott tipust mondana valaki mert akkor rá tudnék keresni a neten és meg tudnám nézni.


Azóval juliusi babaának milyen babakocsit célszerü venni???


Előre is köszi ha valaki válaszol.

2008. ápr. 1. 19:34
Milyen babakocsit válasszunk?
46. Móku (válaszként erre: 43. - Ezti)
2008. márc. 11. 11:39

Szia Ezti!


Én is ebben a márkában gondolkodom. Mi lett vele a tapasztalat? Mekkora a babád? A Buzz mennyi idős babának jó? (úgy láttam, hogy csak ülni lehet benne)Az enyém most 5 hónapos és nagyon nem vagyok megelégedve a jelenlegi babakocsinkkal (márkát nem szeretnék írni). Drágának találtam a Buzz-t, de ha megéri és sokáig jó lesz lehet, hogy áldozok rá.

2007. dec. 17. 19:17
Én 2003-ban vettem babakocsit a gyereknek. Hát jó fel van szerelve mindennel. én meg voltam elégedve vele. Sajnos a márkájátnem tudom. Most odaadtam a barátnőméknek, hadd hordják benne ők is, nem kellett legalább venniük.
2007. okt. 30. 13:03

Sziasztok


A tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Milyen minőségűek a BERGON és az EXPLORER típusú babakocsik?

Ti melyiket ajánlanátok?


Köszi

43. Ezti
2007. aug. 15. 19:18

Sziasztok!


Még élesben nem próbáltam,de megvettük álmaim kocsiját, egy Quinny Buzz-t. MInden létező dolog van hozzá és a lakásban tologattam még csak üresen, de oda vagyok érte:)

2007. aug. 8. 20:56
És ezen kívül a fiam, utálja a babakocsit, csak ölbe szeret nézelődni.
2007. aug. 8. 20:55

Át kell gondolni, azt is, hogy "mire fogod használni" a babakocsit? Én tudtam magamról, hogy nem fofgok vele "sétálgatni", a bevásárló kocsit is utálom tolni. nagy erkélyünk van és udvar, oda tolom ki a gyereket. Ergo: jó állapotú használt tökéletesen megfelelt.

Viszont, sokat autózunk, így egy nagyobb bébihordót vettem, újan. Kicsit húzós volt, de így utólag nem bántam, meg, mert ez jó nagy és még belefér a gyerek. Az összes többit fix kinőtte volna két hónaposan.

2007. aug. 8. 19:57

Sziasztok!

Szeptemberre várom a kisbabámat és már féléve keresem a megfelelő babakocsit, most nagy keresgélés után találtam kettőt de nem tudok dönteni,érdekelne egy tapasztaltabba anyuka véleménye.

Az egyik babakocsi a Cam combi family a másik a chicco trio.Árban is van nagy eltérés de igazából nem tudom,hogy melyik a megbízhatóbb, és kb 3 évre venném...

39. nicci
2007. júl. 17. 11:24

Sziasztok!

Nekünk peg perego veneziánk volt,gyári hordozóval stb.Nagyon sokáig variálltam a graco és ez között.Végül is az eladó győzött meg,hogy a peg prego mégiscsak egy világmárka az a jobb.Utólag nagyon megbántam.Mi kismamák tényleg túlzásba esünk amikor babakocsi vásárlásra kerül a sor, de végül is ez az egyik legfontossabb beruházás.De ahogy én is ,szinte az összes körnmyezetembe lévő kismama utólag már másmilyen kocsit választana.Vegyük sorjába!

SZERINTEM :

Fontos,hogy

-a hordózot rá lehessen csatlakoztatni a babakocsira,de még jobb ha a vázra is rálehet külön csatlakoztatni mert úgy könnyebb!

-Szerintem nagyon fontos,hogy a hordozónak legyen egy külön talprésze ami rögzítve van a kocsiba,mert abba csak bele kell pattintani a hordózot és nem kell állandóan a biztonsági övvel küzdeni ,hogy bekösd a babát!

-a bolygókerék jó,de csak akkor ha szabályozható

-jó az állítható tolókar mert a gyerenek nem ég ki a szeme a naptól, és nem fúj a szél az arcába!Ha a magassága is állítható még jobb,pláne alacsony anyukánál és magas apukánál

-A hordozó remek szolgálatott tesz a hasfájós babánál akinek a hordozóban ülve ,esetleg ringatva nem is fáj annyira a hasa

-A hordózon legyen szűkítő betét újszülöttek részére

-a babakocsit egy kézzel össze lehessen csukni,könnyű legyen

-legyen rajta bevásárló kosár mert egy-egy sétára is ,kész túlélő csomagot fog magával cipelni az ember

-legyen tágas és vízszintesig dönthető,lehessen sportkocsivá alakítani

- a mózeskosár szerintem hülyeség mert nagyon hamar kinövi a gyerek,akkor már jobb a vízszintesig dönthető fajta egy lábzsákkal

A kisfiam utált a babakocsiban feküdni,viszont imádta a hordózot ami nem káros a gerincre ezt a gyerekorvos mondta.Sajnos mindegyik gyereknek más jön ve!Végezetül nincs tökéletes babakocsi,csak a tökéletességről álmodozó anyukák vannak!

38. dee
2007. júl. 17. 07:52

Segítsetek!

Kinőttük a babakocsinkat.Szélesebbet szeretnék,de olyat amit teljesen le lehet fektetni.Ha van extra jó ötletetek szivesen veszem.Köszi

2006. aug. 30. 14:19

Sziasztok!

Az első gyermekemmel használtan vettem Peg Perego márkájút. Nem szerettem túlzottan. Amikor megvettem, szempont volt a bolygókerék, 2 irányból tolhatóság és hogy fél kézzel is gyorsan össze lehessen csukni, mert akkoriában még rengeteget mászkáltunk busszal.

Mivel alaposan elhasználtuk, így második babának újat kellett venni.

Ez széles volt, ami nagyon hasznos, csak valóban nem fértünk be vele mindenhová.

kisebb vásárlások miatt alulról fontos volt a nagy kosár. Ezt is nagyon imádtam(az elsőnek nem is tudom minek volt kosara, semmi sem fért bele. max. egy kifli.)

Már nem kellet bolygókerék, az elsőből tapasztaltak alapján.

Fontos, hogy két irányból tolható legyen, mert napsütéses és szeles időben nagy hasznát lehet venni.

Kiegészítőként még nagyon fontosnak tartottam az esővédőt, nagy védelmet nyújtott a babának.

36. frusi
2006. aug. 30. 14:03

Sziasztok!


Nekünk "no-name" babakocsink van, és használtan vettük, de nagyon szuper állapotban, higgyétek el, érdemes körbenézni az interneten, mi alig 13.000 Ft-ért kaptuk meg, sokszor ki lehet fogni.


Amit a mai eszemmel szempontnak tartanék, ha újra kéne vásárolnom:


1. könnyű legyen (én babástul nem tudom megemelni a mienket, pedig nem vagyok plöttyedt... persze lehet, hogy csak rossz helyen fogom...)


2. a szélességre nagyon figyeljetek! nekem mondta a védőnő, hogy nagyon keskenyet ne vegyünk, mert gyorsan kinövi a baba. Ez OK, de a másik végletbe se essetek: a mienk nagyon széles, és a kerekei miatt úgy 5 centi híján nem férünk be a közértbe, így mindig jönnie kell az alkalmazottnak ajtót nyitni.... Mondjuk a pénztárnál kiférünk. :D


3. könnyű összecsukhatóság - kinyithatóság


Szerintem ennyi... csak a bolygókerék miatt ma már nem vennék drágább babakocsit, a kanyarodást egész jól meg tudjuk oldani így is.

2006. aug. 29. 18:29
Sziasztok. Van valakinek Bergon kocsija nekem ezt ajánlották.
34. 'szti
2006. aug. 29. 14:47
Na ez az, előhoztam
33. _kleo_ (válaszként erre: 32. - Hoxa)
2006. máj. 24. 21:52
Probald meg pleddel vagy vastag torolkozovel vizszintesse varazsolni a babakocsit, hogy ne csuszkaljon.
32. Hoxa
2006. máj. 23. 22:24

Kipróbálom, de mindig csúszik lefelé, oda kell nagyon figyelni.

Ma már eldöntöttem, hogy váltunk, mert szegény nagyon beleizzadt a hordozóba. Talán a kocsi alsó része nyitottabb, ott nem lenne ilyen.

31. Tacus (válaszként erre: 29. - Hoxa)
2006. máj. 23. 22:12

Attol függ, hogy hosszu, vagy rövid távra mész vele. Na és hogy beültök-e autoba. Ha csak sétáltok, akkor célszerübb a babakocsiba rakni. Az öveket probáld oldalra bedugdosni, vagy terits a babakocsiba 1 plédecskét.


Én akkor használtam a hordozot, ha pl apuci elé mentünk, és visszafelé kocsival jöttünk. Ellenkező esetbe csak a kocsit vittem.

30. _kleo_ (válaszként erre: 29. - Hoxa)
2006. máj. 23. 21:03
En ugy tudom egyaltalan nem celszeru hosszu tavon, mert a gerincenek nem tesz jot. Nekik meg a vizszintes a legjobb. Egy ilyen picit bekotni is ertelmetlen egy vizszintes feluleten, nem nagyon tud lemaszni rola. :)
29. Hoxa
2006. máj. 22. 21:35

Szerintetek meddig célszerű/szabad a babakocsira rakható hordozóban szállítani a kölyköt?

Csak mert a fekvő rész hevedereihez még olyan kicsi. Meg így szemben van veem és gyönyörködhetek benne séta közben. :))

28. _kleo_ (válaszként erre: 25. - Molntak)
2006. máj. 21. 21:47

Molntak, orulok a felismeresnek. :)


Hoxa, az en PP-met egy mozdulattal lehet bolygositani ill. antibolygositani, en mindig ossze-vissza allitgatom annak fuggvenyeben, hogy mikor honnan fuj a szel es sut a nap, milyen a terep, stb. :)

27. Tacus
2006. máj. 21. 17:56

Nekünk a PP Pilko van (volt). szerintem sokkal könyebb tolni ha bolygositva van. Nekem sose volt gondom vele a boltokba. Ha esetleg mégis megakadt, akkor csak egy kicsit megbillentettem a kocsit (mint amikor járdára mész fel vele) és visszaállt az eredeti helyére.


Hoxa hamar megszokod, hogy mindig meg kell egy picit emelni az elejét.

26. Hoxa
2006. máj. 19. 17:00

De lehet, de minden sétánál ki-be kapcsolgassam? :)) Egyébként én vagyok béna, azért akadok el vele liftben, ajtóban, ilyesmi. Még szokni kell.


Molntak, gratulálok az új ismeretekhez :))

25. molntak (válaszként erre: 24. - _kleo_)
2006. máj. 19. 14:30

Mit nem mondasz, nemtudtam mi az a két kis pöcök a két első keréken hát ez az!!!

Imádlak:))

Vazzz gyerekek, több mint egy éve használom a kocsit és szenvedek minden vásárlásnál. De már okos vagyok már tudom le kell nyomnom a pöcköt:))

Köszi:)))

24. _kleo_
2006. máj. 19. 14:27
Hoxa, a ti bolygo kereketeket nem lehet bolygotlanitani? Nekunk is Peg Peregonk van (Venezia), annak minden kereke bolygosithato ill. bolygotlanithato. Boltokban en is kuzdok ha bolyog mert ossze-vissza csuszkal.
23. Tacus
2006. máj. 18. 21:15

Sziasztok,


Nekünk elöször Graco volt pár honapig. Utána meg Preg Perego Pilko. Ez utobit mindenkinek merem ajánlani. kényelmes babakocsi, amit esernyösre lehet csukni, lefektethető. Ami nekem nagyon vonzo volt benne (a magasságom miatt), hogy a tolokáját ki lehet huzni, igy nem kell "lehajolni" hozzá. Fiam nagyon szerette. Alig lehetett rola leszoktatni.

22. molntak (válaszként erre: 21. - Hoxa)
2006. máj. 16. 07:01

Ez tény. Mondjuk a hpermarketek csili vili kövei a legrosszabbak:(

De még mindig jobb, mint minden kanyarnál emelni a kocsin.

21. Hoxa
2006. máj. 15. 20:55
Azért én néha átkozom a bolygó kerekeket, mert a leghülyébb helyeken tudnak keresztbe fordulni és akadályozni.
20. molntak (válaszként erre: 19. - 'szti)
2006. máj. 15. 11:18

igen ez is fontos, hogy stabil, de könnyű kocsi legyen.

No meg a kerekek mérete sem utolsó szempont.

19. 'szti
2006. máj. 15. 11:14
Ha tömegközlekedni akarsz vele, akkor a súlya se utolsó szempont. Igen edzettnek kell lenni,ha egy nehéz babakocsit gyerekestül kell emelgetned, gyakran segítség nélkül.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook