Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsit vegyünk? fórum

Milyen babakocsit vegyünk? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
18. molntak (válaszként erre: 15. - Netty)
2006. máj. 15. 11:10

Bármilyen szép, szerintem alap feltétel egy babakocsinál, hogy az első két kerék bolygó legyen (elég gáz minden kanyarnál emelgetni).

Csak azért írom, mert amikor mi vettük sok csoda kocsinál láttam (amiken még kézi fék is volt, de hogy minek azt nemtudom), hogy álló kereke volt.

Mi egy no name kocsit vettünk az egyik hiperben, nagyon olcsón. Simán bírja, mint a többi.

2006. máj. 15. 00:34
Nekunk Chicco Trio van.Nagyon szuper ,csak ajànlani tudom mindenkinek.
16. Cinka
2006. ápr. 30. 21:30
Mi használtan vettünk babakocsit internetről. Top Rider márkájú, 2 funkciós, 2 hónapot hsználták lakásban és kaptunk hozzá ajándék napernyőt, és teljes cserélhető huzatgarnitúrát.15 ezer Ft-ért vásároltuk, az eredeti ár töredékéért.Szóval érdemes körülnézegetni, mi is hónapokig keresgettünk, nézegettünk.
15. Netty
2006. ápr. 30. 16:34

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Pécsett láttam egy fantasztikusan vagány babakocsit, a márkája TOMA. Annyit tudott az eladőnő róla, hogy ez egy lengyel márka. Nagyon praktikus, a babyhordozón kívül minden esetleges tartozék van hozzá. 60000.-

Azért vacillálok, mert nem ismerem ezt a márkát, nem is láttam még máshol sem. Jó lenne, ha segítenétek, hátha valaki használt ilyet, vagy hallott róla! Előre is köszi!

14. Hoxa (válaszként erre: 13. - Deni)
2006. márc. 6. 18:37

Szia Deni!


Egy spórolási módot tudok, érdemes nézni a Baba magazin és az Anyák lapja újságok kupon mellékleteit. Mi így vettük 30.000-rel olcsóbban a babakocsit. Megatoys-os és Brendonos kuponok vannak bennük, a honlapjaikra is fel szokták tenni mi van az újságban, szóval nem is muszáj csak emiatt megvenni, ha nincs olyan, ami tetszik.


Márciusban is le van árazva a Graco kocsi, amit mi is vettünk még tavaly, úgy emlékszem most 15ezerrel olcsóbb a kuponnal, mint amúgy.

13. Deni (válaszként erre: 2. - 497f15547f)
2006. márc. 6. 14:32
Szia Black Mamba! Nagyon gondolkodom, hogy milyen kocsit vegyünk a picinek. A bébihordozós neknem is feltünt, nem lehet rossz, de vinni benne a babát iszonyú kényelmetlen lehet. Nehéz is választani a mai modellek közt. Az egyiknek a kereke nem megfelelő a másiknak a formája stb. és az árak... 40.000 felett kezdődnek a "megfelelő" kocsik. (lehet, hogy csak én válogatok...)
12. Hoxa (válaszként erre: 11. - Ilda)
2005. nov. 4. 20:15
Szia Ilda!

Igen, a Mirage nekünk is nagyon tetszett és ismerős is azt ajánlotta, neki is már a második gyerek gyűri és tökéletes.
De végülis döntöttünk az Graco aerosport mellett (ez az), a Mirage-tól annyiban különbözik, hogy kicsit nagyobb a kereke és van pár plusz apróság, de lényegében az, csak újabb modell. Mivel annyira jó áron volt a Megatoysban az Anyák lapjás -30000 forintos kuponnal, hogy nem tudtuk otthagyni. :)
Ma raktuk össze, nagyon tetszik!!!

Szóval ezen már túl vagyunk.

Jöhetnek a bútorok :) Abban is adhattok tanácsokat :)
11. ilda
2005. nov. 4. 13:17

Szia Hoxa !

Az enyém Mirage,már a második gyermek használja és jól bírja a strapát.

10. Hoxa (válaszként erre: 9. - Ilda)
2005. okt. 31. 17:57

Szia Ilda!

Neked melyik Graco-d van? Venezia vagy ilyesmi?

Hoxa

9. ilda (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2005. okt. 31. 17:18

Szia Hoxa !

a Graco-val biztos meg leszel elégedve, nekem ilyen van és szeretem ,mert könnyű, könnyen összecsukható ,simán belefér az autócsomagtartóba,

és ha olyan a talaj az első kerekeket le lehet fixálni , és már nem is forog össze-vissza.

8. Hoxa
2005. okt. 30. 16:20

Hát nehéz ügy, az biztos. Eddig egy Graco babakocsit próbáltam ki (toltam), bolygó kereke van elől, baromi könnyen fordul és nem akad meg semmiben. És 7 kg körüli a súlya.


Most ezt adják akcióban a Megatoysban:

[link]

2005. okt. 30. 15:04

Ja, és még egy.Lehet, hogy furi lesz, de egyáltalán nem biztos, hogy vadi új babakocsit kell venni.

Az én ismerősömék (2.babájuk)Győrben találtak rá az igazira és majdnem,hogy 3-ad áron vették meg álmaik kocsiját.Megdumcsizták az eladóval, hogy félúton találkoznak és ott cserélnek :))

A kocsi kitűnő állapotban volt, mindenki jól járt.

6. Zolii (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2005. okt. 30. 11:47

Szia!


A tesómék pierre cardin babakocsit vettek! Nagyon meg vannak vele elégedve! De nézz jól körül, mert az árakban iszonyatos különbségek vannak! Volt ahol 120000 Ft-ért adták a kocsikat. Nekik sikerült 37000 találniuk egyet! Sok sikert! :-)

5. 497f15547f (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2005. okt. 29. 15:32

öszintén? fogalmam sincs, de nagy márka az tuti.

Én sem javaslom a bolyókereket, csak ha mondjuk nagyobb és gumis. Hogy magadra kötöd? Ühm.Az is megoldás, meg állítólag jobb is a babának, mert így állandóan rajtad lóghat :)))Nem tudom, én láttam néha, nagyon ijesztő pózban piciket így lógni. Főleg, ha nem a hasa ért hozzá a mami hasához. Nem beszélve arról, hogy némelyiknek a satyó a szemében volt, meg fojt a nózija mindenfelé, mert anyuci nem vette észre,mert nem látta.

Amíg kicsike az újszülött, és nem bírja magát megtartani, addig tuti, hogy a babakocsi a legjobb neki. Klasszul elnézi a lámpákat, meg minden.

4. bige (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2005. okt. 29. 12:22

nem tudom, hogy a bolygókerék mit jelent, de ha azt, hogy forog az első, akkor olyat semmiesetre sem javasolok, mert megakad és elfordul az első kis kavicsban is.

Addig semmiesetre se kösd magadra a picit, amíg nem tud ülni. annyira fáj a szívem, amikor látom, hogy a pár hetes csecsemők ott nyomorodnak az anyjukon. A gerincüknek nagyon nem egészséges. akárhogyis, de csak ülőhelyzetben vannak, és nyomódik össze a gerincük

3. Hoxa (válaszként erre: 2. - 497f15547f)
2005. okt. 29. 10:06

És végülis milyen márkát vettetek?

Nekem az a lényeg, hogy

- könnyű legyen

- összecsukható legyen

- bolygókerekes legyen


A hordozó témán még nem gondolkodtam. Szívesebben kötném magamra a gyereket, mint hogy a kezemben hurcoljam. Tapasztalatokat várok megosztás céljából :)

2005. okt. 28. 15:54

babakocsi!

jaj, hogy imádtam már kislányként is tologatni.

Nálunk az volt az egyik szempont, hogy legyen nagy kereke, mert az utak itt "vidéken" nem nevezhetőek bababarátnak.Aztán, nem akartam olyan helyes kisfiúsat, magyarul ne legyen semmilyen kékség, meg masnicska, meg a fene tudja ,hogy micsoda.A Megatoysban meg is találtam álmaim kocsiját.

Ja, egy helyen szúrtam el! És erre figyeljetek, a kocsira rá lehessen tenni a bébihordozót!!!

A bébihordozó nagyon jól mutat egy padon vagy a földön , vagy a konyhaasztalon, de egyetlen hely lesz amit utálni fogsz, és az a karod.

Ha elmentek a babával egy kicsit plazazni (miért is ne?), és a hordozót nem tudod rátenni a kocsira, akkor meghaltál, kész! Állj egy helyben, és ne menj tovább.Hiába pici még a súlya a babának , és kevés súlya van a hordozónak is, de kagyló formája miatt nem tudod cipelni.Nekiütődik a lábadnak, össze-vissza hánykolódik benne a gyermek.Nem is beszélve arról, ha valamit meg akarsz nézni, akkor vagy átadot másnak, vagy leteszed a földre, és akkor garantáltan valaki beleesik.

Tapasztalat, sajnos. Ha lehetett, akkor szegény betettük egy bevásárlókocsiba, mármint hordozóstól és úgy mentünk tovább.De sok helyen szólt a biztonsági őr, hogy ezt nem lehet.

Szóval, nem csak a külső számít.A Brendonban vannak olyanok, hogy a majdnem elsírtam magam a gyönyörtől, no meg az árától is.

Így utólag visszagondolva, sokkal nagyobb feneket kerítünk a babakocsinak, mint kellene, szerintem.

1. Hoxa
2005. okt. 20. 16:01
Mire érdemes odafigyelni?

Az alábbi pontokat érdemes igény szerint rangsorolni, mert sajnos tökéletes babakocsi nincsen, kompromisszumot kell kötni. A rangsorolás alapja lehet pl. az, hogy nehéz útviszonyok között (pl. földes, hepe-hupás utakon) is gyakran helyt kell állnia a kocsinak, vagy sokat akartok vele buszozni, esetleg (mint nálunk) hosszú, meredek lépcsőn kell vele le-fel közlekedni.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook