Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsit vegyünk? fórum

Milyen babakocsit vegyünk? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

108. anyóka4 (válaszként erre: 105. - Pircsi24)
2008. nov. 2. 14:51
Biztos könnyebb tolni a nagy kerekűt, de azt sokkal nehezebb összecsukni, s nem fér el a kocsiban. Tehát nagymértékben függ ki, hol használja. Én pl. sokat fogok autózni, majd kell a babakocsi is, hogy ahova megyünk ott sétálni tudjunk.
2008. nov. 2. 14:49
Mindenképp könnyűt, egy kézzel összecsukhatót, hogy a másikkal a babát foghasd és betehetsd a kocsiba. Vagy buszra, villamosra is fel lehessen szálni vele. Én a nagy stabil kereket ajánlom, de kérdés, hogy mennyit és hol sétálsz vele? A bolygókerék keresztbefordul az épp szálguldozó villamos előtt, mert beszorul a sínbe! A nagy kerék előnye, hogy lépcsőn is képes menni lefelé...és ez előny!!!!(hátsó kerekén lépcsőfokonként leeresztve) Jobb, ha magasabb, hogy ne szívja a baba a kipufogógázt azonnal. Külön mélykocsi szerintem felesleges, mert hamar kinövi...a lábzsák épp annyira jó! Nekem vagy 7 féle babakocsim volt, mire rátaláltam a Peg Peregora. Én arra esküszöm, nagy kerékkel...Nem olcsó, de a többi sem volt az elötte. Babafórumon, börzén viszont olcsón hozzálehet jutni használtan...én fillérekért adtam el. Nekem ez a véleményem, 3 gyerek után :-)
106. anyóka4 (válaszként erre: 102. - Gabi0630)
2008. nov. 2. 14:49
Szia! Ezeknek van sporkocsija is, ami 3 éves korig jó. Tehát ez 3! kocsi. Egy a mózessel, egy a hordozóval, egy a sportkocsival.
2008. nov. 2. 14:49
Nekem a nagykerekű jobban bevált a sétaltatásokhoz. Sokkal könnyebb tolni és közlekedni vele.
104. eunuch (válaszként erre: 99. - A445f073a9)
2008. nov. 2. 14:48

:)))

Nekem is kb. hasonló jutott eszembe!

103. anyóka4 (válaszként erre: 101. - Gabi0630)
2008. nov. 2. 14:47
Amelyik kocsikat én írtam, azon a hordozó külön is a vázra tehető mindkét irányból.
102. gabi0630 (válaszként erre: 100. - Anyóka4)
2008. nov. 2. 14:46
Igen, kell egy külön sport kocsi is, mert a nagy kocsi később már nem jó senkinek.
2008. nov. 2. 14:45

Soha többé nem vennék hordózós travel system típusú babakocsit, amire a hordozót úgy lehet rácsatlakoztatni hogy veled szembe van, de ha nem rakod bele a hordozót, akkor csak sima sportkocsi, és nem látod a gyereket, mert a tolókar nem átfordható.

A mózeskosarasok szerintem jók, mert ott különböző irányból teheted rá a vázra, és így tulajdonképpen két irányból tolható.

100. anyóka4 (válaszként erre: 98. - Ametist)
2008. nov. 2. 14:44

Szia!

Pont itt tartunk mi is. Pedig Nekem már a negyedik gyerekemet várjuk, igaz a többi már viszonylag nagy.

Mi is azon gondolkozunk, hogy jó lenne a mózeskosaras+autósüléses+sportkocsis, viszonylag kis kerekű, könnyen csukható, befér kisebb kocsiba is. S ez kitart a gyerek 3 éves koráig. A nagykerekű nem igazán szállítható kocsival. Ha ilyet vennénk kellene sport is külön, akkor ugyanaz az ár. Pieere cardin páris jöhet szóba vagy a cam combi family. Most közel egy árban vannak. Én is kíváncsi lennék még véleményekre.

2008. nov. 2. 14:39
Szervós-klímás-légzsákost.:D
2008. nov. 2. 14:37
Sziasztok! Kiváncsi lennék már meglévő babások véleményére a babakocsikkal kapcsolatban. Mózaskosár kell vagy nem?Kiskerék-nagykerék? Tapasztalatokat szívesen vennék.
2008. júl. 3. 06:59
Én a Bergonnál, Bergon babakocsit vettem...és nagyon jó, csak nagyon nehéz...
2008. júl. 3. 06:41

Eladó egy Fisher Price esőerdős játszószőnyeg. Mindössze 6 hónapot használtuk. Semmi baja nincs.


Jellemzői:


Újszülött kortól használható

Gyönyörű élénk színek

Puha, vastag szőnyeg

Beépített játszóállvánnyal

20 perc nyugtató zenével, esőerdős hanggal

Fényjáték

Könnyen kezelhető gombok

Beépített 5 játékkal, babatükörrel


Mérete: 80 x 80 x 50 cm


3 db elemmel működik (nem tartozék)

Irányár: 10.000.-Ft (Az új ára: 17.000.-Ft)

2008. júl. 3. 06:39

Eladó egy többfunkciós Pierre Cardin PS822 babakocsi hordozó autósüléssel együtt !

- újszülött kortól végig használható -vizszintes-félülő-ülő fokozatokba dönthető a babakocsi

-esővédő

-lábzsák

-szemből és hátulról is tolható

-sport babakocsinak később átalakítható

-könnyű súlyú kicsire összecsukható

-ötpontos biztonsági öv


A babakocsi összesen 6 hónapot használt. Nagyon szép, újszerű állapotban. A színe: szürke-narancssárga.

Irányár: 30.000.-Ft. (új ára 46.000.-Ft)

2008. júl. 3. 06:37

Sziasztok!



Keresek egy Jack Pol Viktor márkájú kisfiús (drapp, kék, kockás) babakocsit reális áron.

2008. jún. 12. 13:15
Nekem a bolygosítható kerék is fontos volt, mert amikor már ül a gyerkőc, a fix kerekeset nehéz tolni. Ezért nekünk két babakocsink volt.
2008. jún. 12. 08:20
Nekem nagyon bevált a Jack-pool, épp eladósorban van, ha érdekel :) adatlapomon van róla kép.
2008. jún. 12. 07:58

Szerintem fontos, hogy nagy kerekei legyenek így könnyebben tolható.

Vízszintesre állítható, ezért újszülöttkortól használható.

Átfordítható tolókar - nem süt a szemébe a nap.

Valamint nekem fontos volt, hogy mikor felfelé tolom akár emelkedőn, akár járdára ne lógjon fejjel lefelé a picikém.

Nagy bevásárlókosár,

Tágas babakocsi. Kisfiam 4150g, 57 cm volt születésekor - kis belső terű babakocsiban nem sokáig fért volna el.

Több fokozatba dönthető háttámla - mikor már kezded felültetni, jó ha fokozatosan teheted.


Nekünk 2 funkciós Roan Symbaba kocsink van. Már a második gyerekem használja, nagyon elégedett vagyok vele. A huzata sem fakult ki!És az ára sem vészes. Mondjuk nagyon nehéz a kocsi, de az előzőekben felsorolt feltételeknek a könnyű kocsik nem felelnek meg. Lábzsák is van hozzá - télen újszülöttnél fontos.

90. cel
2008. jún. 12. 07:55

Csak egy praktikus tanács: figyeljetek arra, hogy kellően széles és hosszú is legyen a babakocsi. Tapasztalat, hogy a babák szeretnek a kocsiban aludni napközben, kint a szabadban. Kényelmes kell legyen a babáknak a kocsi később is, hisz úgy nőnek mint a gomba.

Tudjon vízszintesen feküdni benne és elég hosszú is legyen.

2008. jún. 12. 07:55

Amit elmondtatok, azon kívül nekem még fontos volt, hogy jó tágas legyen; télen, sok cuccban is kényelmesen elférjen a baba. Oldalt se legyen lyuk sehol, ne fújjon be a szél hidegben.

Viszont jó volt a lecipzározható kupola, alatta szúnyoghálóval.

2008. jún. 12. 07:51
Árát tekintve ma már nem is ez a legfőbb mert sajnos lehet drága és rossz minőségű.Az anyagát tartósságát,tisztíthatóságát és persze,hol mennyiért és garanciálisan vásárolható-e meg.sajnos manapság már ez utóbbi is mérvadó.
2008. jún. 12. 07:39

Szia! Szerintem mindenkinek más a jó babakocsi, attól függően, hogy kb. milyen gyakorisággal, milyen terpen stb. fogja használni.

Nálunk fontos volt, hogy több fokozatban legyen dönthető a támla, hogy újszülöttkortól tudjuk használni végig. Kellemes rugózású kerekek, legyen könnyen tolható, legyen hozzá babahordó, amit könnyű rá csatlakoztatni. Fontos volt még az összecsukás-kinyitás egyszerűége - sokat tesszük ki-be a kocsiba - és hogy ne legyen nagy súlya. Tartozzon hozzá lábzsák, esővédő is, alul nagy kosár, ha vásárolunk. Mivel tömegközlkedni nem fogok vele, így nem volt fontos, hogy minél kisebb legyen, de azért nagy batárt se akartunk.

Nekünk ezen szempontok alapján a Pierre Cardin tetszett meg, ráadásul annak az ára is elég jó.

Nem tudom, segítettem-e valamiben, vagy más válaszra számítottál, nekem ennyi tapasztalatom van egyelőre.

86. Nikice
2008. jún. 12. 07:38

Szia!

Amint megláttam a kiírást, egyből beugrott valami:

ami nálunk nagyon nem tetszett: nem volt állítható, hogy mikor melyik oldalról tolhatom a kocsit. Minden mással meg voltam elégedve, Graco kocsikánk volt.

Szerintem fontos a nagy kerék, jó sok féle támlaállítás, vagy a vázon cserélhető különböző elemek. Az is jó, mikor a bébihordozó rögzíthető a kocsin. Az is jó, ha egyből adnak hozzá esővédőt, mert voltakolyan típusok, hogy nem ment rájuk, ill. valahol beázott, mert nem pont arra való volt. Hirtelen ennyi jutott eszembe...

85. Nojika
2008. jún. 12. 07:34
Szeretnék tanácsokat, tapasztalatokat kérni babakocsikkal kapcsolatban.Mire érdemes odafigyelni vásárlásánál?
84. McKenzi (válaszként erre: 83. - Chubby)
2008. jún. 9. 19:01

a brendon honlapján sok babakocsi van, én is ott néztem, de végül az outletjükben vettem féláron - vadi újan.

Amúgy így hirtelen a jané márka jut eszembe, az ilyen és nagyon jól néz ki, de úgy tudom elég borsos az ára.

83. chubby
2008. jún. 7. 18:12

Sziasztok!

Van egy elképzelésem arról,hogy milyen babakocsit szeretnék,de nem tudom,hogy egyáltalán létezik-e ilyen típus.

Szeretném ha viszonylag nagy vagy közepes méretűek lennének a kerekei,átfordítható tolókarral rendelkezzen,nagy kosara legyen,tálca,esetleg pohártartó legyen rajta.

Tudnátok ilyen vagy hasonló adottságokkal rendelkező babakocsi márkákat írni nekem?

Előre is köszönöm.:)

82. McKenzi (válaszként erre: 75. - Ee2dc2ea9a)
2008. jún. 3. 15:55

9-10 hónapos baba már szeret nézelődni, ezért én a mélykocsisat nem ajánlanám - de biztos lesz aki igen :)

egy jó lábzsák (bundazsák) is megteszi - persze azért hidegben még úgyis adsz a babára egy overállt is.

Nem tudok jó babakocsit mondani, nekem ami legjobban bejött az a mélykocsi (négy-öt hónapos koráig használtuk) aztán volt egy 10 kilós sportkocsink -azt nem szerettem, de a fiamnak kényelmes volt -most pedig szinte csak az esernyőkocsit használom.

2008. jún. 3. 15:41

Sziasztok!

Én egy sport babakocsit keresnék, valami olcsóbb kategóriásat, ha esetleg valakinek lenne kérem írjon, valamint van egy fölösleges mózeskosaras kocsim ami réggebbi tipusú, nagykerekes illetve adok mellé pólyát is ha valakit érdekel.

Köszi Andi

80. pmjudit (válaszként erre: 70. - Tucsmag)
2008. jún. 3. 14:48
A gyerek babakocsis koráig végig használható az előzőben leírt kocsink. Tágas, kényelmes, nagykerekeivel könnyen tolható nehezebb terepen is.
2008. jún. 3. 14:46
Nekünk 2 funkciós Roan Symbaba kocsink van, nagykerekű. Már a második gyerekem nyúzza. És tökéletes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook