Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsit vegyünk? fórum

Milyen babakocsit vegyünk? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

168. 35c81b79eb (válaszként erre: 167. - JanFan)
2010. máj. 22. 11:16

Szia!

Megnéztem mind a két linket, nekem az első jobban tetszett. Hasonló kocsim volt, csak Peg Pérego. De szinte ugyanígy nézett ki és ugyanilyen kerekei voltak.

Szerintem attól ne félj, hogy rázni fogja a babát, legalábbis nálunk nem volt gond. Általában teleszkóposak ezek a babakocsik már.


Ami még szerintem szempont lehet, hogy egyben legyen a tolókar. De ez csak részlet kérdés.

Viszont szerintem sokkal könnyebb tolni azt, amelyiknek egyben van, mint a második link, amit beraktál.

Nekem volt mind a két féle. A Peg Péregonak egyben volt és egy kézzel simán is hazatoltam, ha bevásároltam, vagy a gyereket kellett cipelnem, könnyű volt irányítani.

A második kocsim egy BB confort Loola , na azt aztán próbálhattam egy kézzel tolni. :(

Nagyon rossz volt, hogyha tele volt a kezem,akkor is megkellett oldanom, hogy fogjam mind a két tolókart.

167. JanFan
2010. máj. 21. 21:52

Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni. Babakocsit kezdtünk el nézegetni a párommal. Fontos szempont, hogy:

- multifunkciós legyen (mózes, hordozó, sport)

- kicsire összecsukható legyen (40cm alatti legyen a magassága összecsukva),

- könnyű legyen (van egy pár lépcsőfok),

- tágas és kényelmes legyen a babának,

- városban és rosszabb úton is használnánk.


Boltban tetszett a

[link]


de én kicsinylem a kerekeit, hogy jobban rázná a babát, mint egy nagyobb kerekű...


illetve néztük még a

[link]


Ti mit javasoltok, mi a véleményetek róluk vagy egy 3. verzió?


Köszönöm szépen!



Üdv,

JanFan

166. menta76 (válaszként erre: 165. - Bettus0105)
2010. máj. 7. 09:18

A mienk tégla színű ( a neten ezzel a színnel hírdetik ). A lányok 4 hónaposak. Mi is néztük az Arte-t is, szerintem a két kocsi majdnem egyforma, csak esztétikai különbségek vannak köztük. A kerekei mindkettőnek nagyok és felfújhatóak. Nagyon jó a rugózása, rossz úton is nagyon könnyű tolni. Mi internetről rendeltük mert felénk nem lehet ilyen kocsit kapni.

Te kipróbáltad már ezt a két fajta kocsit?

165. Bettus0105 (válaszként erre: 163. - Menta76)
2010. máj. 6. 14:35

És milyen színű a babakocsi, ha szabad kíváncsiskodni?


És mennyi idősek az ikrek? Gratulálok! Nálunk egy baba lesz (szerencsére) :-)

164. Bettus0105 (válaszként erre: 162. - 35c81b79eb)
2010. máj. 6. 14:34

Igen, kipróbáltuk. Nagyon könnyű tolni, de súlyra sajnos nagyon nehezek.

Hát, buszozni nem nagyon lehet velük. :-(

163. menta76
2010. máj. 6. 09:53

Sziasztok!

Nekünk a Danny Sport babakocsink van és csak a legjobbakat tudom róla mondani. Sőt, nekem ikreim vannak így 2 kocsink van és ikerkepoccsal van összekapcsolva és nagyon könnyen mozgok velük így is. Nagyon könnyű tolni és mindent tud maximálisan.

Ha van kérdésetek szívesen válaszolok.

162. 35c81b79eb (válaszként erre: 161. - Bettus0105)
2010. máj. 5. 19:24

Szia! Megnéztem a kocsit, még nem hallottam róla. Nekem az Abdor jobban tetszik, szerintem szebb. Az ára meg szerintem nagyon jó ahhoz képest, hogy multifunkciós és minden van hozzá.

Viszont érdemes lenne kipróbálni is,hogy mennyire könnyű tolni.

2010. máj. 5. 13:55

Sziasztok!


Én 20 hetes vagyok, de már elkezdtünk nézegetni a férjemmel babakocsikat. Van valakinek véleménye Abdor Arte vagy Danny multifunkciós babakocsiról? (www.babyshoppecs.hu). Nekem az tetszik többek között, hogy nagy a kereke.

2010. ápr. 30. 16:46
Espiro Vector Air sztem nagyon masszív, tehetsz rá testvérfellépőt, több gyerkőcöt is kibír, és verhetetlen az ára. Csak még nem annyira ismert. De nekem nagyon bevállt...
2010. ápr. 30. 15:48

Esetleg a Jane kocsikat nézted már? Testvérfellépőt szinte minden kocsira lehet venni külön is. Mondjuk azt nemtudom, hogy erre a fajta babakocsira hogy lehet hordozót rakni, de szerintem adapterrel.

Az egyik rokonom pesten él, ők concord kocsit vettek. Erre viszont biztos, hogy adapteres a hordozó. Nemtudom mennyit szántok rá, de szerintem a neten jól kilehet fogni. Ők is ott vették. Ha meg két gyerekre veszitek, nem érdemes olcsón venni valamilyet.

Legalábbis mi annak idején 6 évvel ezelőtt Peg Péregot vettünk, mert mi is két gyerekre vettük. Ki is bírta, olyan jól, hogy a második után sem látszott rajta szinte, hogy használtuk.

158. mabo (válaszként erre: 157. - Gabriellka)
2010. ápr. 30. 10:56
Köszi, de nekem méh 2 nagyon fontos szempontom van:1, lehessen rá tenni autósülést (0-13kg-osat), adapterrel rendesen nem csak úgy belebiggyeszteni az ülésbe. 2, testvérfellépő. Mondjuk ez a kevésbé fontos. Ja és még az is, hogy bírjon ki 2 gyerkőcöt. Erre van más ötlete valakinek mint a Maxi Cosi, a Bébé Confort vagy a Peg Perego? Üdv:Bori
2010. ápr. 29. 14:28

Nézd meg az Espiro Vectort vagy a Chipolino gemmát!

Mindegyik konnyu, a chipolinonak jó nagy a bevasárló kosara is :) azt hiszem én e ketto kozul fogok valasztani. ...a chipolino olcsóbb :)

156. mabo (válaszként erre: 155. - 35c81b79eb)
2010. ápr. 27. 15:36
Köszönöm. Akkor még nézegetek tovább.
2010. ápr. 26. 20:13

Mi kisvárosban lakunk, nem pesti vagyok. A lépcsőn én símán felhúztam, nem cipeltem, ha buszra szálltunk, gyorsan összecsuktam, mert a mienk esernyőre csukható volt, de ilyen ritkán volt.

Szerintem ilyen nagy városban, mint Pesten, ahol villamoson és buszon tudsz legjobban közlekedni, nemtudom mennyire jó. A babakocsinak azért van súlya, nem egy olyan típus, amit csak a hónod alá csapsz. :)

154. mabo (válaszként erre: 153. - 35c81b79eb)
2010. ápr. 26. 11:12
Szia Helga, nagyon köszi a gyors választ. Még annyit ha megosztanál velem, hogy milyen környezetben használtátok, vidék, város, soklépcső, villamos... Ilyen dolgok könnyen mennek vele? Köszi, B.
153. 35c81b79eb (válaszként erre: 152. - Mabo)
2010. ápr. 23. 12:34
Szia! Nekem Bébé confort Loola kocsim volt és nagyon jó a hordozó csatalkozása, stabil. A sógornőmnek volt Trophy ő nagyon szerette. Nem volt vele semmi gond.
152. mabo
2010. ápr. 23. 12:24
Sziasztok! Van valakinek Bébé Confort Trophy Air-es tapasztalata? tipushibákra, kényelemre gondolok. És a hordozó csatlakozása elég stabil a vázon? Előre is köszi!
2010. márc. 17. 13:55
ha veszünk csak bolygókerekeset veszünk
150. moknika
2010. márc. 17. 12:06
Nekünk nagy felfújhatós kerekű a kocsink. Az első bolygósítható, ez leginkább akkor jó, ha kanyarodni akarsz illetve megfordulni vele. De fixálható az első kerék, így akkor forog csak, ha te akarod. Mindenen át megy, legyen bármilyen terep. A miénk kicsit nehéz, de vannak könnyű kocsik is.
149. katus3
2010. márc. 17. 11:10
Mi rögtön olyan kocsit akartunk,ami kibír 2 gyereket. Ha fiam kinövi,még el is tudom adni.:-)
2010. márc. 17. 11:08
Koszi mindenkinek :)
2010. márc. 17. 11:08
Koszi szépen, meg is nézem ! :)
146. katus3
2010. márc. 17. 11:08
Igen,nagy gumi kerekei vannak. A típust már nem tudom megmondani,de néztem képeket,és talán a Stand 2-re hasonlít leginkább,csak hát ezek már újabb modellek. Nagyon szeretem.
145. gabriellka (válaszként erre: 142. - Katus3)
2010. márc. 17. 11:07

Koszi szépen a segítséget!

Igen ezt mar hallottam hogy a gumi kerek jobb :)

144. 43287dec91 (válaszként erre: 143. - Manna74)
2010. márc. 17. 11:06
remek választás! nem fogsz csalódni benne!:o))))
143. Manna74 (válaszként erre: 141. - 43287dec91)
2010. márc. 17. 11:05

Mi ugyenezt a babakocsit választottuk, mert nagyon könnyű, 3 részből áll (hordozó, mózes, sport), és árban is viszonylag kedvező. Tapasztalat ugyan még nincs, majd május után, de mások dícsérték... :)

[link]

142. katus3 (válaszként erre: 139. - Gabriellka)
2010. márc. 17. 11:01

Ja,hát akkor ne ilyet vegyél,mert baromi nehéz.:-)

A Bolygósítható kerék nem jó,megy minden irányba,elakad,stb...Sokszor látom az anyukákat kínlódni ilyen kocsival. Jobb a fix,nagy kerekű. A gumi kerék nem is ráz annyira,babának is jobb.

141. 43287dec91 (válaszként erre: 139. - Gabriellka)
2010. márc. 17. 11:01
ajánlom neked az Espiro Vectort! 4!!kiló van hozzá minden és most egész jó áron is van! ha én vennék most, ilyet vennék tuti! már 4-5-en vették miután ajánlottam nekik és nem panaszkodnak!:o)))
2010. márc. 17. 11:01

Koszi katus, neked is tobbfunkciós?

Gumi kereku?? Milyen típusú-megnéznem a neten :)

2010. márc. 17. 10:59

A 4. emeletre kell felcipelnem, ezért esernyore csukhatósat szeretnék.Amihez van mózes, sportrész és hordozó is :)

A neonatora gondoltam, de kicsi a kereke...nem tudom jó lesz-e ha foldes, kavicsos uton kell tolnom?

Van valakinek tapasztalata?

A gumi, fix kerék a jobb, vagy a bolygósítható, muanyag???? Segítség!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook