Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a jó vezető? fórum

Milyen a jó vezető? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. okt. 12. 13:44
Kihalt ez a faj. :/
2014. júl. 23. 12:58
olyan, mint én
111. moonlight13 (válaszként erre: 110. - A0c1361e44)
2014. júl. 6. 11:28
Nekem is van sok vidéki rokonom, ismerősöm, akik nagyon kedvesek, és nagyon szeretem is őket. Soha eszembe nem jutott volna az embereket eszerint csoportosítani, hogy ha itt lakik, akkor csak ilyen lehet, ha ott, akkor meg csak amolyan...
110. a0c1361e44 (válaszként erre: 103. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 11:25

Soha nem általánosítanék a vidékiekkel kapcsolatban, hiszen vannak vidéki rokonaim, ugyan is 2 nénikém oda ment férjhez, így van 5 vidéki unokatesóm is és nekik is vannak már gyerekeik és még unkáik is.

És van sok vidéki ismerősöm, aki pont olyan, mint mi pestiek.

109. moonlight13 (válaszként erre: 108. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 10:53
Szerintem ez egyéni, nem hely függő. A többiben egyetértünk. :)
108. patricia és angéla (válaszként erre: 107. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 10:48
igen abban a formában távol áll a valóságtól, de én végig hangsúlyoztam, hogy helytől függetlenűl a helyiek a könnyelműek és még azi is, hogy tisztelet a kivételnek, vagyis egyoldalon áll a gondolatmenetünk :)
107. moonlight13 (válaszként erre: 106. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 10:14
És úgy gondolom, ha ezt cáfolat nélkül hagytuk volna, ez a fórum csak erősítette volna a többi vidéki emberben, hogy tényleg ez a valóság, holott ez nagyon távol van a realitásoktól!
106. moonlight13 (válaszként erre: 105. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 10:12
Persze, tudom, hogy nem a Te hozzászólásod volt, csak ezen az általánosításon akadtunk ki, hogy nem azt írja, hogy vannak Pesten is és vidéken is olyanok, akik lógnak, és nincs kedvük dolgozni, hanem végig arról szól, hogy a pesti emberek ilyenek...
105. patricia és angéla (válaszként erre: 104. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 10:07
Ha azon kiakadtál akár még meg is érthető valahol, de az nem az én hozzászólásom és abban a formában én sem értek vele egyet. ez sajnos/szerencsére nem helyhez kötött.
104. moonlight13 (válaszként erre: 103. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 10:01
Olvasd el a 12. hsz-t, ez verte ki a biztosítékot! És nem pesti írta!
103. patricia és angéla (válaszként erre: 99. - A0c1361e44)
2014. júl. 6. 09:25
Na mindegy itt csak arról van szó, hogy a vidéki buta, nem tud semmit és csak mutogat, nem mintha a pesti, (vagyis te) nem ezt tenné a vidékivel, gondoljon mindenki amit akar én kiszállok ebből az eszmecseréből, úgysem lenne vége soha. Ne mondja rám egy mutogató, hogy mutogatok :) :) föleg ne azt, hogy a pestire mutogatok, mert én többször is kihangsúlyoztam ez nem pesti, hanem országos szindróma
102. patricia és angéla (válaszként erre: 97. - A0c1361e44)
2014. júl. 6. 09:09

Igazad van, oz ottani dolgok minősíthetetlenek és nem csak azért dolgoztatnak fiatalokat, mert olyan a kedvük, csak sajnos az a réteg a legbutább, hála a redszernek amiben élünk, a mai iskolák nem adnak jó képzéseket, de ha mégis akkor túljelentkezés van az adott szakmákból.

Régen a magyar szakemberek munkája világszínvonalu volt, mert még a szarból is várat tudtak építeni, a mai fiatalokat nem készítik fel megfelelően. Így rá vannak kényszerűlve az ilyen munkahelyekre, az idősebb korosztály pedig már nem csinálná ezt, de ha akad 1-2 jelentkező mégis, akkor azokat álltalában felveszik, habár tudják, hogy ők csak jobhíján mennek oda és mihent lessz jobb már lépnek is tovább

Nem én vagyok a forumnyitó, de ha nyitnék akkor abban a témában szólnék hozzá, itt eleve már régen nem arról folyik az eszmecsere ami a téma címe.

Én nem sajnálom a pestitől, hogy pesti, sőt nem is szerettem soga ott élni, csak rákényszerűltem

101. patricia és angéla (válaszként erre: 100. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 09:00
Pont ezért ilyen rossz ott is az arány, ha a vidéki nem menne fel pestre, akkor lehet ott még mindenkinek akadna munka.
100. moonlight13 (válaszként erre: 96. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 08:29
Egyébként sem lenne logikus az 1 állásra 10 jelentkező, mivel a vidékiek nagy része is Pestre jelentkezik.
99. a0c1361e44 (válaszként erre: 98. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 08:27
Úgy sem hiszi el. Csak mondja, hogy tudja, de nem tud semmit, csak mutogatni a pestiekre....
98. moonlight13 (válaszként erre: 96. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 08:24
Nagyot tévedsz! Itt is egy állásra 300-600 jelentkező akad!
97. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 08:21

Tapasztalatom nincs, de ismerősöm van aki ott dolgozott. A gyorséttermekben általában diákokat és fiatalokat alkalmaznak, és szegényekkel, amit művelne, az minősíthetetlen.

Lehet, hogy te vagy a fórumindító is? Vagy azt sem érted, amit ő leírt?



Mindig a vidéki kezdi a másikra mutogatást, mert irigylik a pestitől, hogy pesti. Nem mi tehetünk róla, hogy te vidéki vagy, hanem az őseid, akik vidéken telepedtek le...

96. patricia és angéla (válaszként erre: 93. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 08:09

Majd 20 év pesti "élet után" tudom, hogy nem könnyű ott sem elhelyezkedni, sőt magamon tapasztaltam meg!

Ott laktam ott fizettem rezsit és mellette albérlet díjat én is közértből vásároltam, tehát igenis van rálátásom az ottani életre. Mégis mondhatom, a legtöbb helyi lakos könnyebben veszi, mint egy vidéki aki nem csak az állását, de a lakhatását is elvesztheti vele együtt. Ismételten kihangsúlyozom, nem pestről beszélek, hanem ez így van az ország bármelyik pontán, ahhol lehet még munkahelyet találni, mégha kevesebbet is, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.

Ezalatt értem azt (munkaügyi központban hallott számadat) pesten 1 állásra 10 jelentkező akad, a mi kis városunkban pedig 1 állásra 350-400 jelentkező

95. moonlight13 (válaszként erre: 94. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 08:07
Bocs, de olvasd vissza a fórumot az elejétől! Nem mi kezdtük a vidékiekre mutogatást, hanem egy vidéki kezdte, hogy a pestiek nem úgy dolgoznak, lógnak, stb. Ebből lett a konfliktus, és ezt próbáltuk magyarázni, de teljesen félrement a fórum!
94. patricia és angéla (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2014. júl. 6. 08:00

Látom sok tapasztalatod van a gyorséttermekkel kapcsolatban,talán te is dolgoztál ott? Viszont sajnos igazad van nem a legjobb munkahelyek közé soroható helyek, nekem szerencsém volt, mert én az üzemeltetés részén dolgoztam, de ott is a vezetők többségén látszik honnét jött, de már nem mélyedek bele ebbe, mert még kiforgatnád a szavaimat ennél is, habár ennek a fórumnak ez lenne a témája. Aúgy ez a vezetőkről szóló topic lenne, mégis te voltál aki ezt az eszmecserét a vidékiekre mutogatással kezted, én csak felhoztam egy ellenpéldát, hogy nem csak a vidékiek hanem a pestiek is lehetnek ilyenek!

A topic nyitónak pedig egy gondolatsor egy jó vezető nem a másik hibáit keresi, hanem próbálja azt orvosolni a beosztotjának tanításával, tánács adásával, segítségével, hogy egy jó és erős csapatot tudjon kialakítani.

93. moonlight13 (válaszként erre: 87. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 07:57

Nem értelek, hogy a mai világban miért gondolod, hogy Pesten olyan könnyű elhelyezkedni? Egy-egy állásra tudod hány jelentkező van? És tudod, hogy milyen rezsiköltségek vannak Pesten? Amúgy még egy kertünk sincs többnyire, ahol bármit is megtermeljünk, tehát mindent a közértben kell megvennünk.

Tehát: akinek van egy csepp esze, és felelősségteljesen gondolkodik, nem kockáztatja az állását. Még akkor is meggondolandó egy váltás, ha jobb fizetéssel kecsegtetnek, mert ki tudja, holnap meglesz-e a cég.

Kicsit egyoldalúan gondolkodtok ott a túloldalon!

Amúgy én sem nagyon voltam életemben betegállományban, és szintén szabival próbáltam megoldani a betegállományt, mivel olyan sokat levonnak, hogy nem engedhetem meg magamnak!

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 90. - Patricia és angéla)
2014. júl. 6. 07:21

Kezdem felfogni?

Én nem gyoréttermi melós vagyok ám!

Az értelmi képesságem a helyén van, de neked....

Te nem fogod fel, hogy miről van szó, illetve te mutogatsz ránk pestiekre.

2014. júl. 6. 07:19

A gyorséttermekben a "vezetők" általában kis kö.csögök, akik azt hiszik, hogy attól lesznek jó vezetők, hogy megalázzák a beosztottjaikat. Nem csoda ha ez nem tetszik sokaknak, és ha teheti valaki, akkor igen is ne hagyja! Attól nem lesz felsőbbrendű valaki, hogy a munkahelyén vezető poziciót kap. Ez nem jogosítja fel sem a mocskosszájúságra, sem arra, hogy rugdalja a kollégáit. Ráadásul az ilyen helyeken még inkább alulfizetik a munkavállalókat. Az itt "dolgozó" vezetőknek nincs fogalma semmiről, nekik örülniük kellene, hogy vannak még olyanok, akik elmennek ilyen helyre dolgozni, mert ha nem lenne szükséges sokaknak, akkor nem lenne kit ugráltatniuk a béka feneke alatt lévő önbizalmukkal.


Ha normális céget nézünk, ahol nem minimálbér van, ahol a dolgozókat megbecsülik ott nem fordul elő semmi hasonló.


Jó lenne, ha nem egy gyorséttermet tekintenénk alapnak, hiszen ez a munkák alja.


A jelenlegi munkahelyemen 5,5 fél éve dolgozok, voltak akik kiléptek, mert találtak jobban fizető munkát, de nem azért léptek ki, mert nem volt kedvük bejönni. Ilyen egy akadt, és csodálkozunk is rajta, sőt! elég aljasnak gondojuk, mert ha nem volt kedve itt dolgozni, akkor miért nem lépett ki rendesen. Miért tűnt el 1 teljes hónapra? Miért költötte el gyorsan az összes cafetériát, miért nem adta le a céges mobilt, stb. Ez egy vidéki fiú egyébként...

90. patricia és angéla (válaszként erre: 88. - A0c1361e44)
2014. júl. 6. 07:08
Látod akkor te a kivétel közé tartozol aki megbecsülik a munkahelyüket, iskolát stb, mint ahogy én is, nem is azt írtam hogy a pestiek, vagy hogy mindenki. látom kezded felfogni mit is akartam kihozni belőle, mégha nem is akakrsz igazat adni egy vidékinek :)
2014. júl. 6. 07:04

Én nagyon szerettem együtt dolgozni pestiekkel is, de pl. most csak az utolsó munkahelyemről beszélve, ahol majd 5 évet töltöttem el, napi szinten kb. 100 emberrel kerültem közvetlen kapcsolatban, és ott az volt a jellemző, hogy amíg 1 vidékit kellett kirúgni a munka hozzáálása miatt, addig 10 helyi lakost,(ezek közt vezető beosztásuak is volta pro/kontra) ez egy gyors étterem lánc aminél vidéki helyek is vannak, éppen ezért írtam, hogy nem feltétlen pestről kell beszélni és nem is pestieket szepultam, de attól függetlenűl igenis pestre volt ez a legjellemzőbb, mivel ott ezek a számadatok havi szintüek voltak, mígy vidéken 3-4-hónap alatt, kellett megválni ennyi dolgozótól.

Kedves lelkiismeretes pestiek, sajnálom, ha belegázolok a lelki világotokba, de nem ez a célom. Csk egy korábbi, hozzászólásra reagáltam, aholis a statisztika az ellenkező irányba billent, és akkor még nem tértem ki a korábbi munkahelyeimre.

2014. júl. 6. 07:04

Nekem 30 éves munkaviszonyom van, és a gyerekkel sem voltam betegállományban, nem is szoktam lógni, sőt én a suliből sem lógtam. A fiamnak ugyan ezt adtam tovább. A suliból csak akkor hiányzott ha lázas beteg volt, ami annyit jelentett, hogy iskola évente max. 1 hetet, és sosem volt igazolatlan órája sem. Az én ismerettségi körömben nem szokás betegállományba menni, ha olyan gond van, akkor szabira megyünk, és ráadásul sosem csináltunk még olyat sem, hogy reggel szólunk, hogy nem megyünk. Ha lebetegszünk, akkor bemegyünk iskolába vagy dolgozni és szólunk, hogy holnaptól otthon maradnánk néhány napot SZABIN. És ha jól belegondolok még szabira sem megyünk hosszú időre. Én max. 1 hetet szoktam szabin lenni egyszerre.

Én azt gondolom, hogy mindenki magából indul ki, és ez esetben csúnya a másikra mutogatni. Persze ez a hozzászólás is felesleges volt, mert pont az nem érti meg, aki ilyen téves elképzelésekkel él....

87. patricia és angéla (válaszként erre: 81. - Moonlight13)
2014. júl. 6. 06:48

Kedves hozzászólók!

Ha újra megnézitek a 70-es hozzászólásomat, akkor ott láthatjátok, hogy nem elsősorban a pestieket, hanem a mindenkori helyieket álltalánosítottam pl. Győr, de lehetne bármelyik helyet sorolni szinte, de emellett azt is kihangsúlyoztam, hogy tisztelet a kivételnek, mert igen a pestiek közt is vannak bőven becsületes emberek, aki egyből támad ahelyett, hogy értelmezne, valószínű, hogy pont azok akik az álltalam említett csoportba tartoznak. Igen ismétlem magam, hogy a gyenge felfogásúak is talán értelmezni tudják az álltalam írtakat. Csak az volt a lényege az álltalam leírtaknak, hogy aki messziről megy dolgozni, jobban megbecsüli a munkahelyet, mint az aki helyi és úgy van vele akad nekem más is ha kirúgnak és megint kihangsúlyozom tisztelet a kivételnek, mert véletlenűl sem szeretnék senkire álltalánosítani, csak a tapasztalatomat osztottam meg amit közel 20 év alatt tapasztaltam!

86. moonlight13 (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2014. júl. 5. 22:16
Igazad van! Társalogjanak egymással a vidékiek, ők egymással biztos egyetértenek!
85. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Patricia és angéla)
2014. júl. 5. 21:51
Az 52-es hozzászólásomról beszélsz, és jó lenne, ha a szöveget nem csak olvasnád, hanem meg is értenéd...
84. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Moonlight13)
2014. júl. 5. 21:50

Nem érti meg!

Felesleges vele bármiről beszélgetni....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook