Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól adhatom a gyereknek forralatlanul a bolti tejcsit? fórum

Mikortól adhatom a gyereknek forralatlanul a bolti tejcsit? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 28. 13:24
Soha! :(
2010. júl. 3. 05:39
a gyereked eg emberi élőlény akinek sem a tejpor sem a tej nem táplálék, csak emészthetetlen hulladék. Adj neki bármi mást....
2010. júl. 2. 23:52

egy anyuka tejiparban dolgozik , ő mondta h a bolti tejek tejporból készülnek , nem látnak tehenet....


ennek ellenére a lánykámnak bolti tejet adok 2,5 éves, mert a házi tej megfogja :(, de lassan ujra megprobálom.... változik...

2009. júl. 27. 13:08
Én 1 éves koruk után adtam a gyerekeknek forralatlanul a tejet, de szerintem adhattam volna kicsit előbb is. A pici fiam nagyon szereti, ha megszomjazik, inkább tejet kér mint vizet, vagy gyümölcslevet. Kb. háromnegyed litert megiszik egy nap (nem túlzás!).
14. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Mágika75)
2008. jan. 18. 10:55

Teljesen meg tudlak érteni, nekünk is van egy rokonunk, aki onnan ment nyugdíjba, semmilyen tej- vagy tejtermék tartalmú dolgot nem hajlandó megenni. (mégsincs csontritkulása 80 évesen!)

Nemrégiben dolgozott a férjem a ugyanott mint vállalkozó, aznap nem evett semmit és azt mondta, inkább éhenhal, de ott többet nem vállal munkát....

2008. jan. 18. 09:35
A bolti tejet nincs értelme szerintem forralni mert amúgy is hőkezelt.Nekünk kecskéink vannak így az év legnagyobb részében biztosított a tej és tejtermék ellátásunk, mert saját magam készítem.De a tejet megforralom fogyasztás előtt.A nagyobbik fiam 1 éves elmúlt mikor fokozatosan a reggeli és esti tápszert kiváltottam neki a kecske tejjel vagyis kakaóval.Azóta is issza.nagyon szereti.Ha nincs házi akkor a boltit issza, bár nem minden nap, de azt nagyon megnézem,hogy melyiket veszem meg.
2007. dec. 4. 15:35

Sziasztok!


Én a múlt héten kérdeztem meg a gyerekorvostól, hogy mikortól adhatok tejet Gyöngyöcskénknek.

A két Nagymama már hónapok óta nyúzott a tejivással.

Az orvos véleménye, hogy 3 éves kor alatt ne adjunk tejet a csemetének. Inkább igya a tápszert, mert az ellenőrzött, biztosak lehetünk benne, hogy nem antibiotikummal kezelt tehén tejéből van.


Mellesleg vegyiparban dolgoztam, jártunk a Parmalatnál, még a legerősebb gyomrú kollégám (aki szennyvíztelepen is dolgozik, derékig az ülepítőben) is azt mondta, hogy ezek után ő sem tejet, sem tejterméket nem fog inni, enni...

2007. dec. 3. 12:32
A boltit nem,de a házit forralva kapja a kicsi.
2007. nov. 28. 08:14
Köszi mindenkinek!!
9. ZITA9770 (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2007. nov. 27. 17:22
Nyugodtan adhatod már neki.
2007. nov. 27. 17:12
Én 1 éves kora után adtam neki a bolti tejet. Kb. 2 hónapig forraltam aztán csak ugy naturba. Még csak meg sem terhelte a gyomrát vele!
2007. nov. 27. 17:10
Ha újra kezdhetném, a mai tudásommal, én egyáltalán nem adnék a gyerekemnek tehéntejet.
2007. nov. 27. 17:05
Én is csak a házi tejet forralom. A boltit már nem szükséges. Bár az már egy másik kérdés, hogy a bolti tej látott e tehenet.
2007. nov. 27. 17:04
Én 2 éves koráig nem adtam tejet neki. Előtte pár hónappal próbáltam és hasmenése volt tőle. Lassan szoktattam hozzá, de megvártam, hogy 2 éves legyen. A védőnő is ezt javasolta.
2007. nov. 27. 16:41
én csak a házi tejet forralom, a boltit nem.
2007. nov. 27. 16:40
már rég adhatod neki.
2007. nov. 27. 16:36
15,5 hónapos a kislányom!Meddig forraljam neki a tejet?Eszik más tejes dolgokat is rendszeresen,pl. joghurtot, vajat!
2007. nov. 27. 16:35
Mikortól adhatom a gyereknek forralatlanul a bolti tejcsit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook