Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz a gyereknek? Mikortól, mennyi és miért kapja? fórum

Zsebpénz a gyereknek? Mikortól, mennyi és miért kapja? (beszélgetős fórum)


12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Bichi)
2021. dec. 15. 10:55
Nem ez a lényeg, hanem az, hogy megtanulta a pénzt kezelni. Megtanulta, hogy nem költjük csak azért, mert van. Tudod hány embert ismerek, aki felnőttként is állandóan pénzhiányban van, pedig messze nem minimálbért keres?
11. Bichi (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2021. dec. 14. 11:45
10 éve 20 ezret kapott? Az azért nem kevés, nem csoda, hogy tudott belőle tartalékot képezni :D
2021. dec. 14. 05:56

10 éves a lányom.

Napi 500 forintot kap tízóraira.

A visszajárót szokta megtartani.

Napokban kérte hogy váltam be az aprót.

Szeptember óta 5000 Ft-ot spórolgatott össze.

2021. dec. 13. 12:25

Az én lányom 8 éves havi 20.000 forintot kapott havonta, ahogy nőtt ez úgy emelkedett. Ezzel tanítottam meg a pénzt kezelni, mindenről be kellett számolnia, hogy költi. Egyharmadát félre kellett tennie hosszútávú célokra, egyharmadot rövidtávúakra, a maradék egyharmadba nem szóltam bele.


Most 18 éves, nagyon komoly megtakarítása van, nyelvet tanít, hoszteszkedik, havonta kb. 140-180.000 forint bevétele van, emelett kitűnő tanuló, saját pénzből tartja fenn az autóját, Párizsban fog egyetemre járni, most éppen erre gyűjt.


A fiam esetében - ő 14, egyáltalán nem működik ugyanez a módszer. Minden gyerek más, de abban hiszek, hogy kisgyerekként már érezniük kell a pénz súlyát, meg kell tanulniuk, hogy felnőttként ne kössenek hülye szerződéseket, pl. biztosítókkal, bankokkal.

2021. dec. 13. 11:04
Szerintem nyugodtam adhatsz neki zsebpénzt, de adj egy határidőt, hogy addig be kell osztania. Így nem költi el az első napon az összeset és megtanulja beosztani. Anno engem is így tanítottak és felnőttként még a legszűkösebb időkben is meg tudtam oldani mindent, anélkül, h kérnem kelljen pénzt a szüleimtől. Ha a gyerek látja, hogy nem kap minden nyekkenésekor pénzt, értékelni fogja, mikor kap és ésszel használja fel. Egy idő után mérlegelni tudja majd, hogy mi az amire nincs is szüksége, így nem veszi meg feleslegesen.
7. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 10:54

Nalunk a 4 eves mar 1 eve kap apropenzt, amit bedobalhat a perselyebe.


Azert kapja, hogy megtanulja, hogy nem mindent a futar hoz, amikor csak kigondoljuk, illetve hogy ismerkedjen csak a penz ertekevel, es hogy milyen az, ha gyujteni kell valamire.


Jelenleg ugy dont, hogy a penzbedobos kisvonatra vegyunk ki belole es o arra gyűjti az aprot.


Kesobb is fog kapni, es ezt tenyleg arra koltheti majd, amire akarja, butasagra is, hogy tapasztalja azt is, ha esetleg rossz dontest hoz.

2021. dec. 13. 09:52
A gyerek 10 éves, a suliban jár neki az ingyen étkezés, de szokott a biztonság kedvéért szendvicset vinni magával.
5. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 07:49

Nekem sem volt "zsebpénzem".

Nekem mindig volt aprom telefonálni.

Mindig "feltöltött" kártyával mentem el otthonról, ha nem volt pénzünk is.


Nem mérhetjük egymást a másikhoz.

2021. dec. 13. 07:42

Ez nem egy általánosítható kérdés.


Függ:

- életkor

- élethelyzet

- önállósági szint

- élelmiszer-ellátottság/otthonról visz/menza/büfé/stb


Nincs egzakt válasz.

2021. dec. 13. 07:25
Mi a jó jegyekért évközben adtunk zsebpénzt, ezzel motiválva őket.
2021. dec. 13. 07:23
Van gyereked? Most hogy kap?
2021. dec. 13. 06:28
Én egyébként nem kaptam zsebpénzt, ha megmonndtam mire kell adtak pénzt, és pár forint mindig volt nálam tartalékba, hogyha hirtelen kell valami, meg tudjam venni. Hogyan jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook