Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor "vigye el a cica a cumit"? fórum

Mikor "vigye el a cica a cumit"? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 4. 13:23
Amikor megtudja kaparintani már viheti is.
2009. dec. 28. 09:20

Nekem a nagyobbik lány elhagyta a cumit valahol útközben,vettem újat,de az már nem kellett neki,ekkor volt 10 hónapos,és a cumisüveget is kidobta a szemetesbe!:D


A kicsi nem cumizott soha,mert mihelyt rájött nem jön belőle semmi kiköpte igy nem eröltettem!

2009. dec. 28. 09:17
Nekünk nem volt cumink, semmilyen.
37. e59b092169 (válaszként erre: 36. - 3a92f8d690)
2009. dec. 27. 23:43
Ez az! Olyan kicsike még...nem is értené meg szerintem. Cumi nélkül meg annyira sír!
36. 3a92f8d690 (válaszként erre: 35. - E59b092169)
2009. dec. 27. 23:29
akkor az a megoldás mint nálunk egyszer csak elszakadt a szeme láttára és elromlott onnantól nem kelllett igaz pár hónappal öregebb volt a fiam:-))
2009. dec. 27. 23:23

A kislányom 18 hónapos. Csak cumival tud elaludni, de napközben is igényli amikor csak eszébe jut. Sajnos annyira el van használódva, hogy szinte már "büdös". Hiába adom a szájába az újat (van kb. 10 db - már számolatlanul állnak egy kosárkában összegyűjtve) öklendezik tőle és kiköpi. Amit legutóbb sikerült összevadászni, pontosan olyan, mint amit most használ. Még színre is ugyanaz! Ki szoktam cserélni a cumiláncon, úgy sem kapja be.

A babókát nem lehet átverni, így szívja a rosszat. Engem pedig nagyon idegesít, hiába főzöm ki, már szét van szakadva is. És csak nem tudunk tőle megszabadulni...

2009. dec. 27. 17:32
Sziasztok!Nekem a kislányom 8 éves ő 2 évesen hagyta el szó szerint valahol a strandon,de mivel ő hagyta el a másikat meg én nem "találtam"így nem követelte,de olyan emlék maradt hogy azóta soha semmit nem hagyott el se az oviban se a suliban.A kisfiam 3 lesz februárban neki most vitte el a "jézuska" a sok ajándékért cserébe, de olyan lazán vette hogy azóta nem is kérte.A cumisüveg meg van de ha "véletlen"nem találom jó a pohár is,de nem szeretnék mindent egyszerre elvenni.
2009. jún. 1. 16:47

Szerintem erre nincs recept!

Gyereke válogatja,ki mikor érik meg a cumi elhagyására.

Mindenesetre érdemes óvatosan, de folyamatosan győzködni a gyereket , hogy nem kell az neki, mert sok gyereknél (nem mindnél) deformálhatja a fogsort! A fogszabályozó meg rengetegbe kerül, nem beszélve a kényelmetlenségéről.

Ami viszont még a cumiál is rosszabb, ha a gyerek egy cumisüveg kakaóval vagy bármi más cukrozott löttyel alszik el. Mert így tövig rohadhatnak a fogai (bocsánat a kifejezésért, de ez az igazság).

2009. jún. 1. 16:35

Nálunk hamar (három hónaposan) leszoktak a fiuk a cumiról.

Nagyobbiknak viszont három és fél éves koráig volt cumisüvege, csak azzal volt hajlandó aludni. Egyik nap gondolt egyet, és nem kellett neki. Persze még megvan (a biztonság kedvéért).

Nem szabad tőlük elvenni.

31. sodrak
2008. szept. 13. 08:05
Szerintem nem kell erőltetni, az én 5 éves lányom még igényli elalváshoz, de 2 éves fiam már 1 éve nem használja és ő hagyta el.
2008. szept. 12. 07:04
Mikor a gyereknek már nincs rá szüksége, elhagyja magától.
2008. szept. 11. 23:12
szerintem mikor ovodába megy
2008. márc. 7. 15:22
3 év körül. Mi a húsvéti nyuszinak adtuk, ő meg-ugyebár- egy évben csak egyszer jön, ezért aztán nem lehetett visszakérni tőle...
27. Laryan
2008. márc. 7. 15:07

Én az én lányom nem cumizott sohasem!

de gondolom az ovoda előtt már bőven elviheti a cica :DD

Annyira nevetséges mikor láttom,hogy 5 éves gyerek az utcán cumival megy.Minek betömni,mert ez az, meg az egész cumizás véleményem szerint.

de mindenki maga dönti el mit csinál.

26. gabcsyka (válaszként erre: 17. - _huncutka_)
2008. márc. 6. 21:44
Szia! Én nem tudok tanácsot adni Neked, mert a kislányom még csak 10 hónapos, és nem igazán cumis gyerek. Ahhoz viszont az elismerésemet szeretném kifejezni, ahogy a párod gyermekével törődsz. Lehet nálad lenne a legjobb helyen ez a kislány...Mindenesetre nagyszerű édesanya leszel!
2008. febr. 25. 17:18
Szerintem kétéves koruk körül már el kellene kezdeni a leszoktatást.
24. bnedora (válaszként erre: 23. - Krysty)
2007. okt. 16. 12:15

Sziasztok!

Ez egy nagyon jó téma. Én annak idején (igaz nem a cumit) az ujjamat vettem be számba, még első osztályos koromban is. És valójában akkortájt hagytam abba. Az idősebb fiam kb. 5 éves volt, amikor az agyon mosott, szakadt "kistakaróját" kellett eldobnom. Most az unokáim egyik napról a másikra abbahagyták a mamacicit, nem kellett tovább a tejcsi, és nemsokára a cumit is. Mi ilyen szempontból szerencsések vagyunk.

A topik indítóra a tanácsom az lenne, hogy ameddig a gyermek azt igényli, hagyni kell, hagy cumizzon, mivel megnyugtatja. A másik szempont viszont az, minél előbb jobb ha elviszi a cica, mert a fogacskái nem deformálódnak el.

Úgyhogy véleményem szerint maga az adott helyzet adja meg a választ.

23. Krysty
2007. aug. 10. 12:17
A barátnőmék a buszon felejtették és a kisfia azóta nem kérte, kiválasztott egy plüss rókát és azzal alszik el. Ő most 3 és fél éves.
22. 104bdd8c43 (válaszként erre: 15. - Igynogy)
2007. aug. 10. 11:55
A cumisüveg még mindig megvan nekünk is, 4 éves elmúlt és nem adja. Már bevetettem azt is, hogy eltesszük a kistesónak, erre a válasza: Majd ha megszületik akkor ő akarja odaadni neki. Egyenlőre esély sincs kistesóra, de erőszakkal nem fogom elvenni tőle sosem. Majd ha magától elhagyja akkor.
2007. júl. 2. 11:02
sziasztok! annyit már sikerült elérnem, hogy figyel arra,ha beszél legalább akkor kiveszi a cumit, de sajnos velem van a legritkábban, így nem tudom máshol hogy állnaka dolgok. Azt megfigyeltem,hogy a nagymama teljesen ráhagyja a gyerekre a dolgot(vele van a legtöbbet), sőt még teszi is a lovat alá,főleg ha a fogmosásról van szó.még ő mondta a gyereknek,h:"Majd nem mondjuk meg apának,hogy nem mostál fogat" Innentől kezdve ez már lehet nem az én hatásköröm..pedig én szeretném,ha felnőve egy szép leányzó lenne. Ne haragudjatok, ha untatlak benneteket,meg már egy kicsit elkanyarodtam a témától, de máshol ezt nem nagyon tudom megbeszélni.
2007. jún. 30. 12:54
Amikor már annyit beszél--folyamatosan, hogy fel sem tűnik neki, hogy nincs cumi a szájában.
19. rencsilany (válaszként erre: 17. - _huncutka_)
2007. jún. 28. 15:18

szerintem azt próbáld meg,hogy leülsz vele beszélgetni.Meséld el neki,hogy ő már nagy lány és nem kell a szájába az a cumi.No meg mesélj neki a fog manócskákról,akik megrágják a kis fogát és akkor fájni fog neki.Ne ijeszd meg,csak mesélj neki erről.Mindenképpen sokat dicsérd,és akkor talán leteszi a cumit.

Sok sikert!

2007. jún. 28. 09:42
Nem kell elvigye, mert nincs és nem is volt. Iszik pohárból.
2007. jún. 27. 14:50

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,fogalmam sincs mitévő legyek. Leírok egy kis történetet így átláthatóbb lesz a gondom. Én még nem vagyok igazi anyuka,a barátom által csöppentem bele félig-meddig a gyereknevelésbe(elvált,van egy 4,5 éves kislánya). A gyerkőc néha nálunk van,néha az anyjánál,néha a mamánál. Annyit kell még tudni,hogy a kislányt nagyrészben a mama nevelte,mert mindenki dolgozott.A gond: 4,5 éves és még cumizik,reggel,délben,este,éjjel,mindig. Szégyellheti,mert idegen elött mindig eldugja,vagy ha megyünk oviba,ott is,elviszi magával,de nem veszi a szájába,ezért nem is alszik el ebéd után,csak úgy tud elaludni,(sőt aludni is)ha lóg a szájában.A cumit sose lehet megmosni,mert ordít a gyerek,hogy vizes lesz..Ennyi a kezdeti higiéniáról.. A két metsző foga teljesen tönkrement,rá is esett,meg az édességektől. Mióta "bekerültem a családba" azóta van reggel,este fogmosás,(elötte az sem volt,sőt éjjelre mindig cukros löttyöt kapott),este max vizet kap. Azt nem tudom,ha nem nálunk van,akkor ezek hogy működnek. Nekem elég idegesítő,hogy ennyire nem foglalkozik/foglalkozott az anyja,mamája azzal,hogy késöbb mi lesz a kislánnyal,mert amúgy tündéri,szép gyerek. a nagymama is csak üdítőkkel, meg édességekkel eteti. Igaz,nem én vagyok az anyja,de úgy érzem én vagyok az egyetlen,akit érdekel,hogy a gyerek foga teljesen tönkremegy,késöbb esetleg csúfolják. Szerintem nem normális dolog,hogy ennyire ragaszkodik a cumihoz,pedig már a fogorvos is mondta a kislánynak,hogy le kellen tenni. Az utóbbi fél évben ez a 3.garnitúra cumija,amit a mamával megvetetett,mert mindig szétrágja.( Kettő kell neki,egyik mindig a kezében,a másik a szájában)

Szerintetek én tudok tenni vmit? Ha igen,mit? Vagy hagyjam,hadd oldják meg?

2007. ápr. 16. 22:44
A fiam 3.5 évesen magától hagyta el. Olyan betegségben volt amitől hányt. Bevette a cumit a szájába és felfordult a gyomra és hányt tőle.Akkor ő magától mondta, hogy nem kell neki többet mert nem akar hányni megint. Ennek kb. 3 hónapja. Azóta eszébe sincs!
2007. ápr. 16. 18:55
A lányom 2 éves volt hogy elhagyta a cumit. Igazából elment nagyihoz aludni, és elfelejtettük kitenni a táskából, mert csak alvásnál volt már cumi. Ott maradt 1 hétig, de nem is hiányolta a cumit. Hazajött, első dolga volt kérni. :) Persze azt mondtuk hogy eltűnt, de a mai napig a szekrény tetején tároljuk. A cumisüveggel több gond volt, abból itta reggel este a tejet, kakaót, Macikávét. De azt 2,5 éves kidobta mondván a tesója a pici ő megmár nagy, nem kell neki :))
14. 9778ca1817 (válaszként erre: 11. - Pinyiattila)
2007. ápr. 16. 16:20
maxilálisan egyetértek
13. edek
2007. ápr. 16. 12:08

Kisfiam csak a saját szobájában cumizhatott.Aranyos volt,a küszöb előtt mindig kiejtette a szájából.Megbeszéltük vele,és harmadik szülinapján földobta egy fára.Természetesen leesett,de ezt nem árultuk el.De nem is kereste többet.

Kislányom másfél éves korában csak úgy kidobta a kukába az összeset.Egyszer megszagoltam,mondtam,hogy büdös ,ki kéne dobni.

Erre ő megtette.Aztán mind "büdös" volt.Nem is kereste.

2007. ápr. 5. 13:22

én kisfiam most szoktunk le a cumirol 1-2 nap borzalmas volt de itt a hoxán biztatak kitartás igy sikerült ugy néz ki

mi elhagytuk (vagyis én azt montam a fiiamnak elhagytuk a cumit )s mostmár nem kéri

2007. ápr. 5. 03:42
Nem kell,hogy elvigye a cica a cumikát.A gyerek ugy is felhagy vele.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook