Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mutatható ki a hcg szint menszesz elmaradásánál vagy előtte 1-2 héttel? fórum

Mikor mutatható ki a hcg szint menszesz elmaradásánál vagy előtte 1-2 héttel? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. aise (válaszként erre: 34. - Aise)
2011. okt. 28. 06:36
Sziasztok ,hat kismama lettem.En szemely szerint nem szeretem a teszteteket mivel szept 14 volt utoljara menszim,es okt 12 en nemjott meg.Az okt 17-ei teszt negativ lett igy vartam meg es okt 27-en elmentem a nogyogyaszhoz ahol kozoltek gyeremeket varok.Igy azt tudom tanacsolni minimum 2 hetet mindenkepp varni kell a teszttel.Utanna meg az orvoshoz elmenni.Na ott meg mar biztos tenyeket fog mondani az orvos. Remlem segithettem.
35. aise (válaszként erre: 34. - Aise)
2011. okt. 18. 08:34
Jajj bocsi,oktober 12,de en az utolso menszim napjat irtam.Ne hari csak mar tiszta streszes vagyok. Bocsi
34. aise
2011. okt. 18. 08:33
Sziasztok lanyok nekem szept.14-en kelleett volna megjonnie,de mar 6 napja kesik,de 2 teszt is negativ lett.Az orvos azt tanacsolta varjak 30-aig es teszteljek ujra,ha az is negativ akkor tabletat ir fel hogy megjojjon. Nagyn szeretnem ha terhes lennek mivel Aprilisban vesztettem el egy babat 16 hetesen,nem volt szivhang. Szoritsatok!!! De mindenkepp megirom hogy mi lett az eredmeny.
2010. ápr. 13. 08:55
sziasztok az lenne a kérdésem hogy február 20.án volt menzeszem és március 27-é kellett volna megjönni e a következőnek. két hete késik és vettem terhességi tesztet, de az negatív lett. vannak menstruációs tüneteim, a fehér folyásom pedig túrós állagú. mi lehet a baj?
32. skiin
2009. okt. 22. 21:51
sziasztok, en a kovetkezo kerdessel fordulok hozzatok. juniusban hagytam abba a fogamzasgatlt kb 5 evig szedtem. eloszor mercilont, majd dianne 35, es vegul 2 evig szedtem a lyndinette 20-at. junius ota csak augusztusban jott meg es azota semmi. sajnos mivel kulfoldon elek nem olyan egszeru elmennem orvoshoz, mert sajnso meg nem beszelem a lokalis nelvet. kerdesem akovetkezo lenne, hogy ez normalis? marmint hogy ilen sokaig kimarad? csinaltam mar tesztet is de negativ lett. :( nagon szeretnek teherbe esni.. elore is koszonom a valaszokat!
2008. dec. 1. 17:38

Nah ma voltam dokinál. De mivel a gyógyszert elég sokáig szedtem, így azt mondta, nem akar újabb hormonnal bezavarni. Próbáljam meg először a palástfű teát és a Hormeel S-t párhuzamban használni. Hátha ezek együtt beállítják a ciklust.


Azt szeretném kérdezni, h tudtok valamit erről a Hormeel S nevezetű készítményről?? Szedte már vki, s ha igen, mennyire használt??

30. juccogo (válaszként erre: 28. - Beatr-x)
2008. nov. 28. 22:21
Minden rendben lesz:) Szorítok.
29. kostyi79 (válaszként erre: 21. - Peppe86)
2008. nov. 28. 19:16
A pozitiv teszt az esetek szinte 100%-aban terhesseget jelent. Nagyon ritka a tevedes. Mielobb keresd fel a nogyogyaszodat!
28. Beatr-x (válaszként erre: 27. - Juccogo)
2008. nov. 28. 18:40
Köszönöm szépen az infokat! Sokat segítettél! Akkor hétfőn elmegyek mostmár tuti! Köszike! (Ja, csütörtök reggel megcsináltam a másik tesztet is, szintén negatív lett)
27. juccogo (válaszként erre: 26. - Beatr-x)
2008. nov. 27. 20:29
Szia! Menj vissza a dokidhoz. Tudnak rá gyógyszert adni, ami beállítja a ciklusodat. Én annak idején szintén 20 évesen hasonló problémával küzdöttem, volt endokrinológiai kivizsgálásom, és ezt követően adtak gyógyszert (talán diane-35 volt a neve), de ma már biztos korszerűbbek vannak. Ezt kellett szednem, majd abbahagytam és ezután - bár nem napra pontosan- , de megbízható lett a ciklusom. Azért is fontos a doki, mert nélküle nem tudod biztosan kizárni a terhességet. Remélem segített :)
2008. nov. 26. 23:25

Sziasztok!


Nem biztos, hogy a kérdésem tökéletesen ideillik, de kérlek benneteket, ha valaki tud rá válaszolni, az tegye meg, mert nagyon fontos lenne a dolog.


20 éves lány vagyok, 4,5 évig szedtem fogamzásgátlót (Meliane), amit augusztusban orvosom tanácsára abbahagytam. Ezután 2 hónapig teljesen pontos volt a ciklusom, normálisan megjött minden. Most viszont a 3. menzeszem késik, nov.14-én telt a 28 nap és azóta még mostanáig semmi. És nem is utal jel arra, h meg akarna jönni. Tesztet csináltam 1 hete, negatív lett, de holnap reggel is csinálok egyet. De nem hinném hogy terhes vagyok, hisz óvszerrel védekezünk. Az orvosom azt mondta, mikor abbahagytam a gyógyszert, hogyha nem jön meg majd, akkor menjek vissza hozzá. De nem tudom, mennyi időt várjak mielőtt visszamegyek?? És tud ő adni rá valami gyógyszert ilyenkor?? Vagy csak türelemre int? Leghamarabb jövő hétfőn tudnék elmenni a dokimhoz. De ilyen kérdésben sajna tanácstalan vagyok.


Ezért kérem tapasztaltabb sorstársaimat, ha valakinek van valami ötlete, mit csináljak, az szépen kérem, hogy írja le! Köszönöm előre is!!

2008. okt. 23. 21:35
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy hány nappal az együttlét után érdemes tesztet csinálni?
24. 14775640c4 (válaszként erre: 23. - Jenny1)
2008. márc. 24. 20:31
igen
23. jenny1
2008. márc. 24. 20:08
Sziasztok!6napja nem jött meg csak barnáztam,holnap kimutatja a teszt?
22. d@nu (válaszként erre: 21. - Peppe86)
2007. nov. 29. 17:04
Van rá esélyed. Szerintem mielőbb menj nőgyógyászhoz.
2007. nov. 29. 16:25
sziasztok!! nagyon kétségbe vagyok esve! 3 napja nem jött meg a menstruációm. ma csinálam 2tesztet mindkettőn halvány csík volt. terhes vagyok!?
2007. nov. 27. 21:44

Sziasztok!Nagyon stresszbe vagyok!

Szóval kb 1 hete, késik, hete a teszt azt mutatta, hogy nem vagyok terhes, viszont viszont rá 2 napra a vérvételen a HCG szintem 0-30ig terjedő normál skálán a 91et mutatta.Hozzátartozik az igazsághoz, hogy úgy fel voltam fázva, hogy a falat kapartam napokig....Lehet, hogy attól lett hormonváltozás, vagy terhes voltam, és a felfázás miatt ment el????Plíz válaszoljatok!!Köszi

19. adrienn79 (válaszként erre: 18. - Komolyka)
2007. okt. 12. 11:30
köszönöm szépen.csak a fejemben latolgatom az esélyeket.majd meglátjuk mi lesz.de ha bármit is megtudok,azonnal írok.nagyon köszi hogy válaszoltál,és segítettél.
18. komolyka (válaszként erre: 17. - Adrienn79)
2007. okt. 12. 11:27

Adrienn, a "kiszállás" is egyfajta védekezés. :-) De annak örülök, hogy ha jön a baba, attól sem estek kétségbe.

A várakozás, tudom, szörnyű, de ne legyél ideges, mert az nem tesz jót neked, ha netán babát vársz.

17. adrienn79 (válaszként erre: 16. - Komolyka)
2007. okt. 12. 11:23
nem.nem védekeztünk ha lehet így mondani(csak kiszállásal)se gyógyszert nem szedtem,se gumi se semmi.nem valami biztos megoldás,de ha jön a baba,megtartjuk.csak nagyon türelmetlen vagyok,és a párom is ideges emiatt.nem tudjuk mi van.és még mindig csak várni..............
16. komolyka (válaszként erre: 14. - Adrienn79)
2007. okt. 12. 11:14

Holnap, a teszt után talán okosabb leszel.

Jól értem, hogy most nem szeretnétek babát (mert védekeztetek)?

15. komolyka (válaszként erre: 13. - Monicacruse)
2007. okt. 12. 11:11

Szia monicacruse!

Akkor talán elvetéltél a teszt és a vizsgálat között (sokakkal előfordul, így vannak, akik észre sem veszik, hogy terhesek voltak, mert tesztet nem csináltak, és a vetélés ilyen korai szakaszban olyan, mint egy vérzés /ami esetleg késik pár napot/). Szóval öröm az ürömben, hogy képes vagy teherbe esni.

14. adrienn79 (válaszként erre: 11. - Komolyka)
2007. okt. 12. 11:11
csináltam tesztet múlthét csütörtökön.most vettem még eggyet,reggel akarom megcsinálni.a legérzékenyebbet kértem.igen 1 másfél hete késik.a kolléganőm 3 hetes terhes,és 1 hete neki is negatív tesztje volt.nem nagyon értem.mennyit várjak?létezik hogy ennyit késhet egy menszesz?köszi komolyka.
13. monicacruse (válaszként erre: 8. - Teleki_2007)
2007. okt. 12. 11:02

Sziasztok!!

Bocsi,hhogy beleszólok de nekem is mutatott halvány csíkot a teszt ,és a vizsgálat után kiderült.hogy nem voltan terhes!!

2007. okt. 12. 11:02

Sziasztok!! Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy én 7 hetes iker terhesen csináltam tesztet és nem mutatta ki. De a doki uh-n látta már őket. Úgyhogy!!!!

Bármi lehet!!!

Sok csodát!!!!

11. komolyka (válaszként erre: 10. - Adrienn79)
2007. okt. 12. 11:00
Terhességi tesztet csináltál? A HCG hamarabb megmutatja, ha terhes vagy, mint az UH. A beágyazódást követő harmadik napon, szóval kb. akkor, amikor kimarad a vérzés, már a legtöbb teszt kimutatja a HCG-szintet. Neked pedig 1 hete késik, ha jól értem.
2007. okt. 12. 10:55
sziasztok!valaki tudna segíteni.az a helyzet,hogy augusztus 28-án jött meg utoljára a menszeszem.soha nem volt szabályos,29-34-38 napokra jött meg.nem védekeztünk(csak megszakítással).múlthét csütörtökön csináltam egy tesztet ami negatív lett.most voltam ultrahangon,de a doki aszt mondta,hogy 2-3 hetes terhességet nem mutat ki az ultrahang.1 hét múlva vissza.ma reggel éreztem a mellbimbóm érzékeny,és vöröses a színe,a hasam két hete szurkál.szerintetek?van valaki,aki hasonló cipőben jár?köszönöm.
2007. aug. 10. 10:07
Van viszont, hogy a meglévő terhességet sem mutatják ki! Családunkban volt rá példa, hogy 4 hó után derült ki a baba, mert egy teszt sem mutatott semmit, sőt, gyenge menzesz is volt! Ezért kell orvoshoz menni, ha fentáll a gyanú és nem vakon bízni a tesztben...
8. teleki_2007 (válaszként erre: 3. - Etty61)
2007. aug. 3. 11:33
Akármilyen halvány a csík az akkor is csík és pozitív eredményt mutat.az eggyik barátnőmnél is így volt.Csak ilyen esetben szerintem kevesebb hormont tartalmaz még a vizelet.Én a Gariellt(ez nem reklám volt)szoktam használni és az írja is,hogy ha halvány a csík az akkor is pozitív eredménynek számít.
2007. ápr. 2. 08:42
Az orvosok eltérően vélekednek a terhességi tesztekkel kapcsolatban. Az enyém azt mondta, hogy akimaradt mensit követő 7-10 napon belül mutat megbízható eredményt:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook