Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hiteltörlesztés elmaradása esetén, a bank mikor kezdi el lefoglalni a tulajdonokat? Hogy működik ez az egész? Segítsetek! fórum

Hiteltörlesztés elmaradása esetén, a bank mikor kezdi el lefoglalni a tulajdonokat? Hogy működik ez az egész? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)

1 2
43. nyta
2009. jan. 15. 16:51

csak példaként a héten árvereztünk tv-t,hi-fit,ülőgarnitúrát stb...

csak a gyerek megélhetését és fejlődését segítő dolgok nem foglalhatók....

42. nyta (válaszként erre: 41. - Csókica)
2009. jan. 15. 16:48

Kösdzönöm csókica,aki nem ezzel foglalkozik azt sem tudja mi fán terem...

azért mert valaki a végrehajtóval "borozgat" nem biztos,hogy tuti infót kap,

ellenben aki ilyen helyen dolgozik,és nem borozgat a főnökével,mint én,az ért is hozzá:)

meg hát az egyetemen tanuljuk...

de mindegy más mindig okosabb...

41. csókica (válaszként erre: 39. - Masször)
2009. jan. 15. 08:10
Nyta senkit nem emlékeztet semmire,csa a feltett kérdésre határozottan válaszolt,és érthetően,ő aztán igazán tudja mit beszél!!:)))
40. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 14. 22:22
Most miért? Legalább egyértelművé teszi, hogy vannak komoly kapcsolatai:)
39. Masször (válaszként erre: 37. - Nyta)
2009. jan. 14. 22:13

Nem elehet bármit foglalni!

Ez persze sokak számára adhat kibúvót..

De, tv-t - ha csak nem extrém értékes, plazma vagy LCD - nem vihetnek el. illetve nem vihet el az életvitelhez szükséges tárgyakat sem. Valamint, semmit ami nem az adós tulajdona, ha ezt bizonyítani tudja.

Végrehajtó ismerősöm panaszkodott borozgatás közben, hogy mennyire meg van kötve a keze. - bár ez lehetett a szokásos sírva vigad a magyar állapot is:-)

Azzal viszont nem segítünk, ha emlékeztetjük rá, milyen felelőtlen volt amikor felvette a hitelt.

Szerintem már tudja:-(

Ettől függetlenül nem kéne megvárni amíg kopogtat a végrehajtó!

38. nyta
2009. jan. 14. 15:54
mivel én ebben dolgozom,látom a másik oldalt is.soxor tényleg az adós ÖNHIBÁJÁN kívül válik adóssá!!!!!!
37. nyta (válaszként erre: 20. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 15:52

igen.

amennyiben nem fizetsz valamit,legyen az egy közüzemi számla,akkor is.

Bkv büntetését is lehet foglalni bármit az adóstól,nincs sem értékhez,sem adósság-tárgyához kötve.

36. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 35. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 14:46
Én nem itélkeztem, de bocsáss meg, a nagy átlagra jellemző hogy felelőtlenek.Ha emlékeznél, irtam hogy mit tegyél.Olvass kicsit vissza.Én csak a véleményem mondtam el, hogy tényleg sokan felelőtlenek.Igaz az az én hibám hogy nem írtam oda hogy akinek nem inge......
2009. jan. 14. 14:39

Én nem megúszni akarom a visszafizetést, hanem egyszerűen olyan helyzetbe kerültem, hogy képtelenné vált.

Elvesztettem a munkahelyem, a beteg testvéremet kellett ápolnom és a szüleim sem álltnak úgy anyagilag, hogy segíteni tudtak volna!

Nagyon könnyű elítélni az embereket, de nem mindenki rossz, aki ilyen helyzetbe kerül!


Valaki: nagyon örülök, hogy te még soha nem voltál ilyen helyzetben, szerencsés vagy, de akkor nem értem mi a fenének ítélkezel másokon!

Könnyű ám úgy, hogy nem látsz bele más életébe, problémáiba!

34. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 33. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 14. 14:17

Igen sokan úgy vannak vele hogy várnak, hátha megússzák.Elévül, elfelejtik mit tudom én.Mint a BKV büntetéses fórumban.

Aztán mikor meg jön a végrehajtó akkor meg sírnak.

33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 31. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 14. 14:10

A bank tárgyalóképes és megegyezésre törekszik. Amikor látta, hogy baj lesz, nem fog menni a fizetés, el kellett volna mennie, átütemeztetni, futamidő hosszabbítást kedvezményezni, bármit.


Az a legrosszabb, amikor az emberek várnak, hogy majd lesz valami. Érdekes módon, amikor baromi nagy a gáz, akkor minden követ képesek megmozdítani.


Sajnos ezzel évekre ellehetetlenítette magát ami a hiteleket illeti. Egyszerűen megbízhatatlanná vált a bankok számára.

32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 31. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 14. 13:26

"csak azt hajtogatják, hogy fizesse ki egybe"


A szerződésben benne van hogy a banknak bizonyos idejű nemfizetés esetén joga van azonnal lejárttá tenni a követelést ami egy összegű kifizetést jelent. Halasztást lehet kérni és adnak is általában.

31. 9d6cbcbded (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 14. 13:16

Azért nem így mutatkozom be az ügyfeleimnek, hogy Hello, én vagyok a Maffia!:))) Azt hiszem éhen halnék:))))


Nagyon sajnálom, mert ezek után marad a bizonytalanság és annál nincs rosszabb. Úgyis az a baj, hogy nem mondanak neki semmi konkrétumot, hiába beszél velük, csak azt hajtogatják, hogy fizesse ki egybe. De hát ha szerencsétlen nem tudja!

Én látva ezeket a dolgokat, tuti nem vágok bele semmibe mostanában, szinte mindenki padlón van az ismerősök közül...

30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 14. 12:55

Ezzel a névvel hitelközvetítő ? :), pont ezért jegyeztelek meg :)


Sajnos nagyon elszúrta, hogy nem próbált a bankkal akkor egyezkedni amikor érezte, hogy baj lesz a fizetéssel. BAR listára került, szóba sem állnak vele eztán a bankok. Hiába megy más bankhoz, mielőtt hitelt helyez ki a bank, nagyon alaposan átvizsgálja, hogy milyen adós, milyen volt a fizetési fegyelme. Passzív BAR-osok sem fognak hitelt kapni ebben a helyzetben. Nincs más hátra, egyezkedjen a követeléskezelővel.


Ajánlom mindenki figyelmébe csütörtök este az RTL-en a Házon kívül műsorát. Azokról az ügyfelekről szól, akik benyalták a Csollány Szilveszter arcával fémjelzett műintézmény hirdetéseit, ahol nem számít a BAR lista, nem kell munkáltatói igazolás, fedezet, stb.

29. 9d6cbcbded (válaszként erre: 23. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 14. 12:25
Sajnos az adósságbehajtáshoz nem értek, én csak hitelközvetítést csinálok, de nem látok bele ezekbe a dolgokba, azért tanácsoltam neki kérdezzen itt, hátha szakemberre akad, vagy volt már vki hasonló helyzetben és tudja mit kell tenni.
28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 27. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 12:23
A bíróság tárgyalja és ha ítéletet hoz kiadja végrehajtásra. Hogy ez meddig tart azt nem lehet előre megmondani.
27. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 26. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 14. 12:20
És ha bírósági szakban van, akkor mindjárt jön és csöngeta végrehajtó ?
26. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 23. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 14. 12:18
Ha egyösszegben lejárttá teték a követelést akkor ott az adós csak a bankkal egyezkedhet.
2009. jan. 14. 12:18
Nekem az a véleményem hogy ha valaki felveszi a hitelt, akkor fizesse, de ha valamiért nem megy, akkor rögtön lépjen a bankkal nem jó játszani.
24. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 21. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 12:15
Volt olyan hogy ötezer Ft-os tartozásért elviték a százezres TV-t ami nem is az adósé volt csak nála volt.
23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 14. 12:15
Nemrég egy topicban valakinek hiteltanácsot adtál, azt mondtad, bankban dolgozol. Ebben nem tudsz neki segíteni?
22. 9d6cbcbded (válaszként erre: 14. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 12:09
Fodorka a barátnőm, egy gépről nyomjuk:)))))
21. a22e4ec968 (válaszként erre: 19. - Nyta)
2009. jan. 14. 12:08
Már pár száz ezernél is ilyen szigorúak? Milliós kocsit visznek el? Ez szomorú...
20. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 19. - Nyta)
2009. jan. 14. 12:08
Úgy érted hogy sima nem fedezet alapú személyi kölcsönnél is elvihetik a házát?vagy a kocsiját?
19. nyta
2009. jan. 14. 12:02

Csak az adós tulajdonában lévő dolgok foglalhatókgondolok itt az ingatlanra,kocsira ,fizetésre,bankszámlára.

DE ha helyszíni eljárás van,bármit elvihetnek!

a bírósági végrehajtás fizetési meghagyás kibocsátásával indul,aztán kiállítják a végrehajtási lapot,ami alapján ai illetékes Bírósági végrehajtó jár el.

18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 10. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 11:30
Ha egyösszegben kéri a bank akkor nem fog megelégedni levonásokkal. Ha kiadták ügyvédi irodának akkor a nemfizetés esetén végrehajtásra adják ki. Azért említették a bíróságot.
17. a22e4ec968 (válaszként erre: 16. - 584e02e271)
2009. jan. 14. 11:22

Igazad van, csak sajnos az autóra szükségünk van, mivelhogy van egy nagyon beteg testvérem és autó nélkül nem megoldható az életünk. Amúgy tudnék autó nélkül élni, nem erről van szó, csak nekünk ez olyan, mint másnak a reggeli kávé...

Tisztában vagyok vele, hogy nem jól oldottam meg a hitel ügyem, de most már nem is ez a kérdés. Én csak arra szerettem volna választ kapni, hogy ebben a helyzetben (amit már nem tudok visszacsinálni) van-e bármilyen megoldás. Most hogy már van miből rendszeresen törlesztek,mindig annyit amennyi van, nem áll szándékomban elsumákolni a kölcsönömet.

16. 584e02e271 (válaszként erre: 8. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 11:08

Nem szabad naivnak lenni pénzügyekben.

Szó sincs róla, hogy ha nincs terhelt tulajdon, a bank nem kérhet végrehajtást...dolgoztam 7 évig bankszektorban. Sajnos azt is láttam, hogy egy nagybankunk a saját dolgozójának adott dolgozói (munkáltatói) kölcsönt, mivel kirúgta az illetőt és az nem fizetett, átváltotta jelzálog követeléssé..nem is reménykedj, hogy nem lesz dologi biztosíték a bank számára...azt pedig végképp nem értem, ha valakinek ilyen problémája van, miért ragaszkodik ahhoz az autóhoz????

Inkább most egy autó, minthogy soha ne kapj többet hitelt.

Akárki akármit mond, a bankokkal való jó kapcsolat igenis nagyon fontos egy életen át.

Bizony a hitel üzlet, nekem is, a banknak is.

Nekem is van jelzálog hitelem és vannak hitelkártyáim és sokat segítenek, akkor is, ha tudom, megkérik az árát.

De az életben mindennek van ára, miért pont ez lenne ingyen? Van, aki egy havi élelmiszerben eldorbézol többet, mint amiből nyugodtan tudná fizetni a részleteket és kamatokat.

Sajnos Magyarországon a felnövő nemzedék már tisztában lesz a pénzügyi gazdálkodással, csakúgy, mint a háztartás tannal, amit ugye a II. világháború előtt tanítottak...

Szóval nem értem, miért fontos egy kocsi (???), az bármikor újra megvehető "jószág", dologi tárgy..

És mi történne, ha most éppen egy műtétre kerülne sor és hónapokig kevés táppénzből élnél, akkor is fontosabb lenne a kocsi, mint az egészséged?

Merthogy amit csinálsz, az az idegrendszeredet is megviseli...na mindegy, te tudod.

15. 584e02e271 (válaszként erre: 1. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 11:01

Ilyenkor az első dolog, hogy bemész a bankba és kérsz fizetési átütemezést. A bankok azért nem emberevők, és akkor kell velük közölni a tényt, hogy pár hónapig nem tudsz fizetni, amikor az felmerül, mert akkor ők is segítőkészen állnak hozzá.

Ha nem megy, családi kölcsön után kell nézni.

Sajnos, hogy ezt kell mondjam, 500 ezer forint nem nagy pénz már ebben az országban, ezt megkaphattad volna egy ügyes hitelközvetítőtől, aki az egész ügyletben is segített volna. Már úgy értem, ennyit még személyi kölcsönként is adnak, ha van hitelközvetítő, sokszor el tudja intézni, hogy fedezet nélkül....

Még mindig nem késő, hogy valamit tegyél ez ügyben, nem biztos, hogy egy ügyvéd a legjobb út...

14. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 13. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 14. 10:59
Ja hogy neked több nicked van ?:DDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook