Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mutatható ki egy magzat ultrahangon? 4. hét vagy 6. hét? Vagy csak utána? fórum

Mikor mutatható ki egy magzat ultrahangon? 4. hét vagy 6. hét? Vagy csak utána? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. linus.te (válaszként erre: 80. - Molykusz)
2014. nov. 20. 14:24
Nagyon szépen köszönöm :)
80. Molykusz (válaszként erre: 79. - Linus.te)
2014. nov. 20. 10:09
Linus draga gratulalok.nagyon örülök.
79. linus.te (válaszként erre: 78. - Molykusz)
2014. nov. 18. 21:10
Egy 2,5 mm-es minimanó szerencsés tulajdonosa lettem :). Sírtam, remegtem, amikor kijöttem a dokitól. :) :$
78. Molykusz (válaszként erre: 77. - Linus.te)
2014. nov. 17. 18:01
Rendben varom.en ma reggel teszteltem...de negativ.ugyh lehet h a faradtsag meg a stressz miatt volt meg mashogy.majd jön ha jönnie kell.nem stresszelek.neked drukkolok.irj.
77. linus.te (válaszként erre: 76. - Molykusz)
2014. nov. 16. 19:36
Oh. Molykusz, nagyon aranyos vagy :). Nagyon remélem, hogy csak jókat mond és mindenképpen beszámolok majd. :)
76. Molykusz (válaszként erre: 74. - Linus.te)
2014. nov. 16. 12:50
Hât akkor barmi lehet.mindenkepp irj..mit mondott a doki.kivancsi vagyok.drukkolok.
75. linus.te (válaszként erre: 73. - Molykusz)
2014. nov. 16. 12:02
Kedden (nov 18-án) megyek dokihoz. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond :). Remélem csak jó hírrel szolgál majd.
74. linus.te (válaszként erre: 73. - Molykusz)
2014. nov. 16. 12:01

Szia!


Hát Úgy érzem, mintha reggelente émelyegne a gyomrom. Nem tudom jobban leírni csak így - remélem érthető leszek :) : Amikor beteg és tudod, hogy rossz a gyomrod, de még sem hánysz vagy nem vagy lázas, de érzed, hogy valami jó. Nekem pontosan ez a kellemetlenség van a gyomromban. De nem hányok. Nagyon sokat alszok, rendkívül fáradtnak érzem magam. Képes vagyok délután 6kor elaludni és reggel 5ig "meg sem állok". Jah és sokat járok pisilni, ahhoz képest, hogy nem is iszom olyan sokat. :)

73. Molykusz (válaszként erre: 68. - Linus.te)
2014. nov. 12. 11:57
Szia linus.hogy vagy?hogy erzed magad?tünetek vannak mar?
72. zzsuga (válaszként erre: 68. - Linus.te)
2014. nov. 7. 09:19
Nem három hetes vagy hanem 5 hetes, mert a mensi első napjától számolják okt 1 (mint írtad), mivel nem tudják pontosan a fogantatást. Na ha 2-3 hét múlva már látni kell valamit sőt lehetpleg hallanni is!
71. Molykusz (válaszként erre: 68. - Linus.te)
2014. nov. 7. 07:13
3hetesen meg elvileg nem latszik.5-7hetesen.tudom ez a varakozas a legrosszabb...de nem tudsz mit tenni.drukkolok.
2014. nov. 6. 17:23
Sziasztok.en ma voltam hüvelyi uh-on.de semmit nem latott a doki.csak azt h nagy a mehem.pedig eddig 10evig azt mondta h kisebb az atlagosnal.nah ilyenkor mivan?szerintem tul koran mentem es meg nem latszodott.de lehetseges a baba...
2014. nov. 6. 12:04
3 hetes terhességnél max petezsákot látnak, de még azt se biztos. 7-8 hetes terhességnél látnak már általában szívhangot, akkor érdemes elmenni vizsgálatra.
2014. nov. 5. 20:35

Halihó!


Ma voltam nődokinál és nem látott semmit. Okt. én volt a mens. és utána okt. 31-én teszteltem és pozitív lett. Majd megcsináltam mellé még 3-at. Akkor most azért nem látta a doki, mert olyan pici vagy ilyenkor még nem látható? (elvileg 3 hetes vagyok).


Köszi a választ

2013. jan. 17. 08:34
Én örülök, hogy az én dokim ezeket jobban szereti, mert én is ezeket nagyobb előnyben részesítem, hiszen ezek természetes anyagok, semmi "méreg" nincs benne, amúgy is csak végső esetbe szedek gyógyszert :) negyed üveg ecetet meg fél pohár vagyis 1 deci sót tettem a vízbe, teafaolajat pedig csak 5-6 cseppet nagyon erős szaga van, illetve fürdés után a bugyimra cseppentettem egyet, igaz már jól vagyok de reggel azért még ecetes sós vízzel mosakodom meg :) Dokinál semmi extra nem volt, megvizsgált minden rendbe majd 4 múlva jön az afp szűrét, meg remélhetőleg akkor már 6 centis lesz és kiírnak :)
2013. jan. 16. 17:51
Hűűű az én orvosom meg kifejezetten utál minden ilyen természetes gyógymódot. Mondjuk azt kell mondjam, nekem már a tegnapi első tabletta is sokat segített! Egyébként ezt az ecetes sós és teafaolajas fürdőt milyen arányban szoktad használni? Miss Prince egyébként mi volt a dokinál?
2013. jan. 15. 20:43
Szia, Canestent pont nem nagyon szokták javasolni, én is benyeltem ezt egy jó hete, most lábalok ki belőle, vettem a patikába én is hüvelykúpot szart nem ért... majd ecetes sós vízbe fürödtem 2 napig, ma pedig teafaolajosba! teljesen elmúlt, ma voltunk éppen dokinál, aki azt mondta hogy sokkal jobba az ha ilyen gyógynövényes dolgokkal próbálkozom, igaz picit lassabb, de hatásosabb , és csak akkor szedjek gyógyszer meg ilyenek ha nagyon muszáj! Próbáld ki te is, hidd el nagyon benne voltam :( és nagyon mérgelődtem is, hogy évek óta semmi bajom év elején nyálmirigy gyulladásom volt, most meg ez
64. pittypang (válaszként erre: 63. - B5244392b7)
2013. jan. 15. 20:09
Reggel hívtam is a rendelőt időpontért, de sajnos már nem volt időpont a dokimhoz, de felhívtam, hogy mit tegyek. Azt mondta, hogy a terhesség elején még egyébként sem tud sokat ő sem csinálni, ezért vegyek egy canesten combit, ha nem javul akkor menjek be hozzá a kórházba, de szerinte nem lesz gond. Régen is rengeteget szenvedtem az ilyen fertőzésektől, meg gyulladásoktól. Szerencsére egy gynevac injekció kúra segített. És pont most a terhesség előtt pár hónappal kezdett újra visszatérni....Remélem nem kell ezzel szenvednem újra...főleg a baba miatt
63. b5244392b7 (válaszként erre: 62. - Pittypang)
2013. jan. 15. 14:15

Szerintem azonnal menj el dokihoz! Szeretnéd ezt a babát, nem szabad félvállról venni! A neten meg annyi mindent lehet olvasni... én 5 hetesen kezdtem barnázni, bár hozzáteszem lombikos voltam, de kaptam 25 napig progeszteron szurit és megmaradtak a picikéim!!!!

Nyilván nem ugyanez a baj Nálad, de add meg az esélyt, nehogy később megbánd!

2013. jan. 14. 20:02
Sajnos akárhogy próbálok megnyugodni, van ok az aggodalomra. Pár napja szaga van a folyásomnak. Nem tudom, hogy menjek el a dokihoz vagy várjam meg a jövő hét hétfőt, amikor egyébként is mennék uh-ra. Neten olvastam, hogy 12 hét előtt nem adnak semmilyen gyógyszert, bár ez furán hangzik. Szerintetek?:(
61. b5244392b7 (válaszként erre: 58. - Pittypang)
2013. jan. 9. 09:36

Bizakodni kell!!! , és ahogy Miss Prince is írja nem egyformák ezek a picikék soha :) Szívhangunk a 6 hetes UH-on már volt, ez azt jelenti, hogy nekem 07.24-én volt az utolsó mensim és 09.04-én pulzáltak a szivecskék :)

Ráadásul az én babáim most is kb. egy héttel nagyobbak mint a koruk...

2013. jan. 8. 21:58
Amúgy ha az utolsó mensim első napjától nézték nekem is már 10 hetesnek kéne lennem amit soha nem érték meg hogy miért....
2013. jan. 8. 21:55
Szia na már vártam írj ;) gratulálok. Most már nem aggódom mert ahány leírás annyiféle méret és a pocakos napló szerint meg pont jó. Én kedden megyek újra azért kíváncsi leszek mekkora lesz stb :) nekem 6+1 véresen 4 mm volt
58. pittypang (válaszként erre: 57. - B5244392b7)
2013. jan. 8. 19:47
Köszönöm szépen!:) Hát remélem, hogy van mihez. Viszont ahogy látom, neked már 6 hetesen is látható volt a baba. Fél centi. Nekem meg semmit nem írtak a papíromra csak a petezsák méretét, meg mondta hogy kisebb a koránál. De mekkora az a kicsi?? Hát remélem nenm lesz gond. Elméletben már 2 hét múlva szívhangnak is lennie kellene... Neked mikor volt(ak) először emlékszel rá?
57. b5244392b7 (válaszként erre: 56. - Pittypang)
2013. jan. 8. 18:22

Szia! Először is nagyon halkan gratulálok!

Én végig írtam, hogy mikor mekkorák voltak a babák, leírom, hátha segítek vele:

6 hetes UH: A: 5mm, B: 5mm

7 hetes UH: A: 10mm, B: 7,4mmm

8 hetes UH: A: 1,6cm B: 1,1cm

2013. jan. 8. 17:24
Nahát megvolt a vizsgálat. Szerencsére valóban terhes vagyok:) Viszont, annyit mondott a doki, hogy az embrió kissebb, mint a kora szerint lennie kellene. Papíromra is csak annnyit írt, hogy szabályos 20mm petezsák. Utolsó menzesz alapján 8 hetes vagyok, de a dokimmal megbeszéltem, hogy én tudom mikor fogant, meg ugye a ciklusaim is hosszabbak, így már a papíromra is 6 hetes terhességet írtak. Az uh gép nem olyan jó felbontású így 2 hét múlva mennem kell be a kórházba, ahol jobb a gép. Egyébként megkérdeztem, hogy nagy e az eltérés, de nem. Elkezdem szedni a terehsvitamint és ismét várakozok, de azért picit nyugodtabb vagyok. Miss Prince neked milyen méreteid vannak, hogy aggódsz?
2013. jan. 2. 18:39
Rendben várjuk, igaz azóta már én is egy idegsokkba vagyok :( nagyon várom már a jan 15-t én akkor megyek legközelebb viszgálatra de akár hogy is nézegtem számolgatom nagyon idegesít hogy még "csak" ekkora ha 6 hetes...
2012. dec. 31. 17:50
Köszönöm a bíztatást!:) Majd jelentkezem, hogy mit sikerült látni 8.-án:)
2012. dec. 30. 15:13
Nekünk tervezett volt! Nem persze nem baj, mondom nekem kb alig egy hete múlt el, addig folyamatosan szinte megállás nélkül na most megjön érzés volt, most már csak időként érzem! Amúgy mivel nekem is az első 2 teszt nagyon halvány volt én is csináltam még tesztet :D hogy biztos legyek abban hogy ez tuti baba, mert az idő teltével ugye a hcg szint emelkedik és a tesztcsík erősödik, és így is lett, de igen amúgy nehéz kivárni, nekem is 10 napot kellett várni mire mehettem kontroll uh-ra pláne hogy ugye én is görcsöltem és mindig azt hittem hogy baj van ! de hál isten semmi baj, ez a természetes, csak amíg az ember nem tudja, nem éli át hiába is mondják pláne ilyenbe! én is gratutálok Neked, és türelem :) vigyázzatok magatokra
52. b5244392b7 (válaszként erre: 51. - Pittypang)
2012. dec. 29. 19:29

Annak idején nekem is 2 hetet kellett várnom mire mehettem uh-ra. Lehet butaság, de én a magam megnyugtatására 2-szer is csináltam clear blue tesztet, mert az mutatja mennyi idős vagy. Az első még 2-3 hetet mutatott a második már 3+ os volt, tehát mérhetően nőtt a hcg a vizeletben. Engem ez nagyon megnyugtatott!

Kitartás és ott lesz az a kis baba!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook