Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mogzásfejlődés elmaradása fórum

Mogzásfejlődés elmaradása (beszélgetős fórum)


1 2
35. bulova
2011. máj. 17. 12:53

Sziasztok!

Nekem az egyik barátnőm volt ennél a konduktornál.

Ezeket gyakoroltatták a picivel, az alja felé vannak a videók.

[link]

Szerintem nem rosszak.

34. f5debab390 (válaszként erre: 29. - Kolibri)
2011. ápr. 30. 20:05

Mit írtam le jól? Bocsi. :)


Nem rögtön sír, ha hason van, hanem kb. 1 óra hasonfekvés után.

Egyébként azóta csak elmentünk a dokihoz. Adott a neurológiára beutalót. Június 14-re kaptunk időpontot (először azt hittem, nem hallok jól). Most Kolóval az van, h már felül, meg feláll. Mászni persze nem akar. :S

33. Sziszy74 (válaszként erre: 32. - Erus30)
2011. ápr. 23. 17:36
Először is azt mondta,hogy kifli tartása van a gyereknek.Mikor a védőnőnél voltunk még egy hét kellett,hogy 3 hónapos legyen a babó és azt mondta van egy hetünk hogy megforduljon.Még mindig ökölben van a kezecskéje és nagyon szoros a fogó reflexe,azt mondta így nem fog tudni mászni.És ő sem tudott az elején hason támaszkodni,mondta legyen többet hason.Ja és főleg azért aggódott,mert oxigénhiánnyal született a kis drágám.
32. Erus30 (válaszként erre: 26. - Sziszy74)
2011. ápr. 23. 15:29
Miben volt lemaradva a kisfiad a védőnő szerint?
31. Erus30 (válaszként erre: 26. - Reprep)
2011. ápr. 23. 15:28
Szerintem ez a gyógytornász egy kicsit túllőtt a célon. Az én első kisfiam 8 hónapos volt, amikor elkezdett kúszni, és 1 éves múlt pár nappal amikor egyedül elindult. Akkor még nem aggódtam, hogy valami gond lenne, hogy későn kezdett kúszni. Most is csak a neurológus miatt idegeskedek, hogy szerinte a 2. babám le van maradva. De már 4x volt a gyógytornász és úgy néz ki jobban szeret hason lenni, és már az alkartámasz is majdnem megy.
30. Kolibri (válaszként erre: 10. - Fa1340547f)
2011. ápr. 21. 16:21
Az izmai tapadnak le, ami vonja majd maga utan az izulet erintettseget is.
29. Kolibri (válaszként erre: 26. - Reprep)
2011. ápr. 21. 16:16
Sajnos ezt teljesen jol leirtad!
28. Kolibri (válaszként erre: 10. - Fa1340547f)
2011. ápr. 21. 16:15

Szia, az a konduktor, aki otthon, magyarorszagon dolgozik, az nem a penzert teszi. Adja az eg, hogy soha ne legyen ra szukseged, hogy megismerd, mit is es hogyan is dolgozik egy konduktor.

Ha tudnad, nem igy nyilatkoznal. Mivel ugy tunik, nem tudod, inkabb ne tegyel rajuk/rank megjegyzest!

27. Sziszy74 (válaszként erre: 26. - Reprep)
2011. ápr. 21. 16:10
Szia!Sztm.beszélj a gyerekorvossal,hogy nézze meg egy konduktor a babádat.Sztm.oka lehet,hogy sír hason.Nem lehet,hogy egy kicsit feszesek az izmai?Ne haragudj nem okoskodni szeretnék.Nekem Boti a negyedik gyermekem,az első hárommal nem volt gondom,igaz nem is aggódtam ennyit mint Botinál.Szóval én csak ajánlani tudom a konduktort jó tapasztalatom van, a gyerekkel is nagyon aranyos volt a gyerek végig vigyorgott és már nem aggódok annyira.Elmondta hogy fejlesszem a gyereket,hogy meg tudjon majd fordulni.Először Boti is utált hason lenni,most meg csak úgy tud elaludni.
2011. ápr. 21. 16:02
Sziasztok!Mi ma voltunk egy konduktornál,mert a védőnő aggódott a gyerek mozgása miatt a gyerekorvos meg nem,én is úgy láttam,hogy van egy kis gond és úgy voltam vele ártani nem árt és pár hónaposan még könnyebb fejleszteni mint később.Sztm aki aggódik kérdezzen meg egy konduktort nekünk adott feladatott,hogy mit csináljunk és két hónap múlva megyünk vissza hozzá.Nem kínozta meg a gyereket és alaposan megnézte,így legalább meg nyugodtam,hogy nincs nagy gáz a gyerekkel.(oxigén hiánnyal született)
25. zani (válaszként erre: 24. - Erus30)
2011. ápr. 14. 17:31
azért azt egyik tornától se várd, h napok alatt elmúljon az eltérés, de 3-4 hét után tuti látsz változást. és ilyenkor arra is lehet számítani, h később előjön más lemaradás is, hiszen nem biztos h csak egy izomcsoport van letapadva v gyengébb.
24. Erus30 (válaszként erre: 23. - Juca80)
2011. ápr. 14. 16:12
Azt nem tudom, hogy milyen módszerrel dolgozik, de ha egy hét múlva sem lesz változás én is keresek egy dévényest.
23. Juca80 (válaszként erre: 22. - Erus30)
2011. ápr. 14. 09:33

Milyen módszert alkalmaz a gyógytornász? Mondjuk én elfogult vagyok a Dévénnyel, mert nekünk 100%-ban bevált.

Ha látsz fejlődést pár héten belük, biztosan van értelme!

22. Erus30 (válaszként erre: 21. - Zani)
2011. ápr. 14. 09:09
Éppen ezért kerestünk egy gyógytornászt, aki most lejön hozzánk. Masszírozza és próbálja rávezetni a kúszásra, forgásra, és hogy próbáljon meg támaszkodni, ha hason van. Csak azt nem tudom, hogy van e értelme.
21. zani
2011. ápr. 13. 19:21

Kedves Fórumindító, az előző hozzászólásommal nem akarlak ijesztgetni, csak arra szeretnék választ adni, miért kell egyes csecsemőket tornáztatni. nem az a szándékunk a fejlesztéssel, h 2-3 hónappal hamarabb történjenek bizonyos mozgások, hanem az, h megtörténjenek!

Egyébként amilyen túlterhelt ma az egészségügy, elhihetitek, h pusztán szórakozásból senki nem fog vizsgálgatni, fejlesztgetni gyerekeket, ha az nem indokolt, mert akinek indokolt lenne, sajnos az is elég ritkán tud eljutni. (TB támogatott ellátásra értem)

20. zani (válaszként erre: 7. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 19:16
akár úgy is megközelíthetnénk a dolgot, hogy fejlődik a tudomány, jobban odafigyelünk a kismamákra és a babákra is egyaránt. itt nem egyszerűen arról van szó, h a kicsi hason fekve nem támaszkodik az alkarjára, hanem arról, h emiatt nem fog tudni megtanulni mászni, amiből következőleg nem fognak úgy fejlődni a gerinc körüli izmok -> igen hamar kialakulhat egy gerincferdülés, ami további komoly és fájdalmas következményekkel jár; valamint a mászás elmaradásával nem megfelelően fejlődik a jobb és bal agyfélteke működésének összehangolása, ami többek között tanulási zavarokat von maga után, majd jönnek az önértékelési problémák stb.
19. Juca80
2011. ápr. 13. 17:22

Nálunk a hátában levő izmok feszültek nagyon. Ez miatt volt más a kézfej tartása, ez miatt nem nagyon akart négykézlábra állni (ezzel eléggé megküzdöttünk), ez miatt homorított.

Aztán pipiskedve felállt, ami megint azért történt így, mert feszültek a lábizmai és nem tudott másképp, csak lábujjhegyen. :(

Akkor újra járnunk kellett tornára, pedig akkor már egy ideje nem kellett.

Aztán sikerült leszoktatni a felállásról.

És amikor végre a lába is erősödött rendesen, akkor tudott felállni teli talppal, majd jóval később elindulni.

Mi csak gyógytornásznál voltunk. Nem is mentem semmilyen másik orvoshoz.

18. fa1340547f (válaszként erre: 16. - Erus30)
2011. ápr. 13. 16:24

Pont ez a baj, hogy akkor is elbizonytalanodnak az anyukák, amikor nem is kellene.

Amikor az én lányaim kicsik voltak, nem voltak ilyen vizsgálatok, a háziorvosok tudták, mikor kell vizsgálgatni a bébiket, és mikor nem. És szerintem most is tudják. Szegény lányom is tiszta ideg már mindentől, hiába próbálom nyugtatni, hogy nincs semmi gond az unokámmal, még akkor sem, ha lassabban fejlődik, ő persze aggodalmaskodik, mert anya, és mégiscsak egy orvos mondja ...Minden babának meg van a maga ritmusa. - Természetesen ezzel nem akarom azt mondani, hogy baj nem adódhat sajnos :(

17. Erus30
2011. ápr. 13. 15:06
Az hogy homorít, hogy ha kézben van, vagy ha az oldalára fordítom, mit jelenthet?
16. Erus30 (válaszként erre: 7. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 15:05
Az biztos, hogy a neurológus miatt vagyok tiszta ideg. 3 éve a nagy fiamat még nem kellett vinni 6 hetesen erre a kötelező vizsgálatra, így nem látta neurológus és nem is aggódtam, hogy csak 8 hónaposan kezdett el kúszni, forogni is 5,5 hónaposan. De most a kicsit vinni kellett neurológushoz és hát szerinte le van maradva, mert még 3 hónaposan nem tudott alkarra támaszkodni, igaz most 4 hónapos és még mindig nem megy neki, emiatt vagyok nagyon ideges, hogy lehet tényleg gond van.
2011. ápr. 13. 12:29

Na de rengeteg egy éves kisgyerek szalad széttárt karokkal, sőt, szinte mindegyik....

Örülök, hogy rendbe jött!!!

14. Juca80 (válaszként erre: 13. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 12:26

Ahova mi jártunk, ott nem is láttam olyan babát, akinek egészségesen kellett volna oda járni. Ha elvitte az anyuka a babát és minden rendben volt, akkor nem is kellett többet menniük. De gondolom, ez tornász függő...

Rendbe jött a fiam. Annyi van, hogy nem épült le az összes csecsemőkori reflexe. Ez miatt például úgy szalad, hogy széttárja a karjait. És vannak még ilyen dolgai. :(

2011. ápr. 13. 12:22

Igen, tudom, értem, és nagyon sajnálom! Persze, hogy vannak problémák, és ilyen esetekben nagy szerencse, hogy vannak jól képzett szakemberek, akik segítenek. Én attól vagyok kiakadva, hogy sokszor indokolatlanul keltenek az anyukákban pánikot, meg vizsgálgatják össze - vissza a babákat!

Ha múlt időben írtál, akkor ez azt jelenti, hogy lett javulás a kisfiadnál?

12. Juca80 (válaszként erre: 10. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 12:19

Tudod, elég ijesztő tud lenni, ha azt látod a saját gyerekeden, hogy valami nem stimmel nála. Itt nem arra gondolok, hogy pár héttel, hónappal le van maradva a többiekhez képest. Hanem annál komolyabb valami van.

Nálunk például volt olyan időszak is, hogy alig lehetett fogni a fiamat, annyira feszültek az izmok a hátában. Ha az oldalán feküdt, akkor is teljesen homorított. És egyértelműen szenvedett tőle.

11. a6f314dfad (válaszként erre: 10. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 12:16
óóó, dehogynem, sajnos!Leventét(egyik ismerős kisfia) 6 hetesen kellett először vinni, mert nem tudta még a fejecskéjét sem jobbra-balra forgatni.
2011. ápr. 13. 12:10

Lehet, hogy nagyon szkeptikus vagyok, de én meg azt gondolom, hogy el kell tartani valamiből a sok konduktort, miegymást ...

Egy babának nem tapadhatnak le az izületei!!

Jajj, dehogy!

2011. ápr. 13. 12:08

Nálunk oxigénhiány miatt kellett tornára hordani a fiamat. Egyértelműen gond volt nála, mert a kézfeje sem állt jól és nem csinálta a reflexmozgásokat sem (sajnos az orvosunk elintézte annyival, hogy lusta a gyerek...).

Persze, fölöslegesen nem szabad őket tornára vinni. Ki kellene szűrni azokat a babákat, akiknek tényleg szükségük van rá.

8. a6f314dfad (válaszként erre: 7. - Fa1340547f)
2011. ápr. 13. 12:04

Szia!

Ez valóban így van, nagyon sok az elvárás.Kisfiam most múlt 1 éves, már szépen megy, van aki meg is jegyezte, hogy 1 évesen illő már ilyen szépen menni.Na ez megütötte a fülemet, mert mint tudjuk a babák zöme 13-14 hónaposan indul csak el, de van olyan aki 16-18 hósan, és ez sem visszamaradás, hanem egyszerűen akkor érnek meg rá.Változó.Az, aki ezt mondta nekem, háát...

Viszont tény, hogy mostanában indoloktan sokkal több babát kell vinni foglalkozásokra, tornára, mert valóban nagyon letapadnak az ízületeik, vagy más dolog merül fel.

2011. ápr. 13. 11:59

Sziasztok!

Rettenetes dolognak tartom, hogy a mai világban már a csecsemőket is "túlhajszolják", elvárásaik vannak az orvosnak, gyógytornásznak, konduktornak. Ahelyett, hogy hagynák őket a saját tempójukban fejlődni!! Az anyukák meg stresszelnek, mert azt hiszik, hogy az ő babájuk nem fejlődik normálisan. Pedig dehogynem!!!!

A nagyobb lányomnak 4 hónapos korában a csodájára jártak, a kicsi meg alig akart beindulni. Mert mindegyik egy külön egyéniség, és nem szabályok, előírások szerint nőnek!

2011. ápr. 13. 11:49

Mi Dévény tornára jártunk. 1 éves koráig hordtam, mert a fejlődés mindig látszódott (volt, hogy 1 alkalom is elég volt), de mivel folyamatosan nőnek a kicsik, ezért vagy visszaesés volt, vagy újabb probléma. Amit aztán a következő heti kezelés mindig segített.

Amúgy nekem mindig azt mondta a gyógytornász, hogy nem azért sírnak a babák, mert fáj nekik, hanem azért, mert nem tudják megcsinálni az adott dolgot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook