Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? fórum

Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
55. Icus (válaszként erre: 54. - 2ab728965c)
2007. jún. 5. 14:33
Az eü. kaparás, sajnos ismerős. Nekem is azt mondta a doki, az nem lehet, hogy szinte félévente járok kaparásra, előbb-utobb ki kell venni a méhemet. Na, innentől kezdve megijedt a " méhem" és csak nagy ritkán rendetlenkedik, de akkor belehúz. A vérzéssel kapcsolatban, nekem nagyon bejött a kehiadai-gyógyvíz. Évente kétszer elmegyünk, és azóta "kisebb görcsökkel" és jóval kevesebb mennyiségű vérrel "úszom meg" a "boldog szép napokat".
2007. jún. 5. 14:25

Nekem SEMMI nem vált be...:((((


Azt hiszem bátran kimondhatom hogy az országban vérzészavarra használatos összes szert kipróbálták rajtam, injekció, kúp, tapasz, krém, tabletta, izé-bizé golyó és társai, de semmi.

Volt hormonos spirálom is 40 ezerért, na abból kettőt "megszültem" aztán besokalltam, attól fogva nem vagyok hajlandó SEMMIT szedni és felrakatni és kísérletezni és reménykedni.

Az utóbbi 5 év alatt hétszer(!!!) volt eü. kaparásom, köszi abból is elegem volt erre az életemre, még jöhetne a nagy hasi "harakiri", de azt meg nem engedem.

Kínlódok inkább magam-magammal, több kevesebb sikerrel, de az orvosoktól távol tartom magamat---közös megelégedésünkre. :)

53. Icus (válaszként erre: 52. - 2ab728965c)
2007. jún. 5. 09:56

Neked mi vált be?

Én már szülni nem akarok, ezt mondtam a dokimnak is. Erre mondta, akkor nem csinálunk semmit sem.


A hormonszint, meg csak a várnyomásom miatt érdekelne. nem akarok állandóan gyógyszereket szedni.

2007. jún. 5. 09:29

A hormonszintet lehet mérni, csak nem sokra mész vele ha kiderül hogy melyik magas vagy melyik esik ki a normál tartományból....kivéve ha belemész a hormonpótló kezelésbe( amit nem javasolok).

Egyébként viszont nem adnak rá semmit, csak annak aki szülni óhajt,na erre írtam hogy még nagyon gyerekcipőben topogunk ezügyben.

A két szer amit említettem az idegességet és depresszív, illetve klimaxos tüneteket hivatott mérsékelni, poloskavész nevű gyógynövényt tartalmaz, sokaknak jól beválik( nekem nem, de ez más tészta).

51. Icus (válaszként erre: 49. - 2ab728965c)
2007. jún. 5. 08:29
Nem , nem probáltam, De mi is ez?
50. Icus (válaszként erre: 48. - 2ab728965c)
2007. jún. 5. 08:28
Ezt a hormonszintet, lehet mérni? Tehát, meglehet állapitani, hogy igen nekem az rakoncátlankodik és az emelei meg a vérnyomásomat?
49. 2ab728965c (válaszként erre: 47. - Icus)
2007. jún. 5. 08:13

Remifenint vagy Remotiv extrát próbáltad-e?

Nagy hátrányuk hogy drágák, és csak 3 hónap szedés után lehet kimondani hogy nem hatnak.

2007. jún. 5. 08:08

Sziasztok, azért csak most szólok, mert eddig nem láttam ezt a fórumot.

Én is hormonális összevisszasággal küszködök már 20 éve, a gyerekeim is peteérést segítő gyógyszerrel lettek, a vérzéseim meg olyanok, hogy 4-5-6 havonta 4-5-6 hétig...hát ha valaki, én megjártam a "hadak útját" ebben a témában.

Mivel mindig is érdekelt a dolog "miértje", meg hát eü-s is voltam, nagyon sokat olvastam és művelődtem, meg kérdezősködtem a szakembereknél, hogy hogyan is van ez az egész.

A magas vérnyomás úgy függ össze a klimax-szal, hogy az agyalapi mirigyben termelődő nemi hormonok mellett közvetlen szomszédságban található a vérnyomást szabályozó központ, és ez az egész úgy működik, hogy egyik hatással van a másikra, illetve "maga után vonja" a másikat.

Mivel a változókorban ugyancsak billegnek a hormonszintek, az agyalapi mirigy sem tudja mihez tartani magát, hol több hol pedig kevesebb FSH-t és LH-t, meg prolactint választ ki, ezeknek a hormonoknak a vérszintje viszont hatással van az egész szervezetre,az érfalakra , így a vérnyomásra is.

Nem tudom mennyire érthetően sikerült leírnom, remélem nagyjából átlátható.

A hormonális "összevisszaság"-nak legjobb tudomásom szerint NINCS igazán hatásos ellenszere, ez megint saját tapasztalat, még legjobbak a természetes szerek, amikről itt előttem írtak. Nagyon bonyolult rendszer ez ahhoz, hogy teljesen feltérképezzék és a kellő ponton a kellő szerrel tudjanak beavatkozni...talán az unokáink már élvezhetik a "panaszmentes változókort"----kiváltképp ha nem nőnek születnek.

47. Icus (válaszként erre: 44. - Kalthelios)
2007. jún. 5. 08:06

Dehogy akarom késlelteni, maradjon el a fenébe, nekem ugyan nem hiányzik!:)))


A mensi görcsökre, nekem a borsosmenta tea nagyon bejött.

A belsőnyugtalanságra, még nem találtam semmit. Van amikor felébredek, vagy csak ugy napközben egyszer csak érzem, hogy összeugrik a gyomrom és olyan nagyon rossz érzésem van, minden ok nélkül. Férjemmel sosem értettük miért van ez. Probáltam, kamilla, borsosmenta, csalán, hársfa, bodza teákat inni. de nem igazán érzem a hatásukat, pedig elég rég iszom őket. A korházban "Frontint" irtak fel 3*0,5mg-os adagot. ennek csak a felét eszem mert nagyon álmosít és nem tudok dolgozni. De, mégis jobb mintha semmit sem vettem volna be. Ajánlották a "sedogelat" növényikapszulát, de az sem ért semmit.


Magasvérnyomásra, szedtem a "Báno-féle fokhagyma" kapszulát, amiben fagyöngy és még valami van a fokhagyma mellett, most nem jut eszembe, de az sem használt.

46. Icus (válaszként erre: 43. - Sarolta1954)
2007. jún. 5. 07:44
mindent megvizsgáltak, minden negatív. Vérből néznek tumor vizsgálatot még azt is megnézték. Ultrahangok tömkelegege, röngen, pajzsmirigy, Hál' isten negatív. De, akkor mitől?
2007. jún. 5. 04:08

Most jutott eszembe, hogy a változó kor idejére és időskorban ajánlják a minél több tej- és tejtermék fogyasztását.


VIGYÁZZ! ÓRIÁSI ÁTVERÉS!!!


Olvasd el a tudásbázisban a "Milyen tejet adhatok a babámnak..." kérdésre írt válaszaimat!

Szintén javaslom az ízületi fájdalmak csökkentésére írt hozzászólásomat.

44. Kalthelios (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. jún. 5. 00:32

Ha késleltetni akarod a klimaxot, szedjél naponta két egységnyi propoliszt!

Képes visszafordítani a folyamatot, a rendszertelen menzeszt ismét rendszeressé tenni.


A cickafark minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a a női medence szerveit.

Ülőfürdőként alkalmazva képes megszüntetni a miómákat, petefészekgyulladást.

A változó korban napi két csésze cickafarktea fogyasztása megszünteti a belső nyugtalanságot.

Az időjárási front vagy főnszél által előidézett migrénes roham gyakran már egyetlen csésze jó meleg cickafarktea elfogyasztása után elmúlik.


Ha erős, vagy szabálytalan a vérzésed, igyál naponta két, három csésze (2 és fél deci) pásztortáska teát!

Csészénként egy púpozott teáskanálnyi füvet forrázz le, és hagyd néhány percig állni! Négy hét után tarts 3 hét szünetet!

A pásztortáska egyben a vérnyomást is szabályozza. Alacsony és magas vérnyomás esetén is ajánlott.


Ha négy hét után sem jött még rendbe a vérnyomásod, a pásztortáskás szünetekben igyál napi két csésze fagyöngyteát!

Azt előző este be kell áztatni hideg vízbe. Reggel egy kicsit meg kell melegíteni, és leszűrni.

A fagyöngy kiváló anyagcsere szabályozó szer is. Cukorbetegségnél a folyamatos teakúra megszünteti a kiváltó okot.

A fagyöngy a legkiválóbb szívgyógyszer és keringésjavító.

A változás éveiben fellápő panaszok - szívdobogás, aritmia, vértolulás, félelemérzet, légszomj esetén érdemes fagyöngyteát inni.


Hölgyek! Választhattok, ki-ki a saját tünetei szerint.

A legjobbakat kívánom!

43. Sarolta1954 (válaszként erre: 42. - Icus)
2007. jún. 4. 19:32
A stressz is okozhatja, vagy valami betegség előjele. Lehet vese betegség, cukorszínt emelkedés, pajzsmiriggyel összefüggő betegség is. A kiváltó ok skálája nagyon széles, lehet választani.
42. Icus (válaszként erre: 40. - Sarolta1954)
2007. jún. 4. 12:09
De, nekem eddig semmi bajom sem volt. Egyszer csak egy vírusos betegség, ami rossz EKG-t és vérnyomást eredményezett.
2007. jún. 2. 22:26
Az előbb olvastam a férfi klimaxról, ez valóban létezik, csak egyszerűbb a kezelése. Legalább is az én férjemnél elég volt, a kalcium bevitel növelése, és vissza állt nála minden. Nme volt feszűlt és ideges, bár nem is tartott nála annyi ideig mint nálam.
40. Sarolta1954 (válaszként erre: 39. - Icus)
2007. jún. 2. 22:24
Nem is vizsgálták, csak kezelik. Gondolom ez mindenkinél így van. Minek is keresnék a kiváltó okot az orvosok, egyébként sem érdekli őket. De lehet, hogy nálam sok egészségügyi probléma van, és ezért nem nézték különösebben. Na bumm legfeljebb még egy gyógyszerrel többet kell, hogy írjanak.
39. Icus (válaszként erre: 38. - Sarolta1954)
2007. jún. 1. 19:44
Neked sem találtak, semmi okot ami a magasvérnyomást okozhatná?
2007. jún. 1. 19:34
Most jelentkeztem be először, így nem tudom még ,hogy müködik az oldal, de a probléma engem is érint. Már három éve küszködök a hőhullámokkal, és izzadással, de eddig még nem fordultam orvoshoz, hogy hormon készítményekkel kezeljenek. Inkább a gyógynövény üzletekben kapható készítmények felé fordultam. Többet kipróbáltam, jelenleg a cimicin nevű készítményt alkalmazom, és valamelyest csökkentek a tünetek. Érdemes megpróbálni!!!!!!!!! A magasvérnoymással kapcsolatban: mindig alacsony vérnyomásom volt, jelenleg gyógyszert szedek magas vérnyomásra. Valószínű, hogy a klimaxal összefügg a vérnyomás emelkedése is, de ezt így egyetlen orvos sem mondta ki.
37. Icus (válaszként erre: 36. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 1. 13:56
Hát. mondjuk ez sem semmi. Honnan szerzitek be és mennyiért, ha nem lehet itthon kapni?
36. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 35. - Icus)
2007. máj. 31. 20:35
Anyamnal a klimax hozta magaval a magas vernyomast. Raadasul kiprobalt rajta az orvos minden lehetseges gyogyszert, es egyik sem volt megfelelo, mig vegre adott neki egy olyat, ami meg nincsen forgalomban Magyarorszagon, csak volt a fiokjaban, es zz tokeletesnek latszik.
35. Icus (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 31. 19:50
Bent feküdtem a korházban. Ott végül azt mondták, hogy szorongok és attól van.
34. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 33. - Icus)
2007. máj. 31. 19:40
Talan egy masik orvossal kellene magad kivizsgaltatni, nem azzal, akihez idaig jartal.
33. Icus
2007. máj. 31. 19:39
Ez a hányinger, szédülés, zsibbadás (a nyelvem és a tarkóm)zavar engem nagyon. Most jó a vérnyomásom, jó a cukrom. És mégis.
32. ec63a7fc29 (válaszként erre: 29. - Icus)
2007. máj. 31. 19:32

Sajnos nem vagyok orvos, nem tudom.

Laikusként nekem is gondom van a teliholdas napokon. Szédülök, stb...

31. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - Icus)
2007. máj. 31. 19:30
De, minden reggel muszáj:(((
30. Icus (válaszként erre: 28. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 31. 19:26
Nem is szedsz akkor most semmilyen gyógyszert sem?
29. Icus
2007. máj. 31. 19:24

Nekem is volt pár éve egy nőgyógyászati műtétem, amit később tudtak csak elkezdeni egy jó félórával, mert annyira magas volt a vérnyomásom, és a műtét alatt is nagyon felment. Utána szólt az altató orvos vizsgáltassam ki magam. Akárhányszor mérték a vérnyomásomat semmi gond nem volt vele. Most két hónapja, kaptam egy vírus fertőzést, amikor is megmérték a vérnyomásomat és EKG-re tettek, mert a Vérnyomás 180 volt, a szívem meg szaladt. Ekkor kezdtek el gyógyszerrel kezelni, amire hol reagáltam, holnem.

Egy hónapja nagyon rosszul lettem és iszónyatos vérnyomást mértek, azóta kombinált gyógyszereket szedek. Csak az zavar, hogy nem tudják mitől magas a vérnyomásom. Most, hogy megjött a mensim, megint rossz a közérzetem. Ezért érdekel, a változó kor válthat ki magas vérnyomást?

28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 31. 19:18

Nem tudom hogy csinálom. Így jön, s nem vagyok az a típus, aki a divattal száguld. Ami tetszik belőle, az jöhet, de nem is különcködök.


Mint már említettem, sok férfival dolgozok együtt, s ma az egyik dicsekedett, hogy ő ma 30 éves. Hangosan nevettem ki, mert nagyon nagyfiús volt az egész, s mondtam neki, hogy én meg XL-es vagyok. (El is kellett neki magyarázni, hogy ez nem csak a ruhaméretemet jelenti, hanem az életkoromat is, mert 40 lettem.) Erre még két óra múlva is, amikor összefutottunk, csak ismételgette: Negyven???? Negyven????

Senki nem hiszi el, s ez szerintem a hormonmentes életmódnak is köszönhető. Most csak a forgatókönyves napok kínoznak, de azok nagyon. Mind a három.

27. ec63a7fc29 (válaszként erre: 24. - Icus)
2007. máj. 31. 19:11

Nem, a dolog véletlenül derült ki.

A mandulámat szedték ki, nem altatással. A műtét előtt jöttek, s mérték a vérnyomást, ami 150 /110 volt. Azt hitték izgulok, s mondtam, h nem. Erre belém nyomtak egy dupla adag nyugtatót. Akkor is annyi maradt. Tiszta stresszben voltak, hogy egyáltalán nekiálljanak-e a manduláim kiszedésének. Akkor tettem fel a kérdést: Nem lehet, h nekem ennyi szokott lenni, csak nem nagyon méregeti senki, s ezért nem tűnt fel?

Ezután megműtöttek (AMI NEM FÁJT, ...) s minden nap méregették a vérnyomást. Kb 3x, vagy ha akartam, mert szédültem, vagy hasonlók. A zárójelentésen minden rajta volt, aztán kivizsgálás, kezelés...

26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 23. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 31. 19:11
Es ezt hogy csinalod? Nekem nagyon tetszik ez a felfogas, hisz sosem keso az embernek osszekapnia magat es valtoztatni a dolgokon, es akkor a test is engedelmeskedik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook