Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? fórum

Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. aug. 17. 17:07
Kedves Fórumozók! Osszátok meg velem a tapasztalatokat! Elmúltam 47 éves, egy-két éve rendszertelenné vált a ciklusom, de néhány napos késésnél több eddig nem volt. Most viszont két ciklus kimaradt. Egyelőre kerülném az orvost... Tudtok valami gyógynövény alapú készítményt, ami segít? Szerintetek ha nincs más tünet, jelezhet ez komoly bajt?
2015. jún. 22. 20:45
Kipróbáltam a Vénusz cseppet,és úgy érzem hatásos.Mintha enyhültek volna a hőhullámok,és a sírásrohamok is.
113. kori54 (válaszként erre: 111. - Hédi67)
2015. jún. 19. 18:19
Én Szójavit fortét szedek, régebben Remifemint. Én ezt örököltem anyukámtól akinek szintén sosem múlt el teljesen :( Kérdezzétek meg ti is, hogy nála hogyan volt, mert valószinűleg ez örökletes. Neken nem súlyos, "csak" a tűrhető hőhullámok maradtak meg. Hormont sosem szedtem.
2015. jún. 19. 17:21

Nekem tavalyelott 45 evesen kezdett neha kesni a mensim.meg most is van,de 2 honapot neha kimarad...

Hizekony vagyok,de mas tunet meg nincs,hohullam,stb

111. hédi67
2015. jún. 19. 13:00

48 éves vagyok, méhemet kivették, petefészkek maradtak, hónapok óta fejfájások, arc vörösség, hízás, idönként szédülés, a doki szerint klimax - ki tudja a tapasztalatai szerint, hogy ez meddig tarthat még? vagy mivel lehet enyhébbé tenni? Egyenlőre neurologust ajánlaottak meg vitaminokat.


előre is köszönöm

2015. ápr. 29. 20:45

47 éves vagyok,hőhullámok,nehéz,feszülő mell,hangulatingadozások sírásrohamokkal.A menstruációm még nem maradozik ki(sőt van bőven).

Megkérdeztem anyukámat,neki 55 évesen maradt el,és semmi előjele nem volt,nem voltak klimaxos tünetei sem.

Pedig biztos,hogy a lánya vagyok:D:D

109. mkjudit (válaszként erre: 108. - Hankaluca)
2015. ápr. 27. 17:47
nálam hőhullámok, álmatlanság , vérzészavar és mély depresszió....
108. hankaluca (válaszként erre: 104. - Bárányka)
2015. ápr. 24. 21:41

37 éves vagyok,sklerózis multiplexem van 7 éve most 64 napja nem jött meg,a teszt negatív.

Elmondanád te mit tudsz erről?

Köszönöm,szia

107. kori54 (válaszként erre: 105. - Mariann67)
2014. aug. 10. 23:21
Szerintem menj el nőgyógyászhoz, ha nem múlik el.
2014. aug. 10. 17:41

Nekem 55 évesen múlt el a menstruációm, amire azt mondta a nőgyógyász, hogy ezzel én már a gyakorisági Gauss-görbe leszálló, végső szakaszában vagyok.

Éjszakai izzadáson kívül szerencsére semmi más problémám nem volt, de ezen is sokat segített a Remifemin! Viszont, amikor megjelent a Remifemin Plus, és azt kezdtem szedni, attól olyan rosszul lettem, hogy szinte halálfélelmem volt!

2014. aug. 10. 10:44
Anyumnak is 38 evesen maradt el!En 47 eves multam tavaly mar voltak tuneteim de 3-4 honapi kihagyas utan meg mindig megjon.Igaz akkor 3-4 napig omlik aztan abbamaradt es mar csak eppen hogy pecsetel.Most egym,as utan megvolt 2 honapig de most meg nem akar elmulni.Nagyon gyenge eppenhogy van de van!A melleim ugy fajnak hogy az nem igaz pedig miutan megjott mindig elmult.Most nem mar 1 honapja faj.Hohulamom meg nagyon kismertekben es ritkan van de ejjel van amikor tiszta viz a kisparnam igaz nem kelek fel ra.En is szeretnem ha az oldal ujra fellendulne.Nem otthon elek eppen ezert jo lenne hasonlo holgyekkel megbeszelni a dolgokat
2014. aug. 8. 01:32
37 éves koromban kezdődött hm......
2014. aug. 7. 07:10
Fel kéne éleszteni ezt a fórumot,hátha...
2008. ápr. 28. 18:30

Nálam tavaly, vagyis 45 évesen jelentkezett először. Kimaradt 2 hónapig, és ez alatt az idő alatt hőhullámok voltak kb. 15 percenként.


Most januártól 2x maradt ki, márciusban megjött, de iszonyú görcsök közepette. Elmentem a dokihoz az ajánlotta a Remifemin tablettát + magnézium pezsgőtablettát. Most ott tartok, hogy megint kimaradt áprilisban és ismét hőhullámok vannak, de inkább ez legyen, mert a görcsölés valami iszonyú volt.

101. Icus (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2008. ápr. 28. 13:32
Hello! Szedsz valamit, vagy ismersz ilyen gyógynövény alapú "segítséget"?
100. Teráz
2008. márc. 31. 21:55

A változás kora a hormontermelés visszaszorulásával jár.



A perimenopausa hosszú évekig is elhúzódhat.



Kellemetlen kísérőitől (görcsök, egy-egy erősebb vérzés stb. ) egyesek sokat szenvednek.



A vérzések gyakoribbá, rendszertelenebbé válhatnak, egyes esetekben kimaradhatnak.


A rendszertelen menstruáció a legkézzelfoghatóbb, de nem a legkellemetlenebb kísérője a változó kornak.


Mivel az ösztrogének és a progeszteron alapvetően befolyásolja a női szervezetet, a hormontermelés megváltozása sokféle, gyakran kellemetlen változással jár a szervezet anyagcseréjében. Ennek következtében megváltozik a szervezet viselkedése.



Hőhullámok, éjszakai verejtékezés, álmatlanság jelentkezhet.



A hüvely falának elvékonyodása, szárazsága fájdalmat okozhat a közösülés során. Csökken a szexuális vágy, szorongás, depresszió és kedélybeli változások alakulhatnak ki.


Sok nő, néha maga az orvos is úgy kezeli a menopausát, mint a korral összefüggő betegséget.



Mindenkinek tudnia kell, hogy a menopausa nem betegség, hanem egy biológiai állapot, ami a hormonszint csökkenése következtében alakul ki.



Hivatalosan menopausának akkor nevezhetjük, ha már egy éves időtartamban kimaradt a vérzés.



A menopausa előre haladtával súlyos ér és szívbetegségek alakulhatnak ki.



Nő a magas vérnyomás, az érelmeszesedés a keringési problémák következtében kialakuló betegségek valószínűsége.



A csontritkulás menetrendszerűen következik a hormonkiesésből. Következménye a súlyos combcsont, medence, csukló és gerinctörések, deformációk. Az érelmeszesedés következtében romlik az agy vérellátása, ami maga után vonja a kóros feledékenységet, súlyos esetben gondolkodási képtelenséget.


A legújabb kutatások eredményei a változásokat, az ösztrogén és progszteron szint csökkenésével hozzák kapcsolatba, egyúttal alátámasztják, hogy a természetes ösztrogénekkel és progeszteronnal a kiesés pótolható, és a kellemetlen következmények leküzdhetők.



Ön nem hallott a természetes ösztrogénekről és progeszteronról?


Ne szégyellje, lehet, hogy még kezelőorvosa sem hallott róla, annyira új az információ! A természetes ösztrogének és progeszteron a növényekben fordul elő. Mivel hasonló a női progeszteronhoz, alkalmas a hiány pótlására. Pontosan annyi progeszteront vihetünk a növényi készítményekkel a szervezetbe, amennyire a szervezet az élet folyamán hozzászokott. Ennek következtében a szervezetet ért hiánytünetek elmaradnak.



A szintetikus hormonokkal szemben a természetes hormonok használata során nem alakulnak ki kellemetlen mellékhatások (méhrák és trombózis hajlam stb).



A megfigyelések alapján állíthatjuk, hogy a hormonhiány következtében kialakult tünetek a természetes hormonok adásával fokozatosan megszüntethetők. A csontok és az erek visszaszerzik eredeti tulajdonságaikat.


Számos növényből nyerhető ki természetes hormon. Közülük is a leginkább elterjedt a Wild Yam (Dioscorea villosa) progeszteron szerű anyagának a felhasználása. A Wild yam - ból könnyen kinyerhető, átalakítható a hatóanyag, és jó minőségű, megbízható természetes hormontartalmú krém, a Villarosa kapszula készíthető belőle.



A készítményt eredményesen használhatja:



1. Minden nő - kb. 35-40 éves kortól -, aki a perimenopausa és a menopausa kellemetlen velejáróit el akarja kerülni, vagy meg akar tőlük szabadulni.



2. Azok a fiatal lányok, nők, akiknél a hormon-egyensúly átmenetileg megbomlott, vagy még nem állt be, és ennek következtében kialakul a rendszertelen menstruáció. Azok, akik görcsök, vetélés, terméketlenség stb. állapotát akarják megszüntetni.

99. Pandamaci (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2007. okt. 22. 19:56
Esetleg tudsz ajánlani valamit?
98. ec63a7fc29 (válaszként erre: 97. - 2ab728965c)
2007. okt. 22. 16:43
Oks, úgyis aktuális.
97. 2ab728965c (válaszként erre: 93. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 22. 15:11

Szia Kleca!

Ez inkább pajzsmirigy hormon működési zavarára utal ha jól tudom.

Amennyiben van lehetőséged, kérj beutalót TSH T3 T4 hormon vizsgálatra a házidokidtól.

96. 2ab728965c (válaszként erre: 95. - Pandamaci)
2007. okt. 22. 15:09

Igen, azok. A megfogyatkozó ösztrogén hormon illetve a többi nemi hormon megbillent működése okozza.

Ha nem szeretnél hormonpótlást, vannak term. anyagú gyógynövények, érdemes kipróbálni, hátha enyhíti a kellemetlenségeidet.

2007. okt. 22. 13:29
Én most vagyok 49,van olyan lánykori, velem egyidős ismerősöm, akinek 42 éves korában elmaradt a vérzése. Nekem kb. 1/2 - 1 éve vannak ciklus-zavaraim, de egy hónapja kezdtem olyat érezni, mintha egyensúlyzavarom lenne. Aztán 2 hete belső melegséget érzek, mintha lázam lenne. EGy hete éjszakánként meg leizzadok rendesen. Ezek biztosan klímaxos tünetek.
94. Icus (válaszként erre: 93. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 22. 10:45
Azt más is okozhatja. Én ha nagyon fárdt vagyok, akkor is érzek igy.
2007. okt. 22. 10:41

Emberek, segítsetek!


Az is hozzá tartozik, hogy néha nagyon fázik az ember, de nincs láza?

92. 2ab728965c (válaszként erre: 90. - Rika1)
2007. júl. 30. 20:12
Nagyon szívesen, máskor is...bár inkább ne kelljen erről értekezni tünetek hiányában...:)))))))
91. Rika1 (válaszként erre: 89. - Icus)
2007. júl. 29. 22:46
Köszi,hogy leírtad a tüneteket,most már egy kicsit nyugodtabb vagyok:)Kellemes nyaralást Nektek!:)
90. Rika1 (válaszként erre: 87. - 2ab728965c)
2007. júl. 29. 22:37
Mégegyszer köszi a privit:)
89. Icus (válaszként erre: 73. - Rika1)
2007. júl. 29. 16:04

Nekem, nem mell feszülésem van, hanem mintha villám cikázna a mellem belsejéből ki a mellbimbón keresztűl. mensi előtt nkem mindig "feldagad" és nagyon érzékeny, van hogy hason sem tudok aludni.

Ez a változó mennyiségű mensim nekem is van, kiidegel teljesen, múlt hónapban kemény 1,5 napot volt meg, most meg 7 napig "rendesen" véreztem. Már atl féltem dokihoz kell mennem egészségügyire. hét múlva megyönk nyaralni, úgyhogy nagyon nem örültem volna neki.

2007. júl. 29. 13:20
Teljesen egyéntől függ.
87. 2ab728965c (válaszként erre: 81. - Rika1)
2007. júl. 29. 09:31

Szia,szívből örülök ha segítettem valamit .

Igen, ettől a "hormonális hullámvasúttól" számtalan tünet elképzelhető, szinte ahányan vagyunk, annyiféle variációban.

Nem tudom, a bio dolgokhoz nem értek,(és nem is igazán hiszek bennük) ettől függetlenül sokakon eredményesen segítettek, szóval érdemes kipróbálnod szerintem is.

A művi hormonpótlás már keményebb dió, 15 éve gyógyítanak vele szerte a világon, és a mai napig nem tudják eldönteni, hogy haszna vagy kára van-e több....ez már magában elgondolkoztató, ugyebár.

Én biztosan nem fogok kérni ha oda jutok, a természet rendjébe ugyanis csak a legindokoltabb esetekben érdemes belepiszkálni, ezt gondolom.

Ha van még kérdésed, írj, privátban is lehet, azokra is mindig válaszolok.

86. Rika1 (válaszként erre: 85. - 9778ca1817)
2007. júl. 28. 23:59
Na látod? - én is azt hittem,hogy...de az élet más.És jövőhéten jönne meg,amit nagyon remélek,hogy megjön,de ezek a tünetek marhára nem hiányoznának.Itt konzultáltam már olyan valakivel,aki ért ezekhez a gyógynövényes dolgokhoz,és ő ajánlotta a zöldbűzafű levét.Én hiszek neki.Ki is fogom próbálni.Most zöldcitromfű teát iszom,ez állítólag a hőhullámokra jó,ezt még nem nagyon tapasztaltam,mert még csak 2x volt,de nem vészesen.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook