Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor "érdemes" babát vállalni? fórum

Mikor "érdemes" babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 31. 06:51

Most nézem a 61.-es hsz.edet.

Az az idő, ami a teljes gyedhez (2 év kell), az pont elég lesz a dolog megérleléséhez is.

Harmónikus kapcsolatot kívánok, de azért a világ végéig ne húzzátok, mert szerelem is kell ám a gyerekcsináláshoz... Ezt sokan elfelejtik manapság.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - Baba2010)
2010. okt. 31. 06:47

Aranyos vagy.

Ellátásod tényleg legyen, anélkül, hogy ne járna tgyás meg gyed, nem szabad belevágni. Én egyéni vállalkozóként végeztem el azokat a kis munkákat, amik voltak a suli mellett, fizettem rendesen be mint a katonatiszt... érdemes igénybevenni tanácsadót e tekintetben, mert még egy átlag adószakértő, meg évek óta TB-vel foglalkozók se értenek a nüanszokhoz, amin 10ezrek múlhatnak havonta.

68. baba2010 (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 30. 19:20
Örülök hogy megosztottad a történeted Te is! És csak gratulálni tudok a merészségedért, bátorságodért, és további sok sikert kívánok!
67. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - B73e24f31f)
2010. okt. 29. 15:06

Én nem mondtam, hogy csinálják így.

Ő azt kérdezte, hogy ki hogyan csinálja.

66. baba2010 (válaszként erre: 62. - B73e24f31f)
2010. okt. 6. 06:30
Köszönöm a megerősítést! :)
65. b73e24f31f (válaszként erre: 64. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 3. 11:05
Az, hogy te így csinálod és sikerül nem jelenti azt, hogy nekik is fejest kéne ugrani az ismeretlenbe! Én támogatom, hogy mielőtt szül dolgozzon, legyenek legalább 0-án anyagilag, ne pedig minuszban! Nem csak saját magukat kell nézniük, hanem a kisgyereket is!
2010. okt. 2. 17:52

Hello!


Ma költözöm életem első albérletébe 3 gyerekkel... Eddig 10nm-en voltunk öten... Úgy végeztem egyetemet (műszakit), hogy nem volt asztalom...

Nyíltan mindenki hülyének néz, hogy ezt csinálom, még a saját anyám is, de rájöttem, hogy az a leghangosabb, aki nagyon irigyel azért, mert azt merem tenni, amit szeretnék, és nem azt, amit a világ elvár...

Mi 17 évesen ismerkedtünk meg a férjemmel, és 23 évesen szültem az elsőt...

" Nem az a fontos, hogy megtaláld a célod az életben, hanem az, hogy a célod találjon meg téged" /Polcz Alaine/

2010. okt. 2. 11:38
Egyébként mi is hasonló cipőben vagyunk, szarul állunk anyagilag, páromnak határozott idejű szerződése van úgyhogy egyáltalán nem biztos a helye, nekem ugyan biztos, de én tanulok és mielőtt lebabáznék, szeretnék vmi jobb munkahelyet, nem is a pénz miatt, csak hogy mást csináljak, de a pénz sem utolsó szempont, én sem vagyok túlfizetve :). Szóval én sem, meg a párom sem sietteti ezt a gyerek dolgot :) Meg aztán jó kettesben...:P
62. b73e24f31f (válaszként erre: 61. - Baba2010)
2010. okt. 2. 11:34
Okosan döntöttetek! Nem kell semmit elsietni, egyenlőre tök jó az is, hogy tervbe van a családalapítás, sokaknak ez is irigylésre méltó, hogy megtaláltátok egymást és közösek a céljaitok. Ez egy jó kapcsolat, ami késik nem múlik, kicsit helyre rakjátok magatokat és jöhet a gyermekáldás! :) Így a jó szerintem is!
2010. okt. 1. 15:33

Kedves Érdeklődő Fórumozók!


Beszélgettünk a párommal, és úgy gondoljuk addig feleltőtlenség lenne részünkről bevállani a babát, míg legalább le nem nullázzuk magunkat, mert jócskán mínuszban vagyunk most.

Nem is az a gond hogy albérletben vagyunk, vagy hogy nincs munkám, mert közületek is sokan voltak hasonló helyzetben és mégis jól sült el a dolog, melynek szívből örülök, hanem ez a nagy mínusz ami a vállunkat nyomja.


Szóval 1000-rel keresem tovább a munkát, hogy csúnyán fejezzem ki magam, akár még szart is lapátolnék csak lenne valami, hogy haladjuk az álmaink megvalósítása felé!


Köszönöm az érdeklődéseket, leveleket, történeteket, tanácsokat! Azért még járok majd ide, hátha lesznek még hozzászólók.


ui: ha valaki tudna ajánlani valamilyen, bármilyen munkát nyíregyházán annak nagyon hálás lennék! :)

2010. szept. 29. 17:58

Sziasztok!


Többen is érdeklődtetek levélben is, itt is mire jutottunk. Még nem hoztam fel a témát, mert a párom munkahelyén olyan hajtás van hogy mikor hazajön nem a legjobb hangulatban van, így meg nem szeretnék belekezdeni ebbe a témába, de amint előjön ígérem jelzem itt!

59. 398848b10e (válaszként erre: 45. - Sutoczkine)
2010. szept. 29. 15:33
Egyetértek mi se vettünk új dolgokat egyedül a kiságy új még a kisruhákat is angol bálásból vesszük:)senki nem mondja meg róluk h használt van olyan ruci amin még a címke is rajta volt,nagyon sokat lehet sprórolni a használt holmikon.
2010. szept. 29. 09:34

Szia!

Beszéltél a pároddal?Mit mondott?

57. sutoczkine (válaszként erre: 53. - Körömvirág)
2010. szept. 29. 08:34
Hát igen annak se sok értelmét látom, hogy valaki a bölcsinek szül. Mondjuk most úgy néz ki, hogy nekem is be kell adnom majd a születendő babámat 1 évesen :-( Egyáltalán nem így terveztem, de most úgy néz ki nem lesz más megoldás. De addig semmi képen, mert mellettem van a helye.
2010. szept. 29. 08:13
Amikor óhajtasz gyermeket.
55. b73e24f31f (válaszként erre: 53. - Körömvirág)
2010. szept. 29. 07:18
Őt is meg lehet érteni, mert mindenki máshogy teljesedik ki, valakinek gyerek kell, valakinek karrier, valaki mindkettőre vágyik és nehéz összeegyeztetni.
2010. szept. 29. 05:45
azért azt is vegyük figyelembe, hogy ma egy fiatal nőnek diplomával is nehéz elhelyezkedni, mert a munkáltatók is úgy vannak vele, hogy 1-2 év és elmegy szülni. úgy hogy szerintem vágj bele!
53. körömvirág (válaszként erre: 46. - Sutoczkine)
2010. szept. 29. 05:30
így már értem...igazad van,de tudod vannak olyan "karrieristák" akinek nem is értem, hogy egyáltalán minek kellett a gyerek...megszüli, 3 hónap, max fél év múlva robog vissza dolgozni reggeltől estig, a gyerek meg felnevelődik a bölcsiben/nagyszülőnél/bébisintérnél :S
52. 0d717b184a (válaszként erre: 51. - Baba2010)
2010. szept. 28. 22:17

így van

én kívánom neked a legjobbakat, és, hogy minden vágyad teljesüljön:)

2010. szept. 28. 22:15
Mindenkinek más hiányzik a teljes boldogsághoz! :(
50. 0d717b184a (válaszként erre: 49. - 50b5748a9e)
2010. szept. 28. 22:12

nekem a szerelmem is meg van, és mindenünk meg van, csak a baba nem akar jönni

hát ilyen az élet

mindenért meg kell küzdeni nem?

de amibe nem halunk bele attól erősebbek leszünk:)

2010. szept. 28. 20:48

Sziasztok!


Én Zsiványkával értek egyet, szerintem is várjatok egy keveset azért, mert a munka világa ma már nem olyan, mint 20-25 éve, és tapasztalat nélkül, anyaként kevesebbek az esélyeid. Feltételezem nem takarítani szeretnél mások után egész életedben. Babát pedig bármikor szülhetsz, ha egészséges vagy, és tudod, hogy később is ugyan úgy akarjátok. Én kitűznék egy időpontot, mondjuk március 25, és akkortól indítanám be a "babaprojektet" : )

Ja, és azért addig megkérdezném néhány bankban, hogy hitelbírálatkor (gondolom saját közös otthont is terveztek) mikor vagytok előnyben: ha már van baba, vagy ha még nincs?


Egyébként meg: nekem mindenem meg van ahhoz, hogy gyereket szüljek, csak Apukát nem találtam még meg, úgy hogy a szerelmetek már irigylésre méltó az én szememben :)

2010. szept. 28. 20:48

Továbbra is köszönöm a hozzászólásokat!

A sok pozítív történet és bíztatás után azért van pár pl:(33,41,42, és talán a 44-es) hozzászólás, melyek azért kicsit visszarántanak a földre! Örülök az ilyeneknek is, őszintén!

Várom a többi történetet, véleményt is!!

47. sutoczkine (válaszként erre: 43. - Körömvirág)
2010. szept. 28. 20:44
Ja azt az előbb elfelejtettem, hogy nem ítélkezek senki felett! Az nem az én dolgom. Tulajdon képen magán ügy csak van olyan eset amit nem értek.
46. sutoczkine (válaszként erre: 43. - Körömvirág)
2010. szept. 28. 20:23
Azt írtam, hogy sok esetben nem értem, nem pedig azt, hogy egyáltalán nem értem. nyilván nem vállal valaki úgy babát, hogy nincs meg hozzá a megfelelő partner. Én arról beszéltem, hogy azt nem értem amikor minden adott lenne csak jönnek az olyan olyan kifogások, hogy nem keresek eleget, meg mi lesz a karrieremmel. Lehet, hogy totálisan idióta vagyok, de szerintem a karrier nem olyan fontos, mint gyereket vállalni, ha egyébként minden adott.
2010. szept. 28. 20:18
Nem olvastam most végig minden hozzászólást, de azt igen, hogy a szülők nem díjazzák. Én erre csak azt mondom, hogy nem a szüleitek szül babát, hanem magatoknak! Ha lelkileg felkészültetek rá akkor vágjatok bele. Bútorokat, ruhákat meg lehet venni használtan is azok is tökéletesek és jóval olcsóbbak, mint az újak.
44. körömvirág (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2010. szept. 28. 19:56
Az tény, hogy olyan nincs, amikor minden ideális a gyerekvállaláshoz...na de azért a nullára nem szabad
43. körömvirág (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2010. szept. 28. 19:55
miért várja meg?! látszik, hogy gőzöd sincs az egészről...mert pl csak akkorra jön össze, vagy mert úgy alakul az élet (pl enyém is), hogy akkorra talál egy olyan társat, aki mellett biztonságban érzi magát és akinek ugyanúgy kell az a baba, mint a másik félnek...számos oka lehet...amig nem vagy ebben a helyzetben, könnyű ítélkezni
42. Bcicus (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2010. szept. 28. 19:17

Teljesen jól gondoljátok. A semmire ne vállajatok gyereket, az senkinek nem jó és abromi nagy felelőtlenség lenne.

Majd ha lesz neked is biztos melód és saját lakás, biztos megélhetés akkor merjetek bele vágni.

41. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2010. szept. 28. 18:46
Szia! Ha szeretnétek, akkor vállaljatok, de én azért nem értek egyet azzal, hogy te még nem is dolgoztál és úgy szülj. Minimum 1-2 évet kéne dolgoznod a munkatapasztalat miatt és azért is, hogy egyáltalán kapjál valamit, amikor gyesen vagy! Ez alatt az idő alatt pedig legalább élvezhetitek egymást és mivel (akkor is ezt kell mondjam) fiatalok vagytok ezalatt az idő alatt is történhetnek még változások, akár pozitív akár negatív!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook