Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor "érdemes" babát vállalni? fórum

Mikor "érdemes" babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 28. 16:23

Osztom az előttem szólók véleményét....

Ha készek vagytok rá lelkileg, akkor hajrá!

2010. szept. 28. 16:22
19 évesen ismertem meg a párom, 22 éves voltam amikor született a fiam egy olyan helyre ahol se fürdó se wc nem volt a lakásba, de örültünk a picinknek, 2,5 év múlva sikerült eljönnünk onnan és egy pici lakást vennünk ami hatalmas szerencse volt, majd érkezett a két lányom. :) tehát rajtatok múlik hogy döntötök
2010. szept. 28. 16:22

Köszönöm a válaszokat!

És mindenkinek sok sikert kívánok aki próbálkozik! :)


Szívem/szívünk szerint belevágnánk, akár maholnap.

De az anyagiaktól tartunk. Miből vásárolnánk be, miből járnék dokihoz, stb...

És van még egy zavaró tényező. A szülők nemigen díjazzák még. Azt mondják dolgozzak előbb, meg hogy albérletbe? mit gondolunk mi, milyen buták vagyunk.

Van benne valami, de azt kell mondjam bármekkora bizonytalanság is a jövő még, így is bevállalnám. A párom is vágyik rá, de Ő az a pasi, aki mindent mindent megakar majd adni neki, így azért ő hiába is szeretné, azt mondja várjunk míg jobban állunk.

Ez kissé elkeserít, mert per pillanat úgy érzem sosem lesz jobb, és tudom ha én zsíroskenyeret ennék 1 hónapig, akkor is megkapna a babánk mindent.

7. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2010. szept. 28. 16:21

Szia!

Anno a fiamat én 22 évesen szültem, (még akkor a férjem családjánál laktunk), aztán már 3-an együtt a kicsivel költöztünk albérletbe.

Akkoriban nem volt még csak gyes, (7300.- ft volt)mégsem gondolkodtunk rajta sokat.

Mindig lesz valami, ami miatt "elnapolhatnátok" a babát.

2010. szept. 28. 16:19
Szia. Abban igazad van, hogy nem érdemes arra várni, minden oké legyen, mert olyan nincs. 22 évesen mentem férjhez, akkor hülyének néztek. Azóta is együtt vagyunk. Az első babát nagyon akartuk, 3 év után végre meg is érkezett. Akkoriban is albérletben laktunk, ráadásul nem voltunk jóban egyikünk szüleivel sem. Szóval egyedül voltunk. Miután megszületett a kisfiunk, normalizálódott a helyzet, hisz' első unoka. Aztán becsúszott még egy baba. Ma már kettő kisfiam van:) 27 évesek vagyunk, nincs félretett pénzünk, nincs saját lakásunk, nincs örökségünk, mégis akartunk gyereket. És boldogok vagyunk, mert szeretjük egymást és a kicsiket is. Szóval szerintem hajrá!
2010. szept. 28. 16:17

Szia!


Anno 4 évet vártunk a babára.Mire megérkezett,megromlott a kapcsolatunk.7 hónapos terhesen költöztem albérletbe.Úgyhogy semmi nem biztos!De nem bánom a mai napig sem a döntésem!Mindig is azt az elvet vallottam,csak annyi gyereket vállalja,ahányat egyedül is el tudsz tartani.

2010. szept. 28. 16:15

szia.én 22 vagyok a párom 24 és szakács kb 250 ezret keres de akkor alig látom....

most épitkezünk bár még soká lesz kész kb 2 év még biztos lesz jövö augusztusban lesz az esküvönk és mi is nagyon szeretnénk babát 5 honapja probálkozunk de még nem jött össze sajnos.igaza van a barátnödnek soha nem lesz olyan hogy tökéletes idöpont.mindig lesz majd valami ami hiányzik.ha szeretitek egymást készen álltok arra hogy eggyütt éljétek le az életeteket és jol megvagytok akor miért ne jöhetne???hidd el nem a pénz a legfontosabb hanem a szeretet és biztos vagyok benne hogy töletek megfogja kapni a babátok.....

szerintem vágjatok bele mindenki megérzi mikor áll készen rá és ha te ugy érzed akkor sok sikert!!!

2010. szept. 28. 16:14
A babának akkor van itt az ideje amikor mind a 2 fél vágyik rá. Még véletlenül se akkor amikor pl letelik a hitel. szerintem nem vagytok túl fiatalok a babához, sőt szerintem pont ideális. Sőt én sok esetbe azt nem értem, hogy valaki miért várja meg még elmúlik 30. Persze van olyan amikor ez érthető.
2010. szept. 28. 16:13

Szia!


Mi is szeretnénk, de mivel hamarosan nem lesz munkám, várnunk kell egy kicsit, amíg új helyet nem találok.

Egyéb feltétel adott, dolgoztam is már annyit, hogy gyed járjon.


Anyukám is azt mondta, olyan, hogy jó, sosem lesz, mert minden pénzed úgy is a gyerekre fogod költeni.


Mi nem éltünk túl nagy lábon, de én egyetemet végeztem, és van két tesóm. Az egyik főiskolás, a másik most fog érettségizni.


Mi most készülünk hitelt felvenni lakásra.

Ennyiből addig kellene várnunk, amíg vissza nem fizetjük...

2010. szept. 28. 16:08

Hello Mindenkinek!


Lehet kissé furcsán hangzik a kérdés így elsőre, de szeretném bővebben kifejteni pontosan mire is gondolok.

Szóval 24 éves vagyok, párom 25. 3 éve alkotunk egy párt, 2 éve együtt élünk, boldogok vagyunk együtt, és már nagyon régóta vágyunk egy babára.

Lehet sokan azt gondolják még fiatalok vagyunk ehez, de el sem hinnnétek mennyire szeretnénk babát.

És akkor itt kezdődik a probléma! De mire?

Egy albbérletben élünk.. :( Én 4 hónap múlva végzek a főiskolán, tehát nem dolgozok még..., párom dolgozik. Kisebb-nagyobb állandó kiadásaink, tartozásaink vannak, és emiatt nem merjük bevállalni.

Sok babás ismerős mondta már hogy olyan, hogy jó, sosem lesz. (ezalatt azt értem hogy minden rendben lesz, semmi gond, semmi probléma, ezért jöhet a baba)

Kérlek benneteket aki hasonló anyagi körülmények között van/ volt írja le a tapasztalatait, hogy dönött, és miért?


Köszönöm!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook