Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor "érdemes" babát vállalni? fórum

Mikor "érdemes" babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 28. 17:29
Köszi az eddigi hozzászólásokat,a sok bíztatást, a sok jelet amit küldtetek, és a privát leveleket is.
2010. szept. 28. 17:24

Szia én 20éves vagyok a párom24 lesz lassan 6éve vagyunk együtt!!!Tavaly év vége óta szeretnénk babát hamar össze is jött,de sajnos nem volt velünk sokáig,azóta sem adtuk fel!

Mi abban az időben vettük fel a hitelt a házra,illetve cseréltünk autót!

Nem vagyunk pénzes emberek,de nem szenvedünk nyomorban!!!

Párom és én is dolgozom,de nem részletezem milyen nevetséges az én fizetésem!!

De egy valamit megtanultam nem szabad soha sem másra hallgatni csak magatokra,soha ne hagyjátok hogy más befolyásolja az életeteket!!!

Ha ti úgy érzitek hogy itt az idő akkor merjetek lépni!!

Tudd azt is hogy nem olyan könnyű egy kis babát összehozni,van aki éveket vár hogy legyen!!!

Legyetek erősek és beszéljétek át!!!

2010. szept. 28. 17:18
Csak próbálok odafigyelni... Tudod itthon vagyok egyedül szinte egész nap, nincs a fiamon kívül senki akihez beszélhetek, és néha azt veszem észre, tompulok...
37. baba2010 (válaszként erre: 36. - Dávid herceg)
2010. szept. 28. 17:16
Miket meg nem figyelsz?!! :):)
2010. szept. 28. 17:15
Na ez jól megírtam. A duci nők mindig szép gyereket szülnek! -pontosítva :)
35. Dávid herceg (válaszként erre: 34. - VMarta)
2010. szept. 28. 17:14

Igen ezt tudom. De akkor is, hogy mondhat ilyet egy orvos, aki ráadásul nem is a kezelőorvosom volt, hanem egy helyettes.

De egyébként vidéken egy idősebb nő mondta: A duci nőknek mindig szép gyereket szülnek! :) Tudom hogy nem igazán passzol.... :)

34. VMarta (válaszként erre: 31. - Dávid herceg)
2010. szept. 28. 17:11
Nem csak a modell alkatú nők akarnak gyereket........Az én barátnőm is túlsulyos, őhozzá is igy álltak a dokik, de mágis minden komplikáció nélkül szült már két kisfiút.
33. 0d717b184a (válaszként erre: 8. - Baba2010)
2010. szept. 28. 17:08

én azt gondolom, hogy várj egy picit

addig amíg meg lesz a diplomád, kapsz egy munkát, vagyis szerzel, és kapcs majd gyedet és gyest is

úgy kicsivel könnyebb lesz

32. Dávid herceg (válaszként erre: 31. - Dávid herceg)
2010. szept. 28. 17:06
Ja egyébként azóta a barátaim sorban állnak hogy babázhassanak egy kicsit! :)
31. Dávid herceg (válaszként erre: 20. - Baba2010)
2010. szept. 28. 17:06
Nálunk egyébként nem a család volt ellenszenves,hanem a baráti köröm. Mindenki azt mondta vetessem el, nem tudom mekkora felelősség, hülye leszek ha belevágok. Ezek mind nagyon rosszul estek. De leginkább az volt a szíven ütő amikor egy nőgyógyász mondta, nem szó szerint, azt hogy maga nem normális hogy így gyereket vállalt. Az "így" értsd úgy nem vagyok/voltam vékony.
30. baba2010 (válaszként erre: 28. - VMarta)
2010. szept. 28. 17:01

Semmi!

Kívánom hogy maradjin is így!

Legyetek boldog nagy család!

2010. szept. 28. 17:01

Szia!

Én 21 éves voltam amikor az elsőt szültem. ( most már 12 éves )Nem voltunk házasok és lakásunk sem volt amikor kiderült hogy terhes vagyok. A házasság szükségessé vált, mert apám nem engedte volna hogy házasság nélkül gyereket szüljek.( kicsit régimódi volt):) Nekünk nem volt ellenünkre az esküvő, mivel amúgy is ezt képzeltük el jövőnknek, előtte eljegyzésünk már volt. Amikor 5 hónapos terhes voltam, akkor volt az esküvőnk. A lakást ( hangsúlyozom, hogy 12 évvel ezelőtt!)a férjem nagymamája és az Én apukám összedobta. Meg persze a férjem eladta a kocsiját, nekem pedig volt egy kis szépségszalonom szoláriummal, azt kiárultam. Plusz kaptunk az önkormányzattól 400.000Ft kamatmentes hitelt. ( a lakás akkoriban 2.5 millió volt) Szerencsénk volt, mert rá egy évre az ingatlanárak több mint a duplájára emelkedtek. ( akkor nem tudom mi lett volna) Mindenesere a férjem fizetése és akkori helyzetünk alapján nem fért volna bele a gyerek. Aztán valahogy szerencsésen alakult minden. ( persze nem mondom, hogy amíg gyesen voltam nem voltak anyagi nehézségeink) Rá 20 hónapra megszületett a lányom. 8 évre rá kerts házba költöztünk, és most van házunk ( persze egy kis hitellel), szép autónk, a férjemnek egy saját műhelye ( autószerelő), nekem egy cégem, és várjuk a harmadikat.:) Ezzel csak azt szerettem volna szemléltettni, ha arra várunk hogy a körülmények megfelelőek legyenek és legyen " elég" pénzünk, most egy gyerekünk sem lenne, és valószínűleg nem is tartanánk ott ahol tartunk, mert nem lett volna ilyen intenzív inspiráció a fejlődésre.

28. VMarta
2010. szept. 28. 16:59
Anyukáink idejében 20 évesen gyereket szülni teljesen normális volt és nem elhamarkodott.Ma már más a helyzet, az iskola,karrier és minden tolódik éveket.Ellenben a szervezetünket nem tudjuk becsapni,igenis 20 és 30 között alkalmas legjobban a szülésre.Én is fiatalon lettem anyuka , az elsőt 21, a másodikat 28,és most 35 évesen várom a harmadikat.Mindegyik terhességet másként élem meg, mindegyiknek megvan a maga varázsa és soha nem csinálnám vissza.....Igaz a karrier elmaradt, az egyetemből nem lett semmi,de boldog család vagyunk,a férjemmel jól kijövünk, a gyerekek egészségesek , szépek,kell ennél több??????????
2010. szept. 28. 16:55

Igen nagyon vágyom/vágyunk rá, csak a félelmünk is ekkora, hogy hogyan lesz majd.. miből..?

De mint írtam látom más sincs / nem volt sokkal jobb helyzetben és mégis boldog szülő!

Ösztönző!! :)

26. 398848b10e (válaszként erre: 21. - Baba2010)
2010. szept. 28. 16:51
Hát tiszta szívből remélem hogy minél hamarabb lesz baba várjuk a párod válaszát:)Mi se vártunk sokáig 4éve vagyunk együtt és 1év együtt élés után vállaltuk a babát ha ránézek elfelejtek minden rosszat.Hozzá kell azt is tennem h a párom anyjával lakuknk akit ki nem állhatok,rajtunk élősködik nem segít a számlákat fizetni a kajába nem ad bele,azért mondtam mi se vagyunk jó helyzetbe.
2010. szept. 28. 16:50
Már akkor is örülnék ha csak elgondkolkodna rajta...
24. homern
2010. szept. 28. 16:50

Szia!

Én 22 évesen szültem a kisfiamat,párom 23 volt.Nálunk is azt mondták a szülők,hogy korai(így is fél évet vártunk vele)de most nem győzik minden nap megköszönni,hogy megadtuk nekik az első kisunokájukat :)

A körülményekről: párom dolgozott, plusz estin egyetemre járt,én csak gyest kapok mivel nappalis egyetemista voltam.46 nm2-es albérletbe vátuk a kincsünket,de nálunk boldogabb ember máig nincs a földön :) Semmit nem tudtunk félretenni,de hiányt sem szenvedtünk semmiben.

Mára annyit változott a helyzet,hogy pároméknál kialakítottuk(saját pénzből)az emeletet külön lakásnak,így albérleti díj nincs,helyette van sok felújítanivaló mondjuk :S )

A hozzászólásaidból ítélve nagyon-nagyon vágysz már erre a babára,szerintem nem lesz semmi gond,ha bevállaljátok!Szurkolok nektek!!!

"Hátha lesz alkalmasabb időpont" ...emiatt nem szabad várni!Hidd el nem érdekli majd a kicsit,hogy 50ezres vagy 7ezres kiságyban alszik :D Neki csak ti kellettek.

2010. szept. 28. 16:48
Na szóval ird majd meg párod hogy reagált, kiváncsi vagyok. Hajrááá éljen a kakis pelus :)
22. baba2010 (válaszként erre: 17. - Orsi86)
2010. szept. 28. 16:39
Nagyon sajnálom ami veled történt! Kívánom hogy mégegyszer ne kelljen átélned, és végre a karjaidbban tarthasd azt a csöppséget akivel majd teljes lesz életed/ életetek!!
2010. szept. 28. 16:35

Megnéztem a babáitok képeit, gyönyörűek mind! :)

Csak ülök itt, és mosolygok magamban, kezdek egyre inkább biztos lenni abban mit is szeretnék. Ha este hazajön a párom a munkából meg is mutatom neki a fórumot, aztán hátha könnyebb szívvel mer majd belevágni ő is

:)

20. baba2010 (válaszként erre: 15. - 3f9ba9c224)
2010. szept. 28. 16:31
Unokát már szeretnének nagyon ők is, csak féltenek minket, hogyan oldjuk meg. Mondták hogy a mi döntésünk természetesen, de nekik akiknek már saját ház van, meg biztos munka, és 3 gyerek (én, a hugom, és nővérem), ők se mernének bevállani még egy gyereket.Nem mintha szeretnének, csak olyan feltétezés szintjén mondták.
2010. szept. 28. 16:30
Kevesen engedhetik meg maguknak a saját otthont főleg ha nincs segítségük benne, de ha saját lakást akartok az lehet csak hitel felvétellel menne ami kb 25 év vissza fizetést jelentene ha pedig teljes biztonságban akartok lenni sajnos akkor nem a megfelelő országban laktok :(
2010. szept. 28. 16:29
Szia én 20 éves vagyok a párom 21 és 6hónapos lesz a kisfiúnk.A párom még sulis volt mikor kiderült h terhes vagyok anyumék elakarták vetettetni de nem hagytuk magunkat,mert a kicsit nagyon akartuk.Én csak gyest kapok,mert sulit otthagytam max fél évet dolgoztam így nem vagyok jogosult a gyedre a párom dolgozik.A párom anyukájánál lakuknk mi se élünk nagy lábon,de amire a kicsinek a számlákra a napi megélhetőségre szükség van arra elég a pénz,egyáltalán nem vagytok fiatalok a babához ha mindketten már nagyon akarjátok a kisbabát,akkor vágjatok bele.
17. Orsi86
2010. szept. 28. 16:29
Szerintem ebben nem lehet tanácsot adni, mert minden élet más. Valakinek jól sikerül, míg a másiknak ugyanaz a tanács nem jön be. Én 22 éves voltam amikor kezdtünk próbálkozni. A párom már amikor 20 éves voltam is kérlelt,hogy legyen babánk ő 5 évvel idősebb. Most 24 vagyok, túlvagyok 2 vetélésen és nagyon bánom,hogy nemkezdtünk el hamarabb próbálkozni, akkor most már talán édesanya lehetnék. :( Szóval bízz az ösztönöidben! Sok sikert!
16. Dávid herceg (válaszként erre: 14. - Baba2010)
2010. szept. 28. 16:29
Sok sikert kívánok a gyermekáldáshoz!!! Már ha szoktak ilyet mondani. :)
15. 3f9ba9c224 (válaszként erre: 8. - Baba2010)
2010. szept. 28. 16:28

"A szülők nemigen díjazzák még. Azt mondják dolgozzak előbb, meg hogy albérletbe? mit gondolunk mi, milyen buták vagyunk."

Lehet, hogy most ezt gondolják, de, ha meglátják a babát, már nem is fognak emlékezni erre a kijelentésükre. TAPASZTALAT:)

2010. szept. 28. 16:27
Köszönöm a hozzászólásokat!
2010. szept. 28. 16:26

A hozzászólásaitok nagyon pozitív hatással vannak rám. Egyre jobban kezdem belelovalni magam!

Nekünk miért is ne sikerülhetne megoldani? :):)

12. Dávid herceg (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2010. szept. 28. 16:26

Szia!

Én is 24 vagyok. Párommal 6és fél éve vagyunk együtt, és 3éve lakunk albérletben. 30nm az egész, de mégis bevállaltunk egy gyereket ide, a nem éppen otthonnak nevezhető, lakásba. február óta csak a párom dolgozik, én a gyerekkel vagyok itthon. Nekünk is nagyon sok a kiadásunk, albérlet, tartozások, autó... stb. Lehet hogy hónapról hónapra élünk, de a fiunk kárpótol mindenért!!! Hidd el, mindig lesz valahogy!!!

2010. szept. 28. 16:25

Nagyon irígykedem mindannyiotokra, főleg akinek már van csöppsége, hogy belevágtatok! (persze egészséges mértékben)

Jó egészséget és szerencsét kívánok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook