Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos kislányom mellé merjek-e vállalni még egy babát? fórum

11 hónapos kislányom mellé merjek-e vállalni még egy babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. Ella89
2011. febr. 1. 16:27
Gratulálok! Az én lányaim közt is 3 nap híján 20 hónap van. Nagyon nehéz most, de idővel könnyebb lesz, mert szinte együtt nőnek fel.
112. ca7d49f381 (válaszként erre: 111. - Jozsi.38)
2011. jan. 30. 20:30
Köszönöm szépen,igen nem lesz olyan nagy korkülönbség.
2011. jan. 30. 17:50
gratula az a bő 20 hónap nem is rossz hozzá korkülönbségnek
110. ca7d49f381 (válaszként erre: 109. - Rien2)
2011. jan. 30. 16:58
Szia.Köszönöm szépen.Szeptemberre,de még nem voltam orvosnál.Holnap megyek.A kicsi most volt 13hónapos.
109. rien2
2011. jan. 29. 17:05
Szia! Gratulálok! :) Mikorra város a picit? És a nagyobbik most mennyi idős?
108. ca7d49f381 (válaszként erre: 107. - Anatita81)
2011. jan. 26. 18:30

Szia.Köszönöm szépen.

Először nagyon meglepett voltam a teszt láttán,de most már nagyon örülök hogy itt van a pocakomban.

107. Anatita81 (válaszként erre: 106. - Ca7d49f381)
2011. jan. 24. 18:26
Gratulálok! :)
2011. jan. 20. 19:08

Sziasztok.

Nem tudom hogy jártok e még ezen a fórumon,de hátha.

Én azért megírom nektek hogy immáron újra terhes vagyok.:)Eldöntöttem és elsőre összejött:)Ezt a mázlit,pedig ahogy írtam császáros voltam,de ezek szerint nem befolyásolja.Azért nem hittem volna!

Köszönöm a sok biztatást.Sziasztok.

105. ca7d49f381 (válaszként erre: 97. - Jozsi.38)
2010. nov. 26. 13:04

Igen.Olvasgatom a hozzászólásokat,és pont az jutott eszembe erről a hozzászólásról,hogy én már találkoztam és ismerek is olyan párt aki szépen eldöntötte hogy jó fizetés,saját lakás,esküvő,és aztán a baba.Jó is szép is volt minden kivéve a baba.Mert ahogy elterveztek mindent,a baba épp úgy nem fogant meg,és ez az elkeserítő a dologba,hogy mindenük meg van csak épp az nincs amit a legjobban szeretnének,a család.

Én úgy vagyok vele hogy ne legyen sose gyönyörű hitelmentes lakásom,meg szép esküvőm,csak gyermekem lehessen és boldog család lehessünk,ha még egy 1szobás albérletben kell élnünk is.És számomra ez a legfontosabb,nem a jó mód!!

Én legalább is így érzem,de gondolom nem mindenki ért velem egyet.Ezért is jó hogy nem vagyunk egyformák.

104. Bea0124
2010. nov. 24. 17:29
Nem is szabad másra hagyatkozni csak arra gondolni hogy ti mit akartok!!!!
2010. nov. 24. 17:22
Ezt írtam az előbb is hogy ha én akarom akkor nem érdekel ki és mit javasol.
102. jozsi.38 (válaszként erre: 101. - Szemmelver)
2010. nov. 24. 16:39
miért? van hol lakniuk és nincs adósságuk. a lakáshelyzet meg az hogy a bérlés felé mozdulnak el az építők is lassan, mert nem lesz aki megvegye
101. szemmelver (válaszként erre: 100. - Ca7d49f381)
2010. nov. 24. 16:31

ebben a helyzetben meg biztos nem javasolnám!

a lányom is ennyi idős, lebeszélném őt is!!!

nem szabad

2010. nov. 24. 16:19

Sziasztok.

Gondoltam hogy az anyagiakra gondol,de nem baj mert ez sem egy rossz megközelítés az újabb baba gondolatára.

Igen nem írtam ide anyagiakat,mert én szerintem ha valaki nagyon szeretne babát,nem az anyagiakkal törődik,persze nem azt mondom hogy az nem számít mert de nagyon is,csak úgy van vele az ember hogy a gyermekért bármikor nélkülözik.

Akkor leírom az anyagiakat azt hogy állunk:

Igaz nem ide tartozik és nem másra de akkor is megosztom.

Mi nem vagyunk gazdagok,élünk ahogy élünk.

Nem mondom hogy még soha nem kértünk kölcsön,de mindig megpróbáljuk megoldani.

Albérletben lakunk így hárman és nagyon jól megvagyunk saját lakás nélkül is.Mert aki belevág a lakáshitelbe ugyebár nem ussza meg potom 20ezerért havonta,de ez mindenkinek saját döntése.

Írtam is hogy páromnak sikerült munkát találni,aminek nagyon örülünk,még ha 2hónapra is eddig.

Én gyedet kapok,mert munkából jöttem el.

De ha én babát akarok akkor nem érdekel más mit mond és mit gondol majd rólam,hogy albérletbe megint szülök,és ha én eldöntöttem már pedig lassan ott tartok akkor belevágunk.

De ha visszamegyek dolgozni abból még ezt a kis bérletet sem fogjuk tudni fizetni,de félre ne értsetek,NEM A PÉNZÉRT SZÜLNÉK,hanem mert szeretnék.

De amúgy a főbérlőnk egy nagyon kedves hölgy,talán nincs is ilyen még egy.Bármilyen problémánk van,bármikor fordulhatunk hozzá nem haragszik érte.Nagyon sokat segített már rajtunk,pedig neki is vannak gyerekei.És még egy jó pár évig itt fogunk lakni mert a gyerekeinek nincs erre a lakásra szükségük.

99. jozsi.38 (válaszként erre: 98. - Buschne)
2010. nov. 24. 14:48
szívemből szóltál :)
98. buschne (válaszként erre: 96. - Szemmelver)
2010. nov. 24. 14:45

Én sem értem, hogy "hogy lehet a mai világban"?

A fórumindító egyszer sem írta, hogy anyagi gondok miatt gondolkodik a második babán, miért kellene elrettenteni egy ilyen kijelentéssel?


Legalább nem kell sokáig tárolni a kinőtt holmit, rögtön mehet a kicsire. Pláne, ha pont egyneműek.

Most is így van náulnk is, pegig már 10 évesek, de a kicsi még mindig örököl.

Az iskolakezdésről, a tankönyvek közt nincs olyan nagy különbség, ha egy elsőst meg egy másodikost veszel, vagy elsőst meg negyedikest, nem mindegy?

Az sem biztos, hogy egyszerre mennek férjhez, ha meg igen, kinyögjük egyszerre!

97. jozsi.38 (válaszként erre: 96. - Szemmelver)
2010. nov. 24. 14:31
az a baj hogy ilyen alapon nagyon sokan csak 50 körül kezdhetnének gyereket vállalni. ez ostobaság hogy majd ha meg lesz minden jöhet a gyerek. ha van hol lakni, és a hitelekkel nem úszik az ember, hanem a lehetőségekhez képest megél akkor nagy gond nem lehet!
96. szemmelver (válaszként erre: 95. - Ca7d49f381)
2010. nov. 24. 12:51

igazad van, de éppen ezért, amit te is felsoroltál kell meggondolni az újabb babát!

inkább a meglévőre kéne koncentrálni, tisztességgel felnevelni és ha majd pár év múlva jobb lesz , majd akkor

de ez meg az én véleményem

még nem maradtál le semmiről:)

2010. nov. 24. 12:34

Szia.

Nem értem azt hogy "hogy lehet a mai világban"?

Arra gondoltál hogy hogy lehet a mai világban családot alapítani?

Ha igen akkor nekem az a véleményem hogy:

Tényleg nagyon rossz világ van,se munka semmi,de ezért az ember csak nem halhat meg mert nem olyan semmi mint régen volt.És ezért ne merjen vállalni semmit,akkor mindegy ha már most meghalunk,mert mi értelme van élni.? Lehet nem volt jobb régen,de már annyi csak jobb volt hogy legalább munkát adtak az embereknek.És ezért csak sodródunk az árral mint mindenki más,és várjuk mit tesz értünk a kormány.De már átmentem politikába.:)Ja de ez csak az én véleményem.

2010. nov. 24. 11:33

Nemcsak arra kell gondolni, hogy jobban összeszoknak, hanem arra is, hogy egyszerre indulnak az életben! Iskolakezdés, családalapítás...

hogy lehet a mai vlágban?

93. ca7d49f381 (válaszként erre: 91. - Buschne)
2010. nov. 24. 11:31

Szia.

Semmi baj,de értettem.

Köszönöm a biztatást:)

92. ca7d49f381 (válaszként erre: 90. - Seryevi)
2010. nov. 24. 11:29

Szia.

Azért mert minden nap ezen gondolkodom és sorra veszem a lehetőségeket.

Végig gondolom hogy mi lesz hogy lesz ha megint lesz egy picink.Azt is elárulom hogy nagyon félek a szívem mélyén,de gondolom nem én vagyok az egyetlen aki így érez az újabb gyermek vállalás előtt.

Minden kezdődik előlről,csak az a jó hogy ez már egy másik baba,a lányom meg egyre nagyobb lesz.:)

Azt elhiszem hogy el lesznek foglalva,mert a lányom már most is eljátszana egy másik babatársával.

91. buschne (válaszként erre: 89. - Ca7d49f381)
2010. nov. 24. 08:41

Igen, bocsánat, a "rossz" nem jó kifejezés, és nem is úgy gondoltam.


Biztosan nem lesz gond, ne aggódj.

90. seryevi (válaszként erre: 89. - Ca7d49f381)
2010. nov. 24. 07:47

Szia Andi!

Látod ez a beszéd!

Már sokkal pozitívabban állsz hozzá!!!

Hidd el, már egymással is nagyon el lesznek foglalva, sőt...!

Tapasztalatból mondom!

Igen, azt mondjuk rosszak, de igazából "csak" elevenek és ez így van rendjén!

Nekünk pedig adott a feledat!!!:-)

89. ca7d49f381 (válaszként erre: 86. - Buschne)
2010. nov. 23. 21:55

Szia.Tudod nem is az hogy rossz,inkább nagyon eleven és minden érdekli,még az utcán a szemét is.

De szerintem minden gyermek nagy felfedező,és szerintem a másik baba is ilyen lesz.De sebaj mert megbirkózok majd velük ha oda értünk.:)Vagyis remélem hogy bírni fogom.De hát ha más bírja akkor nekem is bírni kell.

2010. nov. 23. 21:48

Szia.

Igen értem.:)

Nagyon szép kis családotok van,szépek a gyerkőcök.

Hát igen én is csodálkozok amikor sok gyerekes anyuka jól nézz ki és fitt.

De amúgy te nagyon is jól nézel ki szerintem ne aggódj.:)

87. seryevi (válaszként erre: 82. - Ca7d49f381)
2010. nov. 23. 21:18

Szia!

Én is sokszor úgy érzem magam, mint az a bizonyos mosott sz..!

Ha érted, hogy mire gondolok!

De valamivel könnyebb azért már, mert gyorsan egymáshoz nőnek és ha lassan is , de egyre több idő jut másra!

Igaz... igen lassan megy a dolog:-)

Tényleg jó lenne egy kicsit több idő magunkra és csodálom is aki meg tudja ezt oldani!

86. buschne (válaszként erre: 85. - Ca7d49f381)
2010. nov. 23. 19:13
Az nem lehet, hogy kettőből kettő rossz legyen...különben is ott lesz már a rutin meg a tapasztalat:))
2010. nov. 23. 19:08

Sziasztok.

Én is épp ezen gondolkodom,hogy lehet hogy amennyire félek a második babától,az épp annyira jó baba lesz.Végül is úgy szokott lenni.:)

Ha meg nem akkor így jártam,és valószínű hogy megőrülök vele.

84. jozsi.38 (válaszként erre: 83. - Buschne)
2010. nov. 23. 16:33
ez nálunk nem vált be :) a második gyerek a kőkemény. még egy éves múlt de 10 hónapos koráig azt hittem megőrülök! igazi ölbebaba volt és nem azért mert felkapattam, hanem extrém sírós volt. amíg nem kezdett el mászni addig alig tudtam csinálni tőle valamit. néha még most is rájön, de csak 1-2 napig tart már
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook