Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes babát vállalni? fórum

Mikor érdemes babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. jan. 6. 12:27
Amikor lelkileg készen vannak rá a párok.
71. Lilian_11 (válaszként erre: 62. - Trixxxi0918)
2011. jan. 6. 12:24

Köszönöm szépen, kedves vagy.

Igen, remélem hamarosan így lesz :)

70. Tücke
2011. jan. 6. 11:53
nekem az elsővel se voltak gondjaim:D sőt a 34dik héttől kezdtem elfáradni gyorsabban 38dik hétre született a lány császárral, mert kettőzött lábtartásos volt ( állt bennem) 3550g és 51cm-el 9/10Apgarral ( ezt a mai napig nem tudom mi alapján nézik) és semmilyen vitamint nem szedtem be amit mondtak
69. trixxxi0918 (válaszként erre: 68. - Tücke)
2011. jan. 6. 11:49

Én nagyon drukkolok nektek :)

Remélem nyitok majd egy másik fórumot, ahol már a terhesség viszontagságairól fogunk egymásnak írni :)

68. Tücke
2011. jan. 6. 11:17

hát én az elsőt 24-26 éves korom közé terveztem de kicsit előbb jött... igazából én a korkülönbség miatt döntöttem úgy hogy 30után már nem szeretnék babázni... így is még ha 30 leszek mikor megszületik majd 10 év lesz közöttük és ennél többet már nem tudok elfogadni...

sokminden úgyis csak akkor deül ki ha már pocis vagy...

67. trixxxi0918 (válaszként erre: 66. - Tücke)
2011. jan. 6. 11:12

Nem csak a te dilid..:)

Én is azt mondtam,hogy szeretném,ha az első baba mindenképp 30 előtt jönne..szerintem a szervezet sem úgy reagál a dolgokra, mint 20on évesen..de lehet tévedek?!

Sokat agyalok ezen a kérdésen mostanság és beszélgetünk is róla...de még nem mondtuk ki rá az áment..túl sok a félelem még bennem..de szerintem,ha nagyjából mindennek utána járok akkor megnyugszom és higgadtan tudok dönteni...most hullámzik az érzés...az egyik pillanatban meg vagyok őrülve,hogy gyerünk, hajrá minél hamarabb,mire várjunk..a másikban, meg elbizonytalanodom,hogy biztos,hogy erre van szükségünk, biztos akarjuk, fel tudjuk nevelni, meg tudunk adni mindent, alkalmasak vagyunk a feladatra??? Jáj! Már én se értem magam :)

66. Tücke
2011. jan. 6. 11:02
becsúszott gyógyszer mellett :D de egy percét nem bántam meg hogy megmaradt:) elég érettnek éreztem magam hzzá bár még nem vállaltam volna be de ezt dobta a gép:D hát én 30fölött nem igazán szeretném elkezdeni a gyerekvállalást megint.. de ez aZ ÉN DILIM CSAK
65. trixxxi0918 (válaszként erre: 64. - Tücke)
2011. jan. 6. 10:52
Akkor te 21 évesen szültél először, ha jól számolom..becsúszott vagy tervezett baba volt? Elég érettnek érezted magad hozzá? Én is így szerettem volna,hogy legalább 5 év legyen a két baba között, de még az első sincs meg :( Hát remélem azért nektek összejön, szerintem 28 évesen még ne aggódj azért annyira a korod miatt..
64. Tücke (válaszként erre: 63. - Trixxxi0918)
2011. jan. 6. 10:29
én mostmár csak a korom miatt aggódom a 2dik baba miatt hogy lesz-e vagy sem meg a korkülönbség miatt ha idén belekezdünk akkor is 7 év lesz közöttük de ennél csak több
63. trixxxi0918 (válaszként erre: 59. - Tücke)
2011. jan. 6. 10:26
Nagyon remélem,hogy így lesz. Az agyamat sajnos nem tudom kiiktatni..mindig is ilyen rágódós fajta voltam a magánéletben. Remélem hamarosan eldöntjük,hogy mit szeretnénk és akkor már nem fogok ezen ennyit agyalni..
62. trixxxi0918 (válaszként erre: 60. - Lilian_11)
2011. jan. 6. 10:24
Megértem a párod aggodalmait, hiszen ez is azt bizonyítja,hogy nem akar a vakvilágba babát...de szerintem el fog jönni az idő amikor már ő is azt mondja,hogy nem akar tovább várni..nagyon szurkolok neked :)
61. trixxxi0918 (válaszként erre: 58. - Sopianae)
2011. jan. 6. 10:23
Ennek nagyon örülök és sok boldogságot kívánok :)
2011. jan. 6. 10:18

Sziasztok!

Nálunk a helyzet:

Én nagyon szeretnék már babát, minden vágyam az anyaság, de a párom még várna vele, szintén anyagi okok miatt.

Nálunk van két lakás, neki is nekem is, de mindkettőn van hitel, illetve neki nincs állandó munkahelye (sosem volt), mert szabadúszó, tehát vagy van pénzünk , vagy kevésbé van. Ezért is bizonytalan. Nekem nagyon jó munkahelyem van, de ezzel nem sokat érek, ha elmegyek szülni :)


Szóval én a mondó vagyok, hogy ha szeretitek egymást, és mindketten szeretnétek babát, ill. a feltételek adottak, hajrá!!!

Az ember lánya érzi azt, hogy kinek akar szülni zsigerből..:)


Én sikítanék örömömben ha azt mondaná a párom, hogy na akkor most csináljunk egy babát! :)


Egyszer valóra válik..


Szorítsatok, hogy mihamarabb így legyen...



puszi mindenkinek!

59. Tücke (válaszként erre: 55. - Trixxxi0918)
2011. jan. 6. 09:45
ne filózz rajta ha jön akkor jön és megnyugszol te is teljesen más fogja lekötni a figyelmed
58. Sopianae (válaszként erre: 57. - Trixxxi0918)
2011. jan. 6. 09:44
Most már minden rendben van, van akit apának szólíthat.
2011. jan. 6. 09:29

Sajnálom,hogy így alakult az életed. :(

Remélem azóta azért megtaláltad a boldogságot, ha másban nem a gyermekedben..

2011. jan. 6. 00:14

Mi harmonikus kapcsolatban éltünk, közösen szerettük volna a babát. Egyszer voltam álterhes és nagyon el voltunk keseredve. Rá 2 hétre megfogant Liza. 10 hetes terhes voltam, amikor elhagyott az apja és azóta sem láttam. Azóta 8 hónapos múlt a lányom.

Szóval majd akkor eldől miden, amikor szembesülnek a ténnyel, hogy valóban baba lesz.

2011. jan. 6. 00:08
Szerintetek van értelme ezeken egyáltalán ennyit filozofálni? Vagy ha majd várjuk a babót ezek a kérdések letisztulnak??
2011. jan. 5. 23:00
Hát remélem, mert bennem is egyre jobban érlelődik, de szerintem akkor fog minden eldőlni amikor már visszafordíthatatlanul úton lesz a picurka..:)
53. Reno77 (válaszként erre: 52. - Trixxxi0918)
2011. jan. 5. 13:59
Ha ilyet igér, akkor tuti érett az apaságra! :)
2011. jan. 5. 13:49
Értem..hát az,hogy ez megmarad-e nála vagy sem akkor derül majd csak ki amikor odajutunk szerintem. Mindenesetre nem hangzik rosszul ebben szerintem egyetértünk..
51. Reno77 (válaszként erre: 49. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 21:51

Az én párom is mindent megcsinál Peti körül, főleg most, hogy már csak reggel szopik, de éjszaka semmire nem ébred fel. Még arra sem kelt fel, hoyg jelzett a légzésfigyelő, pedig annak aztán éles hangja van.

Egyszerűen alszik mint a bunda. Én is ilyen voltam, de ahogy anya lettem már soha többé nem aludtam mélyen. :)

50. Tücke (válaszként erre: 49. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 21:33
minden pasi így indul neki a gyerekvállalásnak van aki meg is marad ennél az álláspontnál van aki nem....
2011. jan. 4. 21:22
Nagyon köszönöm a válaszokat és továbbra is várom...eléggé megoszlanak, de nagyjából azt látom, hogy mindenki hasonlóan gondolkodik. Szerencsére a szüleink is támogatnak mindenben és megvallva az igazat egyik anyuka sem bánná, ha már kicsit unokázhatna..elmondták,hogy segítenek nekünk amiben tudnak..Sokat beszélgetünk arról, hogy ki, mit vállalna a babánál. A párom például azt mondta,hogy éjszaka biztosan ő kelne fel hozzá, hiszen egész nap én lennék a picivel és legalább éjjel tudjak pihenni..természetesen etetni nem tudná (már ha anyatejet kaphat majd) akkor fel kell, hogy keljek,de minden mást elintéz :) Szerintem teljesen érett a hozzáállása...
48. Tücke (válaszként erre: 47. - Tupecné)
2011. jan. 4. 18:55
ebben egyetértek :) nem kell 6-t szülni a semmire 1et is el lehet látni szépen hiába nincs 200ezres netto gyed meg fizu meg saját ház/lakás
2011. jan. 4. 18:15
Ez hülyeség ha a tökéletes pilanatra várna mindenki , akkor már kihaló félben lenne az emberiség :(Persze ez nem azt jelenti hogy minden körűlmények között be kel vállalni !!! De úgyis elö teremted azt ami kell a babának .
46. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 18:11

Szia!

Nagyon örülök ennek a témának, hisz én is gondolkodok néha ezen a témán.

Nincs erre recept, hogy mikor?

Nekem 2005 ben jött egy terhesség...de úgy éreztem én még erre nem vagyok kész, hogy babázzak...elvetettem...persze azóta is sokat agyalok..mi lett volna ha?

De tudom nehezebb lett volna..most is nehéz...persze így 32 évesen bánom..valahol...

Most lenne ősszel 6 éves..

Tehát itt a példa, hogy a terhesség az jön és ha nem jó időben jön akkor van a gond, mert gyermeket a mai világban nem lehet..a semmire szülni..most tudom ez kissé kemény de én észérvek híve vagyok.

Párommal lassan 3 éve élek együtt sokat agyalok a gyermek témán, de a párom nem tudom miért még fél ettől a szitutól, igaz már egyre többször beszélünk erről..talán idén ősszel..

természetesen szerintem a 20 és 25 év a legtutibb, mondják az okosok....de ez attól függ ki mennyire érzi magát érettnek a szülői feladatra..és ma kemény világ van...és meg kell gondolni ki hogyan dönt.

2011. jan. 4. 17:59
Szerintem a legfontosabb az,hogy akarja az ember,a többi megoldható.Nyílván fontos a stabil párkapcsolat,illetve az anyagi háttér,de ez ugye sohasem lehet biztos.Én 23 éves vagyok,most várjuk az elsőt,nekem fontos volt,hogy legyen saját lakás,munkahely,nem feltétlenül fontos,de én nagyon örülök,hogy viszonylag normális gyedet fogok kapni,illetve nekem nagyon sokat jelent a családi háttér is.
2011. jan. 4. 17:23

Ez nagyon személyiség függő is.

Én már kislányként babát akartam.:-)

Aztán az első házasságomból ami 4 évig tartott és 16 évesen kezdődött,nem lett sajna.

A második házasság egy discós éjszakának indult,de baba lett belőle aminek én örültem nagyon,a párom csak később de 7 évig voltunk együtt és 2 gyerekünk született.

a harmadik házasságból van szintén 2 gyerekem egy 6 éves és egy 5 hónapos.

De én 16 évesen ugyan annyira szerettem volna és jó anya lettem volna mint így a utolsót 33 évesen szülve!

43. Tücke (válaszként erre: 32. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 16:58
figy egy gyerek még egy stabil kapcsolatot is próbára tesz.. nemhogy egy olyat ahol komolyabb gondok vannak
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook