Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes babát vállalni? fórum

Mikor érdemes babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
42. spinneli (válaszként erre: 32. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 15:13

Szerintem jó ha az ember helyén és rózsaszín dolgok nélkül veszi szemügyre a párkapcsolatát ilyen szempontból.

Semmire sincs garancia ugyebár, de én azt hiszem, ahol alapvető tisztelet, tolerancia és szeretet van a másik iárnt, ott sok bajok nem lehetnek.

Az sem árt szerintem ha a párok már előre beszélgetnek arról, hogy kinek milyen szerepe lesz a baba mellett...mik lehetnek majd a nehézségek, amibe támogatni kell egymást.

A párommal én előre megbeszéltem, hogy a baba születése után pár hónappal, én szeretnék visszamenni tornázni például, Ő értelemszerűnek vette, hogy addig Ő vigyáz rá stb.

41. Manon (válaszként erre: 40. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 15:11

de :)

ha úgy érzitek hajrá.

drukk hogy mielőbb megérkezzen :9

40. trixxxi0918 (válaszként erre: 38. - Manon)
2011. jan. 4. 15:10
Igen, teljesen egyetértek..Nagyon szeretjük egymást és érzem,hogy ez nem csak szerelem..hanem inkább mély tisztelet és szeretet..Ezért merném azt mondani,hogy legyen babánk. Illetve ahogy beszélgettünk 2 babát szeretnénk én meg mondtam,hogy ha lehet akkor 32 éves korom előtt legyen meg mind a kettő..így ideje lassan belevágni,nem?
2011. jan. 4. 15:10

37 évesen szültem, a párom ekkor 40 volt. 2 éve voltunk együtt, igaz 9 éve ismertük egymást.

Nincs recept.

Szeretni és tisztelni kell egymást. Ezek nagy szavak, de ha benne vannak a kapcsolatban, már nagy baj nem lehet.

A félelmek teljesen természetesek, aki azt mondja, hogy nem érez félelmet vagy legalább szorongást, az nem mond igazat...

Többen írták már előttem, hogy a baba születése után minden átértékelődik, és ez így is van rendjén...

Ne hezitálj a dolgon, azonnal "kezdjetek neki"! :-)

38. Manon (válaszként erre: 36. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 15:03

nem számítanak az évek/hónapok/napok.


mindenre van jó és rossz példa is


1 hónap után baba és házasság - azóta is együtt

5-10 év után baba és házasság - már elválltak...

37. Manon (válaszként erre: 32. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 15:01

mint írta mi 10 éve vagyunk együtt.


és bár a kapcsolatunk az utóbbi időben baromira jó volt, előtte én hisztiztem csupa hülyeségen. most bizony van feszkó...

mert ha sír a baba feszültek leszünk és mondjuk a hülyeségeket és megbántjuk egymást.

De alapból érzem hogy összekovácsolt minket a szülés (apa is bent volt) és a baba.


Egy kapcsolatra baba nélkül sincs sose garancia, és a baba sem jelent garanciát.

a szívedre hallgass csak ebben a kérdésben.

36. trixxxi0918 (válaszként erre: 35. - Manon)
2011. jan. 4. 15:00
Na ez az...én azt érzem,hogy a párom iszonyú jó apa lesz..képes lemondani dolgokról (már az én kedvemért is)..de mi sem vagyunk olyan rég óta együtt...igaz 10 éve ismerjük egymást..
35. Manon (válaszként erre: 26. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:59

:)


szerintem ez is változó.

van aki 1 hónap után érzi hogy ő az igazi...

nálam így volt.


van aki pedig tudja hogy akár hány évet is vagyunk együtt neki nem szül...

34. trixxxi0918 (válaszként erre: 33. - Zsüly18)
2011. jan. 4. 14:58
Pontosan erről beszélek :) Remélem még 50 évig így marad :) Gratula a picurhoz :)
2011. jan. 4. 14:57
szia!hát igen nekünk becsúszott a baba 1 hónap után..és máig együtt vagyunk..én 19 vagyok párom 20..kisfiam meg 11 hónapos
2011. jan. 4. 14:54

Várom azért a tapasztalatokat..igazság szerint, nem tudom a kapcsolat szempontjából mennyi időnek kell eltelnie, mert hallottam már olyat, hogy 3 hónap után baba lett és együtt vannak azóta is..de hallottam olyat is, hogy 10 év után baba, aztán elváltak, mert nem bírták :(

Szerintetek?

31. Tücke
2011. jan. 4. 14:53

Erre csak egyet tudok írni neked ti érzitek mikor jött el a megfelelő idő , mindenkinél máskor és más feltételek a fontosak...


nem is megyek bele jobban mert legutóbb is parázson lépkedtem valami hosonló téma miatt:DDDDD szóval részemről a téma lezárva...



jahh egyébként nekem van egy 6éves kislányom akit semmi pénzért nem cserélnék el, nem volt tervezett csak jött és 21 voltam ...

30. 2e0264df59 (válaszként erre: 29. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:53

majd alapítunk paramama klubot :-)

Népes tábor lesz, biztos

2011. jan. 4. 14:51
Az már biztos,hogy aggódós anyuka leszek, mert a páromért is úgy aggódom, mintha gyerek lenne :)
28. 2e0264df59 (válaszként erre: 21. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:50

fog változtatni

a kérdések, félelmek sokáig megmaradnak csak majd mindig mással kapcsolatban (most úgy általában, aztán madjd, hogy megfelelően van-e felöltözetve, elegt evett-e, stb...)

27. Reno77 (válaszként erre: 21. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:49

Végig lesz miért aggódni... És már sosem lesz vége ha megszületik. :)

Ebbe bele kell törődni. :)

2011. jan. 4. 14:48

Szia Manon!

Én régen benne voltam a fórumban ahol a babáknak táblázatot csináltatok..:)

Örülök,hogy nálatok minden rendben van :)

Szerintetek egy kapcsolatban mennyi időnek kell eltelni ahhoz,hogy babát merjen vállalni a pár???

25. Bebe83
2011. jan. 4. 14:48

az hogy ki hany eves az egyentol fug!

En 26 eves voltam a parom 27, 8.5 eve voltunk egyutt amibol 2.5 hazassag! Nekunk koran jott, es nem is terveztuk, de ugymond egyutt felnovunk, amig nincs gyereked nem tudod el sem kepzelni mi az, ez a szeretet minden felett all. Most 15 honapos, igy utolag azt gondolom a legjobbkor jott, azt szoktam mondani O meg akart szuletni!

De megvolt mindenunk, jo allas, biztos anyagiak, sajat lakas (nem nagy), sajat auto, mar csak O hianyzott! De a kovetkezot erett fejjel szeretnem vallalni min 30 legyek, addigra hatha beno a fejunk lagya :)))

24. Manon (válaszként erre: 21. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:48

tuti hogy fog.

azt nem mondom hogy nem leszel türelmetlen és ideges. de hogy nem azok miatt amik miatt most az fix.

Átértékelődik az egész élet...

23. Reno77
2011. jan. 4. 14:48

1. A legfontosabb, hogy mindkét fél akarja a babát.

2. Szeressék egymást annyira, hogy a nehézségek ne jelentsenek problémát.

3. Ismerjék egymás minden reakcióját, pl. nem szülnék egy fél év ismeretség után, ki tudja milyen igazán a pasi....

4. biztos anyagiak, vagy segítő család.

4. Érettség az anyaságra. Van aki 20 évesen is elég érett vagy aki 30 felett sem...


De az én véleményem igazán az, hogy ha a babának jönnie kell akkor jönni fog! :)

22. Manon (válaszként erre: 17. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:47

Ha úgy érzitek itt az idő akkor hajrá.

ahogy olvasom minden adott egy babához :)


Az hogy van félelem. Hajaj még az utolsó pillanatban is lesz, sőt mikor megszülsz mégtöbb.


Bár most 5 hetes a lányom még mindig félek dolgoktól. és ebben az is benne van hogy jókor vállaltuk-e.

De minden semmivé foszlik ha ránézek :)

2011. jan. 4. 14:46

Én is így érzem..most nyáron megcsináljuk a tetőteret normálisan kialakítjuk, mert azt beszéltük,hogy ne akkor kelljen kapkodni, amikor már a baba a pocakban van..

A félelmeimet pedig remélem sikerül addi leküzdenem. Igen, igaz az, hogy a baba egy életre szól és örök kapocs két ember között..abban 100%ig biztos vagyok, hogy a páromból nagyon jó apa lesz, az,hogy belőlem jó anya már kevésbé. Sokszor vagyok türelmetlen és ideges..nem tudom,hogy ezen fog-e változtatni a terhesség..

2011. jan. 4. 14:46

szia

Én 23éves vagyok,6 hete született meg a kislányom. Már 20évesen is szülni szerettem volna.

Nem bántam meg.

Mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni,sikerült:) Én pl.30évesen már nem szeretnék szülni.Van aki úgy van vele,hogy 20évesen szeretne még élni és 30évesen szülni..na én úgy vagyok vele,hogy 20évesen szülni és 30évesen élvezni az életet a családommal,gyerekemmel.


Sok sikert

19. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:43
tehát adott minden feltétel :-)
18. spinneli (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:42

Mi az év végére tervezzük, hogy belevágunk, ami nekünk fontos a babavállaláshoz:


-saját lakás

-biztos munkahelyek

-netto. minimum 250.000 körüli összjövedelem

-támogató családi háttér


Ami a kort illeti én nemsokára 29 éves leszek, tehát ha minden jól megy 30 éves leszek mire jön a baba, anyagi és lelki szempontból magam részéről ezt tartom ideálisnak.

2011. jan. 4. 14:42
Hát mi szülőkkel lakunk ugyan, de a felső szinten, így azért el vagyunk szeparálva. Tehát a lakás kérdés megoldott...Szerencsére mind a kettőnknek van munkája és nem létminimum..plusz én itthon dolgozom, nagyon ritkán kell elmennem..tehát a terhesség végéig tudnék dolgozni. Sőt amikor már picit nagyobb lesz akkor is a gyes vagy gyed mellett. A páromnak is vannak plusz bevételei,mondjuk amikor beszélgettünk róla akkor azt mondta,hogy akár 5 munkát is elvállal, hogy minden meglegyen..Érettség..hát tele vagyok félelmekkel, az anyaság, a mindent meg szeretnénk adni, a kapcsolatunk kibírja-e a változásokat...de szerintem ez normális...
16. -!Maya!- (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. jan. 4. 14:40

Én, mielőtt megszületett a fiam, mindig azt gondoltam, hogy 25 évesen fogok először szülni. Na mármost ezt az évemet kitoltuk egy kicsit, mert az élet másként alakult akkoriban.

A körülmények meg megint mindenkinél másat jelentenek. Biztos nem szülnék úgy gyereket, hogy nem tudom "mi lesz holnap". Kell, hogy mindkét szülőnek legyen munkahelye, legyen hova haza menni. Úgy gondolom, ezek a minimum dolgok.

Felkészülni szerintem nem kell az anyaságra, ahogy kerekedik a pocak, te is átváltozol. Másként látod majd a világot.

2011. jan. 4. 14:40
Szerintem sok mindennek együtt kell állnia , először is meg kell rá érj, és meg kell hogy jöjjön az az érzés hogy anya akarok lenni és tőle akarom azt a gyereket, mert egy gyerek egy egész életre szól, aztán jönnek az anyagiak , a munkahely hogy legyen mire alapozni. Aztán szépen lelkiekben felkészülni és csodának megélni a dolgokat, hisz sajnos manapság sok mindenkinek már egy terhesség sem mindenkinek elérhető és csak úgy jön. Sok lemondással jár az anyaság amivel előre tisztába kell lenni , de aztán milliószor meghálálja a kis" élet", ő fog a legtöbb örömet szerezni.
2011. jan. 4. 14:39

Nálunk mind a ketten szerettünk volna gyereket, és mondhatni elsőre sikerült is :)


Amit figyelembe vettünk, az annyi volt, hogy mind a kettőnknek legyen munkája, és el tudjunk indulni családként (meg tudjuk venni amit meg kell, erre spóroltunk korábban).


Most majd lassan vállalnánk a másodikat, de nem tudom össze fog-e jönni, mert közben nálam lett egy kis komplikáció, de azért reménykedünk :)


A megfelelő társ és az anyagi háttér fontos, de szerintem a legfontosabb, hogy mindketten igazán akarjátok a kicsit, akkor mindent meg tudtok oldani együtt, családként :)

13. Flamingos (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2011. jan. 4. 14:38
szerintem is így van......(meg az anyagiak)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook