Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok az otthon végezhető munkákkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok az otthon végezhető munkákkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. ápr. 19. 10:40

Sziasztok!


Én is a neten kerestem "volna" egy kis mellékest.

Persze tudtam, hogy az ilyen előre fizetőseknek nem kell bedőlni. De szerencsémre találtam egy olyat, ahol nem kértek előre pénzt, hanem a munkacsomag átvételekor kell fizetni, utánvéttel. Konkrétan leírták a munkát, hogy megadott anyagot kell megadott címekre elküldeni!

"Ez pont nekem való" - gondoltam.

Meg is kerestem e-mailben a céget. Egy nagyon kedves hölgy azonnal válaszolt e-mailben, és több napon keresztül levelezgettünk, és minden kérdésemre kétségesen válaszolt.

Döntöttem. Megrendeltem a csomagot.


Aztán pár nap múlva a megérkezett........

a világ legnagyobb átverése. Nem csomag érkezett, hanem egy 2600 Ft-al megterhelt sima, kisalakú levél. Persze a kíváncsiságom nagyobb volt, mint a megérzésem. Átvettem, kifizettem. Mikor kibontottam, alig akartam hinni a szememnek. 3-4 db agyonfénymásolt, olvashatatlan papír volt benne. Amit ki tudtam belőle venni, annyi volt, hogy én is hirdessem magam, és ha valaki rendel, kizárólag 2600 Ft-ért, ezeket a papírokat másoljam le, és küldjem el nekik. Ebből lesz pénzem.

Hát ez ugyebár nem egészen az amit elképzeltem.

Rögtön meg is kerestem a hölgyet e-mailben, hogy nem ezt egyeztettük le. Persze nem válaszolt. Sem a második, sem az ötödik, sem a tizedik levelemre. Eltünt.


Szóval én is megfizettem a tanulópénzt, ezért kérek mindenkit NE próbálkozzon. A munkák 99,99%-a pénzlenyúlós kamu.

10. Triszo
2007. ápr. 19. 09:08
Sajnos engem is sikerült a szemeteknek átverniük. Ha már az elején ,,válaszborítékért tájékoztatjuk" van az ÁTVERÉS.
9. mese (válaszként erre: 7. - Szunda)
2006. nov. 17. 16:18
Köszi a tanácsot, egyébként nem a neten kerestem ezt a munkát, hanem egy újságban, és utánna néztem ennek a cégnek a neten, de nem találtam róluk semmi negatív dolgot, ezért kérdztem meg itt.
2006. nov. 16. 15:31

Ugyancsak félhangosan jegyzem meg, hogy ruhatervező cégem keresett bedolgozókat anno.

Felhívtunk több munkaközvetítőt, akik beregisztráltak minket, és küldték az embereket.

A munka kézi kötés volt, ahol mi adtuk a kötésleírást és fonalat.

Persze első munkára csak egy darabra elegendő mennyiséget.


Cserében csak egy papírt kellett aláírniuk, hogy átvették ezt.


10ből 5 eltűnt, fonalastól. Kamu telefonszámot adtak meg...


Szóval akkor és ott befejeztem ezt a fajta munkaadást, pedig tényleg sem kihasználni, sem átverni nem szerettem volna senkit.

7. szunda (válaszként erre: 3. - Mese)
2006. nov. 16. 15:27

Csak félhangsan kérdezem meg, ha az ember a neten keres munkát, akkor miért nem néz a neten utána a cégnek....


Az alább megnevezett cég ellen már régóta pesreskednek a megkárosítottak.


Egyébként az otthonról dolgozhat c. hírdetések lényege az, hogy először kicsi összeget kérnek, amire a legtöbb ember még azt mondja, hogy egye fene, ennyit megkockéztatok.

Aztán mivel válaszolnak, ezért az ember kezd bennük "megbízni", meg hát ha már egyszer befizettem Xszáz forintot, csak nem hagyom. (pszichológia)


Na és itt kezdődik a kasza, mert a munkafüzet, amit Xezerért lehet megrendelni, az meg sem jön, vagy megjön, és az áll benne, hogy a munka tulakdonképpen az, hogy hírdesd magad és csapj be minél több embert, mint azt veled is tették....

6. nyuszimuszi (válaszként erre: 3. - Mese)
2006. nov. 16. 14:07
Én már többször kifizettem ehhez hasonló összegeket,mikor egy "jóindulatúbb" ember írt egy levelet,hogy ezekből a 700ft-ból van "otthoni munkája".Magyarul ezt az öszeget a közvetítő kapja,aki ajánlja neked a munkát,és akinek föladod a pénzt,és így lesz neki havonta x pénze.De ez sajnos nem munka hanem átverés.
2006. nov. 16. 14:02
Semmi szín alatt nem szabad ebbe belemenni, ennek pont az a lényege, hogy mindenki kifizeti a "kezdőcsomagot" aztán sem munka, se pénz.
2006. nov. 16. 13:19
Szerintem semmi olyanba ne vágj bele, ahol előre pénzt kérnek.
3. mese
2006. nov. 16. 13:11
Mindenképp szükségem lenne munkára, és találtam egy otthoni munkára szóló ajánlatot.Azt mondták, csak 700 forintot kell befizetni, ezt meg is tettem, de megkaptam egy levelet, amiben az állt, hogy külön ki kell még fizetnem a munkacsomagot is, ha valóban szeretnék nekik dolgozni. De erről eddig nem volt szó.Nem tudom, mennyire hihetek-e nekik, mert azt mondják, ez teljesen hivatalos, bejelentett munka.Adminisztrációt kellene egyébként végezni, de kezdek bennük kételkedni.Ezt az Euro Market Magyarország nevű kft csinálja, van hivatalos honlapjuk is, de nem tudom,hogy akkor ez most átvágás, vagy megéri belevágni.Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban valamilyen irányú tapasztalata?
2006. nov. 16. 13:08
Nagyon nehéz megbiszhatot találni.A környezetemben hirdetések utján mindenki csak ráfázott:(( Nagyon vigyázz, elöre pénzt ne fizess ki.
1. mese
2006. nov. 16. 13:06
Van-e valakinek tapasztalata az otthon végezhető munkákról?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook