Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok az almaecetről? Használ? fórum

Mik a tapasztalatok az almaecetről? Használ? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
44. 0565efa6e6 (válaszként erre: 42. - Reenee)
2007. ápr. 17. 15:06

Éhgyomorra nem javasolt, a tested pH-ját csökkentheti (savasíthat) nagy mennyiségben (nem idő, hanem inkább mennyiségfüggő), kis mennyiségben ez kivédhető.

De ha valaki ekkora mennyiségben fogyasztja, az magára vessen...

Hülyeség az egész, semmi értelme.

43. Csibe78 (válaszként erre: 42. - Reenee)
2007. ápr. 17. 14:54
Én két hónapig ittam, igaz nem napi 3X,ahogy ajánlják, hanem reggel és este. Nekem nem volt semmi bajom tőle, lehet, hogy a méz miatt. Utánna tartottam 2 hét szünetet, és újabb 2 hónapig ittam. Persze, ha ég a gyomrod akkor azonnal hagyd abba és valami más módszerrel próbálkozz :)
42. Reenee (válaszként erre: 40. - Csibe78)
2007. ápr. 17. 13:02
Nem nyomja fel a savamat,ha huzamosabb ideig iszom?
41. cukilany (válaszként erre: 37. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 17. 12:18

Bocs, általában megadom a forrást, mert azért idáig még nem jutottam el, hogy magamtól ilyeneket költsek.

Innen van a szöveg: [link]

2007. ápr. 17. 08:48
Ja, és azt elfelejtettem, hogy kicsit több idő kell,mint 2 hét :)
39. Csibe78 (válaszként erre: 38. - Reenee)
2007. ápr. 17. 08:47
Mondjuk én vízzel ittam, és próbáltam úgy ütemezni az étkezéseket, hogy este 6 után már csak gyümölcs, vagy joghurt.
38. Reenee (válaszként erre: 35. - Csibe78)
2007. ápr. 17. 07:16
Volt már, hogy 2hétig ittam almaecetes teát édesítővel, de akkor a kaját nem fogtam vissza és így nem sok eredménye volt.
2007. ápr. 16. 21:17
Amúgy, Cukilány, hol olvastad ezt?
36. 0565efa6e6 (válaszként erre: 32. - Cukilany)
2007. ápr. 16. 21:15

Áltudományos, valótlan dolgokat állít, téves összefüggések és következtetések halmaza.

Különben stimmel:-)

35. Csibe78 (válaszként erre: 31. - Reenee)
2007. ápr. 16. 20:11
Ha nem cukrozod túl a teát, akkor szerintem igen! Bár én úgy nem próbáltam, de szívesen venném a viszzajelzésedet, hogy neked használt-e? Nekem a mézes verzió is nagyon bejött. Kicsit érdekes íze van, de iható! :)
34. Reenee (válaszként erre: 33. - Cukilany)
2007. ápr. 16. 19:33
Ez nem semmi :))
2007. ápr. 16. 12:28
Elnézést mindenkitől h ilyen hosszúra sikeredett!
2007. ápr. 16. 12:28

Almaecet jótékony hatásai:


1. Ideális fogyókúrás ital:

Minden étkezés előtt 10-15 perccel igyunk meg egy pohár vizet, egy evőkanál almaecettel összekeverve.

Napközben is fogyaszthatjuk, ha megszomjazunk, túladagolni lehetetlen. Mindenképp javasolt lefekvés előtt is egy pohárral meginni.

Az almaecet fogyókúrás csodaszernek számít. Ha azonban nem szüntetjük meg a túlsúly valódi okát, ha továbbra is többet eszünk a kelleténél és keveset mozgunk, akkor az almaecet sem segíthet a fölösleges kilók eltüntetésében.

Éppen ezért az étrenden is kell változtatni! Az étkezések során kerülni kell a túlzott zsír- és szénhidrátbevitelt.

Ha odafigyelünk a helyes és mértékletes étrendre, továbbá sokat mozgunk a friss levegőn, könnyebben és gyorsabban fogyhatunk almaecet segítségével.

Az ecet ugyanis serkenti az anyagcserét, gátolja a zsír lerakódását, elősegíti a lebontását, méregtelenít, javítja az emésztést, víztelenít és csökkenti az étvágyat – sőt az édességeket sem fogjuk annyira kívánni.

Ha elérjük ideális súlyunkat, akkor is ajánlott reggelente továbbra is almaecetes vizet inni. Az is hatásos, ha böjtölünk két napon keresztül. Igyunk ásványvizet, gyenge gyümölcslevet vagy gyógyteát és zöldséglevest. Emellett fogyasszunk el naponta háromszor almaecetes vizet.

Hatása: tisztítja a szervezetet, megakadályozza, hogy a böjtölés alatt ásványianyag-, mindenekelőtt káliumhiány alakuljon ki. Az almaecet hatékonyan segíti a kiválasztó szervek (belek, tüdő, bőr, vese) munkáját, amikor eltávolítják a mérgező salakanyagokat a szervezetből.

Szinte minden anyagcsere-folyamatnál ecetsav jön létre köztes termékként. Az ecetsav közreműködése nélkül sem zsírokat, sem a szénhidrátokat nem tudnánk megemészteni, tehát életképtelenek volnánk. Szervezetünknek napi mintegy 100 g ecetsavra van szüksége az összes anyagcsere-folyamat működéséhez.


Az ecet hozza csak igazán lendületbe az anyagcserénket. Rendszeres fogyasztása felgyorsítja az emésztést, elősegíti a táplálékkal felvett zsírsav felhasználását, és az energia-kivonást a szénhidrátokból.

Az ecet serkenti a nyáltermelést is, márpedig a nyálnak két nagyon fontos feladata van: először is folyékonyabbá teszi a táplálékot, hogy az könnyebben haladhasson, ezen kívül amilázt tartalmaz, egy enzimet, amely már a szájban elkezdi elemeire bontani a keményítőt. Csak ebben a formában, egyszerű cukorként képes a vékonybél felvenni és a szervezet többi részébe szállítani a keményítőt, így tudja a szervezet hasznosítani az olyan élelmiszereket, mint a kenyér, liszt, burgonya vagy a rizs.

Amennyiben valamilyen más diétát követünk, nyugodtan alkalmazhatjuk együtt az almaecetes kúrával, a hatékony kiegészíti és elősegítés érdekében.

Az egyik egészségügyi szakfolyóirat szerint az almaecetet nem csak inni jó, de masszírozásra használhatjuk. Az almaecetes masszázs oxigénnel telíti a szöveteket, feszesíti az izmokat és így laposabbá válik a has. Javítja a vérkeringést és pirospozsgássá teszi a bőrt.

Keverjünk össze 300 ml vizet két evőkanál almaecettel. A keverékből csöpögtessünk a tenyerünkbe, és dörzsöljük végig a bőrünket a szívünk irányába: előbb a lábszárainkat, a combjainkat, aztán a karjainkat, hasunkat és végül a hátunkat. Ne törülközzünk meg! Addig dörzsöljük, amíg meg nem száradunk!



2. Gyomor- és emésztési problémákra:

Tegyünk egy kávéskanálnyi almaecetet egy pohár vízbe, reggel igyuk meg (öt percenként kis kanalanként adagolva). Emésztésünk könnyűvé válik, és olyan ételeket is ehetünk majd, amelyekre korábban gondolni sem mertünk.


3. Izületi gyulladásra:

Napi négy pohárnyi almaecet szörp javallott. Recept egy pohárhoz: három kiskanál almaecet, egy kiskanál méz, egy pohár víz.


4. Frissítőként:

Négy kanálnyi mézhez adjunk egy kanálnyi almacetet - hatására fáradtságunk tovatűnik.


5. Bőrpanaszokra:

Bőrszárazság, bőrviszketés ellen kiváló fürdőoldatot kapunk, ha két deci almaecetet adunk fél kádnyi fürdővízhez. A bárányhimlő, a kanyaró gyorsabban múlik, ha naponta egy mokkás kanálnyi almaecetet itatunk a kis beteggel.


6. Bőrszárazság, viszketés ellen:

3 dl almaecet és 1-2 csepp borsmentaolaj (Töményen kerüljük a használatát: különösen orr közelében, arcon, fejen, nyakon! 7 éves kor alatt tilos alkalmazni, mert légzésbénulást, keringészavart okozhat!)


7. A fényes hajért:

Keverjünk egy evőkanál almaecetet öt csepp teacserjeolajhoz, öntsük egy kancsó meleg vízbe, majd a frissen mosott hajat ezzel a keverékkel öblítsük le. Hajunk nemcsak csillogóbb, de fésülhetőbb és erőteljesebb is lesz. Továbbá megszűnteti a korpásodást!


8. A torokfájás:

gyötrelmei almaecetes gargarizálással enyhíthetők: keverjünk 1 pohár vízbe 1 kanál almaecetet. Köhögés és torokgyulladás esetén ajánlható még negyed pohár méz és ugyanennyi almaecet keverékéből naponta négyóránként 1 evőkanálnyi mennyiséget elfogyasztani.


9. Fáradt láb:

almaecetes vízben való áztatása valóságos újjászületés.


10. Stresszűző fürdő:

készítéséhez öntsünk két csésze almaecetet meleg fürdővizünkhöz, és lazítsunk. Tizenöt percnél tovább ne tartózkodjunk a kádban!


11. Lázcsillapításhoz:

háromnegyed liter vízhez adjunk negyed liter almaecetet. Az így elkészített oldatba áztassunk lenkendőt, majd azt tekerjük a vádlinkra. A borogatást száradásig hagyjuk magunkon.


12. Visszerek:

kezelésekor minden este tömény ecettel masszírozzuk tizenöt percig az érintett bőrfelületet.


13. Leégéskor:

az almaecetes vízzel való bedörzsölés (egy liter vízhez fél csésze ecetet számítsunk) hűsítő, fertőtlenítő hatású, és segíti a bőr gyógyulását.

31. Reenee (válaszként erre: 30. - Csibe78)
2007. ápr. 16. 06:57

Köszi!

Szerinted gyümölcsteával is hatásos?

Sajnos sima vizzel képtelen vagyok meginni.

30. Csibe78 (válaszként erre: 29. - Reenee)
2007. ápr. 15. 21:41

Szia! 2 dl vízhez 2-3 nagyobb teáskanál almaecet éhgyomorra. Max. napi 3X

De van több variáció is

Receptek:

körte-almaecet ital

1 nagy puha körte levét kinyomjuk, hozzáadunk fél dl vizet, 2 teáskanál almaecetet és 2 teáskanál mézet. kitünő béltisztító


mézes almaecetes ital:

2 teáskanál almaecetet 1-2 teáskanál mézzel és 2 dl vízzel elkeverünk. Éhgyomorra fogyasztva székrekedés ellen


ananászital:

2 teáskanál almaecetet és 1-2 kanál mézet összekeverünk 2 dl ananászlével. vízhajtó és vérkeringést javító hatás


zöldségital:

különböző zöldségeket mixerrel pürésítünk, levükből 2 dl-nyit összekeverünk 2 teáskanál almaecettel és 1 teáskanálnyi mézzel. reggel éhgyomorra fogyasztva salaktalanító hatású


Én ezek közül a mézeset és az ananászosat próbáltam,nekem jó volt. :)

29. Reenee (válaszként erre: 28. - Csibe78)
2007. ápr. 15. 21:03

Szia!

Megmondanád, hogy napi szinten mennyi almaecetet ittál? És mikor? Kaja elött vagy utána?

2007. ápr. 15. 18:09
Én a szoptatást befejezve egy ilyen kúrát kezdtem el, és nekem megindította a kilókat lefelé. De sokáig nem tudtam használni, mert égett tőle a gyomrom. Kezdetnek tökéletes, de csak mértékkel.
27. Rika1
2007. ápr. 14. 00:44
Nekem bevált,fogytam is,igaz az étkezésre is figyeltem. Na meg tornáztam is.Étkezések előtt 1dl vizbe tettem 1 evőkanálnyit.:)Semmi panaszom nem volt:)
2007. ápr. 12. 15:17
Lehet házilag is készíteni almaecetet, most épp almaszezon jön, annyira nem is bonyolult. Ezerféle felhasználása van, az sem mindegy, hogy hideg vagy meleg vízzel isszuk, mint ahogy milyen arányban oldjuk fel vízben. Én sokáig ittam és sztem jó. Sőt nem csak belsőleg, külsőleg alkalmazva is nagyon jó.
2007. ápr. 12. 15:14
Frankon elsavasitja a szervezetet. Hosszu tavon garantaltan karos.
2007. ápr. 12. 15:01
Én is iszom, nem túl régóta. Egy ismerősöm fogyott vele, én nbem tudom még nem mérlegeltem, de jobban érzem magam tőle. Az emésztést segíti az biztos. Én csinálok egy üveg vizet abba rakom az ecetet és azt iszogatom.
23. dc233342e1 (válaszként erre: 22. - Mazsola1)
2007. ápr. 11. 21:54
nem normalis es ne hasznald ehomra mert konnyen kaphatsz egy gyomorfekelyt
2007. ápr. 8. 11:40
az almaecettől sajnos én még éhesebb leszek! Ez normális?
2007. ápr. 6. 20:33
sajnos fogyizni nem tudom ajanlani mert kikesziti a gyomor belso falat
20. Camay
2007. ápr. 6. 06:56
Egy bizonyos ideig tuti jo, en is hasznaltam es nagyon jol tartottam a sulyomat, sot meg nagyon lassu leptekkel fogytam is tole. Most mar nem tudom hasznalni sajnos, mert a folyamatos (napi)hasznalattol annyi savam lett, hogy abban furodtem. :)) Helyette citromos vizet iszok, attol meg savam sincs es meg egeszseges is. Altalanositani nem lehet, mert minden embernel maskepp mukodik.
2007. ápr. 5. 22:04
az almaecet nagyon jo amikor gyomorrontas,hanyinger ,es hanyas utan 1dl vizbe 3evokanal almaecet es 5 percenkent 1 korty .Ezt az adagot kb 15 perc allatt tudjuk elfogyasztani ,ha a problema nem szunik meg30 perc alatt meg egy adagot ugyanugy meg kell inni es biztos hatast lehet elerni gyogyszer nelkul....
2007. márc. 30. 21:51
Én is szoktam inni, bár azt nem vettem még észre, hogy fogynék tőle. De az emésztésedet rendbe teszi, ha egy kicsit túllősz a célon az evéssel, akkor sincs gyomorfájás.
17. Reenee (válaszként erre: 15. - C8abec8c04)
2007. márc. 28. 15:27
Ez aranyos!! Én meg veszem a drága, márkás vízkő oldót. :))
16. NOA
2007. márc. 28. 13:49
Látható változást nem hoz, de ha iszod minden bűnöd bevallod:)))A kapsula sem jobb brrr.
2007. márc. 28. 13:11
Én használtam. 24 óra alatt leveszi a vízkövet a csaptelepek lecsavarható végéről anélkül, hogy bántaná a krómozást. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook