Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért van az hogy a kilók lemennek, de alig látszik meg? fórum

Miért van az hogy a kilók lemennek, de alig látszik meg? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. márc. 12. 20:32

Sokféle oka lehet, ahogy írjátok is, én még tennék hozzá néhány dolgot. A vékony nőkre azt mondják a kövér nők, hogy gebe, a kövér vagy jó alkatú nőkre azt mondják a soványak, hogy tehén. Nos, én a gebe fajta vagyok, ennek ellenére megéltem a fogyás élményét. Majdnem elfogytam...., pedig nem akartam.


1. Ha fogysz, de csak a súlyodon látszik, nem az alakodon, akkor csak a sok lerakódott bélsár pakolódott ki egyelőre belőled. Ez sem baj, mert biztosítod végre a normális felszívódást, ami eredményezhet további súlycsökkenést.


2. Ha fogysz, de a súlyodon nem látszik, az alakodon viszont igen, akkor két dolog lehet: vagy nagyon stresszes vagy és hamarosan a súlyodon is látszani fog, vagy sokat edzel, aminek az eredménye, hogy a zsírpárnák átalakulnak izommá.


Ha valóban fogyni szeretnél, össze kell kombinálni a dolgokat:


Kipucolni a beleket és a méregtelenítő szerveket

Sok vizet inni

Sok izzasztó edzést kell csinálni, persze fokozatosan, ha eddig nem csináltad

Ki kell hagyni az étrendből a cukrot, élesztőt, tejet, alkoholt, fehérlisztet, helyette lúgosító jellegű ételeket fogyasztani.

Persze, ez csak vázlat, de már nem egy embert sikerült "lefogyasztani" vele.

A poén az, hogy aki hízni szeretne, annak is ezt kell csinálni, mert a hangsúly a szervezet homeosztázisának helyreállításán van...

41. dundy
2007. szept. 30. 06:30
Nekem az anyám a legszigorúbb kritikusom.Valamelyik nap megjegyezte, hogy ne tornázzak már annyit mert sovány vagyok.A súlyomon nem is látszik annyira, de a nadrágjaimon veszem észre a méretváltozást.Akkor ez most, hogy van?
2007. szept. 29. 18:43
Attól függ,hogy hány kiló ment le!
2007. szept. 29. 14:11
A genetika ellen talán nem lehet tenni,ha van egy öröklött alkat az marad ez van vélem is sajna
38. kolibriandi (válaszként erre: 26. - 4726e582cf)
2007. jún. 15. 01:40

szia.

En rajottem,hogy eszre veszik csak sokan irigysegbol nem jegzik meg vsagy dicsernek nekem elhiheted mert fodrasz vagyok es en kb 1 honap alatt 12 kg-ot adtam le es van aki ramcsodalkozik de azert sem szol semmit ,de bezzeg mikor hiztam mindig megdicsertek,hogy fogytam:)

2007. máj. 14. 01:58

Nem onnan fogytál, ahonnan tervezted talán.

Testtekercselés, infraszauna, pilates!

36. 8da8a563b7 (válaszként erre: 6. - Droma)
2007. ápr. 13. 11:16
nadrágon, felsőn és fehérneműn észrelehet venni, hogy ment-e le. Narancsbőr ellen, menj szaunába. na meg az átformál kicsit. a helyére rakja a dolgokat.
35. Droma (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2007. ápr. 13. 11:07

Köszi a tanácsot.Sokan ajánloták már.Szerintem ki is fogom próbálni.

üvd.

34. Droma (válaszként erre: 33. - 9778ca1817)
2007. ápr. 13. 11:06

Semmi gond.:)

Mostmár úgyis látom magamon a változást.:)

33. 9778ca1817 (válaszként erre: 1. - Droma)
2007. ápr. 13. 10:22
ó bocs! visszavonom amit az előbb írtam, mert nem olvastam el hogy ténylegesen hány kiló vagy
2007. ápr. 13. 10:20
...talán azért, mert még nem men le elég kiló...:)))
31. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Droma)
2006. szept. 15. 10:29
Próbáld ki a jógát! Nagyon jól kiegészíti a többi sportot, ráadásul lazít, nemcsak az izmaidat, de a pszichét is. Így ki tudod védeni a későbbi stresszes időszakok negatív hatásait (legalábbis egy részét).
30. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - 2f99c7588b)
2006. szept. 15. 10:24

Detto csak nálam ez 13 éve történt és külföldön éltem. Később kiderült, hogy mindenkit nagyon megrémísztette a látványom, komoly betegséget hittek mögötte.


Közben csak az történt, hogy 6 hetet böjtöltem, ami 16 kiló mínuszt eredményezett. A hasam befelé állt, a csípőcsontom kitüremlett, nem beszélve a "szárnyaimról", mert a lapockám inkább annak tűnt.


Igaz, én a nehezebb csontozatú kategóriába tartozom.


El nem tudom képzelni, hogy 162 centinél (ugyanenny vagyok) az 50 és a 45 kiló között ne legyen különbség. Hacsak nem a maradék izmaiból fogyta a súlyt javarészt...

29. Anda39
2006. aug. 10. 16:32
Szerintem ahogy múlnak az évek, az ember alakja is változik. Nem úgy nézünk ki ugyanannyi súllyal 20 évesen mint 40 évesen. Nekem pl. a derekam vastagodott. Régebben 65 kilósan 70 centis derekam volt, most 10 kilóval nehezebben 90 cm. Azt mondják, 1 kg=1 cm, tehát ha fogyok egy tízest, 80 centis derekam lesz. Rengeteg!
28. 4726e582cf (válaszként erre: 27. - Droma)
2006. máj. 17. 10:06

Megnyugtatlan nem fogod, hacsak nem mérted le a fogyás előtt és most a centiket!


Én még mindig akkorának látom magam, mint 25 kilóval többen. Ha nem lennének centi eredmények meg nem mondanám, hogy akár egy dekát is fogytam! Szóval szerintem fölöslegesen csinálod magadnak a problémát! :)


Igyál és sportolj :D!

27. Droma (válaszként erre: 26. - 4726e582cf)
2006. máj. 17. 09:45

Ja,én mindig is vékonyabb szerettem volna lenni!Csak ezért nem tettem semmit:)És most ha már igy alakult,akkor természetesen örülnék ha észre is venném magamon!

De most hogy jön a jó idő majd megyek futni,meg hasonló jó dolgokat csinálni:)Meg iszok,iszok,iszok:)

26. 4726e582cf (válaszként erre: 25. - Droma)
2006. máj. 17. 08:25

Azért kicsit ellentmondásos...

Ha fogyok, akkor tán észre is veszik a 20. kiló magasságában. Most is ledobtam 12 kilót és tán egy ember jegyezte meg, hogy, "levágattad a hajad?" szóval ennyit arról, hogy ki veszi észre! Bár én tudatosan fogyózom és nem más miatt.


Nyilván érdekel mindenkit, hogy hogy néz ki, de arra akartam kilyukadni, ha nem akarnál vékonyabb lenni, akkor miért kabinet kérdés, hogy látszon, hogy fogytál!?!?!? Érted, hogy mi a kérdés itt? Nem az, hogy jaj látszon már, ha fogytam! Hanem az, hogyha nem van problema a súlyoddal és nem fogyózol és nem is akarsz kevesebb kiló lenni, akkor miért baj, hogy nem látszik???

25. Droma
2006. máj. 16. 22:40

Azért mert szerintem minden nőt érdekel hogy hogy néz ki!És soha nem volt olyan alakom mint amilyet szerettem volna!És ha már úgy alakult hogy fogytam akkor látszon már meg:)

De nem?:)

24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Droma)
2006. máj. 16. 22:18

Ok, ha nem fogyi, akkor tessen enni! Rendesen! :).

Az lehet viszont, hogy vízveszteség... és ezért nem látszik.. bár lehet megint okosabbnak akarok látszani, mint amilyen vagyok... de lehet ez van.


De kérdés, ha nem fogyózol, akkor miért érdekel, hogy látszik-e, hogy fogytál avagy senem?

23. Droma
2006. máj. 16. 20:34

Hát ezt nem hiszem el!:)Nem fogyózok!!!:)És nem is akarok,csak érdekelt hogy esetleg mással is megesett-e már hogy a stressz miatt lefogyott,és nem látszik rajta!

Amúgy mennék én edzéstervet késziteni meg infraszauna meg miegymás..de nálunk..sőt a környékbe sincs ilyen!

De megpróbálok többet inni!

Azrt köszi a segitséget!

És még 1x...nem fogyózok!:)

22. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - Droma)
2006. máj. 16. 16:21

Jóóvan, nem vót narancsbürkéd, most van. Ne azon keseregj, hogy lett, hanem próbálj kőzdeni ellene. Lehet kencéket kapni, lehet elmenni (persze baromi drága) infraszaunába és ilyesmi! Szerintem.


És tessék naponta meginni legalább 2,5 liter folyadékot, persze ne szörpöket, ízesített lótúrókat, cukrozott mizéket, hanem gyógyteát, esetleg ásványvizet, tiszta vizet. Ha lehet kerüld el a szénsavas/szénsavval dúsított csodákat is.

Nyáron egy literrel többet igyál, mert ugye akkor több folyadékra van a szervezetnek szüksége.

Hidd el, elenite pokol, mert folyton a WCn kötsz ki, de pár hét, és hozzászokik a szervezeted és egyáltalán nem kell többet menni tőle WCre, bár tényleg még így is valamivel többet járok ki, mint a kolleganőim, de feszes a bőrőm (persze most a fogyi miatt megint nem, de az arcomon lényegesn látszik), de pl, a kezemet ritkábban kell krémezni, szintén nem száradok ki annyira a zuhanytól sem. Szóval szerintem nagyon fontos, hogy igyál eleget.


Aztán Roninak teljesen igaza van! Szerintem ne fogyozzál, vagy ok, fogyózzál, de ésszel és tessék ráálni a tornára, úszásra, biciglizésre, aktív testedzésre. Nem azt mondom, hogy aerobicozz (vagy hogy a szöszbe írják), hanem hogy olyat csinálj, ami nyújt, edz. És persze a válott zuhany - ez pokol szintén, én nem is bírom, de csodát tesz. A párom 48 éves, és a bőre, akár egy 30-35 éves pasié. Tökéletes. Váltott zuhany és edzés a titka különben. Szóval lehet benne valami :-))

21. Piskóta (válaszként erre: 19. - Szika)
2006. máj. 16. 14:26

És ráadásul ilyenkor azzal jön, hogy egyek, mert úgyse fogok lefogyni. 5 perc múlva, ha esetleg elcsábultam pedig ki van akadva, hogy azért nem fogok soha lefogyni, mert ilyeneket zabálok.

Ki érti ezt??????

20. 2f99c7588b (válaszként erre: 15. - Droma)
2006. máj. 16. 12:23

Droma: utálok vitázni, ezért csak annyit mondok - és csak gondolkodj el rajta - hogy:

én is 162cm vagyok, és 3 éve lefogytam 48 kilóra.

A család sipákolt már 54 kilónál, hogy úgy nézek ki, mint egy rákbeteg. Kilógtak a bordáim.

Kérdezd meg egy családtagodat, hogy ő hogyan lát.

45 kilóval gizda lehetsz, csak te nem érzed, mert nem látod magadon. De hidd el, mások látják.

19. szika (válaszként erre: 18. - Piskóta)
2006. máj. 16. 07:25
ugye? Én sem értem sose. Tegnap este például dettó, mit nálatok: nem vagy éhes picike? Hozok fel neked is pizzát. BRRRR. tiszta ideg lettem. Pizza nagy kedvenc. Erre mondom, hogy DIÉTA, elfelejtetted. mire ő: Jól van bocsi, most mit kell úgy megsértődni, attól még igazán ehetnél.... Most mondd?!!! Tényleg nem lehet rajtuk kiigazodni. :)))))
18. Piskóta (válaszként erre: 17. - Szika)
2006. máj. 16. 06:44

Nálunk ez úgy működik, hogy "mi lenne, ha fogynék egy kicsit?" és ezek után átjön este 10-kor és vagy hoz egy csomó kaját amiből ennem kell, mert "Neked hoztam" és ha nem eszek vérig van sértve, hogy milyen hálátlan vagyok, vagy ő éhes és rendeljünk pizzát :(

Nem lehet a pasikon kiigazodni.

17. szika (válaszként erre: 13. - Piskóta)
2006. máj. 15. 21:02
Ugye? Én is így vagyok vele. Mi most eljutottunk oda szerencsére, hogy n így vagyok tökéletes, de ha engem piszkál a súlyom és nem vagyok boldog így, akkor mindenben mellettem van és segít, de azt nem tűri, hogy koplaljak vagy kínozzam magam. :)) Úgyhogy most szerencsés vagyok. Bár a csokis kekszet továbbra is előttem falja be...a gonosz. :)
16. Droma (válaszként erre: 8. - 'szti)
2006. máj. 15. 20:31

Nem volt narancsbőröm..ezért borit ki hogy nem elég hogy látszat nélkül fogyok,meg még a naracsbőr is beköszöntött hozzám!

De tényleg nem iszok elég vizet...lehet hogy azért?

15. Droma (válaszként erre: 14. - 2f99c7588b)
2006. máj. 15. 20:30
Nem azt mondom hogy kövér vagyok,de azért sovány se!Amúgy 162cm vagyok!De komolyan nem vagyok sovány!Én ezt nem értem..tényleg nem látszik meg rajtam..meg a centi is azt mutatja hogy ugyan akkora vagyok mint 50kilósan!:(
14. 2f99c7588b (válaszként erre: 1. - Droma)
2006. máj. 15. 14:41

ne haragudj meg, de ez keményen testképzavar...

45 kilósan akkor is vékony vagy, ha csak 1[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]50 cent[{[{[/A]}]}]i lennél...

13. Piskóta (válaszként erre: 11. - Szika)
2006. máj. 15. 14:40
Hát igen tényleg érdekes, főleg azért, mert én magam miatt kezdtem el fogyózni és utólag kiderült, hogy a páromnak voltak problémái bizonyos méreteimmel, de egy szóval sem említette, se akkor azt hogy nagynak találja, de most sem mondja, hogy milyen jó hogy kisebb lett. Mindent harapófogóval kell kihúznom belőle, pedig néha kéne egy kis bátorítás :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook