Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4519. Érdekes73 (válaszként erre: 4518. - E1c284e0f9)
2014. márc. 4. 11:54
A csóróság viszonyítás kérdése is kinek mit jelent...Sok árnyalata van szerintem.
2014. márc. 3. 19:35
"Kis házból is kerül ki nagy ember" Valahogy így tartja a mondás.De a többségnél,szerintem az számít amit a szüleitől lát,illetve élete során,nap mint nap megél.Ha értelmesen élnek a szülők,a gyermek is arra fog törekedni.Sőt a szegénység így inkább még motiválólag fog hatni rá.Szerintem ha egy gyermek "kenyéren és vizen" nő fel de elég szellemi és lelki táplálékot kap,akkor válhat belőle,társadalmilag értékes ember.(bár nem nagyon van ilyen verzió a valóságban:szegény+totál értelmes,tisztességes szülő)Inkább olyan van hogy :szegény+kiégett.Vagy:önmagát szegénynek érző+idegbeteg szülő.E két utóbbi esetben válhat értéktelen felnőtt, a gyermekükből a társadalom számára.
2014. márc. 3. 18:24
Hűű most látom, hogy beindult megint ez a fórum, lesz mit olvasgatnom!
2014. márc. 3. 15:35
Azért a mélyszegénység meg a nagyon jó anyagi körülmény között még van néhány lépcsőfok.. Inkább ott van szükség a mérlegelésre.
4515. trapiti (válaszként erre: 4500. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 3. 14:08

Nagyon-nagyon sokan születnek jómódba, sőt gazdagságba, akik "névtelenül", a bulvár számára ismeretlenül, botrányok, kisiklások nélkül teljesen normális életet tudnak élni, normálisan nevelkednek és értékes emberré válnak, csak attól ugye nem hangos a sajtó...


Azt gondolom, sokkal jobb eséllyel lesza jó anyagi körülmények közé születő szülő gyereke odafigyeléssel, ésszerűen nevelve normális és értékes tagja a társadalomnak, mint mélyszegénységből indulva. Arányaiban sokkal több szegénységbe születő gyerek kallódik el, válik drog-alkohol stb. függővé vagy siklik ki az élete már gyerekkorban, mint az átlagos vagy átlag feletti egzisztenciával rendelkezők közül.

4514. 171925f409 (válaszként erre: 4512. - 93ed0a16d5)
2014. márc. 3. 12:36
Sajnálom de örülök,hogy jól alakult az életed:))Nagyon ritka akinek így alakulna ezért is kellene előre gondolni és nem a nagy semmibe szülni mert,hát összehozni a "legkönnyebb" de felnevelni na az a kemény.És ettől függetelen van akit ez nem érdekel mondván szegénységben is fel lehet nőni.Persze van akinek ennyi az igénye és egyáltalán nem akar előrébb jutna megelégszik azzal ami van ez a rossz.Ezt fogják látni a gyerek és majd Ők is ezt mutatják az ő gyerekeiknek:(
2014. márc. 3. 12:24
S majd el felejtettem, hozzánk csapódott a mostohafiam. Utcagyerek volt. Semmiféle anyagi hozzájárulás nélkűl nálunk alszik, eszik hétvégenként. 17 éves
2014. márc. 3. 12:18

Sziasztok!

Saját tapasztalatomat tudom megosztani. :(

Mély szegénységben nőttem fel, anyukám rákos beteg, apukám ivott. Bátyám sikertelen élet miatt kihúzott külfőldre. 19 évesen terhes lettem, bele a szegénységbe. Kaja se volt. 28 évesen jött a második, megint bele a szegénységbe. Orvosom ekkor ezt mondta: Minek szűl gyereket ki nem bírja felnevelni.

Elváltam, teljesen egyedűl talpra álltam, vad idegenek segítettek. Munkát adtak, munkáért kaját, ruhát kaptam. S persze közben tanultam!!!! Kitanultam a szakmát, jó hírem lett.

Pályáztam, fiam tanulmányát , szomszédos országok kirándulásait abból finansziroztam. Lányom kilencévesen azt se tudja mi a mély szegénység.

Vissza gondolva, felelőtlen voltam . Na de most meg büszke anyuka.

2014. márc. 3. 11:31
2 gyerek már van máról hónapra élnek albérletben,rezsitartozással de jön a következő gyereke nem értem minek??Felelőtlenség nem elég azt a 2-t is ellátni már ahogy tudják?Olcsóbb lenne a védekezés mint egy gyerek felnevelése.
4510. 3f3949edc4 (válaszként erre: 4509. - Érdekes73)
2014. márc. 3. 11:16
:( szomorú ez.
4509. Érdekes73 (válaszként erre: 4508. - 3f3949edc4)
2014. márc. 3. 11:13
A rendszer összességében elég döcögős...Nálunk pl a családsegítőnél nagyon rendesek ha vki odamegy gondja van segítenek ( akár tanáccsal is )viszont gőzöm nincs hogy van e arra keretük hogy felkutassák azokat akik nem kérnek segítséget...
4508. 3f3949edc4 (válaszként erre: 4506. - Érdekes73)
2014. márc. 3. 11:02
Akkor lehet, hogy valami baj van az emelgetővel :(. Naponta látok a szüleikkel kukázó kölyköket (14.)...
4507. 3f3949edc4 (válaszként erre: 4498. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 3. 11:00

Nekem 8, hogy ki miben hisz, vagy kit tart hiteles forrásnak bármilyen szempontból.


Pl. Jobs-nak is olyan szép életrajzot gyártanak lassan, hogy ha így folytatják, akkor Ő lesz a digitális Krisztus :)))

4506. Érdekes73 (válaszként erre: 4505. - 3f3949edc4)
2014. márc. 3. 10:54
Elvileg a veszélyeztetett helyzetű gyerekeket kiemelik a családból...
2014. márc. 3. 10:50

Azt gondolom, hogy leginkább kapaszkodót keresnek a családban, nem pedig az anyagiakon gondolkodnak.


Nem ítélem el ezért az embereket, mivel nem igazán van jogom bírálni senkit a döntései miatt. Ellenben azt nem értem, hogy kisgyermekek hogyan élhetnek a szüleikkel az utcán? Nem rosszindulatból kérdezem, csak érdeklődőm. Nincs valami családsegítő, vagy bármilyen egyéb szolgálat (legalább a gyerekeknek)?

4504. Érdekes73 (válaszként erre: 4500. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 3. 10:44
A túl jó anyagi helyzet a korlátlan lehetőségek / hírnév könnyű gyors siker nem építi a jellemet.Rengeteg híres embernek színésznek/ sztárnak a gyerekének talán pont ezért siklik ki ( sokan fiatalon meg is halnak)az élete.Valami van ebbe a küzködés dologba de azt gondolom mértékkel. Az biztos ha vki vmiért megdolgozik azt jobban értékeli. De a fórum alaptémája : a mélyszegénységbe szülni egy rakás gyereket különböző támogatásokért/ juttatásokért ez nem hinném hogy az így felnőnő gyerekeknek bármi pluszt adna. Csak egy mérhetetlen hátrányt.
4503. ina87
2014. márc. 3. 10:36
igen ezen el lehet gondolkodni h vajon miért vállaják be a pici babát ha nincs pénz,nos mára csak kétt réteg létezik,régebben volt három réteg,abba a bizinyos jo rétegben kevés ember élbene,a másik réteg ugy a h el van,de nyilván sok ember gyereket szeretne és ehez nem a pénz dolgot tartják elsö számu gondnak,pedig egy gyerkhez azt is kellene nézni...
2014. márc. 3. 10:27
Mert elég ciki arra hivatkozni,hogy azért nincs gyerek, mert pénz sincs elegendő ami mellett mernének szülni.Meg úgy vannak majd lesz valami hisz gyerekes úgy is segítenek rajta.Nem egy ilyen van sajnos és ezek az emberek lenézik azt aki inkább a jómódot függetlenséget választja.Aki nyomorba akar élni joga van hozzá de aztán ne kéregessen.
4501. 11780e8021 (válaszként erre: 4499. - Megi04)
2014. febr. 2. 12:07
Ez számomra egyszerű önzés, de magas fokon. Ha a gyerek majd oldja meg magának pl. a továbbtanulást, akkor két felnőtt ember miért nem oldotta meg magának legalább a lakhatást még gyerekek nélkül. Undorítónak tartom ezt.
4500. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4499. - Megi04)
2014. febr. 1. 18:29
Érdekes elgondolkodni azon, hogy azok az emberkék, akik beleszülettek a nagy vagyonba, illetve korán rendkívüli jövedelemhez jutottak (Paris Hilton, Naomi és társai), szinte mindegyik antiszociális, börtönjártak, alkohol-drog-altató-gyógyszer és egyéb problémáik vannak...; bulik, botrányok folyamatosan. Kevesen érnek meg tisztes, kiegyensúlyozott öregkort.
4499. megi04
2014. febr. 1. 18:14

Van a környezetemben egy számomra elgondolkodtató példa..Illetve,nem tudom,mit gondoljak róla..

Anyukának(és apukának)van már 4 gyereke.Hitel(ház),számlák,stb.Elég nehezen élnek,azt hiszem,anyagilag (majdnem)mélyponton.Van mit enni,késve-csúszva a számlákat is fizetik.A gyerekek rendesek,tiszták,fogjuk rá alapon,még foglalkoznak is velük.Vagyis egy olyan család,akikre egy átlag ember azt mondaná,mi a nyavalyának szül?Így is alig élnek.SZOMORÚ,de azért szül,mert így kevesebb lesz a hiteltartozás..Ez így borzalmasan HANGZIK,az igaz.De..nem hanyagolják el a gyerekeket.Viszont borzasztó belegondolni,hogy:Igen,képesek EZÉRT szülni..:( És nem tudom érte elítélni.:( Tény,hogy ha valamelyik gyerek teszem azt egyetemre menne,nem tudnák finanszírozni.Ehhez ők úgy állnak hozzá,hogy oldja meg.Régen,nagyon sok "nagy ember" iszonyat szegénységből jött és megoldotta.Állítólag,az a gyerek talpra esettebb,akinek nem tolnak mindent a feneke alá..(Nem tudom,nekem alátoltak mindent,nem is lettem valami talpra esett).

Nem is tudom...Gyakran elgondolkodom azon,hogy én is igyekszem a világon mindent,ami tőlem telik,megadni a gyerekeimnek...De vajon akkor BIZTOSAN boldog is lesz?..:(

4498. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4496. - 3f3949edc4)
2014. febr. 1. 17:45
Ez viszonylagos... Két példa rá, érdemes elovasni az életrajzukat: Goldmark Károly és Cziffra György.
4497. trapiti (válaszként erre: 4496. - 3f3949edc4)
2014. jan. 30. 15:12
Ez régen is erről szólt... a szegénylegény a legritkábban csinálta meg a szerencséjét, nagyon sokan azért nem tanulhattak meg dolgozniuk kellett hogy legyen mit enni... Ha valahogy néhány generáció alatt sikerült kimászni a szegénységből, akkor meg erősen meggondolták hány gyereket vállalnak...
2014. jan. 30. 14:32

Már ma arról szól a világ, hogy akit nem tudnak elindítani a szülők, az csak szerencsés lehet. Mi lesz majd akkor, ha a ma 4-5 éves gyerekek felnőnek?

Ha tehetségesek is lennének valamiben, az soha nem fog kiderülni, vagy soha nem fogják tudni kibontakoztatni, mivel nincs rá lehetőségük.

4495. trapiti (válaszként erre: 4494. - 11780e8021)
2014. jan. 30. 14:10
Ennek történelmi hagyománya is van. A módosabb családoknál legtöbbször egy vagy két gyerek volt, hogy a birtok ne forgácsolódjon szét az örökléskor. És ugyanígy, a legszegényebbeknek volt 10-12 gyereke már akkoriban is, ami még rosszabb anyagi helyzetbe sodorta a családot.
2014. jan. 30. 10:37

Szerintem azért, mert buta. Én ezt tényleg így látom, mivel a környezetemben számtalan olyan eset van, ahol nagyon szerények a körülmények, hogy finom fogalmazzak, és a minimum az náluk 2 gyerek. Sokkal jobb anyagi helyzetben élők pedig vállalnak 1 max 2 gyereket (persze kivétel van), mert nem csak azt nézik, hogy pillanatnyilag hánynak tudnák megadni azt, amit kell, hanem gondolnak arra is, hogy mivan, ha beüt a krakk.

De ez már régebben is így volt, mikor én voltam általnáos iskolás, a legtöbb szegény gyerenek volt több testvére, néhány szegény gyerek egyke volt (ők voltak a nagyon ritkák), már ebből kifolyólag sem volt olyan szegény, mert anyuka/apuka halálra dolgozta magát, hogy annak az egynek mindent megadjon, akkor is ha mondjuk csak egy régi típusú parasztházban éltek. A jobb módú gyerek meg egyke volt vagy volt 1 testvére TÖBBNYIRE.

4493. spinneli (válaszként erre: 4469. - C7a878c6b5)
2013. febr. 4. 18:08
Megnéztem a videót, láttam már pár dolgot, de ez elég lesújtó és sajnos tényleg, sok mindent nem lehet ezekkel az élethelyzetekkel kezdeni.
4492. csgybzs (válaszként erre: 4479. - E28c748947)
2013. febr. 4. 16:18
Emberi kötelességeket is bele kéne venni, pont ezen a részen, akkor talán nem is lenne rá szükség.
4491. csgybzs (válaszként erre: 4488. - Bd55e3f068)
2013. febr. 4. 16:17

Úgy értettem, hogy az egész szituációban talán az a legkisebb gond. Az értelmi képesség, az egész életkilátás, a jövőkép, a szellemi színvonal, az éhezés...

Rengeteg erdőt tesznek tönkre a falopók, tudom jól. Siralmas. :(

De hát "mit lehet tenni"....ugyebár, mondják a nagyok.


Borzalom az egész. :S

4490. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4489. - G.Garbo)
2013. febr. 4. 16:09
Ez így szép és jó. Mi tudjuk,hogy mi lenne a helyes, mit kellene tenni a változás érdekében. Viszont az agyilag begyöpösödöttekhez ez aligha jut el.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook