Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért rugják le a takarót magukról éjjel a kis gyerekek? fórum

Miért rugják le a takarót magukról éjjel a kis gyerekek? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. BCsilla29 (válaszként erre: 5. - Pandamaci)
2007. szept. 19. 15:43
ezzel én is igy vagyok! az én két évesem is gyülöli a takarót, ha betakarom rögtön felébred, igy már én se szoktam takargatni, inkább felöltöztetem jobban, viszont a 8 éves lányom meg mindig ugy fordul h viszi magával a takarót, öt szinte sose kellett takargatnom!
2007. szept. 19. 15:39
Gondolom melege van.Az en lanyom ilyenkor szokta lerugni a takarojat.
2007. szept. 19. 14:53

Az én gyerekem nem bírja sem a takarót sem a hálózsákot.Hisztirohamot kap mindegyiktől:-(((

Ezért rétegesen öltöztetem fel éjszakára. El is neveztük a pizsamáját szkafandernek:-))), mert úgy néz ki szegény a sok ruhában, mint egy űrhajós. Nem találtam még jobb megoldást.

2007. szept. 19. 14:40
Nekünk pont a "másik véglet" a problémánk, 2 éves kislányom csak úgy tud aludni, ha be van takarva, elalváskor kéri a takaróját és éjszaka is magára húzza a takarót, nyakig. Ez nem is lenne baj, amíg hűvös van, de nyáron a 40 fok melegben is nyakig betakarózva aludt így mindig teljesen leizzad éjszaka, reggelre tiszta víz az egész gyerek. Szerintem ez sem sokkal jobb, ő is ugyanúgy megfázik...
2007. szept. 19. 14:18
Nekem 2 éves, és még hálózsákba altatom épp ezért. De jelképesen mindig betakarom. De persze hogy lerúgja. Szeretném már leszoktatni a hálózsákról, de mikor próbáltam úgy megfázott hogy 3 hétig antibiotikum mellett is alig lehetett kigyógyítani. Én meg sajna nem ébredek fel azért hogy ki van-e takarózva a gyerek. Én is elfáradok, és alszok mint a bunda. Szóval nem tom nálunk mi lesz ennek a vége. :( Azt se tudom hogy hányas hálózsákot lehet kapni a legnagyobb méretbe. :(
2007. szept. 19. 14:10
Én annak idején plédből varrtam egy hálózsák-félét,aminek vállpántot csináltam. Hát kibújt abból is. Aztán rájöttem, hogy nincs értelme az egész takargatásnak. Amikor felhagytam vele, sokkal nyugodtabban, mélyebben aludt.
4. marcsy006 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. szept. 19. 13:51
Az én 5 évesem sem tűrí magán a takarót,de ez van egész pici kora óta,egyszerűen utálja a takarót.Szerintem,ők sem tudják miért,akkor mi honnan tudnánk?Ez van,mi mást tehtünk,mint szorgalmasan takargatjuk őket egész éjjel,meg ne fázzanak.
2007. szept. 19. 13:43
hát ez egy jó kérdés.. inkább megfagy az én 5 évesem, de be nem takarózna, és ha betakarom (éjjelente kb 10x), azonnal lerúgja.. a pizsamát is úgy kell ráimádkozni esténként.. :(
2007. szept. 19. 13:39
Szerintem nem annyira lerúgják,mint a forgolódás közben egyre kevésbé van rajtuk.Szerintem ők még nem fogják fel,hogy azért fáznak,mert nincs rajtuk takaró.Meg amúgy is túl mélyen alszik,hogy észrevegye.
2007. szept. 19. 13:36
Miért rugják le a takarót magukról éjjel a kis gyerekek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook