Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért rugják le a takarót magukról éjjel a kis gyerekek? fórum

Miért rugják le a takarót magukról éjjel a kis gyerekek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 14. 16:16

Mert csak.

Én is lerúgom, pedig már kinőttem a gyerekkorból.

2012. nov. 14. 14:38

Egy nagyon jó meg oldás van, ha meg van a bébitakarójuk, akkor a felső sarkára varrni tépőzárat akkor fel próbáljuk a gyerekre áthajtva és a tépőzárnak a másik oldalára rávarrjuk, a tépőzárnak az ellenkező részét, ha látjuk nem olyan biztos akkor 15 cm -re megismételjük.


Így a kicsinek a lába szabad éjszaka rugdalózhat,

de a veséje és a dereka védve van.

2011. máj. 3. 19:14
Én nem vagyok kisgyerek, mégis lerúgom. :) Vajon miért?! :)))
2011. máj. 3. 18:23
Forgolódnak, így alakul, meg egyébként melegük is lehet.
2011. máj. 3. 18:18
Ez nálam is így volt mind a három gyerekemnél, vagyis a kicsinél még felébredek éjszaka többször hogy betakarjam.Szerintem ha elérik azt a kort már nem forgolódnak annyit, és vissza tudják takarni is magukat.
35. HViki (válaszként erre: 34. - Lmoncsi)
2009. márc. 8. 08:54
Ez nálunk is így van. Én nyakig betakarózva, a kislányom meg rug le magáról mindent. teljesen mindegy, milyen vékony a takaró, nem marad meg rajta semeddig. Időnként szinte rosszul érzem magam, hogy milyen anya vagyok én, hagyom így kitakarózva aludni, amikor én meg nyakig be vagyok bugyolálva. De nem tudok mit tenni, mert csak így tud aludni, nem olyan fagyos, mint én. Meg kell tanulnom ezt elfogadni. Ma éjjel is sokat kűzdöttünk, mert belázasodott és én ragaszkodtam a takaróhoz, legalább a hátán és a melkasán, ő meg mindent megpróbált, hogy teljesen megszabaduljon tőle. Volt néhány nehéz óránk. Most alszik, de mehetek megint egy kicsit legalább betakarni, mert megint ő van a takarón, és nem a takaró rajta. :)
34. lmoncsi (válaszként erre: 31. - Bomee)
2009. márc. 6. 15:07
ezt en is kiprobaltam,de akkor addig sirt mig le nem vettem rola,igy marad a vekony pled a pocijan es a zokni.Sokszor meg igy is melege van en meg nyakig be vagyok takarozva,mert fazom.
33. cirmesitompika (válaszként erre: 30. - Gevi1931)
2009. jan. 7. 07:57
Én is a felsőtestét szoktam betakarni, a combját kicsit, meg vastag zokni a pizsoma tetejére. Ott rúgdoskódhat.
32. HViki
2009. jan. 7. 01:01
Az én lánykám kicsinek képes volt felébredni, ha nem tudta leerugni magáról a takarót. Már nem tudtam hogyan öltöztessem éjszakára, hogy ne fázzon meg, mert akármilyen mélyen is aludt, ha visszaraktam rá a lerugott takarót felébredt. Én még nyáron is betakaródzom, mert csak úgy tudok aludni. Alig bírtam elviselni, hogy az a csöpp lány takaró nélkül alszik, de mit tehettem, ha egyszer azonnal felébredt, amint betakartam? Szerencsére már javult a helyzet, így 3 éves korára.
31. bomee
2009. jan. 2. 10:16

néha még a felnőttek is lerúgják :-)

Mostanában a hálózsákos megoldást hallom, a nővérem viszont kitalált egy másik trükköt, a takaró sarkára meg oldalára varrt egy két anyagcsikot és azokat a kiságy rácsához kötötte, a kisfia igy rugdoskodhatott, de nem tudta lerúgni magáról a takarót.

2009. jan. 1. 22:07
Legalkalmas egy bébiplédet fel áldozni és rávarrni tépőzárat és a gyerek derekára csavarni és akkor nem tudja lerugni magárol a takarot a lába kint lehet csak a hasa veséje legyen betakarva. Nagyi
2009. jan. 1. 20:25
mert utálják- nem tudom miért
28. Leoborta (válaszként erre: 26. - Vviki2)
2008. nov. 28. 09:38
Veszélyes? Ugyan már! Pici koruk óta megszokták, 1-1.5 évesen már szaladgáltak, másztak, ugráltak benne. Még lépcsőztek is, hihetetlen. Mi, szülők meg szakadtunk a nevetésől. Úgy mozogtak benne, mintha rajtuk sem lenne.
27. Lexike (válaszként erre: 26. - Vviki2)
2008. nov. 27. 18:56
Az én fiam mindig hálózsákban alszik 11 hónaposan elindult, szerencsére sosem esett el benne. Szerintem ezek a kis emberek nagyon ügyesen mennek benne. De lehet olyat is kapni amin van két lyuk a lábacskáknak.
26. vviki2
2008. nov. 27. 18:21
Szerintem veszélyes is a hálózsák...feláll benne és elesik... Na jó, nem az 5 évesre gondoltam...
25. HViki
2008. nov. 27. 13:01
Az én lányom kifejezetten lerugja magáról. Mikor 1 év körül járt abbahagytam a takargatást, mert nem tudtam olyan időpontot találni, hogy ne ébredjen fel ordítva, amint betakarom. És mindegy volt mennyire puha, vékony, lágy a takaró. Ha ráterítettem valamit 2 percen belül felébredt. Én is beöltöztetéssel védekeztem a megfázás ellen. Mert bizony ébredtünk arra, hogy jég hideg volt keze-lába és fázott, de ha betakartam arra is felébredt. Most meleg pizsi és zokni. Néha, amikor félálomba rugja le magáról a takarót szólok neki, hogy nem szabad, mert megfázik. Van hogy használ. Szoktunk olyan komromisszumot kötni, hogy a derekán, hasán, hátán van takaró, de a lába kint van. Mikor milyen az idő és a hangulat. Az biztos, hogy nem egyszerű.
2008. nov. 27. 12:09
Az enyémek 5 éves korukig zsákban aludtak, praktikus, aztán megtanultak betakarózni, ha fáztak.
23. erikpipi (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. nov. 3. 15:59
Kenguru goldban láttam egész nagyokat is.
2008. szept. 20. 22:58

Sokat forgolódnak!

Az én gyerekeim kb 3 éves korukig hálózsákban aludtak,ill. a kicsim még most is.Én varrtam még annak idején,mikor a nagylányom volt kicsi, jó nagy,puha,meleg béléssel :)))

Én is elég mélyen alszom,így nem kell óránként kelni,megnézni,hogy be van-e takarózva.

21. Dorka29 (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2008. szept. 20. 22:44

Hol lehet kapni ekkora hálózsákot? A lányom is nagyon forgolódós, és ugyan még nem kell neki 110-es, de már a saját méretére sem találtam (76cm).


Sajnos varrni nem tudok..

20. filmes
2008. szept. 20. 20:51
Azért amiért a nagy-gyerekek. Csak.
2008. szept. 20. 20:01
Mert sokat forgolódnak.
2008. szept. 20. 19:47
mert melegük van
2008. szept. 15. 22:21
Mert élnek, mozognak, a takaró viszont tárgy.
2008. ápr. 17. 15:04

gyerektől függ. a lányom forgolódós a fiam nem. igy nála a takaró fent marad:)

ha hideg van és aggódsz vegyél neki hálózsákot

15. medike01 (válaszként erre: 7. - Regineni)
2008. ápr. 17. 14:29
Hát, a probléma nálunk is ez :-) Bár igazából ez én lányom ötvözi a két végletet, mert a "tenti" állandóan kell (ez egy nagy, kétrétegű polár babapléd), de leginkább a fejére tekeri és a többi része egész éjjel takaratlanul van. Én leginkább attól tartok, hogy egyszer belefullad, néha úgy betekeri magát. De ez kell télen, nyáron, nagyinál, mindenhol.....:-(
2008. ápr. 16. 14:04
BIZTOSAN MELEGE VAN.
13. kriszto (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2007. szept. 20. 07:14
Az én 5 éves neveltfiam még az intézetből hozott zsákban alszik úgy fut benne fürcsi után hogy megnyerne bármilyen zsákbafutó versenyt.Ez is 110-es méretű.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2007. szept. 19. 19:14
Nekem van 110-e is, ami 5 évesnek való.
11. csilla
2007. szept. 19. 15:50

Én vastag polárból vartam zsákot, illetve a két oldalát összevartam, az egyik végébe huztam gumit.

Igy jól föltudom húzni a hónaalá, igaz ahogy forog éjszaka fölcsuszik a derekára, de legalább azt melegiti .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook