Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért önbizalomhiányos annyi ember? fórum

Miért önbizalomhiányos annyi ember? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
90. Doostetdaram (válaszként erre: 34. - 1560f47887)
2012. jan. 18. 09:51
Ezen felnevettem. :D Érdekes meglátás, talán helyes is... de csak talán, szerintem.
89. Doostetdaram (válaszként erre: 32. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 09:50

Nagyon szépen megfogalmaztad. Nekem tetszik a véleményed, habár nem teljesen értek vele egyet, mivel én inkább úgy látom, hogy életünk során veszítjük el egyre inkább az önbizalmunkat, mert a társadalom erre késztet.


Talán a gyerekek a legbátrabbak az egész világon, valamint nekik van a legtöbb önbizalmuk, csak aztán ezt a szülők szépen lassan elnyomják bennük, mialatt "emberré" faragják őket.

88. b-zs (válaszként erre: 10. - Doostetdaram)
2012. jan. 18. 08:00
A National Geographic januári számában van egy nagyon jó cikk, az ikrekről! Ajánlom figyelmedbe! Nagyon érdekes..
87. spinneli (válaszként erre: 86. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 21:03

Köszi, naon cuki vagy, hogy ilyen szépen válaszoltál.

:)


Kielégítő választ adtál, de továbbra sem ezt tartom megoldásnak.



Szorongóvá akkor válhatunk, ha egyes helyzetek megoldása meghaladja a tudásunkat, illetve rossz előzetes tapasztalataink vannak, utóbbi esetében egyes félelmek irreális méreteket ölthetnek.


Egy kutyatámadás után tipikus eset az, hogy az áldozat a láthatóan teljesen békés kutyáktól is félni kezd, ez utóbbit természetesen kezelni kell.


Vad, agresszív kutyától az is fél, akinek egyébként a kutyáktól semmilyen szorongása nincsen.



Nem tudom a te félelmed anno. kiterjedt-e a békés kutyákra is, ha igen egy jó gazdival az oldaladon például tökéletesen leküzdhetted volna a szorongásod egy-két agility pályás megmozdulással.

Ha agresszív kutyákkal szemben voltak félelmeid, akkor meg olyan dolog elé mentél, amitől természetes, hogy mindenki fél, ergo. egy felesleges, értelmetlen és bizonyos szempontból kegyetlen dolgot tettél...így az utóbbi csak az említett erőfitogtatásnak minősül.

Pont.

86. Csülkösbab (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2012. jan. 17. 20:44

Mivel logikusan és szépen tetted fel a kérdéseket, természetesen válaszolok Neked.


Igen, annyi volt a provokációm. Semmi több. Kevés jött nekem, da azoktól többnyire már régóta félelmeim is voltak, híresek voltak, haraptak meg másokat is. (Falun volt ez még anno.) Annyi volt, hogy közelebb mentem még hozzájuk, mint ahogyan egy utcai félős ember kitért volna, vagyis nem mentem át az utca másik oldalára, mint korábban. Ennyi csak.


Egyetértek, ez nem kezelés és megoldás a veszélyes kutyák ellen és nem csak azért,mert a dumákkal ellentétben egy szál tőrrel is baromi veszélyes és nem szabad feleslegesen állatokat gyilkolni, sőt növényeket sem.


Visszás. Kétségtelenül. No komment. Félsz a pókoktól? Ne öld meg őket, vedd a tenyeredbe. Nem lesz semmi bajod és nem is fogsz félni tőlük. Én a kutyatámadástól féltem. Ez volt a megoldás, de nekem-nem részletezem miért-nagy szükségem volt megszabadulni a félelemtől. Sikerült örökre.


Most remélem, kielégítő választ adtam. (Ja, azt azért ne felejtsd el, nem csak bajonettel:))))

85. spinneli (válaszként erre: 83. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 20:34

Dehogynem, amíg akad pincsi.

:)

84. spinneli (válaszként erre: 80. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 20:33

A szabadon hagyás, ahogyan a kutya idegállapota, nyilván a gazda feleőssége.

Tehát annyi volt a provokációd, hogy hirtelen mozdultál feléjük?


Továbbra sem ez a megoldás veszélyes kutyák ellen, szerintem, megvan az ő kezelésüknek a saját menete (a gazdáik kezelése is reméljük előbb-utóbb nem a névleges szabálysértési bírságnál marad), és ez nem a te megoldásod.

Az, hogy valaki lelki fejlődésnek gondolja azt, hogy bajonettel bevadult, vagy bevadított kutyákat öl számodra tényleg nem tűnik egy kissé visszásnak?

Erre még mindig nem válaszoltál.

2012. jan. 17. 20:28

Bakker, nem győzök várni. Semmi több hiéna?

:DDD

82. Csülkösbab (válaszként erre: 71. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 20:25
Miért nem nyilvánvaló, hogy önvédelem? Nem szalonnával jóllakatott kutyák legyilkolászásáról szólt a fáma, hanem azokról, amik neked nmennek. Nem is akárhogyan. Próbáld ki és utána dumálj. Tudok neked javasolni a próbára kiválóan alkalmas helyet. Van ott 3 db jugoszláv farkasölő, hiába szól bárki a rendőrségnek, leszarják. Úgy lesznek egy hatalmas területen (ami nem az övék) úrrá, hogy senki ne merjen arra menni. Menj csak el turistaként és kezdheted a tréninget. Segítek, adok egy tőrt. (Alkalmasint majd megkeresem a homokban a megmaradt csontjaid közt, feltéve ha lesz hozzá bátorságom.)
81. 1560f47887 (válaszként erre: 53. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 20:22
Az élethez egészséges önbizalom kell.
80. Csülkösbab (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2012. jan. 17. 20:16

Érzünk.


Ne feledkezzünk meg azonban arról, hogy lehetőség van a direkt provokációra.

Hogyan lehet egy kutyát direkt provokálni?

Ehhez több feltétel kell...

1. Szabadon van, hogy megtámadhasson.

2. Hirtelen mozdulatot kell tenned. (Erre vagy támad, vagy elszalad.)


Kérdésem:

Az utcán szabadon mászkáló kutyák előtt csak az tehet hirtelen mozdulatot, aki provokálja őket, vagy az is, aki megijed tőlük?

79. 44b8637c85 (válaszként erre: 76. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 20:11
fegyvertelen emberrel Én nem vívok szellemi párbajt. így ez a gondolatmenetet Én lezártnak tekintem részemről.
78. Kutyaimádólány (válaszként erre: 75. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 20:07
Igen, ez tényleg nyilvánvaló. Az önbizalmaddal nincs problémád. Azt hiszem neked más jellegű problémáid vannak. De az sajnos sokkal rosszabb.
77. spinneli (válaszként erre: 76. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 20:05

Oké, akkor definiáljuk a megtámad és a direkt provokálom, hogy megtámadjon közti különbséget.

Érzünk-e valamit, vagy ahogy eddig csúsztatgatunk?

:)

76. Csülkösbab (válaszként erre: 71. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 20:03
Szerinted miről szól a féma, amikor megtámad egy kutya? Én erről beszéltem. Oly nehéz volt megérteni?
75. Csülkösbab (válaszként erre: 69. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 20:01
Megvethetsz. Legközelebb majd azért tréningezem, hogy ne vessenek meg a kutyaimásó lányok. Persze csakis ha szükségem lesz rá, mert valahogy nem érzek frusztrációt...:))))
74. 31c1daa9fa (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2012. jan. 17. 19:30
:)))))))))
73. 06718ca650 (válaszként erre: 71. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 19:29
valóban van különbség.
72. spinneli (válaszként erre: 66. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 19:28

Egy bajonett és egy kutya ereje között van különbség.

Bocs, tényleg én nem provokáltam őket közelharcra ezért teljesen hiteltelen is a véleményem.


:)


A veszélyes kutyák kiiktatására megvannak a megfelelő intézkedések, nem emlékszem, hogy egy fostos valaki bajonettel megoldás köztük lenne.

A kutyák közül többet provokáltál, ergo. honnan tudod, hogy egyébként veszélyes lett volna?


Ha sokáig basztatsz és beszólok valamit, akkor fejbeversz egy péklapáttal, mert neked meg az van?


Igazad van, ez a szorongásoldás és az önbizalomnövelés csúcsa.

71. 44b8637c85 (válaszként erre: 67. - 06718ca650)
2012. jan. 17. 19:28
azért van különbség aközött hogy védem a saját életemet, testi épségemet és ezért ártok egy kutyának, és aközött hogy saját önbizalmam növelése érdekében legyilkolászom őket hobbiból!! előbbi érthető, utóbbi nem!
70. bnedora (válaszként erre: 56. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 19:27
Pedig jobb lett volna fordítva...
69. Kutyaimádólány (válaszként erre: 66. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 19:27

Ha nézed a híradót és látod, hogy mennyien gyilkolásznak a világban, akkor elkezded ölni az embereket, mert milyen gonoszak, hogy gyilkolnak? Egyrészt nem lehet általánosítani. Nem minden kutya vad és nem minden kutya támad emberre. Másrészt nem a kutya hibája, ha megvadul, hanem inkább a gazdájáé. De ez már egy másik téma.

Mindenesetre mélységesen megvetlek azért, amit tettél.

68. 44b8637c85 (válaszként erre: 66. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 19:26
Hát ehhez nem is lehet mit hozzáfűzni!
67. 06718ca650 (válaszként erre: 66. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 19:25
egyszer egy kutya nekem jött gyerekkoromban, egy idős párnak köszönhetően nem tudott megmarni, csak kikészített mert nem engedett mozdlni, ugatva vicsorogva sakkban tartott. felnőtt fejjel úgy gondolom bárki bármit mond, hogy letojnám az életét.
66. Csülkösbab (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2012. jan. 17. 19:23

Egyenlőtlen? Próbáld már ki, Terminátor barátom. Utána beszéljünk:))))


Tudod, én vittem már életsveszélyes sérültet kutyatámadástól kórházba. Én legóztam össze a kocsim kötszeres dobozából, az ingemből és a dzsekim felhasználásával, mert kevés volt a kötszeres doboz originál tartalma. Az volt a szerencsém, hogy volt ott még egy katonaviselt felcser is, aki értett a nagy sebekhez. és az, hogy nem lettem rosszul attól, hogy még az "alsónadrágom" is tele lett közben a darált emberi hússal.

Nekem ne dumáljon az, aki nem tudja, mitől hal meg annyi nyugdíjas és kis gyerek feleslegesen a nagy lelki nyugalmunkban kint felejtett kutyáktól.

65. 31c1daa9fa (válaszként erre: 63. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 19:22
:)))
2012. jan. 17. 19:21
"ha az iskola az életre tanít, akkor nem félek a haláltól"
63. 44b8637c85 (válaszként erre: 61. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 17. 19:20
nem baj az :)
62. 31c1daa9fa (válaszként erre: 61. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 17. 19:19
bocs, nem láttam, hogy lenyomódott.
61. 31c1daa9fa (válaszként erre: 53. - 44b8637c85)
2012. jan. 17. 19:18
Szerintem se. Kicsit álomvilágban él, de sebaj. :)))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook