Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem jó az internetes ismerkedés? fórum

Miért nem jó az internetes ismerkedés? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem jó az internetes ismerkedés?

1 2 3 4 5 6 7 8
2016. ápr. 10. 10:42

Én is többet vártam a cikktöl. Azt hittem, hogy most jön egy szép, érdekes tapasztalat, vagy egy-egy humoros megjegyzés, amint könnyesre lehet magamat nevetni, vagy egy nagyon szomorú történet, amint majd elejtek egy-két könnyet. De nem. Ez egy szimpla vélemény Volt. Rövid és tömör, mint egy fórumhozzászólás. :(

Engem érdekel a téma- mármint az internetes ismerkedés témája, hogy ki milyen indíttatásból csinálja, és hogy van-e, Volt-e sikere.

A férjemmel én is az interneten ismerkedtem meg, de nem társkeresön. Egy német levelezös oldal Volt, ahonnan már Volt két levelezös társam, akikkel gyakoroltam a nyelvet. De a mi levelezésünk másként alakult - kicsit belehabarodtunk egymásba. Egyébként már régóta nézegettem a profilját, és annyira nem Volt szimpatikus, ahogy kinéz, meg túl jó Volt a stílusa. Azt mondtam ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

Aztán találkoztunk, Kölnben Volt az elsö randi :) Az idö sz..r Volt, esett, semmi nem Volt nyitva, vasárnap lévén, csak egy-két kávézó, s persze a dóm. De azt hiszem, a legemlékezetesebb elsö randi Volt. :)

Most lesz a harmadik házzassági évfordulónk.

Persze, azt meg kell jegyezzem, hogy nem Volt veszélytelen egy ismeretlen pasihoz leutazni németbe... :D A barátnöim szivinfarktust kaptak, amikor megtudták, hogy mire készülök.

Na de minden jó, ha a vége jó.

Szerintem biztos vannak egy páran, akik az interneten találták meg a társukat.

Én mindenkinek szorítok :)

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Rinike)
2016. ápr. 10. 10:33
A társkereső oldal is csak egy eszköz. Úgy működik ahogyan az ember használja. Nem rossz vagy jó, ugyanúgy ahogyan az internet sem.
19. rinike (válaszként erre: 1. - Dézsy István)
2016. ápr. 10. 10:29
Szerintem összekeveredtek a fogalmak, méghozzá az "ismerkedés" és a "társkeresés". Én még soha nem próbáltam ki társkereső oldalt, arra igazak lehetnek a "cikk" írójának megállapításai. Nem tudom, mert saját tapasztalatom nincs. Ugyanakkor én ugyanúgy ismerkedem az interneten, mint a "való" életben. Párt is véletlenül a neten keresztül találtam (16 éve, ebből 6 éve a férjem), igaz nem konkrétan azt kerestem, számomra mindegy volt, hogy férfi vagy nő az, akivel beszélgetek, fórumozok, maga a vélemény, a tapasztalat, a közlendő érdekel, és néha maga az ember is, így aztán lettek, akikkel szorosabb kapcsolat is kialakult. Férjből csak egyetlenre van szükségem, de a barátok, jó ismerősök száma nincs korlátozva. Ma is ugyanúgy ismerkedem a neten, mint a való életben, ugyanis a való életben is egyértelművé teszem, hogy (mivel boldog házasságban élek), társat nem keresek, viszont beszélgetni szeretek.
2016. ápr. 10. 10:26

Ennek a "cikknek" se fule,se farka...sose vennem igenybe olyan szolgaltatasat,aki csak ennyire kepes.

De neten sem ismerkedem,nekem nem eleg.

17. trapiti (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2016. ápr. 10. 10:24

Még a Duna TV is lehozta, hogyan segített két 18 évesnek összejönni akik egy iskolába járnak, ismerik egymást és régóta tetszettek egymásnak :) Ez ám a szakértő segítség :)


Amúgy meg pályorientációs tanácsokat is ad, párkapcsolatit is, társkeresésit is, meg minden egyéb lelki problémában is tud segíteni... Tisztára mint Bözsi néni a szomszédból :)

16. michelle.r (válaszként erre: 8. - 2c5f60da64)
2016. ápr. 10. 10:18
Ezt a sztorit nem tarthatod magadban, ugye tudod? ;))
15. michelle.r (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. ápr. 10. 10:16
Igen. De most mi a baj? Minden lelki eredetű problémádban segíteni tud ;)
14. trapiti (válaszként erre: 12. - Timmy0520)
2016. ápr. 10. 10:12

Ha önzetlenül ingyen "csak úgy" segít akkor miért negatív reklámmal jön, miért nem arról ír inkább hogy ő mit csinál?


Egyébként a honlap, a tv-s megjelenések alapján tuti hogy van mögötte valami, nem egy önkéntes önzetlen segítőről van szó. Vagy pénzt keres, vagy térít, vagy mindkettő :)

2016. ápr. 10. 10:06
Az internetes ismerkedésnek is megvan az előnye és a hátránya. Megvan a szépsége, és megvan az izgalma, csakúgy, mint a hagyományosnak. Egyik sem jobb, mint a másik, csak más.
2016. ápr. 10. 09:58

A cikk iro fiatalember feldob egy temat, demonstralja, hogy miert is rossz dolog az altala bemutatott dolog, majd alternativat ajanl, reklam elemet helyez el a cikkben, amelyben a sajat weboldalat nepszerusiti.

A kezdolapon olvashato szoveg szerint ingyenes segitseg. A magyar ember gyanakvo es egybol arra gondol, hogy mi van a mai vilagban ingyen? Egybol mogottes szandekot keres.

A bemutatkozoben nem szol semmifele vegzettsegrol, eloeletrol, tehat nem szakmaja. Persze, ha az lenne, nem lenne ingyen. Honnan tudjuk tehat, hogy kompetens a temaban?

Vagy csupan egy unatkozo, onzetlen uriember, aki szeret beszelgetni?

2016. ápr. 10. 09:55

Reklám, de annak kevés. Rengetegen próbálják meglovagolni mások elkeseredését, pénz csinálni társkeresési tanácsadással, a java semmit nem ér.


A netes társkeresés is egy lehetőség a sok közül, nekem személy szerint bevált. És közben nem fizettem semmilyen kamu szolgáltatásért hanem magam intéztem a dolgaimat úgy ahogyan én jónak láttam.

2016. ápr. 10. 09:48

"Magyarán nehezen tudunk ítéletet alkotni a kiszemelt nő, vagy férfi külső, és belső tulajdonságairól. Ezekkel esetleg csak egy későbbi találkozás során szembesülhetünk."


Majd akkor szembesülsz, ha találkozol vele...és megszoksz vagy megszöksz...nem kell ezt túlspilázni.

Utána meg kialakulhatnak nagyon jó dolgok is, meg lehet élni a kalandot, romantikát.

2016. ápr. 10. 09:41
Ez olyan gagyi cikk, mint a többi.
2016. ápr. 10. 09:37

Ma lesz találkám. Kicsit izgulok. Érdekes a történet. A csalfa exemnek az egyik barátnője, akivel megcsalt, összejött kb. egy éve egy pasival. A férfi felvállalta, közösségi oldalon közös fotók, látszott, hogy a csaj boldog. Gondoltam is, de mázlista, hogy a félrekúrós szőke hercegünk után így felvállalják stb.

Regisztráltam egy oldalra a neten, lépni kell, hogy legyen valakim, nem punnyadhatok be, erre látom, ott a pasi, akivel a nő együtt volt. Úgy alakult, írt nekem, chateltünk.

Megnéztem a nő oldalát, nincs már kapcsolatban.


Ma találkozom a pasival :) kicsit izgi, mert csak fotón láttam, de nagyon intelligensen ír... meglátjuk.

2016. ápr. 10. 09:36
Ezzel az ábrázattal nem hiszem, hogy sok sikerem lenne.
6. cika58 (válaszként erre: 1. - Dézsy István)
2016. ápr. 10. 09:33
Bocs nem értek veled egyet, a környezetemben nagyon sokan a neten ismerkedtek meg. Abban is van romantika, csak meg kell látni a benne rejlő szép dolgokat. De úgy gondolom, hogy az embernek nem sok lehetősége van ismerkedésre.
2016. ápr. 10. 09:33
Akkor ne ismerkedj neten :)
4. unom (válaszként erre: 3. - Syria)
2016. ápr. 10. 09:28

Reklámcikk akarna lenni, de annak elég kevés.

Nem értem, ha már fizet érte, a megírására miért nem szán pénzt?

3. syria (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. ápr. 10. 09:23
Nem. Ez egy nagy marhaság.
2016. ápr. 10. 09:21
Ez tényleg egy cikk?
2016. ápr. 10. 09:08
Nem ítélem el az internetes társkeresést, csak sok szempontból nem tartom jónak. Az ember kimarad egy csomó érdekes dologból, mint például a spontán ismerkedés kalandos útjaiból, annak romantikájából, játékából. Az interneten az első benyomásunk nem egy hús vér emberről alakul ki, hanem egy idegen adatlapjáról, ahova bármit írhat, és bármilyen képet tölthet fel. Magyarán nehezen tudunk ítéletet alkotni a kiszemelt nő, vagy férfi külső, és belső tulajdonságairól. Ezekkel esetleg csak egy későbbi találkozás során szembesülhetünk.

Ugrás a teljes írásra: Miért nem jó az internetes ismerkedés?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook