Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem eszik a baba? fórum

Miért nem eszik a baba? (beszélgetős fórum)


10. Borian (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 8. 06:22

Két dolog miatt írtam az igény szerinti szoptatás.

1, Minden baba más. A fiam nayobb időközönként nagyobb mennyiségeketet evett, a lányom viszont képes vot negyedóránként cicizni, és mindig picit evett. Más miatt 8 hónaposan bekerültünk kórházba, ott méricskélni kellett, mennyit evett, mérheteten mennyiségek voltak, csaltam is vele, hogy ne kapjunk ki, de pelus mindig tele volt, nőtt, hízott, ezért én nem foglalkoztam vele, mennyi az annyi,

2, Amikor én születtem, akkor az időre szoptatás volt a divat, valszeg a lányom rám üthetett, mert én nem szoptam élénken, mindig csak keveset (viszont jobb lett volna gyakrabban), ezért anyukám teje elapadt, mire 5 hónapos lettem. Tápszert nem voltam hajlandó enni, ezért egyáltalán nem ettem végül, bekerültem kórházba is. Azután valahogy túléltem, de ez a sztori nekem jó érv az igény szerinti szoptatás mellett.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. aug. 7. 22:06

Úgy veszem észre, hogy az anyatejet jobban szereti, viszont amíkor ez az őrület elkezdődött akkor még volt elég tejem neki, azért apadt el, mert túl keveset szopizott, aztán mostmár csak fejem neki hogy pontosabban tudjam követni mennyit eszik, a mérleges megoldás nekünk nem működött jól.


Alma banán talán még túl korai.


Egyébként nem extrém sírós baba, persze azért szokott de nem sokat.

2021. aug. 7. 21:44

Kínáld többször, nem baj, ha egyszerre nem eszik sokat, elég néhány korty.

Mit eszik jobban? Az anyatejet vagy a tápszert?

Lehet, hogy egyik nem ízlik neki?

Bár akkor sírna, hogy éhes maradt.

Itasd sokszor, ha iszok, akkor nem tud kiszáradni.


Tudom, hogy manapság az anyatej a tuti, de próbálkozhatnál egy kis almával, banánnal a kora szerint.


Szokott sírni?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Borian)
2021. aug. 7. 19:08
Babavízzel is próbálkozom
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2021. aug. 7. 18:57

Így igaz, egyáltalán nem szól ha éhes, illetve ha akkor etetném mikor “igénye” van rá, akkor napi 2x enne 60 millit 🙄


Az orvos szerint nem testi probléma. Védőnő szerint túl van járatva. (Állapota miatt sok vizsgálat, torna) egyébként beszéltem laktációs tanácsadóval és táplálási szakértővel is… hát ahány szakember annyi vélemény, de a problémára megoldást nem sikerült találni

5. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Borian)
2021. aug. 7. 18:18

Szerintem egyáltalán nem akar enni a gyerek, azért próbálkozik valami rendszerrel.

Vajon az orvos és a védőnő mit mond?

4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 17:51
Én visszatérnék az igény szerinti szoptatásra. Nagyon meleg van, nehogy kiszáradjon.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2021. aug. 7. 17:26
3,5 hónapos
2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 17:19

Mennyi idős a baba?

Mert nagyon nem mindegy, hogy a 4700 grammhoz milyen kor tartozik.

2021. aug. 7. 16:19

4700 grammos kisbabám, kis súllyal született korábban a vártnál.

Eddig nagyon szépen evett gyorsan hízott. Most viszont brutális éhségsztrájkba kezdett. 50,60,70 milliket eszik, a napi adagja felét… a kutacsa folyton süppedt.

Volt neki hasi ultrahang az orvos is megvizsgálta, de nincsen semmi testi baja.

Anyatej + tápszer kombinációt eszik. Eddig igényszerint próbáltam etetni, de most kénytelen voltam visszaállni szigorú 3 óránkéntire, éjjel is, hogy minél többet egyen.

Teljesen elvagyok keseredve mert már a kórház és a szonda lehetősége is felmerült. :(

Valami tipp?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook