Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért eszik keveset a baba? fórum

Miért eszik keveset a baba? (beszélgetős fórum)


16. kacsa mama (válaszként erre: 14. - Ében11)
2010. jan. 12. 14:05
nem tudom mért aggodsz,a súlya nagyon jó a babádnak ,majd ha éhes kér nem vagyunk mi sem egy forma étvágyuak ne aggodj felesleges,én több babát neveltem már és sok esetben fordul elö,hogy 3-4 hónapos kor körül nem akarnak enni,nem kell aggódni amig a súlya gyarapodik.
2010. jan. 12. 14:03

Rendben,próbálok nem aggódni:-)

Drága frutty!Ez a gólya ugye csak vicc:-D ?

2010. jan. 12. 11:07
lehet türelmetlen vagy-és ahogy nőnek már nem kell nekik 2-3 óránként enni-tolódik az idő-az enyém csak 4-5 alkalommal evett-igaz reggel és este nagyobb adagot.és összességében megette a napi adagját.
13. frutty (válaszként erre: 10. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 10:48

ne aggoj szép formás és szép baba!

lehet hogy kicsit türelmetlen vagy?

ha éhes úgy is sirni fog ha éhes.

2010. jan. 12. 10:29

nem hiszem, hogy allergiás lenne-volt úgy az enyém se evett mindig sokat-front, emésztése miatt vagy mert hasfájós volt és akkor nem evett-és napközben is volt hogy egy egy kimaradt.

tényleg csak akkor aggódj ha nem nő vagy fogy sírós

hozzátáplálni felesleges-még nem termelődik olyan enzim ami a nem tej alapú ételt hasznosítaná-az csak 5-6 hós korban termelődik.szerintem ne izgulj.

a mennyiségnél az egész napit kell nézni-és a testsúlyhoz viszonyítani-de volt hogy mi is annál kevesebbet vagy éppen többet ettünk.

2010. jan. 12. 10:26

Szerintem ne aggódj.

Ő tudja mi kell neki.Lehet hogy egy kicsit kevés a gyomorsava, ha adsz neki almából almalevet egy két kanállal étkezés előtt egy fél órával lehet többet fog enni.

A megfigyelésem szerint oltás után amúgy is kevesebbet szoktak enni.

Két lányom van, mindkettő úgy eszik hogy napokig alig valamit, utána bepótolják.

bízd rá,az almalevet próbáld ki.

2010. jan. 12. 10:17
A fiam 3720g-al és 59 cm-vel született.Most 64 cm és 6430 g.Sajnos az elejétől kezdve pótlásos volt és már 2 hónapos kora óta tápszeres csak.Felmerült a háziorvosban a tejallergia gyanuja és nem tudom,hogy nem e ennek tudható be,hogy ilyen keveset eszik?!
9. 083c00e999 (válaszként erre: 7. - ZiZi81)
2010. jan. 12. 10:17
Eszembe nem jutott a bébiétel. Hanem pl. almalé.Nem bolti, hanem pl. lereszelsz egy almát, és vársz egy cseppet-leszűrőd és a levét kiskanállal megkostóltatni vele. Ha nagyon cuppog és izlik neki, akkor lehet tovább lépni:)
8. frutty (válaszként erre: 1. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 10:15
agy neki egy kisteát
7. ZiZi81 (válaszként erre: 4. - 083c00e999)
2010. jan. 12. 10:13
Jajj ne már!A bébiételek is 4 hónapos kortól vannak.Ugye?De,ha van tej,akkor elég fél éves korban elkezdeni.De erről annyi fórum van,nem is idegesítem fel magam.
2010. jan. 12. 10:13

lehet hogy lassú az emésztése,

kaki jönnrendessen?

pisi si?

mennyivel született?

és most mennyi a súlya?

2010. jan. 12. 10:12
Szerintem se aggódj, az okát nem tudom, de nélunk volt egy időszak, 3.4. hónap körül, hogy 60 ml-t evett. De biztos nálatok is változott. Védőnőt megkérdezted?
4. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 10:11
Nem kéne megpróbálnod a hozzátáplálást?
2010. jan. 12. 10:11

Szia.


Mert ennyi pont elég neki.Ha éhes lenne,azt a tudtodra adná egy erőteljes,vigasztalhatatlan sírással.

A gyerekek nem előírás szerint esznek.Van,hogy kevesebbet van,hogy többet.Mi sem esszük magunkat minden alkalommal degeszre.Igaz?

Amúgy én ugyanígy számolgattam és mértem minden szoptatás után,míg majdnem beleőrültem.Persze semmi okom nem volt aggodalomra!!!

Majd elkezdtem lazulni.Neked is ezt ajánlom.Amíg a gyerekorvos nem szól,hogy baj van,ne idegesítsd magad.Hanem inkább lazulj:)))

2. 064209f635 (válaszként erre: 1. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 10:11

Nyugi, az én babám is gyakran "elfelejt" enni:) Még arra is lusta ,hogy felkeljen enni.

Tudja, hogy mire va szüksége, ne idegeskedj.

2010. jan. 12. 10:07
Tudom,hogy amíg a fiam súlya nem stagnál,vagy csökken nem kellene aggódnom,de még is idegesít,hogy 3 hónapos léttére csak 90-110 ml-t eszik 3 óránként,illetve a délutáni evést meg szinte teljesen kihagyja.Miért van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook