Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 11 hónapos babám, miért nem eszik darabos ételt? fórum

A 11 hónapos babám, miért nem eszik darabos ételt? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 4. 12:56

Nagyfiam is későn kezdett rágni, ő is öklendezett a darabostol. Próbálkozni kell, majdcsak ráérez, hogy az milyen jo.

Nalunk a kukoricas abonett kenyér hozta meg a változást. Azt bátran adtam is neki, mert hamar elolvadt a szájában es tetszett neki az íze is, meg hogy roppant.

2015. ápr. 3. 09:12

Reggelire tejpép ha már nincs anyatej tápszer. 1 éves kor után tejital.

Viszont ha egyáltalán nem rág én beszélnék gyerekorvossal, védőnővel esetleg gyógypedagógussal (logopédus, evésterapeuta...)

2015. ápr. 3. 09:04
Szerintem ne csapd be a babát. A pépesbe ne keverj darabokat, mert arra a védekező reakció az öklendezés. De naponta többször próbálj a kezébe adni amin gyakorolhat pl. banán, körte, de lehet kifli zsemle is...
2015. ápr. 1. 11:11

Beszélj a gyerekorvossal! Nagyon sok oka lehet, hogy nem eszi meg a darabos ételt.

Az én lányom sem eszik/iszik semmit ami langyosnál melegebb.

6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2015. márc. 25. 12:58
a langyossággal mi a baj? :O az pont megfelelő
2015. márc. 25. 10:14
Szerintem se erőltesd.Néha azért próbálgathatod, egy kis puha zsemle belsejével kezdeni. Ha ez sokáig így marad, említsd meg a védőnőnek, hátha van rá jó ötlete.
2015. márc. 25. 10:14

Meg fogja szokni.

Amíg csak pépeset akar enni, azt adj neki, csak idő kérdése, hogy átálljon. Úgy turmixold össze a kaját,hogy kis darabkák maradjanak benne, átmenetként.

2015. márc. 25. 10:05

Elhiszem, hogy aggódsz, de minden gyerek más. Lehet még nem ért meg rá... Nem tudom jobban kifejezni.

Semmiképp ne erőltesd, mert az is egyfajta ellenkezést válthat ki belőle.

2015. márc. 25. 09:57
A babapiskótát sem eszi?
2015. márc. 25. 09:52
Sziasztok! 11 hós lányom nem hajlandó darabos ételt enni. Még mindig turmixolunk ráadásul mindent csak langyosan eszik. Van már hat foga de ha kicsit is darabosabb elkezd öklendezni és kiköpi. Van vmi tippetek mit tehetnék. Valamint érdekelne Ti mit adtok ekkora babának reggelire? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook