Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért mennek az emberek inkább nőgyógyászati rákszűrésre, mint például vastagbélrák szűrésre, amikor az jóval gyakoribb? fórum

Miért mennek az emberek inkább nőgyógyászati rákszűrésre, mint például vastagbélrák szűrésre, amikor az jóval gyakoribb? (beszélgetős fórum)


1 2
27. timycat (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. márc. 25. 11:30

Fura mindenesetre... pláne a méhnyakrákszűréssel nem lehet párhuzamot vonni.


Egy nő aktív élete során sokat jár nőgyógyászhoz, először hogy ne legyen gyereke, aztán ha már úton van a bébi, vagy ha nincs akkor hogy úton legyen, jön a klimax, hormonváltozás megint teendők vannak ott lent. Ha pedig már ott van az ember akkor elvégzik a rákszűrést. Semmi más emberi berendezéssel nem kell ennyit foglalkozni egészségesen, fiatalon, nem véletlenül a legtöbbet igénybevett magáneü. szolgáltatás a nőgyógyászat.


Minden mással ha ennyit kellene foglalkozni ott is gyakrabb lenne a szűrés. De az állami szűrés is tragédia, 45 év alatt úgy kell megerőszakolni a rendszert hogy végezzenek mammográfiát, még ha panasz van akkor is. Szűk ismeretségi körömben 40 éves kor alatt 5 mellrákos van, ebből egy sajnos bele is halt a 1,5 éves orvosi töketlenkedésbe, mivel szült, szoptatott azt mondták normális minden, hormonok játéka, akkor kaptak észbe mikor már 9 centi volt a daganat. Tragédia. Természetesen az onkoteamen megkapta, hogy miért hanyagolta így el...


De tragédia az is, ahogy az állami eü a bőrrák szűrést, tüdőrák szűrést, prosztatarák szűrést kezeli.

Húgom évek óta él erősebb-gyengébb bélgyulladással, az állami eü nem tükrözi, fiatal még, 30 alatti mit akar, ne egyen ezt, ne egyen azt, meg amazt se. Magánban kellett elvégeztetnie.


Én (még 40 se vagyok) de 1,5 éve járok orvoshoz az életemet alapjaiban korlátozó, állandó fájdalmat okozó bajommal, államiba, magánba, helyibe, 3 klinikaira, tegnapelőtt hangzott el először hogy jó hát ez tényleg komoly dolog lehet. 🤦‍♀️


A FI felvetése az áldozathibáztatás magasiskolája.

26. horex (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 25. 11:10

Semmi szükség bóditásra. Ezt azzal a kitétellel alkalmazzák ha van kisérőd, de ismétlem felesleges a bóditás, saját tapasztalat

Még mindig szokás keserüsót itatni elötte egész éjjsl ami szörnyű

Létezik narancspor szinű és izű por, két vizespohárral kell meginni. Orvos azt mondta az nem pucol úgy ki.Ez is saját tapasztalat hogy tökéletesre pucol

Találtak két polipot amit leszedtek, de a panaszaimat azok nem okozhatták, mondta a dokinő

25. Főnix3 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. márc. 25. 08:06
Mert szerintem ő egy férfi, és lehet beteg.
2023. márc. 25. 07:59
Ez a fórum miért a nőkre lett kihegyezve?
23. Borian (válaszként erre: 22. - Borian)
2023. márc. 25. 07:45
A férjemnek is volt vastagbél+gyomor, altatásban, magánban, már nem emlékszem pontosan, mert évekkel korábban történt, de az biztos, hogy 100 e feletti összeg vot, most még több lehet. A nőgyógyász max 10-15. Talán ez is lehet az oka...
22. Borian (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 25. 07:42
Nekem sajnos volt hozzá szerencsém egy hosszú, elhúzódó hasmenés, fogyás miatt, de szerencsére kiderült, hogy csak az antibiotikum borította meg a szervezetemet. Ez 10 éve volt, akkor még nem volt divat az altatás, bódítás, ébren csinálták és végigordítottam, annyira fájt.
21. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 07:23
Én mammográfiara is járok és mell uhra. Nagyobb a reklámja biztos a méhnyakrákszuresnek. De ha elmész egy rendelőbe, ki van rakva általában a falra, hogy hány evente milyen szűrés javasolt.
20. Főnix3 (válaszként erre: 18. - Soufflet)
2023. márc. 25. 07:01
Mi van benned?
2023. márc. 25. 02:38
Mert as elet szar!
18. Soufflet (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2023. márc. 25. 01:54
De megis: furcsa megnagyobbodas van bennem.
17. Soufflet (válaszként erre: 16. - Vigyefene)
2023. márc. 25. 01:51
Nem mondok tobbet.
16. vigyefene (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. márc. 25. 01:40

Az én kedves feleségem 4-és fél évet élt/szenvedett a rákjával.

Kiasnyám, menj vissza iskolába.

15. vigyefene (válaszként erre: 14. - Soufflet)
2023. márc. 25. 01:38
Vedd úgy h le vagy b@szv@.
14. Soufflet (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. márc. 25. 01:31
Elirtam megint. Basszatok le!
2023. márc. 25. 01:30
Ha meg rakod van, az van, es fel ev alatt eltunsz. Egy barat 28 evesen, egy 33 evesen. Egy ambolias 35 evesen, es szivleallas 39.
12. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 01:23
Teged amugy a normalisbol szalajtottak?nem nem az orvososdibol,baz biztos.
11. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 23:49

Engem is az érdekelne, ami Lénát; a székletvizsgálatra gondolsz, vagy a tükrözésre?

Mert tudtommal csak 50 felett szűrnek "hivatalból", és az is székletvérteszt. Tükrözni csak gyanú esetén tükröznek. Szóval mehetsz magánban, de ezt sokan nem tudják megfizetni.

Másrészt a nőgyógyászati szűrések sokkal inkább benne vannak a köztudatban.

10. Greeneyed (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 24. 23:45

"ha bódításban végzik az ember semmire nem emlékszik"

Nekem gyomortükrözésem volt bódításban, de végig magamnál voltam, és mindenre emlékszem. Nyugtató hatása volt a szernek, ami jó volt, mert nem idegeskedtem közben, de vastagbéltükrözést nem vállalnék be így.

9. Léna123 (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 24. 23:12
A gasztrodoki panasz nélkül is megcsinàlja a tükrözést 40 felett? Ezt mondjuk nem tudtam. Rendszeresen járok szűrésekre, de ennek a gondolatától is lever a víz. Pedig előbb-utóbb muszàj lesz majd mennem,mert nálunk sajnos a családban fordult elő vastagbéldaganat.
8. 71ddaa07fa (válaszként erre: 7. - Léna123)
2023. márc. 24. 23:06

Pedig 40-45 éves kortól, nem ártana, ha az ember felkeresne egy gasztroenterológust és egyeztetne vele a tükrözésről, akkor is, ha nincs panasza. A vastagbél daganat az egyik leggyakoribb, ugyanakkor negatív eredmény esetén 5 évenként elég megismételni a vizsgálatot, mert ez olyan fajta betegség, ami egyik napról a másikra nem alakul ki.


Kicsit kényelmetlen a tükrözés előtti hashajtás, valamint, hogy a vizsgálat közben levegőt fújnak a bélbe, hogy végrehajtható legyen a tükrözés, de ha bódításban végzik az ember semmire nem emlékszik.

7. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 22:52

Divat? A emberek nők körében? 🙄

Szerintem ez nem divat, vannak bizonyos vizsgálatok, amik évente-2 évente javasoltak. Ilyen a nőgyógyászati rákszűrés is, ami valamivel kisebb vizsgálat mint egy vastagbél tükrözés. Milyen vastagbélrák szűrésre gondolsz amire nem mennek el az emberek? A népegészségügyi szűrésre, ahol székletvizsgálatot csinálnak? Azt nem tudom hànyan mennek el rá, de ott tudtommal csak 50-70 év közöttieket szűrnek. 50 év alattiakat szerintem nem is szűrik. Ezt nem tudom pontosan, mert ilyenen még valóban én sem voltam.

6. Főnix3 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 22:47

Honnan veszed a statisztikádat? Mi alapján nézed? Érzelmileg vagy szerintem befolyásolva.

Ez nem divat!

Mi a történeted?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Főnix3)
2023. márc. 24. 22:38
Pedig valami ilyesmi lehet.... mert valamiért sokkal inkább elmennek méhnyakrákszűrésre mint tüdőszűrésre, mammográfiára vagy vastagbélrákszűrésre
2023. márc. 24. 22:37
2. Ez nem igaz, a nők körében a tüdőrák, vastagbélrák, emlőrák és még van pár daganat ami megelőzi a méhnyakrákot...
3. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 22:33

Divat nőgyógyászhoz menni? Miről beszélsz te? Azt vetted észre? Hol vetted észre? Szájrák, tüdőrák és még lehetne sorolni.

Mielőtt ilyen butaságot írsz ki tájékozódj légy szíves, mert az emberek nem divatból mennek szűrésekre!

Gondolom nem nő vagy. Érintett a kiírt témád?

2023. márc. 24. 22:02

... a férfiak körében 50 felett.


A nők körében a méhnyakrák a gyakoribb.

2023. márc. 24. 21:32
Nagyon érdekes de azt vettem észre hogy a emberek nők körében mintha divat lenne nőgyógyászhoz járni rákszűrésre valahogy.. mintha ezt a nőgyógyászok valahogy el tudták terjeszteni a társadalomban, ugyanis például a vastagbélrák szűrésen jóval alacsonyabb a részvétel, nem mennek az emberek ilyen szűrésekre. Ugyanakkor egy sokkal alattomosabb veszélyesebb és jóval gyakoribb daganattípusról van szó?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook