Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fáj a nőgyógyászati rákszűrés? fórum

Nagyon fáj a nőgyógyászati rákszűrés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. aug. 23. 19:22
NEM
2014. aug. 23. 10:51
Most negyedik hónapja közti vérzésem van. Minden 14. 16. nap között kezdődik és van, hogy 5 napig is elhúzódik... kicsi vérzés, annyira kicsi, hogy csak a papíron látszódik, hogy piros, egyébként barna folt, és nem több mint amennyi általában van a bugyimon folyás. Harmadik ilyen eset után felkerestem egy nőgyógyászt aki csinált egy rákszűrő vizsgálatot és megnézett uh-n is de mikor elmondtam a problémámat nem törődött vele, csak azt mondta majd elmúlik, nem ír fel rá semmit. Most megint előjött ez a probléma és már nagyon ideges vagyok miatta. Vissza szeretnék menni, de attól tartok továbbra sem törődnének velem. Bízom benne, hogy csak a hormonrendszer borult kicsit meg, meg mindig középen jelentkezik.
2014. júl. 29. 18:46
nem, inkább kellemetlen.........
59. life14
2014. júl. 29. 18:33
Szívesen. Nekem nagyon gyorsan segített a torna régebben mikor nem akart megjonni.
2014. júl. 29. 18:26
köszönöm a segítséget! mindenképpen teszek egy próbát,ártani nem árt.
57. life14
2014. júl. 29. 17:51

Progeszteron krémek:


[link]


[link]


[link]


[link]



szója:


[link]

56. life14
2014. júl. 29. 17:46

Vannak gyógynovények, amelyek hasonló hatást fejetenek ki, mint a szervezet által termelt hormonok, de nem azonosak a szervezetével, ezért hosszú távon nem tesznek jót.

A 27. hozzászólásban belinkelt yam gyokér krémet használtam régebben egy rovid ideig, novelte a progeszteron szintet, 28. naposak voltak a ciklusaim, nyugodtabb, jókedvubb, harmónikusabb voltam tole.

De ettol nem áll helyre a szervezet mukodése, mert csak addig utánoz progeszteront a szervezetedben, amíg használod.

A palástfu, édesgyokér tea és a barátcserje kapszula is ilyen hatású.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A noi tornákkal tudod harmonizálni a hormonrendszered, pl arwen, aviva.

Tényleg megjon tole elobb, és normalizálódik a ciklus.

55. life14 (válaszként erre: 53. - Gracielita)
2014. júl. 29. 17:33
A 48. hozzászólásomban leírtam.
2014. júl. 29. 16:39
egyébként nagyon sok lenmagolajat iszok meg gránátalma levet. lehet hogy túlzásba viszem és akár emiatt is késik
2014. júl. 29. 16:38
értem. és mit ajánlasz a progeszteron szint növelésére? cickafarkfűvel azonnal leálltam, amint szóltál.
52. life14 (válaszként erre: 51. - Gracielita)
2014. júl. 29. 01:00

Nem állt szándékomban, csak akartam, hogy tudj róla, hogy a cickafarkfu nagyon belezavar a hormonháztartásba, mert magas a fitoosztrogén tartalma.

És ha neked 30 valahány naposak a ciklusaid, az pont arra utal, hogy osztrogén dominanciád lehet, alacsony a progeszteron szinted, és nincs rendesen tuszorepedésed a hosszú ciklus miatt. A tuszorepedés állandó elmaradása pedig pcos-hoz vezet.

2014. júl. 28. 23:32
jajj ne iejsztgessetek :O
50. life14
2014. júl. 27. 17:34
49. life14
2014. júl. 27. 17:22

[link]


,,Fitoosztrogén tartalmú novények:

szója

grape-fruit

avokádó

cickafark

búza

tej

lenmag

gránátalma´´

48. life14
2014. júl. 27. 17:18

A hormonzavarokra a legjobb megoldás a lelki problémák rendbe tétele, a megfelelo táplálkozás és sokat segíthetnek a noi tornák.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

47. life14
2014. júl. 27. 17:07

[link]


[link]


Vannak természetes készítmények, gyógynovények, amik a hormonrendszerre hatnak.

De ezek sem azonosak a szervezet által termelt hormonokkal, csak hasonló hatást fejtenek ki a szervezetben, úgy, hogy utánozzák a szervezet általt termelt hormonok mukodését.

Bár ezek kíméletesebbek, mint a szintetikus fogamzásgátlók.

De egyik sem az okot szunteti meg, csak elleplezi a problémát, a fogamzásgátlók leállítják a petefészek mukodését.

Csak tunetet kezelnek.

46. life14
2014. júl. 27. 17:00

Az tuszorepedés hiánya és a túl hosszú ciklusok PCOS betegséghez vezethetnek, vagy már annak az okai.

Ilyenkor 3 pontos inzulin rezisztencia vizsgálatot is szoktak csinálni, mert a tartósan magas inzulin szint is felborítja a hormonháztartást.

45. life14 (válaszként erre: 44. - Eb85e22a13)
2014. júl. 27. 16:58

Ez így igaz.

Nem biztos, hogy az osztrogénszinted alacsony. Akkor a cickafarkfuvel csak még tobb kárt okozol, mert fitoosztrogén.

Lehet, hogy magas a tesztoszteron szinted, és/vagy alacsony a progeszteron szinted, vagy rossz a progeszteron-osztrogén arányod(magasabb az osztogén szint), a 28 napos helyetti 33 napos ciklus is erre utalhat.

Szokott ovulációd lenni? Ezt hormonvizsgálattal ki lehet deríteni.

A cickafarkru tea kúrát nem szokták onállóan alkalmazni a természetgyógyászok, mert úgy ártalmas, noveli az osztrogénszintet, belezavar a hormonrendszerbe.

A ciklus elso felében cickafarkfu, a másodikban palástfu teát ajánlanak(ami utánozza a szervezet által termelt progeszteron hatását), mert akkor a progeszteron szintnek kell magasabbnak lennie, hogy legyen tuszorepedés.

44. eb85e22a13 (válaszként erre: 43. - Gracielita)
2014. júl. 27. 16:19
Segit, ha nincs osztrogen dominanciad. Ha van, rengeteget art. Tele van osztrogennel.
43. Gracielita (válaszként erre: 42. - Life14)
2014. júl. 27. 15:51
hát igen... most késik... 33 napra szokott megjönni, most van a 36. most éppen cickafarkat iszok mert az állítólag segít. Maria Streben könyvben olvastam
42. life14 (válaszként erre: 41. - Gracielita)
2014. júl. 27. 15:01

Én nem hagynám annyiban, mindenképpen kérném a hormonvizsgálatot, mert abból nagyon sok minden kiderulhet.

Endokrinológus is csinlhat ilyen vizsgálatot, és ha van rá valód, akkor a magánlaborokban is megcsinálják, pl. a Laboratórium kft-nél a legolcsóbb.

De nem mindegy, hogy a ciklusod melyik napján veszik le a vért. Például, ha a progeszteront nézik, akkor a 21. napon szokták levenni, mert máskor nem nagyon értékelheto.

A hormonok szabályozzák a szervezet mukodését, szállítók a testben, és nagyon sok mindnet befolyásolnak a szervezetben.

Sok orvos konnyen elintézi a hormonegyensúly zavart azzal, hogy mesterséges hormonokkal akar tomni, amik nem azonosak azokkal, amit a szervezeted termel. De ezzel nem fog helyreállni a hormonok egyensúlya, csak amíg szeded, addig elleplezik a problémát, és okoznak csomó másikat, mert szintetikus mérgek.

Persze a te dontésed, nem akrok beleszólni. Csak leírtam, amit gondolok.

2014. júl. 25. 09:53
azt mondta hogy azért van mert a jódkezelés meg a thyroxin összezavarta a hormonháztartásom és megkérdezte hogy nem akarok e antibébit szedni, d emondtam hogy nem, erre azt mondta hogy jó, ő nem ír fel semmit, szerinte ez semmi.
2014. júl. 25. 03:11
Nem.
39. eb85e22a13 (válaszként erre: 34. - Gracielita)
2014. júl. 25. 00:37

Igen, hallottam. Nem kell aggodnod, minden ok, ami a cisztat illeti.

De a barnazas miatt nem tudom miert nem irt ki hormonsorra.

Mit mondott a kozepidos barnazasra?

2014. júl. 24. 23:31
rendben, köszönöm :)
37. Csigusz 79 (válaszként erre: 36. - Gracielita)
2014. júl. 24. 22:28
Akkor viszont ne aggódj,ha valami furcsa dolgot észlelsz akkor menj vissza.
2014. júl. 24. 19:13
megkérdeztem de azt mondta valószínűleg semmi extra úgyhogy nem ír fel semmit.
35. Csigusz 79 (válaszként erre: 34. - Gracielita)
2014. júl. 24. 17:28
Klassz hogy túl vagy rajta,de az aggodalmadat a dokitól kellett vona vagy kellene megkérdezni.
2014. júl. 24. 13:20
Na már készen vagyok. Túléltem, tényleg kibírható. Nekem csak az feszített amikor a kacsát felrakta, de ultrahanggal is megvizsgált. Azt mondta nem tapintott, és nem látott semmilyen kóros eltérést, csak a méhemben van egy kicsi folyadék, de ne törődjek vele, mert semmi kóros, nem ír fel semmit, biztos csak egy pici ciszta kilyukadt. Ilyet hallottatok már? Nincs okom az aggodalomra?
2014. júl. 23. 22:33

akkor rendben :)

szurkoljatok

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook