Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért "kell" egy nap 5x-6x enni? :) fórum

Miért "kell" egy nap 5x-6x enni? :) (tudásbázis kérdés)


1 2
32. fe9e12ede0 (válaszként erre: 31. - Álomvirág1)
2010. nov. 7. 09:40

"Az eddigi vizsgálatok a reggel, éhomra fogyasztott ételek, italok hatását mutatta, de a magyar étkezési szokásokban évszázadok óta ott az ebéd és a vacsora is. Az utóbbi fél évszázadban jött divatba a tízórai és uzsonna, nem kevéssé annak hatására, hogy már hajnalban a szövôgépek mellé állították a nôket, megszunt az otthoni kiadós ebéd, az üzemi konyha után délutánra megéheztek, így uzsonnával verték el éhüket, s maradt végül kárpótlásul a kiadós vacsora.


(A magyar paraszt is hajnalban kelt, de jól beszalonnázva ment ki a földekre dolgozni, és a nehéz fizikai munka ellenére is elegendônek bizonyult a legtöbbször tartalmas levesbôl álló ebéd, majd a vacsora. Régi képeket nézegetve még elvétve se látni kövér parasztot, de munkást se – s ez nem csak a rosszabb táplálkozási lehetôségekbôl fakadt.)"



Ez idézet volt Dr. Légrády Péter könyvéből.

www.tojasinfo.hu/images/upload/dhtmlEditor2Files/File/Doc/Pdf/tojas.pdf


Szenzációs könyv, nem csak az élelmiszereket bontja részeire, hanem az ételek és az emésztő rendszer egymásra való kölcsönhatásából jut arra a megállapításra, hogy napi 2 kiadós étkezés az emésztőrendszer szempontjából a legideálisabb. Kényelmi szempontból belefér egy fél adag vacsora, tehát 2.5 étkezés naponta.


Weben olvasni vágyóknak ajánlom a :

[link]


címet.

2010. nov. 7. 08:11

"3 főétkezés és egy pár snack (tízórai, uzsonna) teljesen jó megoldás." Kicsit nekem olyan "írjunk valamit, töltsük ki a "papírt"" típusú, aztán lehet én tévedek.

Pontosan erről beszélünk egyébként mi is, ill én is ezt tartom jónak. Magyarul 5 étkezés a legjobb.

Nem a egész napi csipegetés, főétkezések helyett, hanem a rendszeres reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi.

2010. nov. 6. 01:52

[link]


Erről mi a véleményetek?

2010. nov. 5. 09:30
Szerintem azért,mert szinten tartja a vércukorszintet és nem jön rád a farkaséhség.
2010. nov. 4. 16:57
És kimaradt az elővitaminokból, hogy az A vitamin elővitaminja a karotin.
2010. nov. 4. 16:57

Igen, megvannak a grammok is, és persze a vitaminok is részben folyadékban, részben zsírokban oldódnak...


És persze ott vannak a gyümölcscukrok, további hasznos tápanyagok, stb...

2010. nov. 4. 16:55
nyilván mindent kell enni, mert mindenre szüksége van a szervezetünknek..csak a mértéket kell ismerni, és szerintem akkor fog jól működni a fogyás is..:)
2010. nov. 4. 16:53
Ez csak pár dolog az élelmiszerismeretből...
2010. nov. 4. 16:51

A zsiradékokban fontos szerepük van az idegrendszer felépítésében, és működésében.

A zsiradékok kísérőanyagai:

Zsírszerű anyagok a: koleszterin.


Ergoszterin vegyület - a D vitamin elővitaminja.

Az élesztőben, és a gombában fordul elő nagyobb mennyiségben, és a napfény hatására alakul át D vitaminná.

23. Panka78 (válaszként erre: 22. - 36a26f5226)
2010. nov. 4. 16:50
..viszont, ha nem viszel be ch-t, akkor a zsírt fogja energiaként felhasználni...:D
2010. nov. 4. 16:48
A szénhidrátok viszont a szervezet legfontosabb energiaforrásai.
21. 36a26f5226 (válaszként erre: 20. - 36a26f5226)
2010. nov. 4. 16:45

folytatás: Úgy hívják őket, hogy: esszenciális, vagy nélkülözhetetlen aminosavak.


Teljes értékű fehérjék:


Azok a fehérjék, amelyek tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat.


Teljes értékű fehérjéket találunk az állati eredetű fehérjékben:

-húsokban,

-halban,

-tejben,

-tejből készült termékekben,

-tojásban.


A növényi eredetű élelmiszerek közül a szójában.


Majdnem teljes értékűek:


-a gomba,

- a burgonya,

- hüvelyes zöldségek fehérjéi.

2010. nov. 4. 16:43

A táplálkozásra visszatérve:


pl. a Fehérjék:

Sejtépítő tápanyagok.

Esszenciális aminosavak a fehérjék alkotórészei.

Az emberi szervezet fehérjéit 20 db aminosav építi fel.

Ebből kb. 8-10-et a szervezet nem tud előállítan.

19. Dorkakoma (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2010. nov. 4. 16:42
az életmód váltás az, hogy az eddigi táplálkozási szokásaidat (de ugyanígy igaz a mozgásra is ebben a témakörben) megváltoztatod, az életminőségeden változtatsz, az egészségedet helyezed előtérbe, és eszerint élsz. ilyen például szerintem az, hogyha valaki elhagyja a lisztet vagy cukrokat az étrendjéből, vagy ilyen (csak sokkal drasztikusabb) hogyha valaki eddig evett húst, és inkább vegetáriánus lesz.
18. 36a26f5226 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2010. nov. 4. 16:41

Az életmódváltás:


helyes táplálkozás, rendszeres mozgás, nem ellustulás, káros szenvedélyek mellőzése, rendszeres vérnyomás, és vércukor szint mérés...

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Dorkakoma)
2010. nov. 4. 16:38
Életmód váltás? Az mi?
2010. nov. 4. 16:38

Az élelmiszerismeret táplálkozástudományi szerepe:


Az evés szerepe: -energiahasznosítás, biztosítása, sejtépítő folyamatok, és a tápanyagokat viszünk be a szervezetükbe...


A táplálkozás célja, illetve feladata:


- a szervezet energiával való ellátása,

- sejtépítés,

- az anyagcsere folyamatok szabályozása...

15. Night Angel (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. nov. 4. 16:37
Azé' hogy ne ugráljon fel alá a vércukrod...
2010. nov. 4. 16:35
Attól indul meg a hízás az éhezés után, ha utána ráveti magát valaki a kajára, miután az azt megelőző éhezéstől a szervezet takarékra kapcsolt...
2010. nov. 4. 16:34
Szerintem ha valaki tartósan le akar fogyni, akkor annak az életmódján kell változtatni. Nem azt kell mondani, hogy 3 hónapig koplalok és diétázok, és majd utána..:) mert semmi értelme nem lesz. Persze tök jó hogy lefogysz mondjuk 3 hónap alatt 10 kg-ot, de abból 15-20 fog visszajönni ugyanígy 3 hónap alatt...
2010. nov. 4. 16:33
Nekem ezekről az elméletekről mindig az éhezők jutnak eszembe. Ha igaz lenne, hogy aki ritkán eszik lelassul az anyagcseréje, akkor az összes éhező kövér lenne...
11. Álomvirág1 (válaszként erre: 8. - Ancsa777)
2010. nov. 4. 16:32
haha, igen, ameddig nem eszik.. viszont ha elkezd enni, akkor beindul a raktározás. Ezért is alakul ki a jojo eff.
2010. nov. 4. 16:31
HIsz hány olyan emberke van, miután lefogyott, nem sokkal utána sokkal jobban hízott vissza, mint előtte...
2010. nov. 4. 16:31
Ha nem eszünk, akkor lelassul az anyagcserénk, és ha utána valamikor az éhség miatt belakunk, akkor a lelassult anyagcsere a nagy mennyiségű kaját lassan dolgozza fel, és pont azért indul meg a hízás sokkal jobban, mint előtte...
2010. nov. 4. 16:29
jah de ha nem eszik valaki, akkor nincs mit raktározni, és akkor nem is hízik :D de nem is sokáig marad talpon :D szerintem ha rendszeresen eszik valaki, naponta max 4x akkor nem hízik, Reggel gyümölcs, délbe kiadós ebéd, és este zöldségek... Ez a legideálisabb a gyomornak, meg a bélrendszernek. Meg persze mozgás, ami szintén gyorsítja az anyagcserét! :)
7. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - Panka78)
2010. nov. 4. 16:24
Éjszaka.
2010. nov. 4. 16:23
..de akkor soha nem pihen az emésztőrendszer...
2010. nov. 4. 16:22

Én úgy tudom, hogy azért, hogy egyrészt ne legyen éhségérzeted. Amint a gyomrod huzamosabb ideég éhséget észlel, abban a pillanatban elkezd raktározni, amivel pont a lerakódást érheted el.

Másrészt azért, mert ha a gyomrod egyfolytában emészt (kis adagokról beszélünk) akkor gyorsabb az anyagcseréd, és így hatékonyabb lehet a fogyás.

Én így tudom:)

2010. nov. 4. 16:21

Mindenhol azt olvani, hogy együnk, akkor is, ha nem vagyunk éhesek, mert lelassul az anyagcsere stb. stb.


Én régen így csináltam, de alig fogytam valamit... Pár hónapja csak akkor eszem, ha valóban, fizikálisan is éhes vagyok... ez kb. azt jelenti, hogy 3x eszem egy nap..

És láss csodát... jobb az emésztésem, és most gyorsult fel az anyagcserém..

2010. nov. 4. 16:21

Mert így kevesebbet eszel egyszerre, mindig lesz energiád, és a szervezetednek mindig lesz tápanyaga. Sosem leszel éhes.


Asszem ennyi:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook