Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Buszon utazva miért kell kivenni a gyermeket a babakocsiból? fórum

Buszon utazva miért kell kivenni a gyermeket a babakocsiból? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 10. 07:49

Az újabb buszok nagy részén eleve ki van középtájt jelölve egy hely a babakocsinak, kis táblával jelezve...én nem egy összecsukott babakocsi van rajta....

Egyébként tesztekkel van bizonyítva (ADAC), hogy nagyobb fékezés esetén nem lehet a gyereket ölben megtartani (láttam egy filmet ahogy a szimulációban kirepül a baba az ölelésből, pedig csak 40 körüli sebességről fékeztek) A modernebb babakocsikba általában több pontos övvel be lehet kötni a gyereket, az enyémnek a mózeses változatában is lehetett. Ha borul is a kocsi, akkor is jobban megvédi (a fejét pl. oldalt) mintha a mamával együtt repül vagy odacsapódik egy kapaszkodóhoz... Talán a BKV-nak is le kellene ellenőrizni ezeket. AZ viszont logikus elvárás legyen, hogy a babakocsi feleljen meg a biztonsági elvárásoknak illetve megfelelően használják, azaz kössék be a gyereket.

2013. szept. 9. 12:17
A másik meg, hogy amúgy se tudnám összecsukni a babakocsit, mert tele van, meg eleve összecsukva sem kisebb..
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Roza78)
2013. szept. 9. 12:15

Jézusom!

Még nem is hallottam ilyet, pedig 10 éve gyerekezek Pesten autó nélkül, csak tömegközlekedéssel.


NEkem aztán mondhatnák, mert ebből kifolyólag mindent egyedül intézek, állandóan úgy nézek ki, mint egy karácsonyfa, tehát már nem lenne hely a kezemben a gyereknek. Meg amikor már 2-3 nagyobb is ott van melletted, vagy éppen terhes vagy...


Én a babahordozótól 20 perc után elájulok, mert úgy húzza a tüdőmet, pláne, ha még szatyor is lenne a kezemben.. meg abba nem is lehet pakolni. Én általában nem fél órára megyek el, hanem órákra ténylegesen ügyeket intézni..


De még szerencsére senki sem próbált meg piszkálni..


Ami a biztonságot illeti mérnökként mondom, hogy kb. 50-50%. A "baleset" tipusától függ, mi a jobb. De mondjuk el tudom képzelni, amint a teletömött 7-esen, vagy 5-ösön éppen ki szeretném venni még a gyereket a kocsiból. Valószínűleg le is lőnének..

46. 72497ec515 (válaszként erre: 31. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 22:50
Szerintem ez akkora baromság! Írtad hogy vigyem kendôbe,miért tenném nőtársaim ezrei a várandósság alatt azt kutatja, és spóról hogy minél biztonságosabb és kényelmes babakocsit vegyünk születendő magzatunknak. Nap mint nap sokat mozgolódok a városban a kisfiammal,ami azt jelenti hogy egy hátitáskába nem fér el a cuccaink szerintem nem kell részletezni! Nem tudom hogy te neveket e gyermeket , ha igen akkor pont tudnod kéne hogy azért ez így kivitelezhetetlen !
45. voltam...leszek (válaszként erre: 39. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 21:28
Óh, igen...a kultúra a másik oldalon is maximálisan ott van....
44. katie_rose (válaszként erre: 43. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 13:35
Edzésnek sem lenne rossz. Lehet Rubint Réka is így csinálja? :D
43. 103cacdfd2 (válaszként erre: 32. - Katie_rose)
2013. szept. 7. 12:34
Nem - Csillaghegyrôl/Római parttól a "Moszkva" térig - :)
42. Roza78
2013. szept. 7. 11:54
Nem hiszem, hogy valakit zavarnek azzal, hogy a babakocsi mellett allok. Nem szoktam tolakodni, ha elore engednek felmegyek, ha nem akkor kivarom a sorom.
2013. szept. 7. 11:49
Amúgy a kérdést nem itt kellene feltenni.
40. katie_rose (válaszként erre: 39. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 11:45
És fordítva is. Igaz?
2013. szept. 7. 11:42

Nem lehet minden egyéni kívánságot figyelembe venni;

az emberek közlekedési "kultúrájan" - hozzáállásán sem ártana egy kicsit változtatni.

Az udvarias ember általában az udvariasságot vonzza be...

Nekem, mint utasnak mindent meg kell/ene tennem azért, hogy senkit ne zavarjak, veszélyeztessek az adott lehetôségeken belül.

Nem csupán elvárni.

38. Roza78 (válaszként erre: 36. - Kismackó2006)
2013. szept. 7. 11:27
Velem is tegnap tortent eloszor, ezert is olvastam el a szabalyzatot, nem hiszem hogy uj csak egyik sofor sem torodik vele. Kitartok amellett , hogy biztonsagosabbank tartom a babakocsit, le van fekezve , gyerek bekotve egyik kezemmel fogom a kocsit masikkal kapaszkodok. Ulve gyerekkel az olemben nem ennyire egyszeru mivel kicsi nem tartja meg jol a fejet ket kezzel kell fognom, mert ossze-vissza rangat a busz, ha egy nagyobbat fekez nekipreselem az elottem levo ulesnek. Nalunk alacsonypadlos buszok vannak , nagy hely van a babakocsinak is, kenyelmesen el lehet ferni.
37. voltam...leszek (válaszként erre: 27. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 11:22

Na hagyjuk már....a legnagyobb gyerekem 25 éves, a legkisebb 3 , és köztük van mindenféle korosztály...hordunk fogyatékos gyereket Pest megyéből Budapestre napi rendszerességgel, soha nem volt autónk, így diplomázni tudnék közlekedésből(is).

Rakott volna le valamelyik...értem én, hogy a szabály az szabály, és ELVILEG az én érdekemben csinálják....de én pedig utazni AKAROK a bérletemért, jegyemért, ennyi...akkor biztosítson olyan, és annyi járművet, amit használhatok, mert ki pedig nem zárhat a közlekedésből.

2013. szept. 7. 10:37
SOha nem hallottam ilyet, hogy ki kell venni a gyereket a babakocsiból, sőt, még látni sem láttam ilyet a környezetemben,pedig megettem már a kenyerem javát. A buszon meg a kutya nem törődött ezzel, söfőr se,meg senki se! Ez valami új törvény??
2013. szept. 7. 10:36
21 hónapos a kislányom, eddig még nem szóltak, hogy vegyem ki a babakocsiból, de valószínűleg meghibbannék, ha ki kéne venni utazáskor, mert gondol egyet nekiáll fészkelődni, el akar mászni, sokkal nehezebb visszatartani, min a babakocsit, amiből nem tud kimászni. Ráadásul a buszok 80 % án van biztonsági öv a tolókocsisoknak és babakocsisoknak fenntartott helyen. Legutóbb 1,5 órát utaztunk úgy, hogy a babakocsi ott be volt kötve, benne a gyerekkel, és még tartottam a kocsi kerekét a lábammal biztos ami biztos, és nem volt gond. Ha azt a másfél órát Boginak az ölemben kellett volna töltenie, valószívüleg nem csak én hanem a többi utas is meghibbant volna a környezetemben.
34. katie_rose (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2013. szept. 7. 10:35

A gyerekkel a lovaskocsi 4000 ft/egy utazás. A lift szuper..ha a Dózsán vagyunk. És ha nem?


Szóval csak arra akartam kilyukadni,hogy jók a szabályok,csak néha kivitelezhetetlenek. :)

33. michelle.r (válaszként erre: 32. - Katie_rose)
2013. szept. 7. 10:34
Ez esetben rendelkezésedre állnak a lovaskocsik :)) és a Lovas úton a lift, ha a Dózsa térről sétálsz fel ;)
32. katie_rose (válaszként erre: 31. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 10:24
Egyszer igen... de ha valaki ott lakik? Gondolom nem a Deákról sétáltál csak a Moszkváról. :)
31. 103cacdfd2 (válaszként erre: 30. - Katie_rose)
2013. szept. 7. 10:22
Gyalog mentem fel a Várba gyerekkocsival - jó séta volt.
30. katie_rose (válaszként erre: 25. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 10:10
Budapest 16-os busz (várbusz). Majdnem biztos vagyok benne,hogy nincs csomagtartója. Ülő és állóhely is alig van rajta.. Ilyenkor mi a teendő?
29. katie_rose (válaszként erre: 24. - Voltam...leszek)
2013. szept. 7. 10:09

:)

És ez a valóság .

Ha segíteni kellene,hogy betartsa az ember a szabályt,akkor a szabály már hirtelen nem is olyan fontos. :)

28. michelle.r (válaszként erre: 27. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 09:37
Így igaz. Nem tudom melyik városról szór a sztori, de a BKV pl. készül arra, hogy "próbautasokat" küld a járatokra. Dávid nagyon javítani szeretné a BKK megítélését :))
27. 103cacdfd2 (válaszként erre: 24. - Voltam...leszek)
2013. szept. 7. 09:15

Szerencséd volt.

Ha megjelent volna a forgalombiztonsági-mûszaki ellenôr...

A gépkocsivezetônek az állásába kerülhet...

Mindegyikük feje fölött ott lóg a börtön.

26. michelle.r (válaszként erre: 7. - Roza78)
2013. szept. 7. 09:01

Ez csak annyit jelent, hogy 5 hónapig senki nem tartott a be azt a szabályzatot, amit jómagad is olvastál.


Terjeszt elő a javaslataidat a közlekedési vállalatnál, ha jól érvelsz, talán változik. Nem túl ésszerű, de az a vezető jár el helyesen, aki betartatja az utasokkal a szabályzatot, a járművön ez az ő felelőssége.

2013. szept. 7. 08:58

Úgy is fogalmazhatnék, hogy az autóbuszok többsége nem gyermekkocsis közlekedésre van megtervezve.

Van néhány speciális autóbusztípus helyi-elôvárosi területen, ahol babakocsi és kerekesszékes kiképzés is van. Az általános forgalmi szabályzat szerint helyközi-távolsági járatoknál a csomagtartóban helyezhetô el a babakocsi.

2013. szept. 7. 08:43

MI is jártunk úgy, hogy bár elötte évekig, és azóta is babakocsival közlekedtünk, de szólt a buszvezető, hogy nem lehet...

Sebaj...mondtam Neki, hogy rendben, akkor most motor leállít, legyen kedves fogja meg a gyereket, amíg kipakolok a kocsiból, aztán összecsukom....Ő berakja a csomagtartóba...én megvárom, amíg felszáll, ad jegyet, de addig ne indítson, amíg nem találok biztonságos helyet, hiszen plexi lap mögé például nem ülök, majd elhelyezked...és a célállomásnál ugyanez...

Érdekes módon felszállhattunk.

Mert lehet, hogy biztonságosabb lett volna a pár hetessel az ölemben, és közben a csomagokat, meg a másik kettőt rábíztam volna az utazóközönségre, de sajnos ezt akkor nem mérlegelhettem...:)

23. Roza78 (válaszként erre: 20. - Sookye)
2013. szept. 7. 08:41
En is hordozom kendoben , de mindig mindenhova nem vihetem abban.
22. Krisz42 (válaszként erre: 21. - 103cacdfd2)
2013. szept. 7. 08:38

Én viszont olyanról hallottam,ahol kivette és a kicsi csúnyán megsérült,mert anyuka kapaszkodni és fogni is nem tudta.Repülőre hordozòval felszállhattam,fel-leszállás után lehetett a gyerekem abban is,mert a KLM-nél a fóldre tehettem volna aludni.Magyaroknál volt falra szerelhető kiságy,persze csak pár hónaposig.De nem kellett ölben lennie egész úton.

Egyébként buszon senki nem állítja menetirányba a kocsit,keresztben nem csúszkál és hirtelen fékezésnél könnyebb tartani,mint ölben.Írom ezt úgy,h mindhárom gyerekem az ölemben volt kicsiként is,mert a zajos buszon nem volt jó a babakocsiban,viszont nekem is volt olyan élmênyem,h vérzett a gyerek szája,miután fékezésnél beverte.

2013. szept. 7. 08:26

Szerencsére elvétve történik ilyen baleset.

Én már viszont láttam.

A kocsi hátul volt, ennek ellenére a hirtelen fékezés miatt majdnem felborult a tehetetlenségi erô miatt, pedig be volt fékezve. Szerencsére a baba be volt kötve.

20. sookye
2013. szept. 7. 08:25
Csak egy tipp: babakocsi helyett babahordozó kendö, mei-tai vagy csatos! Mennyivel egyszerübb! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook