Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? fórum

Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
45. 9a2354601b (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 29. 10:58

Kedves Antea, örömmel látom, hogy tudsz olyan országról, ahol a munka törvénykönyve tiltja a terhesek munkaviszonyának megszüntetését. Azt is megnyugvással olvasom, hogy abban a mintaországban a munkáltató köteles a szülési szabadságról visszatérő kismamának biztosítani az eredeti, vagy hasonló munkakört biztosítani.

Neked is nagy lesz az örömöd, ha megtudod, hogy ez Magyarország :-))

Egyébként Magyarországon törvénybe ütközik álláshírdetésben megjelölni az életkort, nemet, származást, vallást. állás inteview-n nem lehet megkérdezni, ill. ha mégis megteszi, nem kell válaszolni olyan kérdésekre, mint pl. gyermekvállalással kapcsolatos kérdések, szülők foglalkozása, stb.

44. aebal
2007. ápr. 27. 13:53
lassubbak
43. 7130b15964 (válaszként erre: 42. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 21:31
Igen, ez egy nagyon összetett kérdéskör. Igazából csak a körülmények részletes ismeretében lehet véleményt alkotni. Nyilván egy része azoknak, akik panaszkodnak valamilyen szinten megalapozottan teszik, egy részük meg saját maga is benne van vastagon, hogy miért tart ott ahol tart.
42. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 41. - 7130b15964)
2007. ápr. 12. 17:13

Jogos amit irsz.

Egyebkent annak is van hatranya, amirol en irtam.

A haszontalan dolgozoktol sem lehet megszabadulni, hogy felvehessenek normalisakat. Tudok erre is peldat, nem is egyet.

41. 7130b15964 (válaszként erre: 40. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 16:27

Nézd, amennyiben valakinek érvényes munkaszerződése van és nem próbaidős, akkor nem tudják kitenni. Más kérdés, ha éppen rendkívüli felmondást alapoz meg a cselekedetével (kilopja a pénzt a kasszából vagy egyéb orbitális baromság).


Szóval ezen a téren alapvetően rendben vannak a dolgok, a szabályozása is, meg a betartása is.


Aztán meg, hogy mennyi 40 fölötti nő kap munkát, biztosan meg lehet nézni. Speciel most is találkoztam nem egy idős nővel a közjegyzőnél, kellemes környezetben irodában dolgoznak, normális időbeosztással, adminisztratív feladatot látnak el. Voltak ott frissen végzett egyetemisták is.


Nem azt akarom mondani, hogy minden rendben és alaptalanul siránkoznak egyesek, de érdemes azt is megnézni, hogy aki munkát keres, az mit tesz/tett meg azért, hogy munkája legyen.


Többek között miért beszélnek itt annyian angolul. Már vagy 20 éve lehet tudni, hogy az angol nélkül elég nehéz munka terén boldogulni.


A mostani 40 évesek 20 évesek voltak a rendszerváltás idején. Az azóta eltelt 20 év alatt megtanulhattak volna jól angolul, illetve kezelni a számítógépet. Rögtön tudnék is legalább két állást itt mellettem, mert szükségem lenne a megoldóképességükre, élettapasztalatukra, csak nem tudok melléjük adni egy tolmácsot meg egy titkárnőt. Úgyhogy muszáj olyat keresnem, aki nem ijed meg a számítógéptől és nem makog a telefonba, ha angolul szólnak hozzá...

40. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 39. - 7130b15964)
2007. ápr. 12. 16:20
En Magyarorszagrol csak a jogtalansagot hallgatom es olvasom, itt is mindeki csak sir (jogosan), hogy 40 ev folott el vannak a nok kaszalva, fel sem veszik oket, sot mar munkainterjun nyilatkozniuk kell a gyerekvallalasi terveikrol. Ezek utan elkepzelni sem tudom, torvenyileg mi megy otthon, vagy egyaltalan ez a fajta diszkriminacio mennyire torvenyellenes.
39. 7130b15964 (válaszként erre: 37. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 16:16
Pont ezzel itt általában senki nem szórakozik, mert nagyon egyszerű végrehajtani. Ha valakinek érvényes szerződése van, egyszerűen nem tud (és általában nem is akar, mert nincs is esélye) kibújni a munkáltató.
38. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 16:15

Biztosan vannak különbségek. Csak úgy vezetted be, amiből akár azt a következtetést is le lehet vonni, mintha itt semmi ilyesmi nem létezne.


Melyik országot is említetted?

2007. ápr. 12. 16:14
Torvenyvegrehajtasok kozott is nagy kulonbseg van.
36. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 35. - 7130b15964)
2007. ápr. 12. 16:13
50 ev differencia van az altalam emlitett orszag es Magyarorszag kozott fejlettsegben.
35. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 16:07

"Van viszont olyan orszag is, ahol torveny bunteti ezt a fajta megkulonboztetest, szules elott allo not tilos a munkahelyerol elbocsatani, sot a helyet tartani kell, mig vissza nem ter, a kor pedig nem szamit, csak a tapasztalat."


Magyarországon az 1992. évi XXII. törvény (Munka Törvénykönyve) kimondja, hogy milyen esetekben nem szüntetheti meg a munkáltató rendes felmondással a munkaviszonyt. Ezek közé tartozik az, amikor a munkavállaló gyermeket vár. Sőt, ha felmondtak neki és az orvos véleménye alapján a terhesség vélelmezhető a felmondás időpontjában, akkor helyreállítják az eredeti jogviszonyt. Ez a tv. ebben az esetben nem a munkavállalót, hanem a születendő magzatot védi.

2007. ápr. 12. 15:29

Ez a tarsadalom kudarca, es Europaban nagyreszt elertektelenitettek a korosabb noket, ahogy a gyermekvallalokat is.

Van viszont olyan orszag is, ahol torveny bunteti ezt a fajta megkulonboztetest, szules elott allo not tilos a munkahelyerol elbocsatani, sot a helyet tartani kell, mig vissza nem ter, a kor pedig nem szamit, csak a tapasztalat. A munkaltatok mar meg sem probalkoznak ilyesmivel, mert hatalmas karteritesi pereket kaphatnak a nyakukba. Ez mind tisztelet kerdese, ahol kihal, ott nincs mit tenni, de ahol a nok meg katonak es tisztelet ovezi, hogy a nobol anya lesz, ott meg sem mernek kockaztatni az ilyesmit.

Sajnos nem mindenhol a no a tarsadalom alapja.

2007. ápr. 12. 11:18
Sajnos ,hogy igy gondolják ,én sosem értettem evel egyet ,hisz ö nekik is ugyanugy kell a munka ,miért irják le az embert már 40 év után .Miért kell csak a huszonéves csillogás .Nekem teljes meggyözödésem ,hogy sokan tévednek ,mert miért egy huszonéves ápolt csinos ,azért nem biztos ,hogy pontosan olyan jó munkaerö is.Tisztelet a kivétel ,mert vannak köztük is ügyesek ,de nem szabadni ezt igy külön választani ,ez az én véleményem.
32. pintyo
2007. ápr. 11. 23:30
Szerintem a 40 éven felüliek már nem olyan rugalmasak nem annyira aktivak és ha továbbképzést biztosit a cég igen csak meggondolja hogy milyen korosztályt képez ki.de minden korosztálynak megvannak a maga nehézségei.viszont a 40 felettiek sokkal felelősségteljesebbek és megbizhatobbak
31. 7130b15964 (válaszként erre: 28. - Naomagic85)
2007. ápr. 9. 00:11
:DDD Mert, ha ez olyan egyszerű lenne!
2007. ápr. 8. 21:58
Már nem annnyira dekoratív mint egy huszonéves.
29. d@nu (válaszként erre: 28. - Naomagic85)
2007. márc. 19. 22:16
Mindkettő nehéz, a huszas és a negyvenes is. Minden korosztálynak megvannak az előnyei és a hátrányai is, és sajnos sokszor képzettségtől eltérő munkát kell éhbérért végezni. Diplomás takarító 50 évesen? Elkeserítő.
28. Naomagic85 (válaszként erre: 27. - PGY)
2007. márc. 19. 18:02
szerintem nincs igazad, a frissen a munkaerőpiacra kerülőket is foglalkoztatni kell, hidd el, a 20-as évei elején járók is a visszautasítással küzdenek, tapasztalatot követelnek tőlük, de valahol el kell kezdeni! Én először is a nyugdíj mellett dolgozókat füstölném ki a munkahelyekről, utána pedig minden aktív munkaerőt alkalmaznék!
27. PGY
2007. márc. 18. 15:47

Az egyik mobilszolgáltatónál dolgozom 37 évesen. A két kolléganőm 20-24 között, csinosak, fiatalok.

A főnököm szívesebben vett volna fel fiatalabbat helyettem, de őszintén nem sokan szaladgálnak az ehhez szükséges tudással és tapasztalattal. Több hetes intenzív tanulás, több vizsga letétele után dolgozhatsz, amihez kell egy is kis élettapasztalat is, amivel a húszévesek egy kis jó indulattal sem rendelkeznek. Tehát aki üzletet szeretne nyitni és pénzt keresni nem ültethet be "zöldfülűeket".

Nem is beszélve a 30-40-50-es nők munkabírásáról, terhelhetőségéről, amit a munkaadók valahogy elfelejtenek. Mi már nem megyünk szülési szabadságra, nekünk már kamasz gyerekeink vannak és nem tehetjük meg ha betegek is lettünk, hogy otthon maradjunk.

Szóval ha sikekrül vállalkoznom akkor mindenképpen én szeretnék dolgozni a vállalkozásomban, de ha mégis szükségem lesz munkaerőre akkor 30-40-50-es nőket fogom előnyben részesíteni!

26. Kelle
2007. febr. 21. 21:30

Sajnos a választ én sem tudom.de nagyon kiváncsi lennék rá.Én 4 éve 40 évesen váltottam kényszerből. A főnököm nő és tőlem idősebb.

Ketten kezdtünk újként,kolleganőm 28. Engem iszonyatosan piszkált sőt négyszemközt kérte távozzak, mondtam nem tehetem,próba idős vagyok ő elküldhet, nem tedte. A kolleganőm helyet is én végeztem el sok feladatot,mert hátáridő volt és van pontos feladat leosztás nincs.Míg az új kolléga munkaidőben az interneten beszélgetett én dolgoztam. Viszont én tudtam,hogy a munkaerő piac az én korosztályomat másként ítéli meg. MIÉRT? Nekem nehezebb új állást tanálni. Én ma is több feladatott kapok igaz ma már hozzáteszi,így nyugodtabb,kész lesz időre. Már elfelejtete a múltat, igaz maximálisan értem a szakmámat, de nagyon megdolgoztam, hogy ő is belássa .Én úgy érzem fejlődő képes a mai 40-50 akkár 60 éves is.A munka bírásunk magas, nagyrészünk nem beteges,nincs kis gyermek stb.. Habár szerintem a kisgyermekes anyukáknak is iszonyatosan nehéz sőt talán még nehezebb, mert a társadalom ma nem segíti őket.

2007. febr. 5. 09:21
melyiket veszi fel fonok ur?-az okos 20 ast,vagy a ugyes 40 est?-legyen inkabba a butacska 25 koruli!
2007. febr. 3. 19:45
Szerintem mindenhol a külsőn van a hangsúly. Egy főnök szivesebben nézeget egy 20 éves lánykát, mint egy 30-as nőt. Bár a másik oldalról pedig azt hallom, hogy 2-3 éves rutin kell mindenhova. Szerintem manapság lehetetlen jó munkát találni.
2007. febr. 2. 10:49
Már nem csak a 40 év felettiekkel szemétkednek, hanem a 30 felettiekkel is. Én 31 évesen alig találtam melót, majd fél év telt el, mire sikerült. Ráadásul nem kiléptem, hanem csődbe ment a cég!
22. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Alma20)
2007. jan. 31. 09:13

Csak a buta főnökök félnek okos beosztottakkal dolgozni. Pont az lenne a dolog lényege, hogy sokkal könnyebb delegálni, megszervezni a munkát és nagyobb a valószínűsége, hogy elérik/megközelítik a kitűzött célokat.


Persze, tényleg van sok kicsinyes, féltékeny ember, aki pozícióba kerülve próbálja magát körülvenni olyanokkal, akikről el sem tudja képzelni, hogy a helyére kerülhetnek...

2007. jan. 30. 16:31

Persze, hogy ismerős.+ mindennapi megalázás.

Mikor egy kicsit már úgymond "belelátsz", hogy mi is folyik a melóhelyen, akkor veszed észre, hogy pl. egymásból csinálnak hülyét, de a legnagyobbat belőled, mert te vagy a "palimadár".Kikerülni nem tudod, mert hozzátartozik a "munkahelyi kultúrához":vagy megszoksz vagy megszöksz.

Ez csak egy kis töredék, amit tapasztaltam:(

20. persze
2007. jan. 30. 12:12

Nektek melyik helyzet az ismerős?

1. Nem lehet belerágatni minden olyan helyzetbe aminek sz.r van a hátamögött.

2. Véleményedre majd visszatértek! Közben ő maga húz hasznot belőle, vagy kapja az elismerést.

3. Főnököd vigyorogva flörtölget egy huszaséveiben járó hölggyel. /Ő maga majdnem 50 éves/

4. "Fiatalok előtt a jövő" lelkiismeret nélkül ki lehet őket rúgni.

19. zena01 (válaszként erre: 17. - Aveigyomos)
2006. dec. 30. 14:49
Volt olyan munkahelyem, ahol 35 év volt a korhatár, bár azt a munkát egy 50 éves is ugyanúgy el tudta volna végezni.
18. chippolino (válaszként erre: 12. - Dogiz)
2006. dec. 12. 15:51
Ugyan régi a hozzászólásod. (Én is régen jártam az oldalon). Igen becsülöm az ilyen munkáltatót. A fönök pedig biztos ismerti azt a szót "diszkrimináció".
2006. nov. 25. 16:46
Nem ezt gondolják,csak többet kellene fizetniük.
16. alma20
2006. nov. 21. 18:53

Talán az is közre játszhat, hogy aki 40 körül van, annak van élettapasztalata, munkatapasztalata...

Nehezebb átvágni, nem bejelenteni, keveset fizetni.. Meg minden olyat, ami a cégnek előnyös lehet.

Persze Dariennek is igaza van, nem szeretik a főnökök, ha az alkalmazott okosabb!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook