Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? fórum

Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
75. edb6c38cef (válaszként erre: 74. - Icus)
2007. jún. 26. 19:12
Hát igen, mivel 30 voltam, amikor szültem, most lett 11 éves a lányom. És tényleg, ha munkahelyen dolgoznék, hát most már tudnék futni egy nagyobb kört ott is, mert most jutottunk oda, hogy önállóan rá merem bízni a lakáskulcsot. Most mondjuk itthon dolgozom (könyvelek), de ha ez nem lenne, a kutyának sem kellenék munkahelyen, sajnos.
74. Icus (válaszként erre: 72. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 26. 18:51
Az a kutyát, nem érdekli, hogy te eddig egészséges voltál. Most már nagyobb az esély rá, hogy beteg leszel. Eddig, meg ugye az volt a baj, hogy kicsi gyerekeid vannak, vagy hogy egyedül neveled őket.
73. Icus (válaszként erre: 71. - Edb6c38cef)
2007. jún. 26. 18:49
Nem én letettem 18 évesen, már. Csak volt amikor 2 évig úgy használtam, hogy már lejárt!:)) Most pedig el mentem előbb, "megcsináltatni"!:))) Én is úgy voltam vel az a pár nap ide-vagy oda nem számít!:)))
72. ec63a7fc29 (válaszként erre: 70. - Icus)
2007. jún. 26. 18:46

Köszöntelek a 40-es klubban.:)))


Én már 4 éve nem voltam táppénzen, mert igazán komoly bajom nem volt.

71. edb6c38cef (válaszként erre: 70. - Icus)
2007. jún. 26. 18:45

Ezt a jogsi témát én is megszívtam, pár nap miatt én is csak 5 évre kaptam meg. (Ezek szerint Te is 20 évesen tetted le).

Amúgy én simán oda mernék állni sok 25 éves mellé, még a többletsúlyomtól eltekintve is. Röhögséges, a múltkor a szakrendelőben kerestem egy ismerőst, a reumatológián vágtattam keresztül, tele volt 30 alattiakkal.

70. Icus
2007. jún. 26. 18:37

Nem, gondolják, hogy nem alkalmas. 40- évesen az embernek már van tapasztalata, amit meg kell fizetni. De, legfőképpen 40felett kezdődnek az orvosi problémák, és gyakrabban kell orvosi alkalmasságira is menni, ami ugye csak kiadás a munkáltatónak.



24 nap múlva leszek 40 éves. A jógsimra az orvosi alkalmasságit, most 10 évre kaptam meg. 24 nap múlva, már csak 5 évre kapnám meg! Miért?

2007. jún. 17. 09:15
Csakhogy egy fiatal lazán fogja magát, s kimegy külföldre nyelvet tanulni, tapasztalatokat szerezni, amíg egy édesanya itthon kell hogy maradjon, s nevelgesse a gyerekeit. Nem ugrándozhat a nagyvilágban!
68. Saci49
2007. jún. 16. 15:42
A fiatalok féltik a beosztásukat,mert ma már az egyetemek sem adnak olyan tudást,mint régebben.Külföldön szeretik az idősebb kollégákat,mert ott már rájöttek,hogy a tapasztalatot tanulni lehet és egy 40-50 éves ember már nem karrierista.
67. ec63a7fc29 (válaszként erre: 66. - Edb6c38cef)
2007. jún. 16. 08:31

Kb 20 év alatt, amióta dolgozok kicsit megváltozott a világ.

Azok a fiatalok, akik az alsós iskolapadban sem tudtak megülni, akikre hangosan már rászólni sem lehetett ha a legnagyobb hülyeséget csinálta sem, most ott ül melletted az irodában, áll melletted a munkahelyen, s ő a kolleganőd. Ezek a "gyerekek" most olyan ruhákban járnak dolgozni, amikbe legmerészebb időszakomban sem mertem kimenni az utcára. Ezek a már felnőttek nem ismerik, mi az a fék. Nem álltak sort vízumért könyörögve egyetlen nagykövetségen sem, ha külföldre akarnak menni.Furcsa helyekre járnak szórakozni, furcsa életvitelt élnek, persze hogy számunkra furcsán viselkednek egy adott munkahelyen is.

Ha a munkáról van szó, akkor megbecsülik a 40 körülieket. De nem biztos hogy lehívják kávézni, vagy a társaságukba fogadják. A 40 körüli pedig csak bizonyítsa hogy jó még a munkában.( De ha el kell küldeni 1 embert, nem a csinibabát fogják kitenni.)

66. edb6c38cef (válaszként erre: 65. - 17fe240d44)
2007. jún. 15. 17:14
Igen, mert a mi korosztályunk eleve abban a rendszerben nőtt fel, hogy középiskola után meló, hacsak nem megy fősulira. (Én munka mellett végeztem a főiskolát). Szóval, dolgoztunk, és onnantól, hogy munkakönyvünk volt, minden napunkkal el kellett valami módon számolni. Nagyjából elengedtek két hét szabira nyáron, a többit meg elszórva lehetett kivenni. Táppénzre meg egyszerűen "nem illett" menni. Bennem is volt egy olyan belső fék, hogy nem cseszhetek ki így a kolleganőkkel. Szóval, mi ezt láttuk 18 évesen, és ehhez tartjuk magunkat 40 évesen is. Nem vagyunk egy eldobni való korosztály, szerintem.
2007. jún. 15. 15:47
Talán Tőlük kellene megkérdezni,de az biztos, hogy nagyon rosszul gondolják.A negyvenesek sokkal többet bírnak mint a fiatalok. Ezt gyakorlatból tudom.
64. ec63a7fc29 (válaszként erre: 62. - Edb6c38cef)
2007. jún. 15. 14:40

Most van egy 26 éves édes, gyönyörű kolleganőm. Már most mondja, hogy úgy érzi nem a munkájáért tartják, s valóban. Az ő munkáját is nekem osztják le, azzal a címmel, hogy betanulási időszaka van. Engem nem tanítottak be, csak leordítottak, ha hibáztam. Abból tanultam.


Ő viszont úgy öltözködik, hogy látsszon a derekán a tetkó, s a melléből, s a testrészeiből sem sok marad fedve. Csorgatják is a nyálukat a fiúk naphosszat, őt ezért tartják. Persze hogy annyit van szabin, táppénzen, amennyit csak akar.Fiatal, csinos, szép, nem kell okosnak is lennie. Majd 40 körül....

2007. jún. 15. 13:38
Mert nehezebben kizsákmányolhatók.
62. edb6c38cef (válaszként erre: 61. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 15. 13:35

Kleca, nem volt nehéz bírnom, szülésem után, még gyesen összehoztam egy családi vállalkozást, tehát most viszonylag kötetlen formában dolgozom, de hangsúlyozom: 39 fokos lázzal is adóbevallásokat gyártok, mert KELL.

Szóval, fizikailag sose kellett megszakadnom, tehát én tényleg nem akartam felülbírálni, amit írtál. Viszont azt újfent állítom, hogy egy 25 éves manapság sokkal kevésbé terhelhető, mert bármi baja van, már rohan a dokihoz.

61. ec63a7fc29 (válaszként erre: 59. - Edb6c38cef)
2007. jún. 14. 22:15

Visszamásolom, miről volt szó:

"A harmadik világ, a kereskedelem. Ott általában egységesen minimálbért kapnak, vagy valamicskével többet, de olyan dolgokat várnak el a dolgozótól, amit nem biztos, hogy 40 évesen vállalni tudna: Sose menjen szabira, táppénzre, ne hiányozzon. Nehéz dolgokat emelgessenek, stb. "


Ahol arról van szó, hogy bár sok és nehéz fizikai munkát végeznek, mégis elvárják a munkaadók, hogy hiányzás nélkül dolgozzanak. Nem én találtam ki, az érintettek mesélték többen is.


Gratulálok, hogy ilyen jól bírtad ezeket az éveket.További sok erőt!

2007. jún. 14. 21:51
tudjátok, szerintem jó a nöi munkaerö, de sok baj van velünk nökkel, mindegy hány éves vagy! ha fiatal vagy: gyereket fogsz majd szülni, ha már van gyereked: táppénz, ha idösebb vagy, akkor az a baj. ja és minden nönek havonta egy pár napon többször kell wcre menni, mint egyépként. minek dolgoztatanak minket?régen jobb volt, férj kereste a bevételt, a nö gyereket nevelt, háztartást vezetett, azt amit most is, csak munkahely nélkül.ezt miért nem lehet most is? adnának annyi pénzt a pasiknak, hogy el tudják tartni a családot rendesen. akkor nem lenne annyi válás, nem lenne este annyi :"-apa most fáradt vagyok" szöveg!én szerencsére itthon vagyok-nem azért mert jól élünk!- de így sem érem utól magam a ház körül!
2007. jún. 5. 20:09

Most olvastam végig ezt a topicot, nagyon érdekes. Kleca néven írt egy hölgy, pontosan nem tudom idézni, de talán azt, hogy egy 40 éves nemigen terhelhető úgy (pl nem biztos, hogy bírná azt, hogy nem megy tp-re, szabira).

Hááát... Én még az a korosztály vagyok 41 évesen, hogy 23 év alatt (mert a főiskolát levelezőn csináltam) szóval 23 év alatt tán 5-ször voltam tp-n. Ismeretségi körömben viszont a mai huszonévesek, fin....-nak egyet, és már rohannak tp-re. Ez most komoly, fáj a lábam, fáj a fejem, kettőt köhögök, és doki, és tp.

A mi korosztályunk meg pontosan az, ami meg nem merné engedni magának...

58. tina68
2007. jún. 5. 10:46

Mert azt hiszik, ők az örök fiatalok, és soha nem lesznek 40 év felettiek!

Egy közel 45 pályázatot beküldő 39. éves álláskereső " csinosnak mondott" nő:-(

57. 7130b15964 (válaszként erre: 56. - D@nu)
2007. ápr. 30. 20:37

A nemed a nevedből kiderül. Az önéletrajzba konkrét születési dátumot egyáltalán nem kell írni (más kérdés, hogy ha benne van az érettségi dátuma, akkor nagyjából lehet tudni a kort is).

Én címet sem szoktam feltüntetni, a mobilszámomat és az e-mail címemet annál inkább.


Szerintem az emberek egy csomó személyes dolgot beleírnak az anyagukba, amivel saját magukat hozzák előnytelen helyzetbe. Ezt sosem értem, amikor átfutom a pályázatokat.

56. d@nu (válaszként erre: 55. - 7130b15964)
2007. ápr. 30. 18:45
Nem is kell, és képtelenség is. :) Csak Sanyára reagáltam, hiszen ő azt mondta, nem lehet az álláshirdetésben kikötni kort, nemet..., de ugye mindezek kiderülnek, ha az ember beküldi az önéletrajzát és ha a munkáltatónak nem megfelelők a feltüntetett adatok, akkor úgyis félreteszik a lapját...
55. 7130b15964 (válaszként erre: 50. - D@nu)
2007. ápr. 30. 18:41

Miért is kellene mindenkit behívni?

Kedvenc példám, amikor néhány éve egy hirdetésemre 800-an jelentkeztek 2 hét alatt. El tudod képzelni mennyiben került volna, mindegyikkel beszélgetni? Nem is lett volna értelme.

54. 7130b15964 (válaszként erre: 48. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 30. 18:38

Nem azt mondtam, hogy 20 évvel ezelőtt kellett volna megtanulni. Hanem azt, hogy az elmúlt 20 évben mindenkinek kellett volna rá időt, pénzt és energiát szánni. Nem azt mondom, hogy alapvető számítástechnikai ismeretek és angolnyelv-tudás nélkül nem lehet megélni, hanem azt, hogy azzal nő az elhelyezkedés esélye.


Már majdnem 40 vagyok:)

53. d@nu (válaszként erre: 52. - 4726e582cf)
2007. ápr. 30. 17:44
Fú, ez olyan gusztustalan, ilyet már én is tapasztaltam... Egyik nap még ő a "szupermen", másnap meg mehet a munkaügyre a papírjaiért. :(
52. 4726e582cf (válaszként erre: 50. - D@nu)
2007. ápr. 30. 15:47

Jah, tipikus magyar mentalitás. Az egyik ex melóhelyen, a már említettnél, képesek voltak valakit az év dolgozójaként kitűntetni, persze vállveregetésen kívül nem kapott semmit, mindezt dec 20-a körül, majd (mikor talán 3-4 napot dolgozott már az évben) jan 2-án kirúgni, valami olyasmi miatt, hogy nem megfelelő volt a hangneme.

Szóval pontosan tudom, hogy nem kell sok és ki lehet egy-egy embert rúgni, némi mondvacsinált ürüggyel. :(.

51. Naomagic85 (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2007. ápr. 30. 13:18
tudom, hogy nem egyszerű, de akkor is...:))))
50. d@nu (válaszként erre: 49. - 4726e582cf)
2007. ápr. 30. 12:26

Hát igen, ezt még megfejelhetjük azzal, hogy az álláshirdetésben nincsenek bizonyos kikötések, de ugye nem is muszáj mindenkit behívni, aki jelentkezik az állásra - az önéletrajz pedig minimum a nemet, kort, sőt, családi állapotot is tartalmazza...


Egyébként - a szülés után - a munkába való visszavételi kötelezettség sem jelenti sajnos azt, hogy egy hónap múlva ne lehessen ilyen-olyan indokkal kirúgni valakit.

49. 4726e582cf (válaszként erre: 45. - 9a2354601b)
2007. ápr. 29. 23:34

Nos, lehet törvény van a terhes nőkkel kapcsolatban a munkáltatók számára, DE minden munkáltató saját munka törvény könyvet alakít ki. Manapság ellehetetlenítik a szülés után vissza térni kívánó nőket. Tehát elmegy magától, ugyan ki nem rúgja, de nem is biztosít számára ugyanolyan munkakört. Ha csak az ex munkahelyemre gondolok, ott is két nővel is megjátszották, hogy mikor elmentek szülni vezető pozícióban voltak, mikor visszajöttek, mehettek takarítani, vagy mindeneskedni. Tessék, ez Magyarország, és a helyzet siralmas. Hiába van törvény, mivel visszamentek dolgozni ezek a nők, nem változott a munkaszerződésük, be nem tudták bizonyítani, hogy nem azt a munkakört kapták vissza (vagy hasonlót), mint szülés előtt, tehát a bíróság ugrott.


Az állás dolognál meg, már eleve kizárnak, ha azt mondod, hogy jah, nincs férjem, de szeretnék nagy családod. Avval a lendülettel húznak is ki és felvesznek valaki mást, aki nem fog elmenni szülni. Tehát ne is akarj gyereket, mert akkor máris nem kellesz a munkáltatóknak. Amíg nem lesznek nálunk is olyan törvények, hogy szabályozzák, hány százalékban kell foglalkoztatni idősebbeket, nőket, férfiakat, és a beérkező álláskeresőket le kell jelenteni, stb, és nem tartatják be, addig nem is lesz változás. Az a gond itt, hiába vannak törvények, senki nem tartják be, nem is ellenőrzi senki, hogy betartják-e és nem is tartattják be.

48. ec63a7fc29 (válaszként erre: 41. - 7130b15964)
2007. ápr. 29. 21:23

Akkor arra is emlékszel, hogy 20 évvel ezelőtt MÉG NEM VOLT ECDL tanfolyam, aki értett a számítógéphez, az a BASIC nyelvet nyomta Commodore gépeken, vagy Enterprise-on. Az angoltanárokat hálóval kellett fogni. Az enyém például egy orosz katonatiszt felesége volt, akinek mi tanítottuk oroszul a magyar nyelvet, ő pedig oroszul magyarázta az angol nyelvtant. De legalább felismerem, ha valaki orosz akcentussal beszéli az angolt. Erre az alapra nehéz jó angoltudást tenni.


Sokan akarnak dolgozni. Én kb a 150-ik elutasítás után lettem kissé depis, s csak annyi bűnöm volt, hogy rosszkor születtem, férjhez mentem, s rosszkor szültem 3 gyereket. Ezek olyan paraméterek, amire nem vevő a mai magyar társadalom. Igenis azt éreztem, hogy NINCS RÁM SZÜKSÉG SEHOL.


Bekönyörögtem magam egy multihoz betanított munkásnak, ez fél évi könyörgésembe tellett. Most is ott dolgozok, de már nem betanított munkásként. A fizetésem pedig messze meghaladja a KJT-t. Reméljük, mire te leszel 40 éves, vagy több, addigra majd megbecsülik ezt a korosztályt.

2007. ápr. 29. 21:08

A kérdésre több válasz is adható:

Van olyan típusú munkahely, ahol nem örülnek annak, ha valaki 40 éves, vagy több. Ezek a KJT --közalkalmazotti-köztisztviselői tábla alapján fizetett állások. Itt be van sorolva végzettség, életkor, munkában töltött idő alapján a dolgozó. Betű-szám kombináció szerint főiskolát végzettel F1-től az egyetemet végzettek G1-től, s így tovább. 3 évenként ugrik felfelé 1-et a kategória. Nem a személye, a tudása ellen vannak, csak a pénz miatt. Ha elmegy nyugdíjba valaki, akinek be volt tervezve az egész gazdasági évre a fizetése, s helyette egy pályakezdőt vesznek fel, akár havi br 80 ezer Ft-ot is spórolhatnak. Emiatt nem fontos ma már a szaktudás, szakmai tapasztalat az ilyen helyeken. Pedagógusoknál ezt még azzal szokták megfejelni, hogy szerződést kötnek vele, tanévről tanévre. Egészen pontosan augusztus 25-től június 15-ig kötik. A nyári szünetben a dolgozó elmehet munkanélkülire. A nyári bérmaradványt pedig karácsonykor szétosztják jutalomként a kinevezett dolgozók között. Ez csak egy kis bepillantás a KJT-s világba.


A másik világ a multi. Ott szívesen fogadják. De fizetni ugyanannyit tudnak neki, mint a fiatalabbaknak.


A harmadik világ, a kereskedelem. Ott általában egységesen minimálbért kapnak, vagy valamicskével többet, de olyan dolgokat várnak el a dolgozótól, amit nem biztos, hogy 40 évesen vállalni tudna: Sose menjen szabira, táppénzre, ne hiányozzon. Nehéz dolgokat emelgessenek, stb.


Van más tapasztalatotok is?


Nekem a kedvencem: Iskolaigazgató mondta álláskereséskor: Na ne szórakozzon velem!

(Mivel 10-15 évvel nézek ki fiatalabbnak, s meglátta az életkoromat.)

46. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 45. - 9a2354601b)
2007. ápr. 29. 14:39

Bocs, de nem tudom, Magyarorszagon milyenek a torvenyek, amirol en beszelek, ott be is tartjak a torvenyeket ezekre vonatkozoan, es meg a munkanelkuliseg sem kozeliti meg a Magyarorszagit.

Amugy mintha ezt Tereza mar leirta volna nekem, ugy latszik szivesen ismetled a masoktol olvasottakat, vagy inkabb szajkozod, hiszen valoszinuleg ebben nincsen tudatossag nalad. :D

Eyebkent kicsit sajnallak is, hogy csak ezzel az egy ilyen orszaggal kell beerned. Bar neked talan jobb is, egy igazi demookraciaban ha 1 napig igy okitanad a korulotted dolgozo vagy elo embereket, egyszeruen osszetaposva hazazavarnanak, az idegen kifejezesek szotaraval a kezedben. Csak a magyarok olyan birkaturelmuek, mint itt, hogy elneznek es kikerulnek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook